Skocz do zawartości
birdman

Chcesz kupić ZASILACZ ?? Nie wiesz jaki ?? Zajrzyj !!

Rekomendowane odpowiedzi

ja chce powiedziec ze mikolaj mi przyniosl [:)] zasilke Hunt-keya - jak chcialem i jestem bardzo HAPPY. Oto ON:

 

http://www.4max.com.pl/produkt.asp?g=&gg=&id=528

 

Jak ktos szuka naprawde dobrej zasilki to polecam to cudo... Cichce, trzyma dobrze a i wyglada niezle. Tylko cena troszke odstrasza... Dobrze ze mikolaj ma duzo forsy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chce powiedziec ze mikolaj mi przyniosl [:)] zasilke Hunt-keya - jak chcialem i jestem bardzo HAPPY. Oto ON:

 

http://www.4max.com.pl/produkt.asp?g=&gg=&id=528

 

Jak ktos szuka naprawde dobrej zasilki to polecam to cudo... Cichce, trzyma dobrze a i wyglada niezle. Tylko cena troszke odstrasza... Dobrze ze mikolaj ma duzo forsy :)

Jakie wg specyfikacji ten zasilacz ma amperarze na poszczególnych liniach ??A i jakie napiecia masz na swoim konfigu?

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiecia na miom configu [Wg AIDA 3.88, nie mam miernika niestety]:

VCORE -> 1.6

+5 -> 4.87

+12 -> 11.86

-12 -> -12.53

-5 -> -5

VBAT [CMOS] -> 3.12

VDD -> 1.55

DIMM -> 2.85

Wiec uwazam ze naprawde bardzo ladnie:) Poza tym - niskie obroty duzego wiatraka [120 mm x 1700 RPM] daja cisze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Wiec uwazam ze naprawde bardzo ladnie:) Poza tym - niskie obroty duzego wiatraka [120 mm x 1700 RPM] daja cisze :)

:P

 

daj mu pelne obciazenie - czyli 400W a nie okolo 290W (wg Twojego konfigu) i wtedy pogadamy czy wentyl cichy a zasilacz jeszcze dziala :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz co :( Dla mnie jest bardzo dobrym zasilaczem i trzyma dobrze wyglada super cichy jest i mozna spokojnie krecic... CZego chciec wiecej? :D Zimych katod i innych "modujacych" elementow nie bede instalowal, wiec??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz co :(  ... , wiec??

tak sie tylko czepiam :P

IMO nie ma co pisac ze jakis zasilacz jest super jezeli nie sprawdzilo sie jego zachowania przy max obciazeniu (wynikajacym z danych producenta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm - moge zadac glupie pytanie :) Czemu moje +3.3 V [nie wiem za co odpowiada -> niewazne] ma tylko 2.85 ?? CO TO MA BYC? Tak podaje MBM i nie wiem co z tym zrobic :) POMOCY A mze to malo wazne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem chyba promocje w WWW.PROLINE.PL i chciałbym sie zapytac czy ten zasilacz jest warty swojej ceny?http://www.proline.pl/shop.php?prodid=4855...95f425033303030

Dolaczam sie do pytania kolegi.

Niedlugo bede sprzet zmienial i musze miec jakis lepszy zasilacz niz codegen, a zbyt duzych funduszy na ten cel nie mam, bo ok 120zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, dobre ludzie! :) Czytać całego tego topicu nie mam czasu, wiec zadam szybciutko 2 pytania:

 

1. Pytanie od kolegi, który kupuje sobie Athlona 2500 żeby pokręcić, nową mobo i zasilacz:

Gość chce wziąć jakiegos Procompa 400W za 70zł :lol: i się pyta czy to styka.

 

2. Mój problem - potrzebuję TANIEGO zasilacza, który utrzyma te cholerne napięcia w normie. Mam na oku takiego Modecoma ATX-350GTF

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=9592

Nie załamujcie mnie i powiedzcie, że to solidny zasilacz... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak -> NIE CHCE CI SIE? No to zaraz wpadnie moder i dostaniesz banana :) MIlo bylo poznac :) Naprawde... Zalecam CZYTAC i MYSLEC i NIE PISAC ZE CI SIE NIE CHCE [!!]

 

Ludzie sa coraz glupsi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, dobre ludzie! :) Czytać całego tego topicu nie mam czasu, wiec zadam szybciutko 2 pytania:

 

1. Pytanie od kolegi, który kupuje sobie Athlona 2500 żeby pokręcić, nową mobo i zasilacz:

Gość chce wziąć jakiegos Procompa 400W za 70zł  :lol: i się pyta czy to styka.

 

2. Mój problem - potrzebuję TANIEGO zasilacza, który utrzyma te cholerne napięcia w normie. Mam na oku takiego Modecoma ATX-350GTF

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=9592

Nie załamujcie mnie i powiedzcie, że to solidny zasilacz...  :roll:

1. hehehe za 70zl to pewnie bedzie mial ladny pokaz fajerwerków w domu :lol: :lol: :lol: ja bym wolał miec gorszy procek niz lepszy na jakims zlomiastym zasilaczu :) . niech juz lepiej kupi MODECOMA 300GT powinien starczyc, a i przynajmniej nie wybuchnie bo jak mnie pamiec nie myli ma zabezpieczenie przeciwprzepieciowe :).

 

2. Ja mialem MODECOMA 350watt PFC tyle ze nie model GTF tylko ISO 450P to grzal sie troszke ale po podkreceniu grafy do 250/550 i procka na 2200MHz spadly mu napiecia(pewnie przez to ze mam dosc wysokie vdimm i vcore) ale ja bym juz sie nie pakowal w modecomy tylko dolozyl 40zl i kupil chiefteca 360watt SINGLE FAN napewno bedzie lepszy od modecoma :) a niewiele drozej. Zreszta jak masz taki sprzet to zasilka musi swoje kosztowac :).

 

To ten chieftec http://sirius.pl/product.php?action=info&id=5564&sid=1

 

199zl + wysylka pewnie 12zl = 211zl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalecam CZYTAC i MYSLEC i NIE PISAC ZE CI SIE NIE CHCE [!!]  

 

Ludzie sa coraz glupsi...

I nie potrafią czytać... Napisałem, że czasu nie mam, a nie że mi się nie chce. Myslisz, że mogę siedzieć tu godzinami, czytać te wasze tasiemcowate topici i spośród zachwytów nad chieftecami i antecami wybierać to, co mnie intetresuje? A może łączę się przez modem, co?

 

Chciałem sprawę załatwić gładko i bezboleśnie. Dwa pytania, dwie odpowiedzi:

1. Powiedz koledze, że taniej wyjdzie zrzucić kompa z 8. piętra.

2. Modecomy są niezłe/słabe. Możesz sobie kupić/odpuścić.

A jak nie wiesz, to się nie odzywaj. Jak ci się nie chce pisać odpowiedzi, też się nie odzywaj. Ja tak zawsze robię.

 

spadly mu napiecia(pewnie przez to ze mam dosc wysokie vdimm i vcore)

A ja mam stosunkowo niskie.... kusi mnie ta cena :D

ja bym juz sie nie pakowal w modecomy tylko dolozyl 40zl i kupil chiefteca 360watt SINGLE FAN napewno bedzie lepszy od modecoma

A widziałem: http://benchmark.pl/artykuly/testy/zasilac...2/strona-6.html że modecomy wcale nie takie gorsze. Widać, że modecom modecomowi nie równy :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Zasilacz Modecom ATX-300GT 300W (PFC) napięcia są takie :

 

Podczas normalnej pracy :

+3,3V = +3,31V

+5V = +4,92V

+12V = +11,84V

Podczas obciążenia :

+3,3V = +3,28V

+5V = +4,84V

+12V = +11,78V

 

Co o nich sadzicie ??

 

PS) Zamierzam w najblizszym czasuie wymienic płytę główna z ECS na jakiegoś Asusa lub Epoxa :) Czy napięcia wtedy mogą drastyczne spadnąć ?? :(

 

Mój komputer --->>> http://www.republika.pl/athlon2000/R@F@L.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to codeshity maja jakies zabezpieczenia ?

na czym te zabezpieczenia polegaja i czy kazda zasilak takowe posiada ?

Wszystkie nowe(nie starsze niz rok) codegeny począwszy od 300W w góre maja zabezpieczenia przeciw zwarciowe i przeciw przeciązeniowe polega to na tym że jeżeli jakieś napiecie spadnie ponizej jakiejs wartoś albo przewyzszy jakąś wartość to albo zasiłka się wyłacza- restartuje albo w układzie zabezpieczającym palą sie diody

o kiedy????? jestes wilekiw lole dla mnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze powiedz na jakiej plycie bo w programach to EPOX na przyklad zaniza napiecia :)  I co rozumiesz przez "podczas obciazenia" :D??

ECS K7S6A podczas gier :) a czemu EPOX zaniza ?? Bo zamowilem juz EPOXA 8RDA3I i bedzie mi wskazywał nie te napiecia ?? :cry: czy w Biosie mam je wtedy sprawdzac ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EPOX niestty zaniza napiecia JA nie wiem czemu ale tak jest i juz... NAWET bios zimienia napiefcia wiec jest [gluteus maximus] i musisz miec miernik bo inaczej wszystko mozesz wsadzic w bajki to co masz w programach... Wiec zebys sie nie zdziwil i od razu nie panikowal :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podajci ktos jak chieftec trzyma napiecie 12 bo slyszalem ze 420 

12.48 nie za duzo?a jak 360

Jezeli masz plytke ktora czerpie prąd dla procka z lini +12v to zastanow sie nad jakims enermaxem(np. 353wat poniewaz on ma 26A na +12...albo 24A ale pamietam ze powyzej 20) A jezeli nie krecisz jakos chamsko sprzetu to mysle ze chieftec bedzei dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam epoxa 8krai(kt600) 512 noname 400 bartona 2.5 radka 9000pro

i :)codogena 300w i nie rusze na fsb nawet 175.czego wina?

zasilacz zmieniam ale czy to napewno to?a na fsb 174 pamieci sie podkrecaja na 414 a na ile sie moga podkrecic takie noname?

a na ile jak radiator założe nak mniejwiecej tylko.

z góry dzieki zrozpaczony i bezradny smerf :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...