Skocz do zawartości
birdman

Chcesz kupić ZASILACZ ?? Nie wiesz jaki ?? Zajrzyj !!

Rekomendowane odpowiedzi

Suchy2003 Mam podobny config i Szef 420W spokojnie daje sobie rade. Ale jak bartka poscilem na 2585mhz (vcore 2,15) to 12V spadlo do 11,75 :(

aha plyta ciagnie napiecie na proca z 12V czyli chyba zasilka Ci juz nie wyrabia

jak chcesz dosc mocno podkrecic sprzet to polecilbym Ci Anteca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suchy2003 Mam podobny config i Szef 420W spokojnie daje sobie rade. Ale jak bartka poscilem na 2585mhz (vcore 2,15) to 12V spadlo do 11,75 :( 

aha plyta ciagnie napiecie na proca z 12V czyli chyba zasilka Ci juz nie wyrabia

jak chcesz dosc mocno podkrecic sprzet to polecilbym Ci Anteca

O.K. Dzieki za rade martwi mnie tylko to że ten 420W ma tyle samo na +12V co moja 360W czyli 18A i nie wiem czy nie będzie dalej tego samego problemu bo szkoda mi wydawac te ~300 zł jak nic mi to nie zmini.Przykładowo przychodzi do mnie koleś z dyskiem i komp nie wstaje bo zasiłka nie wyrabia.To już całkiem lipa.Jeśli ktoś potrafi stwierdzić czy na 100% wystarczy chieftec 420W to prosiłbym o odpowiedz.A jeśli nie to jaki inny bedzie o.k.

Z góry dziekuje za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sadzicie o tym dokladnie o TYM modelu

http://sklep.barwkomp.pl/index2.php?idtres...=XZASCHI3601136

moj konfig to:

Bartek 2500@2433Mhz

Dyski 160GB,80GB,13GB

CDRW LITE ON

GeeForce 3 Titanium 128Ram

RAM 2x 256MHz Dual

Mobo Soltek na NForce2 Ultra

Siec

Fdd

no i w przyszlosci bedzie Tunet TV SAT

WYDOI TO?

A komp chodzi 24h bo SETI licze.

Prosze o konstruktywne odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posty mozesz edytować a nie pisać jeden pod drugim, co do zasilacza to wydaje mi się że lepiej zrobisz kupując szefa 420W, bo twój cfg jest dość mocny, a w przyszłości jak zmienisz jeszce grafe to może być za mocny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, chce wymienic zasilacz, nie mam za bardzo ochoty wydawac 150zł na zasilacz wiec szukam tanszych:)

 

czy zasilacz

CRS ATX-300 Active PFC

w sumie ten http://allegro.pl/show_item.php?item=24757128 :) bedzie dobry? zamierzam wymiec sprzęt na jakiegoś athlona 2000 lub coś koło tego, podobno ten zasilacz jest firmy CWT (ma coś wspolnego z Modecomem?). Opłaca się za tą cene?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten Q-Tec to nawet kolo zasilacza z 550W niestal jak dla mnie i pewnie nietylko dla mnie to ten zasilacz jest gorszy niz codegen 300W

 

Za 200 zł juz maozna mic Chieftec'a 360W i napewno bedzie chodzil tak jak ma chodzic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, niestety czasy mojego Wyczynowego Feela 300W juz sie koncza, tak do 2500mhz jeszcze styka, ale ogolnie odczuwam juz braki mocy, dodam ze przy 2700Mhz i 1.95v 12v=11.55.... no i jeszcze radek 9700 tez chce papu ;].

Wiec mam pytanie ,zastanawiam sie nad dwoma zasilkami ,Chieftec 420W oraz Tagan 380W, teoretycznie pod mojego abita lepszy powinien byc Tagan, ale sporo razy sie juz przejechalem na czystych liczbach, wiec prosba do uzytkownikow Chefow 420 i Taganow (480tek w sumie tez, zobaczy sie roznice) o podanie napiec 3,5,12(+) przy jakims sensownym obciazeniu (min 1.9v na procka).No i o porady w mojej zyciowej diecezji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze.Mam zasilke jak w podpisie bylo slabe napiecie wiec wymienilem dali mi nowa ale wydaje mi sie ze jest gorzej, a wczoraj komp mi sie wywalil na small prime i odchyly napiec jak za gierka :? np +12 od11,7 do 12,11 "to wola o pomste do nieba" :cry: Inne napiecia w podobnych odchylach.Wczesniej komp sie jeszcze nie wywalil.

Nie ulega watpliwosci zasilka to shit. chce chiefteca 360W 1136H z pasywnym pfc ale daje na 12 18A a ten z aktywnym pfc daje na 12 17A.

Zreszta wszystko jest tutaj: http://www.angela.pl/index.php?action=Szuk...&IDKategorii=67

 

Co o tym myslicie, bo chieftec jest wporzo ale jak tak czytam to niektorzy pisza ze 360W to juz przy duzym o/c i sporym hardware troche malo i przydaloby sie 420W ale u mnie brak kasy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym predzej stwierdzil na odwrot ,ze przy NIEMARKOWYCH to niema co patrzec na oznaczenia/naklejki/amperaze bo i tak pojdzie z dymem przy najblizszej okazji :).

Jurek ,ten GTF Modecoma jest naprawde porzadny, kumpel ma 300GT i trzyma mu 1700+@2800+ +gf4200 i takie tam , ale niewatpliwie jak chcesz robic extreme OC (woda, buzery) to chieftec 420W bedzie wskazany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

w końcu sie doczekałem troche grosza i wymieniam !@$#!@## megabajta 350W na którym 12,96 w idle chodzi moja buda i wymieniam

czytam czytam i patrze

wszyscy jednym hurem (może przez ch nie wiem :P) wołają zasilacz Chieftec 360W to min dla spokojnej bezproblemowej pracy , niom ale jest jedno ale cena tego cacka przekracza mój budżet i tak nadszarpnięty przez (ubezpieczenie malacza, wydatki na rope ect ect ;) nie bede zanudzał )

 

wiec doszedłem do wniosku ze trza coś markowego kupić

tak sobie czytałem na benchmark.pl testy niom i modecomy nie są najgorsze , do tego mam ciut znajomosci na hurtowni u mnie i akurat mają dwa modele z "wyższej" hehehe półki (ironia)

 

i mam do wyboru 2 zasiłki

jedna to (przez wielu krytykowany wiec jestem dosc sceptycznie nastawiony Codegen 400W na sirius pl pisze ze to nowosc wiec nie wiem co to za cudo opis tutaj http://www.hipermax.pl/product_info.php?cP...roducts_id=224)

 

drugi to jak juz wspomniałem Modecom 300GT chciałem 350 GTF ale dopa:( niemają

 

wiec tak czy przy moim konfigu to 300W poleci mam tylko 1 dysk i cdrw, chce krecic na 3200+ na szyne 200 i nie wiem czy wycisnie obecnie zasilka wymieka wiec nie ryzykuje

 

allegro i sklepy int odpadają bo

obecnie mam mozliwosc 70 zeta rabatu wiec w sumie codegen by mnie wyszed ok 40 a modecom 60 zeta

 

czy czekac i kupić potem juz bez rabatu za 200 cheftieca ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybor masz bardzo prosty, bierz modecoma300gt a jak mozesz to wez 2 :wink: opchnij i kup w normalnym sklepie 350gtf. To minimalny zasilacz choc moim zdaniem do twojego cfg to by sie przydalo cos porzadniejszego, jesli bardzo chcesz chiefa to szukaj tylko tych starszych produkowanych przez sirteca. Polecam rowniez 350BDP choc do konca nie wiem na co go stac bo nie mam czym obciazyc a i miernika u mnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o Hiper-Pc EU-350TS? Mało jest o nim informacji, gdzieś czytałem, że to jest TopPower w innej nazwie. Chodzi mi również o głośność tego zasilacza w porównaniu z Chieftecami 360W, bo wcześniej chciałem zdecydować się na jeden z nich, ale ten Hiper-Pc kosztuje ok 125zł, a parametry te same, czyli 35A dla lini +5V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o Hiper-Pc EU-350TS? Mało jest o nim informacji, gdzieś czytałem, że to jest TopPower w innej nazwie. Chodzi mi również o głośność tego zasilacza w porównaniu z Chieftecami 360W, bo wcześniej chciałem zdecydować się na jeden z nich, ale ten Hiper-Pc kosztuje ok 125zł, a parametry te same, czyli 35A dla lini +5V.

lol :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol

Pytam się na poważnie, bo paru użytkowników ma ten zasilacz i z tego co wywnioskowałem, to jest całkiem niezły, lepszy, niż modecom bynajmniej, ale chciałem się upewnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol

Pytam się na poważnie, bo paru użytkowników ma ten zasilacz i z tego co wywnioskowałem, to jest całkiem niezły, lepszy, niż modecom bynajmniej, ale chciałem się upewnić.
lepsz niz moj mowili np :roll: :?:przecierz modecomy to najlepsze marki lol fortron i cwt :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]Ja bym predzej stwierdzil na odwrot ,ze przy NIEMARKOWYCH to niema co patrzec na oznaczenia/naklejki/amperaze bo i tak pojdzie z dymem przy najblizszej okazji :).

Jurek ,ten GTF Modecoma jest naprawde porzadny, kumpel ma 300GT i trzyma mu 1700+@2800+ +gf4200 i takie tam , ale niewatpliwie jak chcesz robic extreme OC (woda, buzery) to chieftec 420W bedzie wskazany.

Czy lepszy od Chefteca :?: :?: :?:

Za 9 dni wyplata :twisted: i trzeba bedzie sie na cos zdecydowac :roll:

Poszukalem i waham sie miedzy tym GTF a Cheftec'iem 360W :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]Ja bym predzej stwierdzil na odwrot ,ze przy NIEMARKOWYCH to niema co patrzec na oznaczenia/naklejki/amperaze bo i tak pojdzie z dymem przy najblizszej okazji :).

Jurek ,ten GTF Modecoma jest naprawde porzadny, kumpel ma 300GT i trzyma mu 1700+@2800+ +gf4200 i takie tam , ale niewatpliwie jak chcesz robic extreme OC (woda, buzery) to chieftec 420W bedzie wskazany.

Czy lepszy od Chefteca :?: :?: :?:

Za 9 dni wyplata :twisted: i trzeba bedzie sie na cos zdecydowac :roll:

Poszukalem i waham sie miedzy tym GTF a Cheftec'iem 360W :?

gtf w zupelnosci ci wystarczy :wink:

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gtf w zupelnosci ci wystarczy  

pozdrawiam

Teraz tak ale zamierzam troszke 8) podkrecic ten sprzet,a tu stabilnosc jest najwazniejsza i zakup radeona (pradozerny ) i kto wie co jeszcze sie podepnie jakies dodatkowe wentyle (choc to niewielki pobor) + HDD... :roll:

GTF 350W(12V-15A)<=> Chefteac 360W(12V-18A) czy sa one rownowazne ??? Jesli tak to biore gtf bo tanszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na podsumowanie zamieszczam plik doc który zawiera większość istotnych informacji !!!

 

http://www.jastruna.net/~elconeco/slawek/z...ilacze/opis.doc

Oki.Przeczytalem lecz chcialbym poznac bardziej praktyczne opinie (sorki jesli troche marudze :roll: ) Z tego co czytalem to Cheftec jest ok i smiga (np pociagnie mojego bartka na soltku do 2300MHz ) a GTF jak zdola pociagnac konfig?? (oczywiscie przykladowy bo to zalezy od wielu innych klockow :idea: -kazdy to chyba wie ale pisze aby byla jasno)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sądzimy ze jak ci nie zalezy na gwarancji to dostajesz odpowiednik modecoma 350gtf :D - czyli calkiem OK - aczkowiek opinie o sprzedającej Ani są sprzeczne :/

boche 8O ze to fortron source nie jest tak blyskotliwy ja ty buhahahah :lol: 350gtf=350gtf

pozdro :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...