Skocz do zawartości
birdman

Chcesz kupić ZASILACZ ?? Nie wiesz jaki ?? Zajrzyj !!

Rekomendowane odpowiedzi

co z tym EPS ? bedzie to potrzebne za jakies pol roku - rok ? Bo jesli tak to chyba juz teraz zakupie topower 450W, aby nie wydawac dwa razy kasy na zasilacz... do aktualnego configu zalezy mi na ciszy, a po maturze ( maj ) planuje kupic nowy komp oparty na procku 64bit. Mam nadzieje ze tamte kompy nie beda potrzebowaly wiecej jak 450W :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skladam komputerek dla brata i potrzebuje szybkiej odpowiedzi na pytanie ktory zasilacz brac:

 

Modecom ATX-350GTF (PFC)

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=9592

 

czy moze

 

Chieftec ATX-1136H 360W

http://sklep.komputronik.pl/katalog.php?kat=2254

 

Planowany komp to krecony bartek 2500@3200+ na abicie NF7-SL, grafika Radoslaw 9550@9600. Nie mam kasy na lepsza zasilke, wiec prosze nie wyskakiwac z czyms ponad 150 zeta. Liczy sie oczywiscie stabilnosc i cisza  :) 

Podobno ten Chief do najcichszych nie nalezy? Ktos ma to cudo?

 

Prosze o szybkie odpowiedzi, gdyz sprzet kupuje jutro.

 

Poczytaj komentarze. Hałas jest rzeczą względną. Dla jednych jest bardzo głośny, dla innych bardzo cichy. Ja mam 420W i jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobne sa z budowy a nie z wydatkowania mocy. 360 to 360W a 420 to 420W.

Nie do końca rozumiem gdzie mogłes wyczytac że sa podobne.

podobne to może być hpc-360-202 do hpc-360-302 jeśli chodi o moc a nie do hpc-420 chyba że tak jak mówię to chodziło o wygląd.

A to co Ci jest potrzebne oceń według poboru mocy. Większy zasilacz to większy zapas mocy i mozliwości rozbudowy kompa.

Długo szukałem no i w końcu znalazłem tu: http://www.tomshardware.pl/howto/20040122/...upplies-10.html

Ten test jest właśnie żródłem mętliku i dlatego sie zastanawiam który lepszy.... hmmm.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić nowy zasilacz i zastanawiam się który wybrać:

1) Antec TruePower 430W lub 550W

2) Antec TrueBlue 480W

 

Blue technologicznie chyba niczym nie różni się od True, ma tylko świecące wentylatory. Tylko, czy te kolorowe nie są głośniejsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W stanach jest 110V, ale lepsze zasiłki albo same się przełączają, albo mają przełącznik. Mój kumpel miał zonka, bo w kompie przysłanym ze stanów (chyba compaq) zasilacz miał inną wtyczkę atx (gdzieś znalazłem, że takiej wtyczki używa się w serwerach, ale komp na 100% nie był kupiony jako serwer). Prawie wszystkie części władował do swojego starego kompa (dysk, cd-rom, fdd, ram) i wszystko działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema

1) jak zasilka ma np. 400W to ciagnie z gniazdka 400 czy tyle ile mniej wiecej caly komp potrzebuje?

2) mam codegena 300W, ale jak zobaczylem opinie o nim to sie za glowe zlapalem. Ile moge za niego <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> (2 lata gw., nówka funkiel)??

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos z was wie cos na ten temat :arrow: CHIEFTEC GPS-350BB-101L :?:

166zl ....http://angela.pl/index.php?action=Szukanie...&IDKategorii=67

 

szukam jakiejs przyzwoitej zasilki najlepiej z 120mm wiatraczkiem ...

 

szukam dla:

2500+@3200+

2x512ddr400

gf4ti4200

wd60gb,7200,8

cd-rw

+2x80mm wentyle

+1x zimna katoda :o

 

ale niestety musi byc ponizej 200zl :(

 

plz doradzcie mi cos....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skladam komputerek dla brata i potrzebuje szybkiej odpowiedzi na pytanie ktory zasilacz brac:

 

Modecom ATX-350GTF (PFC)

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=9592

 

czy moze

 

Chieftec ATX-1136H 360W

http://sklep.komputronik.pl/katalog.php?kat=2254

 

Planowany komp to krecony bartek 2500@3200+ na abicie NF7-SL, grafika Radoslaw 9550@9600. Nie mam kasy na lepsza zasilke, wiec prosze nie wyskakiwac z czyms ponad 150 zeta. Liczy sie oczywiscie stabilnosc i cisza  :) 

Podobno ten Chief do najcichszych nie nalezy? Ktos ma to cudo?

 

Prosze o szybkie odpowiedzi, gdyz sprzet kupuje jutro.

przyłączam sie do pytania ręcami i nogami :D i licze na szybką odpowiedź :<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema

1) jak zasilka ma np. 400W to ciagnie z gniazdka 400 czy tyle ile mniej wiecej caly komp potrzebuje?

2) mam codegena 300W, ale jak zobaczylem opinie o nim to sie za glowe zlapalem. Ile moge za niego <font color=red>ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span></font> (2 lata gw., nówka funkiel)??

pozdro

Ciągnie więcej, a czy dużo więcej to zależy od jakości zasilacza. Sporo jest przetwarzane energję cieplną.

 

 

 

@SmOkU @śibaT

Proponuję:

Chieftec HPC-360-302-DF za 199zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema

1) jak zasilka ma np. 400W to ciagnie z gniazdka 400 czy tyle ile mniej wiecej caly komp potrzebuje?

2) mam codegena 300W, ale jak zobaczylem opinie o nim to sie za glowe zlapalem. Ile moge za niego <font color=red>ORT: <font color=red>ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span></font></font> (2 lata gw., nówka funkiel)??

pozdro

Ciągnie więcej, a czy dużo więcej to zależy od jakości zasilacza. Sporo jest przetwarzane energję cieplną.

 

 

 

@SmOkU @śibaT

Proponuję:

Chieftec HPC-360-302-DF za 199zł

w gre wchodzi 150zł :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei zaczalem od codegena 300W.. huczal wiec dolozylem durgi wiatrak na 5V i wywiercilem dziury w obudowie,ten oryginalny tez puscilem na 5V. bylo cicho ale po czasie zaczal sie wylaczac.. wzialem mode coma 300gt.duzo ciszej pracowal niz moj "cichy" codegen.na grafie zrobilem pasywne chlodzenie.pozostal tylko cooler na procu.zwykly jamicon 1020 na 5V mnie zadowalal.. po czasie zaczal denerwowac mnie szum.. szum z zasilacza. kolejnym byl neotec x3800. to w ogole jakies nieporozumienie.. napis "no-noise series" odnosil sie do niego tylko w momencie gdy nie pracowal. po wlaczeniu kompa,okazal sie DUZO glosniejszy niz mode com i cichy codegen razem wziete.mialem dosc.. przyszedl czas na be-quiet 400W.. i nastala cisza !

 

czy ktos jest w stanie polecic mi cos tanszego niz be-quiet a rownie cichego i dobrego ? cena sklepowa 399zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar w ciagu miesiaca kupic radeona 9800 pro. I wlasnie pod niego planuje zakup zasilacza. Poradzcie na co warto wydac pieniadze przy najstepujacym sprzecie.

 

Soltek SL-75frn2

Barton 2500+

gf 4 ti-4200

2x 256 twinmos

 

Po zakupie zasilacza chciałbym podkrecic proska przynajmniej do 3200. Gotow jestem wydac 300 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Maruda moze Chieftec 420W, spokojnie da rade i jest w miare tani daj emaila to se pogadamy

 

@kemyr od be-quiet jest cihcszy Nexus 4090, mam wentyla 120, ta zasilka jest nie slyszalna okolo 16db ma, i jest wlasnie w takiej cennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yo ja mam zamiar wziąć tego NeoTeca 3800 W- co o nim sadzicie??? Mój sprzęt to barton 2500@3200, płyta na nforce 2, karta telewizyjna, 2x dysk twardy, 2x napęd, cooler na procu, jeden wentylator w budzie i dojdzie jeszcze gf 6800:) Uniesie? Może za taką cenę jest coś lepszego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yo ja mam zamiar wziąć tego NeoTeca 3800 W ...

Ja tam się nie znam ale 3800W to chyba starczy nawet na zasilenie calego bloku :wink:

3800 - to model... logicznie to 380W ale ja bym go nie brał ze względu na brak atywnego PFC.

 

Sam zamówiłem wczoraj NeoTEC V4202 (420W) z wiatrakiem 120mm

podświetlany.

 

@SmOkU może cos takiego jak chciałeś 120mm wiatrak

W reckach czytałem, że modele V4200 oraz V4202 mają normalnie 19dBa

a przy dużym obciążeniu 24dBa :)

 

PS. Zobacze jak ten V4202 będzie świecił jak tylko dojdzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MATRIX5000

witam

 

MAM JEDNO PYTANIE CZY JAK KUPIE ZASILACZ CHIEFTEC HPC-360-302-DF. czy wytrzyma on mi taka konfiguracje 1700 podkrecony na 10x200, 512DDR, dysk 80gb, dwa cd romy, płyta solteka 75 FR N L, grafika ati 9600 256. DA SOBIE RADE Z GÓRY DZIEKUJE ZA INFO WYDAJE MI SIE ZE NIE POWINNO BYC PROBLEMU BO MI NA ZWYKŁEJ ZASILCE POCIAGNOŁ ALE NACZYTAŁEM SIE TU RÓZNYCH ZECZY I ZMNIEJSZYŁEM DOPUKI NIE KUPIE NOWEJ ZASILKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak mam to rozumieć ? Z linku ktory widziałem gdzieś tu na forum wyliczającym zapotrzebowanie kompa w energie ( W ) , wynika ze mam ponad 120 W zapasu ( komp jak w podpisie : wszystko na deflaut Vcore , 2x hdd barakudy 2 i 4 ... :/ )

 

A moze mam za małe obciążenie tej lini +12 ?? Jest taka możliwosc ?? Nic z tego nie kumam ... moze zasilacz jest jakiś lewy , to go odniose do sklepu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...