Skocz do zawartości
birdman

Chcesz kupić ZASILACZ ?? Nie wiesz jaki ?? Zajrzyj !!

Rekomendowane odpowiedzi

ja sie zastanawiam miedzy neotekiem 4202 a taganem 380 :roll: musi pociagnac to i ma byc cichy :wink:

 

Abit An7

Barton 2500@3200 albo wiecej

hynix 256/400 x 2

barracuda 160gb

nagrywarka rw

nagrywarka dvd

2 x katody revoltec

flopek

karta dzw. sb live

radeon 9800

karta tv

wiatraki 2 x 80mm 2x92mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cichy to neotec jest jak nie jest włączony  ;-)   nie jest cichy,  -> mam 4202 z wentylem od 4200...

Forest - słychać każdy aktytnie chłodzony zasilacz - pytanie jak głośno :wink: Zwłaszcza w nocy - neo można dodatkowo wyciszyć podpinając wentylator poprzez fanmate'a. Nawet na minimalnych obrotach schłodzi się bez problemu, ale kosztem doskonałej wentylacji w obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest stosunkowo glosny,

zenfist - co do wentylacji obudowy, hmm nic duzej budy nie zastąpi - u mnie w budzie mimo neoteca 1cm nad procesorem nie jest pokojowo, jest gorąco.. sam zasilacz po kilku dniach pracy [temperaturowo sytuacja normuje się już po 15-20 minutach - temp na procku nie rośnie ani o 1*C...] tez jest cieply, szacunkowo powyzej 40*c... w sumie to taki napędzający się proces ze jak temp + to i rpm + ,, ;-) podejzewam ze w "chlodnym srodowisku" bylo by lepiej,

 

zaznaczam że moj komp siedzi w wyciszonym midi i poza neotec'iem jest w nim only 2x80,mm @ 7v...

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

kliknij zeby powiększyć -> 50KB+, fotki na starym konfigu, teraz a7v880, barton 2432MHz, wyciszone tak samo, chlodzenie to samo, na procku max 49*C.. chyba jeszcze nie napisałem że komp dziala niemal 24/7 100% load :P

 

 

takie waruki trochę usprawieliwiają neotec'a, jak by nie było - cichym go nie nazwę,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o zasilaczu Topower 400W Nickeled Plating ???

Zamierzam kupic AMD 64 3200, dysk 160.0GB Samsung SP1614C

, Gf 6600GT, DDR 2x 512MB Dual PC-400 TwinMos CL 2.5, Audigy ZS, pozniej jakis tuner TV.

 

Zalezy mi na stabilnosci przy maksymalnej ciszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość PL4Y3R--PL

Musze wybrac miedzy Neotekiem v4202 za 300-310 zl albo taganem 380w za 280... co wybrac ? zasilacz musi byc cichy i musi uciagnac w miare mocny konfig:) tagan ma mocniejsza linie 12v wiec moze on bedzie lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnicy raczej nie ma, bo sprzedawca podaje w opisie aukcji oznaczenie FSP350-60PN (Modecom), chyba że ściemnia :) Na stronie fsp faktycznie nie ma modelu z końcówką mdn. Możesz poprosić sprzedawcę o dokładną fotkę naklejki i porównać dane do FSP350-60PN.

-------------------------

EDIT

 

Przypadkowo natknąłem się na ten zasilacz tutaj:

http://www.sklepwgk.pl/opis.php?id=FSP350-60PNPF

Więc weź pod uwagę przy licytacji, że za 237 zł można mieć nówkę.

kupilem ten zasilacz za 150 wiec spoko cena, teraz je puszcza za 150 kup teraz tutaj. Czekam na dostawe i zobaczymy co to jest warte :)

Zasilacz dobrze trzyma napiecia, wiec jak ktos chce kupic to mozna poniewaz sa wystawione na allegro. Sa to nowki sztuki a za ta cene warto. Nic tak dobrego za ta cene nie da sie kupic :) (FSP350-60MDN)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest nieźle wlasnie kilka dni temu zjarał mi sie chieftec 420W nie wiem jak to sie stało wszystko z siecią jest ok! na tym gniazdku miałem kompa od 4 lat a tu pierwsza zasiałka na tym gniazdku poszedł niebieski dym i lipa nie wiem czy mam totalnego pecha czy jest to złośliwość rzeczy martwych ale troche mnie to zdenerwowało bo wywaliłem duże pieniądze na zasiłke którą mi tutaj doradzono i lipa

tylko tyle ze firma nie pociągneł reszty sprzetu chwała chieftecowi za to !!!! pozdrawiam przynajmniej odszedł sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli zrobiłem błąd zamawiając NeoTec-a ??

Na forum rządzi klan chiefteca i dla nich jest to jedyny słuszy wybór :lol:

 

Sam sie przestraszyłem jak czytałem to co piszą i jak paczka dotarła do mnie to normalnie z maksymanym biciem serca podłączałem neoteca. włączam kompa i co? przyjemny delikatny szmer powierza :D Napięcią świetnie trzyma (zwłaszcza na płytach z zasilaniem procka z +12V bo tą linię ma bardzo mocną). Polecam go i wcale nie jest taki głośny. Wkurza mnie teraz wentylator na grafice :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam huntkeya 400, jest bardzo ladny i podatny na modyfikacje, dobrze trzyma napiecia i wyrzuca cieple powietrze za obudowe ! nie jest za cichy, ale zaczal mi przeszkadzac dopiero jak wyciszylem reszte kompa... Fan Mate 2 zalatwil sprawe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a starczy mi do takiego konfiga jak wyzej np tagan 380?... a te nowe zasilacze revolteka to pewno jakis badziew nie? :roll:

Olciu - jeśli chcesz wyślę Ci neoteca do przetestowania, abyś mogła się przekonać jak jest na prawdę :wink: Jeśli taki układ Ci odpowiada daj znać na Priv...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W najblizszy czasie ide zamowic kompa jednak zastanawiam sie caly czas nad wyborem zasilacza. Co polecacie do takiej konfiguracji ?

 

AMD Athlon 64 3000+ bulk

DFI Lanparty UT nF3 250 GB

DDR-SDRAM TwinMOS 512MB PC-500 Twister CL2.5

Thermaltake® SilentBoost K8

Asus V9999 GT

IDE/SATA WD Caviar SE 80 GB WD800JD 8MB cache Serial ATA

MidiTower Plus View 1000 AMG EU

 

Zastanawialem sie nad czyms takim http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=14335 jednak nie wiem czy obsluguje on dodatkowe wentylatory w obudowie :P Zatem co wybrac zeby wiatraczki w obudowie chodzili i wszystko dzialalo bez zarzutu ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zasilacz to bardzo dobry wybór. Trochę nie rozumiem o co chodzi z tą obsługą wentyli w obudowie. Jeżeli chodzi Ci o to czy ma dodatkowe złącza, żeby bezpośrednio podłaczyć wentyle do zasiłki, to niestety nie ma. Za to przejściówka z molexa na 2x12V i 2x5V złącza do wentyli koszyuje 10 zł. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest nieźle wlasnie kilka dni temu zjarał mi sie chieftec 420W nie wiem jak to sie stało wszystko z siecią jest ok! na tym gniazdku miałem kompa od 4 lat a tu pierwsza zasiałka na tym gniazdku poszedł niebieski dym i lipa nie wiem czy mam totalnego pecha czy jest to złośliwość rzeczy martwych ale troche mnie to zdenerwowało bo wywaliłem duże pieniądze na zasiłke którą mi tutaj doradzono i lipa

tylko tyle ze firma nie pociągneł reszty sprzetu chwała chieftecowi za to !!!! pozdrawiam przynajmniej odszedł sam

Mam sprzet bardziej pradozerny od Ciebie i mi odziwo Modecom 350GTF wystarcza a ma 15A na +12, ale profilaktycznie postanowlem zakupic jakiegos Tagana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość -PL4Y3R-

a co myslicie o revoltecu Chromus 450W ??? albo jakas alternatywa w cenie do 300zł.....

Sprzedawaca na gieldzie zachwalal jak cholera ale wg mnie to badziew jakis:) nawet niewiedzieli kto robi te zasilacze dla revolteka wolali/pytali i kupa doszli do tego ze sa produkowane w niemczech po 10min:) do 300zl masz np tagana 380w | topower 350w | chiefa 420w | fsb 400w | neotec 420w | no i chyba tyle:) najlepszy znich bedzie tagan albo topower

 

 

Czyby neotek mial nowe zasilacze ? NeoTEC Maximus 480W:)... moze cos blizej onich Zen...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem ostatnio toppowera 400w i black quieta i nie wiem jak się spisują w oc bo moja płyta na to nie pozwoliła ale zasilacze piękne. Cichuteńkie mój modecom z papstem jest głośniejszy sporo papst 1 a tam 2 i w nocy bez kitu głośniej. Żadnego nagrzewania przegrzewania nie zauważyłem jak ktoś ma hajs to toppower , be queit a na dalekim końcu tagan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

który zasilacz z tych dwóch :

- CHIEFTEC ENH-0746G (460W, serwerowy) 399 zl

- CHIEFTEC HPC-420-302-DF (420W) 259 zl

 

do takiego zestawu :

abit ic7-max3

prescott 3.0 bedzie krecony na WC

geforce 6800GT

2x256 ddr

hdd

fdd

2cd-rom

sieciowka

karta muzyczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...