Skocz do zawartości
birdman

Chcesz kupić ZASILACZ ?? Nie wiesz jaki ?? Zajrzyj !!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jestem coraz blizszy decyzji o zmianie zasilacza! Tylko na jaki?????Chcialbym na maxa wydac do ok. 350 zl. Rozpatruje:

1. Chieftec 360W PFC ATX

2. Chieftec 420W PFC ATX

3. HuntKey HK400-13BP 400W (szczegolnie mi sie podoba :) )

4. Thermaltake PurePower 420W ATX

 

Jaki proponujecie??

 

PS Co z tym HuntKey'em??? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chieftec 420w = thermaltake 420w jak sie dowiedzialem niedawno :D huntkey to mid class lepiej chiefteca brac (chociaz nie powiem ten zasialcz ktory opisales wyglada fantastycznie imo) do takiego sprzetu jak masz w tej chwili nie warto brac 420w chociaz ten zapas mocy moze ci sie przydac w przypadq wymiany podzespolow na bardziej pradozerne w przyszlosci. konkluzja - bierz 420w 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, prędzej czy później musiał byś tego Megabajta wymienić, a chyba lepiej tylko zasilacz - a nie całe "wnętrzności" po spaleniu.

swiete slowa :P wczoraj moj megabajt 300w upadl w kompie nr 1 po wlozeniu 5 dodatkowych coolerow do obudowy ;P przy 3dmarku2001 siadł i juz poszedl do wymiany ;) dostalem wzamian megabajta 350w poniewaz nie mam narazie kaski na inny ;) ale na szczescie tylko zasilacz padl ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chieftec 420w = thermaltake 420w jak sie dowiedzialem niedawno :D huntkey to mid class lepiej chiefteca brac (chociaz nie powiem ten zasialcz ktory opisales wyglada fantastycznie imo) do takiego sprzetu jak masz w tej chwili nie warto brac 420w chociaz ten zapas mocy moze ci sie przydac w przypadq wymiany podzespolow na bardziej pradozerne w przyszlosci. konkluzja - bierz 420w  8)

Proszę nie mylić zwykłych huntkey'ów ściąganych z Węgier od modeli LW-6400H i HK400-13BP. Swoją drogą na dniach wejdzie cała seria nowych zasilaczy o paramterach zasilaczy Antec :twisted: Długo nad tym pracowaliśmy, więcej info na mikołaja :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co czytam to nie ma taniej dobrej zasiłki :]

co pociągnie taki sprzet ??

1. barton 2500@ ????

2. radeon 9500@9500Pro

3. soltek75frnl2

4. WD 7200 8Mb cache 80 GB

5. Baracuda 4 60 GB

6. Winfast TV 2000 Pro

7. DVD pioneer 16x

8. CD-RW nec 40x

9. Fdd

10. 3 wiatraczki.....

 

coś co nie bedzie kosztowało.... wiem ze cienko to widzicie ale naprawde kruch z sianem do świąt bedzie musiał wytrzymać na razie nie kręce bo mam total shi zasiłke L&C .... co kupić na razie ?? a co na święta ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info sprawdze je

Przy czym sprawdz czy wysylkowo nie wyjdzie taniej. W apollo jest ogolnie drogo - np Chieftec 360W single fan kosztuje 229 zetow (cena rekomendowna 199), a Zalman ZM-80C kosztuje 135 zlotych (ja kupilem wysylkowo z wentylem dodatkowym i wyszlo mi znacznie taniej niz jakbym kupil tutaj na miejscu).

Ogolnie zauwazylem, ze z niszowym towarem w Krakowie jest cienko (jakies Zalmany, Chiefteci i inne), a jesli juz cos jest to drogo.

Mozesz zapytac jeszcze w ROMie na Halickiej - tam tez maja takie rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram ludzi kupujcie Chiefteca 420 W sam mam takiego wykonanie i stabilnosc na wysokoim poziomie bardzo cichy (obroty wentyli to tak 1300) nie wyje mi jak ten bylej pamieci Q-Tec 550W co za shit...., poruwnujac na pierwszy rzut oka grubosc i dlugosc przewodow jest znacznie wieksza, waga tez stanowczo jest wieksza - dosyc duze radiatorki na ukladach zasilajacych (stabilizujacych), dzieki temu ze nie mialem zadnej plomby na obudowie moglem zajrzec do srodka - pelno elektroniki nie ma prawie miejsca na nic wiecej nie to co w Megabajcie 300W czy Deer 350W, wszystko jest pozabezpieczane rurkami termokurczliwymi, pozatym dodatkowy jest pancezyk na kable zasilajace plyte glowna oraz wyprowadzono przewod do pomiaru obrotow wentyli w zasilce, napiecia sa tez good co sie okazalo moge jeszcze dzieki niemu krecic lepiej procka mnoznikiem, na poczatku myslalem ze mnie pogzalo kupujac tak drogi zasilacz ale warto bylo zrobic taka inwestycje bo to jest zasilacz juz na lata... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shade: Qazara to sobie odpuść. Niedawno się z nimi użerałem w sprawie kompa kumpla. Nawet miernika w serwisie nie mają :!: Żeby pokazać serwisantowi, że zasilacz jest do wymiany musiałem swój miernik z domu przynieść :!: A gość zdziwiony bo przecież z Biosu napięcia odczytywał i dobre były :!: A już nawet MBM pokazywał pod obciążeniem, że zasiłka nie wyrabia. Sklep w którym tak się znają na rzeczy to radzę szerokim łukiem omijać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ja od roku używam Enermaxa 353W EG365AX-VE(W)(FMA) Activ PFC, Noise control, dwa wentyle z ręczną i automatyczną regulacją obrotów i jestem BARDZO zadowolony z tej zasiłki,była wrta każdej zety :D wcześniej przez 3 lata miałem Enlighta 250W który dzielnie się sprawował, ale w końcu uległ :( i tej firmy zasiłki też moge polecić każdemu z czystym sercem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:))

 

Aerocool AeroPower II 420 - TOPOWER

Antec TruePower 480 - ANTEC

Antec TrueControl 550 - ANTEC

Enermax EG465-VE/FC ENERMAX

PCPowerCooling - PCPowerCooling

Raidmax - na 99% SPI/FSP ze zdjęcia

Vantec Stealth/ION - 2x TOPOWER

ZALMAN - SPI/FSP

 

:)) no to na dobrą sprawe sie przyjrzeć to znowu nie jest tak źle z dostepnością nie licząc PCPC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh mialem przez chwile Antec-a TruePower 550 i powiem tak - jestem zachwycony - jakosc wykonania najlepsza jaka widzialem - czarne wtyczki z twardego plastiku pasuja idealnie - nie trzeba nic "wyrywac" na sile, osobne kabelki do wiatrakow, zasilanie do dyskow s-ata, cichutkie wentyle; napiec niesprawdzalem ale mysle, ze byly ok - niestety moj egzepalrz "zaginal" na lotnisku :( - jeszcze bede walczyl o jego odzyskanie ale szanse sa marne - i chyba bede musial kupic Chieftaca 420 bo na Anteca w Polsce mnie niestac - (w USA ~110$) ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:))

 

Aerocool AeroPower II 420 -    TOPOWER

Antec TruePower 480 -            ANTEC

Antec TrueControl 550 -          ANTEC

Enermax EG465-VE/FC            ENERMAX

PCPowerCooling      -            PCPowerCooling

Raidmax -                              na 99% SPI/FSP ze zdjęcia

Vantec Stealth/ION    -            2x TOPOWER

ZALMAN                    -            SPI/FSP

 

:)) no to na dobrą sprawe sie przyjrzeć to znowu nie jest tak źle z dostepnością nie licząc PCPC

nie wiem czy mi sie wydaje ale przegladajac ten test zasilacz 400 PCPC skojarzył mi sie z tym o ktorym wspominał cyra

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=17768702

 

szukalem w sieci zasilki firmy coolermaster ale CM chyba nie robi zasilek a cena na allegro jest bardzo zaskakujaca zwazywszy na to ze w stanach kosztuje 169$

 

:D teraz pewnie wszyscy rzuca sie na allegro :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko...

 

Czy chieftec 420W pociągnie :

 

ASUS A7N8X

Athlon 2000 (podkręcany bedzie!)

1 HDD 5400 obr.

GF2mx400

7 wiatraków !

Panel AeroGate

Cdrom

Nagrywarka

 

 

I czy jeszcze zostanie duzo miejsca na inne rzeczy ? :)

 

PS . Sorry za off'a ale do ilu max moze dojsc temp. Chipsetu GF2 MX400 64mb ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...