Skocz do zawartości
birdman

Chcesz kupić ZASILACZ ?? Nie wiesz jaki ?? Zajrzyj !!

Rekomendowane odpowiedzi

Co byście polecili do mojego configu. Jednak chyba przyszedł czas zmienic chiefteca. Zastanawiam się nad Taganem 380 i TOPOWER 400W P5 TITANIUM EPS. Który będzie lepszy - ceny w zasadzie są zbliżone. A może jednak przydałoby się coś mocniejszego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to będzie dobre?

zalezy mi na 3 rzeczach

zeby bylo cicho;]

zeby bylo stabilnie[w styczniu bedzie 6600gt , a moje palomino zmieniam na thortona]

zeby rachunki za prąd były mniejsze bo mój codegen nieźle daje po licznikach....

 

i zeby cena nie byla za duża :roll:

Co do rachunków - to wydaje mi się, że pod każdym zasilaczem komp zużywa tyle mocy ile potrzebuje więc rachunków niższych nie będziesz miał. No chyba, że zamienisz sobie swojego AXP na P2 :D :lol:

 

A co do zasilacza to jest OK

z racji jeszcze skromniejszych funduszy[kupno zestawu 5.1] moje mozliwosci finansowe znacznie sie zmniejszyly;]

modecom300w gtf pfc chyba styknie ??

albo inaczej co polecasz do 100ziko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanalem przed takim samym wyborem. Wybrac Tagan 380W czy Topower ? Ja wybralem Tagana poniewaz ma 2 wentyle na przeciew siebie (system push/pull) i jest cichy. A topower jest mocniejszy 400W ale linia 12V taka sama 22A dla obydwu zasilaczy. Topower ma przejscoiwke 24/20 pin to plus. Ma tez 2 wentyle tylko ze jeden s tylu o drugi od spodu. Oba zasilacze produkowane sa na tych samch podzespolach i w tej samej fabryce. Wybor nalezy do Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to będzie dobre?

zalezy mi na 3 rzeczach

zeby bylo cicho;]

zeby bylo stabilnie[w styczniu bedzie 6600gt , a moje palomino zmieniam na thortona]

zeby rachunki za prąd były mniejsze bo mój codegen nieźle daje po licznikach....

 

i zeby cena nie byla za duża :roll:

Co do rachunków - to wydaje mi się, że pod każdym zasilaczem komp zużywa tyle mocy ile potrzebuje więc rachunków niższych nie będziesz miał. No chyba, że zamienisz sobie swojego AXP na P2 :D :lol:

 

A co do zasilacza to jest OK

z racji jeszcze skromniejszych funduszy[kupno zestawu 5.1] moje mozliwosci finansowe znacznie sie zmniejszyly;]

modecom300w gtf pfc chyba styknie ??

albo inaczej co polecasz do 100ziko?

ModeCom 300 GTF lub GT będzie dobrym wyborem w tej cenie. Na allegro można znaleźć też używane Fortony 300 W, ale nie wiem czy używka Cię interesuje :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić któryś z tych dwóch zasilaczy tj. Modecom 350GTF (PFC) w cenie 135zł lub Chieftec ATX 1136H 360W w cenie 140zł i właśnie na razie nie mogę się zdecydować.

To znaczy chciałem się zdecydować na Modecoma bo więcej o nim słyszałem że np. dobrze trzymie parametry pracy. Ale poradzono mi że jak mam kupować zasilacz to najlepiej gdy przy 12V prąd wynosi conajmniej 16A (w modecomie wynosi 15A, w chieftec 18A).

Może ktoś by mi bardziej rozjaśnił sytuację :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co byście polecili do mojego configu. Jednak chyba przyszedł czas zmienic chiefteca. Zastanawiam się nad Taganem 380 i TOPOWER 400W P5 TITANIUM EPS. Który będzie lepszy - ceny w zasadzie są zbliżone. A może jednak przydałoby się coś mocniejszego ?

Jeszcze takie pytanko - czy takie zasilacze na 100% wystarczą do mojego cofigu? (jest o/c procka i grafika chyba tez troche pradu je;) ). Nie chce przepłacać jeżeli one wystarczą bezproblemowo - to spoko, ale jeżeli mialo by nie wystarczyć ......... to zawsze lepiej wcześniej zareagować !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić któryś z tych dwóch zasilaczy tj. Modecom 350GTF (PFC) w cenie 135zł lub Chieftec ATX 1136H 360W w cenie 140zł i właśnie na razie nie mogę się zdecydować.

To znaczy chciałem się zdecydować na Modecoma bo więcej o nim słyszałem że np. dobrze trzymie parametry pracy. Ale poradzono mi że jak mam kupować zasilacz to najlepiej gdy przy 12V prąd wynosi conajmniej 16A (w modecomie wynosi 15A, w chieftec 18A).

Może ktoś by mi bardziej rozjaśnił sytuację :)

Tak czy inaczej ModeCom 350GTF ma stabilniejszą linię 12 V od tego Chiefteca 360 W 1136. Z drugiej strony szef jest ciut cichszy, ale i tak brałbym ModeComa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zmienić karte graficzną z Radeona 9000 na R9500 Pro lub jakąś zbliżoną wydajnościowo i cenowo do niej. Problem tkwi w tym że posiadam tani zasilacz Tracera o mocy 300W. Jaki zasilacz byście mi zaproponowali żebym nie miał problemów po zmianie grafiki i miał jeszcze jakiś sensowny zapas mocy?

komp-athlon 2000xp 256ddr płyta abita

UPDATE:

Co sądzicie o tej sztuce?? :) http://www.modecom.pl/strona.php?266

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co lepiej NeoTEC V4202 czy Tagan 380W

Do sprzętu: AMD643000+ 939, GF6800, 2xnapędy, HDD, tuner, sieciówka, 2xkatody, 3xwentyl

 

Po przeczytaniu recki na Tweak-u zauważyłem że Tagan wyraźnie lepiej trzyma napięcia.

Ale chyba wezmę NeoTEC-a V4202.

I ty pytanie: jako że powietrze wywiewane z jego obudowy nie jest ciepłe (ba zimne :P) to mozna by mu zawolnić trochę obroty wentyla :)

Tylko czy wentyl jest podłączany na wtyczkę 3 pin? czy inaczej trzeba sie bawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czytalem wszystkie testy itp ale sa raczej stare (z przed roku, dwoch) wiec musze zadac pytanie :P

 

Chce kupic zasilacz do 200 zl max, mam athlona 2000 i chce go podkrecic do okolo 2100-2200 mhz (narazie chodzi 9,5X200) 9550@400/500 1 dysk, cd rom 1 kosc 512mb pamieci i pare wyntyli.

 

Myslalem nad chieftecem 360w (atx bez A PFC) okolo 140 zl

albo tym z APFC modelem za 180-190 zl.

 

ale ostatnio zauwazylem tez neotec'a x3800 i wydaje sie tez w miare niezly tyle ze cena dorownuje chieftecowi z APFC a ma pasywne pfc.. wiem sam nie wiem..

 

pozatym Q-Tec'i jakies tez widzialem sa tanie(co ejst duzym + ) ale nie wiem czy to dobra marka. Jesli juz q-tec to mysle o wersji 400watt. o czyms takim np http://www.allegro.pl/show_item.php?item=36756780

 

Prosze o wasze opinie i z gory dziekuje =)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to będzie dobre?

zalezy mi na 3 rzeczach

zeby bylo cicho;]

zeby bylo stabilnie[w styczniu bedzie 6600gt , a moje palomino zmieniam na thortona]

zeby rachunki za prąd były mniejsze bo mój codegen nieźle daje po licznikach....

 

i zeby cena nie byla za duża :roll:

Co do rachunków - to wydaje mi się, że pod każdym zasilaczem komp zużywa tyle mocy ile potrzebuje więc rachunków niższych nie będziesz miał. No chyba, że zamienisz sobie swojego AXP na P2 :D :lol:

 

A co do zasilacza to jest OK

to akurat nawet ja wiem, ze nie jest to wcale prawda :) wszystko zależy jeszcze od sprawności zasilacza a na necie są dostępne testy zużycia prądu przez komputer w zależności od użytego modelu zasilacza ... co prawda różnice są niewielkie ale w skali roku czy dwóch moze sięuzbierać kilka złotych :) tak na kilka piwek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki zasilacz do kompa

 

Pentium 4 2.6HT

Abit IS7-E

2x256MB dual

Radeon 9550 XT po oc

2x CD-ROM

1x HDD 30GB w przyszłości 160GB

1x FDD

K. Sieciowa

IrDA

Dodatkowe chłodzenie 1x w przyszłości 4x

w przyszłości K. dźwiękowa.

Chieftec 360-302 DF ~189 zł Tani i dobry, wystarczy... :wink:

ten zasilacz kosztuje 229zł na 4maxie ja bym wolałcoś do 150 i żeby wystarczyło na dłuższy czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A jaki zasilacz byscie polecili w cenie do max 150 zlotych ale najwazniejszym priorytetem jest CISZA...myslalem nad modecomem 350 albo cheifteciem ale napewno do cichych one nie naleza :(

Obecnie mam jakies badziewie ale do tego configa wystarcza...wyrwalem grila i wlozylem arctic coolinga i jestem zadowolony :} ale bede potrzebowal cos mocniejszego jak zmenie config.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A jaki zasilacz byscie polecili w cenie do max 150 zlotych ale najwazniejszym priorytetem jest CISZA...myslalem nad modecomem 350 albo cheifteciem ale napewno do cichych one nie naleza :(

Obecnie mam jakies badziewie ale do tego configa wystarcza...wyrwalem grila i wlozylem arctic coolinga i jestem zadowolony :} ale bede potrzebowal cos mocniejszego jak zmenie config.

Nie widzę problemu aby do ModeComa 350GTF wsadzić Arctic Cooling - tyle, że stracisz gwarancję :)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A jaki zasilacz byscie polecili w cenie do max 150 zlotych ale najwazniejszym priorytetem jest CISZA...myslalem nad modecomem 350 albo cheifteciem ale napewno do cichych one nie naleza :(

Obecnie mam jakies badziewie ale do tego configa wystarcza...wyrwalem grila i wlozylem arctic coolinga i jestem zadowolony :} ale bede potrzebowal cos mocniejszego jak zmenie config.

jaaa... szogo bialasie... kupe lat :P

 

Kto ci powiedzial ze chieftecki nie naleza do cichych ? Nie wiem moze ja trafilem na jakis "felerny" model albo jestem gluchy, ale dla mnie moj HPC-360-302DF jest cichy na tyle aby byc zagluszanym przez Caviara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam i juz zupełnie zglupialem co mam kupic, a dodam ze jestem kompletnie zielony w zasilkach...

Musze zmienic zasilacz bo moja codegenowa 300w bombka zaczyna mnie straszyc :|

Na wszystko chce wydac max 200zł (lacznie z wysylka itp)

 

Zasilacz ma pociagnac:

-AMD 2400+

-MSI K7N2

-Fx 5200 (64mb/128bit) [w przyszlosci chce zmienic, moze na radka 9550]

-256 (400) [bedzie wiecej]

-cdrom (LG)

-cdrw (LiteOn)

-fdd

-hdd [80g SAMSUNG SP0802N]

-k.sieciowa

-tuner TV (WinFast TV 2000 XP Expert)

-2x fanmate

ps-fajnie by bylo zeby zasilka starczyla na jakies czas i byla CICHA, bo obecna wyje jak traktor..

ps2-moze macie jakies inne propozycje (rownie dobre + tanie + ciche :))

 

Myslalem nad (brane z ecs.pl)

:arrow: Chieftec 360W Dual Fan

model: HPC-360-302-DF; gwarancja: 24 miesiace

cena netto: 144 zł cena brutto: 175 zł

 

:arrow: ModeCom ATX-350GTF 350WPFC noise killer

Moc (W): 350l Typ PFC: Pasywny; Wymiary: 150x140x86mm; Niski poziom tętnień i zakłóceń; Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe i przeciwzwarciowe; Certyfikaty bezpieczeństwa: TUV, Nemko, FCC, B, CE, CB; MTBF: 100tys godzin; Wejście zasilania zabezpieczone bezpiecznikiem; Wentylator: 80mm, regulacja obrotow; gwarancja: 24 miesiace

cena netto: 98 zł cena brutto: 119 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...