Skocz do zawartości
birdman

Chcesz kupić ZASILACZ ?? Nie wiesz jaki ?? Zajrzyj !!

Rekomendowane odpowiedzi

Chce kupić taki komputer:

Procesor

AMD Athlon 64 3000+ BOX (Socket 939, 90nm) 679,00

Płyta główna

Gigabyte GA-K8NF-9 nVidia nForce4 4x 427,00

Pamięć RAM

DDR 2x 512MB Dual PC-400 TwinMos CL 2.5 590,00

Karta graficzna

GeForce 6600GT Gigabyte GV-NX66T128D 128MB (128-bit) TV BOX 779,00

Dysk Twardy

Seagate 160 GB Barracuda 7200.7 ST3160827AS 8MB Serial ATA / NCQ 417,00

Karta dźwiękowa

Creative Sound Blaster Audigy LS bulk 109,00

Napęd optyczny

NEC DVD+/-RW ND-3520A bulk black 318,00

Obudowa

Modecom Step 107 LCD czarna - 350W 223,00

 

I chciałbym kupić do niego zasilacz bo nie wątpię czy zasilacz Modecom Feel 350W z pasywnym PFC pociągnie taki sprzęt. Na Allegro dostrzegłem takie zasilacze. (Cena to najlepiej do 200zł, ale ewentualnie może wynieść 250 zł):

Q-TEC 550W DUAL FAN GOLD http://www.allegro.pl/show_item.php?item=40842843

MAX-POWER 400W ATX PFC/SATA/DUAL FAN 21 dB http://www.allegro.pl/show_item.php?item=40395583

NeoTEC X3800 380W 22dB http://www.allegro.pl/show_item.php?item=40323829

ZASILACZ CHIEFTEC HPC-420-302-DF 420W http://www.allegro.pl/show_item.php?item=40770270

Q-TEC 550W Ultra Silencer (3 went.) http://www.allegro.pl/show_item.php?item=40395766

 

Prosze o pomoc w wybraniu najlepszego zasilacza (osobiście zastanawiam sie nad Chieftec-iem i Q-tec-iem) i Wasze inne propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ricky44

Q-tec - trochę lepszy Codegen, w życiu bym go nie wziął

NeoTEC - dobra zasiłka, możliwość - po wstawieniu FAN kontrolera - znacznego obniżenia hałasu

Chieftec - jak to szef dobry sprzęt, aczkolwiek ostatnio coś się pogorszyły, ale i tak znakomita zasiłka, tańszy model 360-302-DF jest niewiele gorszy więc brałbym właśnie ten

Edytowane przez psychodeliczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ważne pytanie. Mam niedługo wymieniać zasialacz. Jego cena mawynosić do 150zł. Obecnie mam Codegena 300W. Jak narazie zaciekawiły mnie dwie oferty: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=40132237 (Colors-it 450W) lub http://www.allegro.pl/show_item.php?item=40842843 (Q-tec 550W). Jeśli w tym przedziale cenowym znacie coś leprzego to walcie!!! Jeżeli jednak nie znacie, to powiedzcie, który bardziej się opłaca kupić. Z góry thx za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychodeliczny

Mam możliwość kupienia bardzo tanio zasilacza Modecom FSP550-60PLN 550W.

Tylko nie wiem czy na taką moc jeden wentylator to nie za mało i czy przez to zasilacz ten nie będzie się grzał.

Zauważyłem że ma on też dość niskie natężenia prądu dla napięcia +5V (29A) http://www.modecom.pl/strona.php?198

 

A Chieftec HPC-420-302-DF na +5V ma 40A. Nawet model HPC-360-302-DF ma większe (35A).

http://www.chieftec.pl/index.php?action=zasilacze

 

Proszę o radę czy mam kupować tego Modecom-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ricky44

Coś ten zasilacz wygląda mi podejrzanie, i do tego 1 wentyl, wziąłbym sprawdzonego Chiefteca 360W

 

Domator007

Większego goowna a w tej cenie nie znajdziesz, obydwa są jak ten Codegen, jeżeli już coś do 150 zł to:

ModeCom 300GTF lub 300GT ~90 zł

ModeCom 350GTF ~125 zł

Chieftec 350 W ~150 zł

Chieftec 1136H ~140 zł

 

Polecam ModeComa 350GTF

Edytowane przez psychodeliczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychodeliczny

Tu jest link na Allegro z tym zasilaczem:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=40501124

Na razie cena bardzo niska, poza tym nikt nie podbija. Troche dziwnie to wygląda. Facet daje tylko miesiąc gwarancji.

 

Czy Chieftec HPC-360-202-DF jest dużo gorszy od HPC-360-302-DF ? Wiem że 202 ma pasywny PFC a 302 aktywny ale co poza tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Fortron FSP FSP350-60THN-P spokojnie wystarczy do Barton 2500@powiedzmy 3400 + AN7 + gf5900xt + 512MB hynix + dvdrw + tuner winfast + barakuda 120gb + czasem dodatkowy dysk?

jesli nei to co innego w granicach 200zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ricky44

Oprócz tego, że jest pasywne PFC to brakuje bodaj wtyczek SATA, ale i tak zasilacz jest spoko.

Jak gość daje miesiąc gwary to coś to podejrzanie wygląda.

 

zajkos

Spoko wystarczy.

Edytowane przez psychodeliczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ricky44

Coś ten zasilacz wygląda mi podejrzanie, i do tego 1 wentyl, wziąłbym sprawdzonego Chiefteca 360W

 

Domator007

Większego goowna a w tej cenie nie znajdziesz, obydwa są jak ten Codegen, jeżeli już coś do 150 zł to:

ModeCom 300GTF lub 300GT ~90 zł

ModeCom 350GTF ~125 zł

Chieftec 350 W ~150 zł

Chieftec 1136H ~140 zł

 

Polecam ModeComa 350GTF

1247752[/snapback]

Podejrzane ze ten fortron to najlepsza zasilka jako oferuje :lol:

To jest dla ciebie Podejrzane :D ?

http://www.spikorea.co.kr/board/down.php?b...ew&no=131&num=3

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

chief musi sie jeszcze duzo uczyc by takie zasilki robic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje aby kupować NeoTec`i i wspomagać polską gospodarkę. Czy nie fajnie że polska firma zrobiła jakiś dobry produkt!!!!

Taki serwis jak w Neotec`u nie znajdziesz w żadnej innej firmie, pozatym jest bardzo wydajny i cichy !!

Edytowane przez Denubis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje aby kupować NeoTec`i i wspomagać polską gospodarkę. Czy nie fajnie że polska firma zrobiła jakiś dobry produkt!!!!

Taki serwis jak w Neotec`u nie znajdziesz w żadnej innej firmie, pozatym jest bardzo wydajny i cichy !!

1249976[/snapback]

:blink: :lol:

Dobra kolego widze ze jestes nieuswiadomiony :lol:

Te Bublewspomoga gopsodarke chinska jak kazdy zasilacz atx ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko (zapewne lamerskie) odnośnie Chifteca HPC360-302DF:

jakie powinny być prawidłowe napięcia (wyższe czy niższe?? dla odpowiednio 12V,3,3V,5V)??

Aha tak przy okazji kumplowi zjarał się w/w Chiftec i w sklepie powiedzieli że to jest niemożliwe i producent nie uzna mu reklamacji!!!! Dopiero po postraszeniu kolesia z wielką łaską przyjął ale powiedział, że to darmowy trud!!!.

-----------------

P4E2,8@3,44(14*246)/Abit IC7-G /2x512 Hynix(2,5-3-3-6) D43/GF FX5200 Ultimate/WD Caviar 40GB/LG-DvD,LG-RW/SoundBlaster Live 5,1/LG F700B/Chiftec HPC360-302DF/

Cooler Gigabyte GH-PCU21-VG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno sie miescic w normach ATX:

W przypadku linii +3.3, +5V oraz +12 V maksymalnym dopuszczalnym wahaniem jest odchylenie rzędu 5%

odpowiednio:

3.14 - 3.47 V dla linii +3.3 V,

4.75 - 5.25 V dla linii +5 V

11.40 - 12.60 V dla linii +12 V)

Jak jest gdzies blad to mnie poprawcie :P

Co do zasiłki to każdy nawet najlepszy model może się zjarac i nie ma tłumaczenia ze to niemozliwe :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno sie miescic w normach ATX:

W przypadku linii +3.3, +5V oraz +12 V maksymalnym dopuszczalnym wahaniem jest odchylenie rzędu 5%

odpowiednio:

3.14 - 3.47 V dla linii +3.3 V,

4.75 - 5.25 V dla linii +5 V

11.40 - 12.60 V dla linii +12 V)

Jak jest gdzies blad to mnie poprawcie :P

Co do zasiłki to każdy nawet najlepszy model może się zjarac i nie ma tłumaczenia ze to niemozliwe  :wink:

1254289[/snapback]

Camel dzięki za odp. bo właśnie miałem na 11,80 a to napięcie odpowida za procka i myślałem że przez to go zwiesza, ale przyczyna tkwi w steppingu ( C0 :( ) i się mocno grzeje przy takim FSB i go laguje potem zwis!!!

jeszcze raz THanks!!!

-------------

P4E2,8@3,44(14*246)C0:( /Abit IC7-G /2x512 Hynix(2,5-3-3-6) D43/GF FX5200 Ultimate/WD Caviar 40GB/LG-DvD,LG-RW/SoundBlaster Live 5,1/LG F700B/Chiftec HPC360-302DF/

Cooler Gigabyte GH-PCU21-VG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno sie miescic w normach ATX:

W przypadku linii +3.3, +5V oraz +12 V maksymalnym dopuszczalnym wahaniem jest odchylenie rzędu 5%

odpowiednio:

3.14 - 3.47 V dla linii +3.3 V,

4.75 - 5.25 V dla linii +5 V

11.40 - 12.60 V dla linii +12 V)

Jak jest gdzies blad to mnie poprawcie :P

Co do zasiłki to każdy nawet najlepszy model może się zjarac i nie ma tłumaczenia ze to niemozliwe  :wink:

1254289[/snapback]

 

to tylko teori do tego czcza :)

 

dla mnie żaden taki, nawet spełniający normy ATX, zasilacz nie jest wart kupna bo tak naprawdę dobry zasilacz utrzymuje napięcia w zakresie (obciążenie 80% stałe i większe chwilowe skoki) max. 3% od standardu nie żadne 5% .. taki z 5% wahaniami t odla mnie nic lepszego niż Codegen :)

 

a najlepsze zasiłki - te za dużą kasę nie mają prawa przy dużym obciążeniu stałym w okolicach 80% i chwilowym dużo wyższym - wahać się o więcej niż 1,5-2% ... jeśłi wahania są większe to zasilacz jest zdyskwalifikowany od razu :)

 

i jeszcze jedno - testy przeciążeniowe - przeciążony zasilacz jak jest dobry to sie wyłącza, testuje się to podając mu więcej odbieraczy zasilania (pprostu urządzeń albo cos co symulije urządzenia zasilane z zasiłki) niż jest on w stanie dostarczyć .... jeśli się nie wyłączy normalnie tylko coś uszkodzi albo wręcz spali siebie lub cokolwiek innego znaczy to że to nie zasilacz (napewno nie dobry zasilacz) a morderca i zwykła tandeta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tylko teori do tego czcza (....)

nie bede cyt calego bo po co :)

Mr_Gizmo hehe no tak ale elvis MP pytal o zakres napiec a nie o wachania :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, chcę sobie powymieniac kilka części w kompie, po zmianie bedzie wyglądał tak: Winchester 3000+ chłodzony boxowym albo gigabyte rocketem (nie wiem czy warto bo chyba cooler boxowy też jest dość dobry), Gigabyte GA-K8NF-9 , 1gb ramu 400mhz, GF 6600GT gigabyte'a, 2 dyski twarde i 2 napędy. Zastanawiam się czy do tej konfiguracji wystarczy Chieftec 360W czy lepiej dla bezpieczeństwa kupić 420W zakładając że Athlon będzie przetaktowywany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krótka piłka - który zasilacz wybrać, nie piszcie tylko, że warto dołożyć te 20-30zł tylko czy rzeczywiście ten fsp jest lepszy - oto one

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=9592 Modecom ATX-350GTF i http://www.allegro.pl/show_item.php?item=41138430 Fortron FSP FSP350-60THN-P i prosze o wypowiedzi ludzi, którzy maja jakąś wiedzę i doświadczenie z tymi zasiłkami a nie w stylu "bo na forum ktoś napisał..." zasilacz ma byc do sprzetu z podpisu, potrzebuje stabilnego +12 zeby dac na proca ok 1,95v i pociagnac do ok 2600 mhz, z gory dzieki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam zasilacz Chiftec HPC360-302DF i mam pytanie odnośnie napięć czy są one dobre

 

+3.3V - 3.36V

+5V - 5.08V

+12V - 12.59V

 

Niepokoi mnie to 12V jest ono chyba na granicy normy i niewiem czy wymienić ten zasilacz czy nie.

Nadmienie że jutro chcę kupić płytę Abita nf7 v2.0 z semperonem 2500+ i mam zamier go troche podkręcić.

Boję sie że to napięcie 12.59V będzie powodowało zawieszanie się kompa.

Napięcie mierzone Speed Fan

Pozdrawiam

Edytowane przez sloniu101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krótka piłka - który zasilacz wybrać, nie piszcie tylko, że warto dołożyć te 20-30zł tylko czy rzeczywiście ten fsp jest lepszy - oto one

1255228[/snapback]

Mogę polecić Ci ModeComa 350 GTF (trzyma to co w podpisie bez najmniejszego problemu), aczkolwiek ten Forton jest chyba lepszy no i na pewno cichszy to Ci gwarantuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spójrzcie na te napięcia i powiedzcie co jest ? Teraz jest już 4-ty zasilacz w ciągu tygodnia i cały czas takie wskazania w SpeedFan i Evereście, w biosie ok. Przecież nie mogą być wszystkie trafione, z wyjątkiem pierwszego Tracera gdzie komp. kazał mi podłączyć swojego radeona.

 

Vcore1: 1,55V

Vcore2: 2,62V

+3,3V: 3,39V

+5V: 4,27V

+12V: 12,35V

-12V: 9,32V

-5V: 4,80V

+5V: 2,20V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sloniu101&harryt ludzie juz tyle razy bylo mowione ze pomiar brany z biosu, speedfana itp jest czesto przekłamany i mozna go sobie w ..... wsadzic!

Wezcie sprawdzcie napiecia miernikiem!!! to naprawde niewielki wydatek a w domu zawsze sie przyda :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sloniu101&harryt ludzie juz tyle razy bylo mowione ze pomiar brany z biosu, speedfana itp jest czesto przekłamany i mozna go sobie w  ..... wsadzic!

Wezcie sprawdzcie napiecia miernikiem!!! to naprawde niewielki wydatek a w domu zawsze sie przyda :D

1255615[/snapback]

Ja na HK-400XP 400W na Epoxie 8RDA3+ miałem pomiary linii +12v w granicach 11.50-11.65v, więc niebezpiecznie blisko granicy normy oraz spore wahania pod obciążeniem - tymczasem wg miernika było 12.00-12.10v i wszystko gra!

 

Kolejny przykład : BeQuiet 450W i Abit NF7 (obecne mobo nie obsługuje pomiaru linii x12v i słusznie, bo to jedna wielka bzdura) - wg biosu i MBM czy też SpeedFana 11.70-11.85v, wg miernika stabilne jak skała 12.15-12.16v.

 

Analogicznie, chociaż z mieniejszymi wahaniami było z pozostałymi pomiarami - czy trzeba jeszcze coś dodawać? Jednak najbrdziej, zdecydowanie najbardziej przekłamuje zawsze linię +12v (ehhhhhh, Winbond ....) ;)

Edytowane przez MietmaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krótka piłka - który zasilacz wybrać, nie piszcie tylko, że warto dołożyć te 20-30zł tylko czy rzeczywiście ten fsp jest lepszy - oto one

1255228[/snapback]

nie wypowiem sie na temat zasilacza FSP FSP350-60THN-P bo nei moge go sprawdzic, czekam na przejsciowke 20->24pin (sprawdz jakie masz gniazdo na plycie, moze 24pin zmiesci sie bez przejsciowki, u mnie by sie zmiescila, gdyby nie gniazdo kwadraciaka, ktory a AN7 jest zbyt blisko gniazda zasialnia). , ale moge powiedziec że ten sprzedawca jest jak najbardziej OK, kupilem u niego przedwczoraj za przedpłątą, nastepnego dna mialem zasiłkę w domu. MOge tylko powiedziec, że zasdilacz jest wykonany solidnie, jest nowy, czysty itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...