Skocz do zawartości
birdman

Chcesz kupić ZASILACZ ?? Nie wiesz jaki ?? Zajrzyj !!

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra, czyli chief nie, a te topowery sa lepsze od taganow? Czytalem dzies na forum ze tagany to gorsze wersje topowerow ale nie wiem czy to prawda? Jaki zasilacz polecicie w cenie albo tanszy od tagana 380?

He, he, nie to, że chief absolutnie nie. Tagana 380W lub topowera 400W uważam za optymalny wybór do zestawu, który podałeś + pewien zapas mocy. Są to zasiłki "współczesne", co oznacza, że mają mocną linię 12V, która jest mocno obciążona przez nowe komponenty. "Nowe" stare szefy zostały tylko podpicowane (nowe wtyczki), ale konstrukcja od wielu lat nie zmieniła się (między innymi dlatego są teraz takie tanie). Szef 420W też uciągnie ten zestaw (w końcu niektórzy mają takie konfigi na codegenach 350W), ale może być przeszkodą w podkręcaniu właśnie ze względu na słabą linię 12V.

Co do taganów i topowerów to wychodzą one z jednej fabryki i mają bardzo zbliżone parametry (podobnie jest z ich ceną), więc wybór zależy od preferencji.

Jeżeli nie masz kasy - weź chiefa. Jest pewny i można liczyć na niezłe oc. Jeżeli nastawiasz się na mocne oc, to niestety musisz dopłacić np. do tagana. W przedziale między 200 a 280 zł nie ma za bardzo co zarekomendować. Jeżeli jest już coś godnego uwagi (np. enermax), to często nie jest przystosowane do nowych płyt głównych, a przejściówka z atx 24 pin na 20 też coś kosztuje, więc takie kombinowanie traci sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wkrotce planuje zmiane sprzetu na cos w okolicach

AMD64 3500, 2x512mb ramu, GF 6600

 

do tego dojda moje obecne 2 dyski SCSI, 2 dyski ATA, kontroler SCSI, SB, DVD, CDRW.

Calosc chcialbym troche podkrecic ;). Mam wiec problem z wyborem zasilacza.

 

Upatrzylem sobie TOPOWER 420W P6 TITANIUM EPS, jednak teraz wyszly te nowe Tagany U22. Co lepiej wybrac: tego Topowera 420w czy doplacic (sporo :/) do Tagana u22 430w?

A moze zasilacz 420w to za malo do takiego konfiga i powinienem brac cos z okolic 500w?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q-TEC to dobra firma? robi dobre zasilacze czy nie ?

 

potrzebuje jakis zasilacz ponad 400 za rozsądna cene czyli 150-200zl no i myslalem o w miare tanim q-tecu

1310704[/snapback]

Syf prawie, że na równi z Codegenem. Za 200 zł kupisz z dobrych Chiefteca 420 W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra pytanie do znawców siedziałem troche czasu w specyfikacjach zasilczy i z najtańszych największą moc ma Topower 400W kosztuje 250zł a ma całkiem ładne parametry... Jak wychodzi w starciu z Taganem 380? Bo juz nie wiem co zakupić mam :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko tyle:

Po przesiadce z Chieftec HPC-360-202 na Topower400P3EPS max fsb wzrosło z 214Mhz na 229Mhz przy mnożniku 8x.

 

Jest też o połowę ciszej.

Wnioski wyciągajcie sami...

 

Pozdro for All.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Tagan 420W TG420-U02 - PFC

I nie wiem gdzie mam podlaczyc linie od uziemniena ktora wychodzi z zasilki, w poprzednim (Codegen hyhy) nie bylo czegos takiego :D

1311748[/snapback]

Przykręć uziemienie zasilacza do płyty głównej, tam gdzie przykręcasz płyte do obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zamiar kupić zasilacz Chieftec HPC-360-202DF ( http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15704 ). Ma on zlacze 24 pin a na płycie z która mam zamiar go używać (MSI K8N Neo) jest z tego co wiem tradycyjne, 20 pin złącze. Czy potrzebna jest dodatkowa przelotka czy wystarczy urwać (?) tak jak tu pokazują http://www.chieftec.com/products/psu/atx_psu.htm . Chce sie po prostu upewnić bo w razie czego nie uśmiecha mi się później latanie po sklepach w poszukiwaniu głupiego kabelka (wszystko chce w komputroniku kupic).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Marcin - ten zasilacz robiony jest w dwóch wersjach. Jedna posiada wtyczkę 24 pin, a druga ma wtyczkę uniwersalną 20/24 pin (i do tej właśnie podałeś linka). Dodatkowe 4 piny z tej drugiej wersji można odłączyć i podłączyć zasiłkę do płyty z gniazdem 20 pin. Obie wersje są dostępne np. Tu

@ Cherry_Coke - patrząc po tabliczce to sprzęt jest conajmniej dobry, ale cena jest podejrzanie niska. Swego czasu sprzedawano też delty 350W prawie identyczne jak chieftec (delta robiła je dla szefa) i okazały się one awaryjne. Jak dla mnie kupno tej zasiłki to loteria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Marcin - ten zasilacz robiony jest w dwóch wersjach. Jedna posiada wtyczkę 24 pin, a druga ma wtyczkę uniwersalną 20/24 pin (i do tej właśnie podałeś linka). Dodatkowe 4 piny z tej drugiej wersji można odłączyć i podłączyć zasiłkę do płyty z gniazdem 20 pin. Obie wersje są dostępne np. 1318292[/snapback]

...a co myślicie o TOPOWER 420W P6 TITANIUM EPS Pociągnie mój config ? Martwi mnie tylko 30A na linii 5V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc może pomożecie tu.... (do Camel i IamWeasel)

 

Kofiguracja jak w opisie + 2 x katoda UV + 4 wiatraki w tym 2 świecące + Karta TV + karta muzyczna + skaner i drukarka na USB + czasem dodatkowa karta sieciowa + oczywiście FDD, mycha i klawisze + procek do kręcenia jeszcze (przez FSB czyli zakładam, że Vmem też bede potrzebować większego i przez V-core...) grafa również!!(VGPU VMEM VDDQ ...)... przegladałem już wiele opisów zasiłek i żadko która na więcej niż 30A na linii +3.3V , +5V to najczęściej 35A-50A to max, oczywiście potrzebne mi też silne +12V...może zna ktoś parametry Tracera 550W ??

Edytowane przez MatiX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Huntkey'a BS300 i nei narzekam.Trzyma stabilnie napięcia, jest ultracichy i świetnie się sprawuje.Ładnie można na nim podkręcić sprzęt.Kosztuje 99 zł w PROLINE. www.proline.pl.

 

Zapraszam na nową strone mojego osiedla www.giszowiec.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj bylem w servisie z chiefteciem i powiedzial ze mieli juz ich kilkadziesiat spalonych ... Zdziwilem sie i postanowilem że juz nie kupie chiefteca! Wole cos lepszego np tagana. Moze taka seria to byla ale mimo wszystko chiefteci sie jebia ostatnio wiec nie warto kupowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam nie generalizuj-jeśli poszedł ci ten z sygnaturki to ostatnio poszła jakaś straszna seria padają jak muchy.. widocznie na czymś usiłowali oszczędzić...

Chief firmuje zasiłki kilku producentów i ma sporo modeli w ofercie więc to ,ze dany model ma "zły okres" to nie znaczy,ze firma jest do d***

 

Inna sprawa,że chiefy w większości są zasiłkami średniej klasy i oczywiście można dostać coś dużo lepszego ale też za sporo większe pieniądze...

Ja bym na twoim kupił chiefa 410w nowy model i powinien być ok...

Jeśli nic ci nie spalił i masz go na gwarze to co sie przejmujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten zasilacz nadaje się do czegoś?

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=44966452

Chodzi mi o to, czy będzie lepszy od Chiefteca 360-302DF...

Po dołożeniu GF zamiast R9800PRO napięcie 12V pogorszyło się i zdarza mi się od czasu do czasu "zwiecha" kompa(czego przed GF-em - nie było)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten zasilacz nadaje się do czegoś?

1324541[/snapback]

jeśli to co jest napisane w tym ogłoszeniu jest prawdą to się nadaje :D

Nie wierzę jednak, że cena licytacja zakończy się poniżej 300 pln

 

tu poczytaj trochę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli to co jest napisane w tym ogłoszeniu jest prawdą to się nadaje  :D

Nie wierzę jednak, że cena licytacja zakończy się poniżej 300 pln

 

1324607[/snapback]

Aukcja "kup teraz" to 289zł. Mnie udało się w poprzedniej licytacji(bez ceny minimalnej) kupić za 211 zł, tak więc chyba nie najgorzej...

Co do tego co pisałeś a propos zużycia prądu przez GF, to wydaje mi się(nie twierdzę, że mam 100% rację), że na XBITLABS wiedzą lepiej :

http://www.xbitlabs.com/misc/picture/?src=...table-b.gif&1=1

 

Na 12V przy niepodkręconym GT w trybie Burn pobór mocy to ok.3A, tak więc do 15A podanych przez Ciebie duuuuużo brakuje. Nie zmienia to jednak faktu, że przy R9800Pro w tym teście wyliczyli, że pobiera z 12V - 0,4A(tak więc różnica jest prawie 6-krotna). To może być więc przyczyną moich małych problemów z kompem...Inna sprawa, że Radek dużo więcej "żarł" z linii 5V(ale w zasadzie tylko on:-) ....

 

 

Namiar na pełny test:

http://www.xbitlabs.com/articles/video/pri...s-nv-power.html

Edytowane przez vince15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy moglibyście mnie wspomóc w wyborze zasilacza do takiej oto konfiguracji :

 

AthlonXP 1700+

2xDDR256

Radek 9550 Gigabyte'a

2 dyski :

Seagate ST340810A

Seagate ST320423A

LG CD-RW 48

LG DVD-ROM

Płyta : MSI K7T266Pro2

 

Mam do wydania około 200 zł. Priorytetem jest stabilność, głośność

niekoniecznie, jestem przyzwyczajony :)

Jeśli coś ewentualnie będzie kręcone, to będzie to grafika.

 

Dziękuję za wszelkie porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dostaniesz to to co ja mam w sygnaturze,,jak nie to bierz modecoma 350gtf świetna zasiłka ale głośność zależy od widzimisie producenta-raz montuje ciche wiatraczki a raz innego producenta co strasznie hałasują....

Myśle,że nic drozszego nie ma sensu to takiego kompa brać...

ps. dość podobny do mojego :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy moglibyście mnie wspomóc w wyborze zasilacza do takiej oto konfiguracji :

 

AthlonXP 1700+

2xDDR256

Radek 9550 Gigabyte'a

2 dyski :

Seagate ST340810A

Seagate ST320423A

LG CD-RW 48

LG DVD-ROM

Płyta : MSI K7T266Pro2

 

Mam do wydania około 200 zł. Priorytetem jest stabilność, głośność

niekoniecznie, jestem przyzwyczajony :)

Jeśli coś ewentualnie będzie kręcone, to będzie to grafika.

 

Dziękuję za wszelkie porady.

1324958[/snapback]

ModeCom 350GTF ~115 zł

Chieftec 420 W ~190 zł

Wybór należy do Ciebie - obydwa starczą ze sporą rezerwą.

Edytowane przez psychodeliczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...