Skocz do zawartości
birdman

Chcesz kupić ZASILACZ ?? Nie wiesz jaki ?? Zajrzyj !!

Rekomendowane odpowiedzi

A ja właśnie próbowałem rozebrać enermaxa eg851-vh-w-fm :]

Ale się nie da , bo obudowa jest jednocześnie wielgachnym radiatorem, i trzeba by lutować więc nie ma co fotografowac :)) A szkoda bo zabawka robi wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe

No nie wiem. 200-300 zł na zasilacz ? Wiem wiem, nie jest to duzo wobec calego kompa ale.........

Ja zmienilem na Tracera 400W bo tylko takie tu mieli i sprzet chodzi dobrze. W prawdzie sie zwiesza raz na czas pod XP jak mam te 10x200 ustawione ale to przez to ze mi WC nie wyrabia. Wczoraj gralem w Gothic 2 na 2GHz i az sie przestraszylem zeby mi weze nie zjechaly z bloku bo takie wszystko "miekkie" bylo hehehe.

Musze wieksza chlodnice zapodac, a najlepiej 2 w szeregu :)))))

 

Ogolnie na pewno warto miec super zasilacz, ale to nie jest rzecz niezbedna. Dotychczas zawsze mialem normalne zasilki kupowane razem z obudowami i jakos wszytko chodzilo podkrecone na max.

Raz tylko jeden sie spali bo zrobilem zwarcie. Niezle sie wtedy spocilem hahah.

 

A wywalanie 300zł na firmowy zasilacz uwazam za lekki snobizm. Nie wmowicie mi ze taki Cheftec jest o niebo lepszy niz jakis inny. Bedzie lepszy ale bez przesady.

 

Firmowy tusz do drukarki tez jest lepszy, ale jakos tego na wydruki nie widac w konfrontacji z zamiennikiem. A cena jest lekko inna. A dzis sa takie czasy ze wydawanie kasy byle gdzie jest nierozsadne. No chyba ze ktos ma problem z nadmiarem tej rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory za pytanie niezwiązane z tematem ale.. ;)

Czy da się w waszych sklepach w miescie chociazby kupić bue chiefteca ale z innym zasilaczem niz standardowy? Mogą zrobić taką podmianę? Bo u mnie lipa ..... A przynajmniej ciezko :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O matko boska;( to moj komp juz dawno umarl;)

 

Jak dla mnie to lekki horror 300zl na zasilacz! (chyba z 1/3 mojegokompa;)

 

a nie wystarczy jak sobie kupie drugi tani zasilacz?? jeden do mobo jeden do hdd i cdrw??

 

moj obecny kupiony za 70zl (jak dla mnie i tak byl za drogi ale mialem potrzebe;)

przy +12v ma napisane 7A;)

 

komp jak w podpisie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahahaaaaaa jestes geniusz !!!!!!

Czemu ja o tym nie pomyslalem. Mam w sumie 2 zasilki po 300W. Przeciez mozna je bylo podlaczyc razem. Haaaaaaaaaaaa zamiast kupowac nowy 400W. za 99zł to ja mam super blok wodny, shit........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalmany w tym teście miażdżą??? Gdzie można w Polsce takie dostać??? Bo boje sie że nigdzie. :(

:roll:

 

SZUKAJ

 

Zalman to Fortron w innej puszce i z innymi wentylatorami, a pod jaka marka mozna kupic Fortrona w Polsce :arrow: zerknij do testu na Benchmarku i sie dowiesz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 200 zł na zasilacz i nie wiem ktory wybrac. Waham sie miedzy tym

 

chieftec : http://www.sirius.pl/product.php?action=in...o&id=4153&sid=1

 

modecom : http://www.sirius.pl/product.php?action=in...o&id=5564&sid=1

 

który polecacie do mojejgo konfigu, na jakim bede mogł lepiej podkrecic procesor no i ktory oczywiscie bedzie lepiej trzymal napiecia.Są w jednakowej cenie prawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PolandMET i ade: ale pomyslcie ile one beda pobuerac samego pradu ;) Niestety sam zasilaczrozniez ciagnie troche watt ;) A poza tym jesli ktos nie ma tteraz dobrego zasilacza niech kupi lepiej jeden ale dobry niz ma kupowac 2 co jak co szajskie bo te tanie niestety potrafia byc czesciej zawodne .. ;)

 

medievil: nie zartuj ;) Chieftec.... choc ten HuntKey nie jest zły..

 

ps. opis z zawartoscia stron pod linkami sie nei zgadza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bral cheifteca bo jest to sprawdzone, ludzie sa zadowoleni a co do HuntKey to nie wiem co to jest.

No wlasnie chieftec sa sprawdzone bo duzo ludzi ma na forum ale ten huntkey tez jest chyba git, hm no sam juz nie wiem panowie. Moze ktos ma jakis link do testów tych zasilek.Będę wdzieczny bo do czwartku musze podjac decyzje. Jest motyw taki ze musze zamienic mojego Feela w tym samym sklepie co kupilem i doplacic wiec zadne inne rozwiazania nie wchodza w gre a procesor nie chce mi wstac na 166x12 a powinien, na 1,7V nawet probowalem (athlon 2200+) i sadze ze to wina zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na benchmarku znalzłem taki tekst: "Większość zasilaczy sprzedawanych przez tych producentów powstaje w tajwańskiej firmie Sirtec". Więc dalej nie wiem gdzie można kupić zalmany. Bo Sirteców też nie ma w żadnym sklepie.

Może coś źle zrozumiałem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalman = Fortron (podobno), Fortrony sa do nabycia w www.sirius.pl

 

update:

Oczywiscie roznia sie coolerkiem, wiec jak ci zalezy na ciszy to nie radze (wentylek w fortronie jest dosc glosny, a wymiana podobno utrudniona).

Link do Siriusa: http://www.sirius.pl/product.php?action=in...o&id=5449&sid=1

415zl : Tez nad nim myslalem, ale chyba wezme jednak Chiefteca, za 199 mam wypas zasilke :P

 

____________

 

A tak poza tym to jest nowy huntkey:

http://www.4max.pl/produkt.asp?g=&gg=&id=493

Wyglada elegancko, parametry tez niby niezle. Ciekawe jak w testach wypadnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie cisza nie jest wogóle istotna. Może być głośne jak nie wiem, ale ma super działać. Jeśli bedzie dobrze napięcia trzymać itd. to sie nie ma co zastanawiać.

 

MIR - z twojego kompa to mi sie najbardziej podoba GF4, bo Gainwarda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi tez moj GF4 sie podoba :], poza tym ze 2 juz spalilem (hehe, ale to byly 4400, a pozniej mi zamienili w ramach gwarancji na 4600, wiec nie jest tak zle), to fajna karta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe 

No nie wiem. 200-300 zł na zasilacz ? Wiem wiem, nie jest to duzo wobec calego kompa ale.........

 

Ogolnie na pewno warto miec super zasilacz, ale to nie jest rzecz niezbedna....

 

A wywalanie 300zł na firmowy zasilacz uwazam za lekki snobizm. Nie wmowicie mi ze taki Cheftec jest o niebo lepszy niz jakis inny. Bedzie lepszy ale bez przesady.

 

.

Oj i tu sie niestety bardzo mylisz...włóż do bmw silnik od syrenki i sprobuj poszalec ;-). Wystarczy popatrzec na konstrukcje takich tanich zasilaczy i porownac z markowymi (wszedzie pelno testów)...wlos sie jezy ;-).

 

A praktyka jest taka : Mam Modecoma Feela 300W (nawet fajny i cichy ale slabiutki) i Chiefteca 420W DF.

Co do pierwszego - i tak o niebo lepszy od Megabajta 350W(Tracery !) ale napiecia mi trzymal tylko do 2 GHZ -potem wszystko zaczynalo "pływać" i to ostro, resety itd - az sie balem bardziej podkrecac proca (napiecia). Chieftec stabilny jak skala , równie cichutki i...ma zapas mocy. Polecam ;-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam te wasze posty i coraz bardziej mi sie wydaje ze zwiechy w niektórych grach to wina zasiłki i jutro chyba jade po nowa zasilke mam na oku chiefteca 420 W DF wiecie moze dlaczego w PC Projekcie kosztuje on az 360 zł??I ine wiem włascieiwie gdzie kupic zasiłke tainej tylko w takim sklepie zeby nie było problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już Ci pisałem, że w ROMie jest taniej :? Na miodowej masz Apollo i chyba też mają taniej niż Pcprojekt. Zawsze też zostaje ci chieftec.pl ale ja bym sie nie babral w wysyłke jak można kupić na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AFAIK w Polsce dostępny jest tylko jeden model zasilacza 420W tj HPC-420-302 DF ACTIVE PFC. Na stronie chiefteca kosztuje 309zł+wysyłka w sklepach zwykle więcej. Jest na niego chyba 2 lata gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe z wypowiedzie wynika ze przy moim zestawie jak bym mial jeszcze tylko jakas lepsza grafike to 250W zasilaczyk calkiem niezle sobie radzi z prockiem podkreconym do takiej czestotliwosci.

Jak mi sie uda odblokowac mnoznik albo zmienie procka na cos z odblokowanym to zobaczymy do ilu zasilacz bedzie sie trzymac :?

Jak macie sie na cos decydowac to ja bym bral Chiefteca i tyle. Jak ktos lubi ryzyko moze ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> cos innego i go potestowac. Zreszta benchmark.pl przeprowadzil bardzo fajny test zasilaczy, proponuje sie tym sugerowac przy wyborze zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra na jutro mam zamówionego Chiefteca a oto moje napiecia na stan terazniejszy:

 

+5V 4,75V

 

+12V 12,40

 

-12 -12,52

 

-5 -5,35

 

Dodam ze napiecia cały czas skacza.

 

PS.Podziekowania dla Felsona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

Co polecacie....... Chietec HPC-420-302-DF czy Thermaltake Silent PurePower 420W ????? Ceny porownywalne... a jak to sie ma do wydajności?? bo nie widzialem testu gdzie byly testowane oba zasilacze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

 

 

Co polecacie.......  Chietec HPC-420-302-DF czy Thermaltake Silent PurePower 420W ????? Ceny porownywalne... a jak to sie ma do wydajności?? bo nie widzialem testu gdzie byly testowane oba zasilacze..

gdybys przeczytal topic zanim zadales pytanie to oczkom twoim ukazalo by sie, ze to sa TE SAME zasilacze..oba dobre :)

oba ciche...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tych zasilaczach:

 

Tym razem Coolmax’y wziął pod lupę http://www.modsynergy.com./Review%20112.htm Pierwszy z nich posiada moc 350W, drugi natomiast 450W. Chłopaki postarali się i odpowiednio obciążyli zasilacze podpinając do nich oprócz standardowych komponentów po dwa dyski twarde oraz dwa napędy optyczne. Same parametry to nie wszystko, teraz zwraca się również uwagę na wygląd, a ten stoi na bardzo dobrym poziomie. Chyba każdemu spodobają się ogromne wiatraki zakryte srebrnymi grillami, oraz „plastry miodu” poprawiające wentylację.

- cytat z tweak-a

 

Wrażenie robią niekiepskie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...