Skocz do zawartości
birdman

Chcesz kupić ZASILACZ ?? Nie wiesz jaki ?? Zajrzyj !!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Krotka notatka o napieciach. Co do halasu to sie nie wypowiadam bo mi wentylator na procku troche szumi i zasilacza nie slychac.

 

Napiecia w stresie:

1) Procek ----- 1,62 - 1,66 (ustawione 1,65)

2) +3.3 ----- 3,25 - 3,34

3) +5.00 ----- 4,89 - 5,08

4) +12.00 ----- 11,86 - 12,10

5) -12.00 ----- -12,03 - -11,61

6) -5.00 ----- 3,30 - 3,65 <- co do tego to sie nie znam:)

 

Napiecia sprawdzalem MBM 5

 

Wynikla dosc nieprzyjemna sprawa z temperatura na procku. Na diodzie mialem w stresie po godzinie 70 stopni!!! Dzis czyscilem kompa i pobawilem sie w szlifowanie procka papierem (mialem tylko 1000 wiec moze to to?), polozylem nowa paste a tu taka temperatura??? Na sockecie mialem 57 stopni.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CruX jesli smarowales np. Arctic Silver 5 to zauwaz ze pasta uzyskuje optymalne wlasciwosci gdzies po 100-200 godzinach pracy dopiero... ale swoja droga to chyba i tak jakas za wysoka ta temp... :/ a jaki masz cooler?? a co do zasilacza to mysle ze chyba bylo warto nie ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CruX jesli smarowales np. Arctic Silver 5 to zauwaz ze pasta uzyskuje optymalne wlasciwosci gdzies po 100-200 godzinach pracy dopiero... ale swoja droga to chyba i tak jakas za wysoka ta temp... :/ a jaki masz cooler?? a co do zasilacza to mysle ze chyba bylo warto nie ? :)

1370982[/snapback]

Smarowalem Fanner 420. Mam Volcano 10. Zasilacz pierwsza klasa:) Az szkoda ze to tylko Athlon XP a nie 64 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znowu widze jakies gadki o optymalizacji pasty....... teorie godne einsteina ;]

 

mysle, ze temp jest spowodowana zlym docieraniem radiatora, popracuj nad tym, pamietaj, zeby rowno bylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha ja doloze tez cos - mi temperatura na procku wzrosla gdzies o 4 stopnie jak kupilem Tagana 420W w porownaniu do wczesniejszego codegena (straszny shit :D ) ktory byl cholernie glosny ale wiatrak szybko zapodawal, a ten Tagan jest bezszelestny ale mozna na nim wode zagotowac - co wydaje mi sie spowodowalo wzrost temp procka, po prostu teraz zasilacz jest jak grzalka i grzeje powietrze w budzie...

Edytowane przez Lucas86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CruX a jak dotykasz zasilacza to jest goracy ?? To przez niego wzrosla Ci tak temperatura ?

1371338[/snapback]

Zasilacz jak i obodowa (w miejscu gdzie jest zasilacz) jest chlodna. Patrzylem na jakiejs stronce zapotrzebowanie mojej konfiguracji to potrzeba okolo 230W wiec moje wyniki nie sa do konca wiarygodne.

Sprawdzalem temperature i po kilku godzinach pracy dochodzi na diodzie maksymalnie do 68 (71 wczesniej) wiec pasta potrzebuje jednak troche czasu. Swoja droga dzis kupilem papier 2000 i 2500 :) Jak wroce ze studiow to sie tym zajme - koncowka kwietnia :)

Pozdrawiam

Edytowane przez CruX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha ja doloze tez cos - mi temperatura na procku wzrosla gdzies o 4 stopnie jak kupilem Tagana 420W w porownaniu do wczesniejszego codegena (straszny shit :D ) ktory byl cholernie glosny ale wiatrak szybko zapodawal, a ten Tagan jest bezszelestny ale mozna na nim wode zagotowac - co wydaje mi sie spowodowalo wzrost temp procka, po prostu teraz zasilacz jest jak grzalka i grzeje powietrze w budzie...

1371475[/snapback]

to sobie zamontuj dodatkowy wiatraczek w obudowie. niezdrowo prgzerzewac kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem zamontowalem 2x arctic cooling pro tc :D i 2x Glidia Tech 12cm :) ale sam fakt ze temp skoczyla po zmianie zasilki na polpasywnego Tagana chcialem przytoczyc :) a temp nie przekracza u mnie 50* na szajskim wiatraku na Cpu wiec nie jest zle, ale mam zamiar wymienic i tak niedlugo bo glosny jest, mysle o Spire Whisper Rock IV albo Pentagramie 80ALCu

Edytowane przez Lucas86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde......nadal sie zastanawiam i nie wiem czy wybrac HPC 420-302-DF czy moze jednak ATX 410-212...;/ nie znacie stronki z jakims testem porownawczym??tylko nie benchmark...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupilem zasilacz ePOWER 400W P5, dzis dostalem w swoje lapska miernik wiec sprawdzilem co to jest warte :)

 

Zasilacz jest robiony przez Topowera, tak samo jak chocby Tagan. Na PCB ma napisane Topower P5 :)

 

Jest calkiem duzo kabli i sa dlugie, przynajmniej w porownaniu do mojego starego Fortrona :)

 

ATX 20pin 64CM

P4 64CM

2x SATA 64CM

3xHDD ^ 1xFDD 106CM

3xHDD ^ 1xFDD 106CM

4xHDD 106CM

Jak widac mozemy podlaczyc 10 dyskow twardych ;)

 

W zasilaczu sa te same wentyle co w Topowerze 2x80mm - z tylu i na dole, Top Silent jednak zasilacz wyraznie slychac z bliska, ale nie jest to denerwujace gdy komp jest pod biurkiem :) Simplex pewnie powie co innego ;)

 

 

Czas na testy napiec :) Narazie dokonalem pomiarow jedynie 5V i 12V, to wtyczki ATX nie mam teraz dostepu, pozniej dodam 3.3V

A64@2700MHz 1.6V

R9800PRO 420/770 ( ciagnie wiecej pradu niz 6800 :D )

2x512MB | HDD | CDRW | 5 wentyli :D

 

 

IDLE

3.3V = 3.41-3.42

5V = 5.10-5.11

12V = 12.28-12.29

 

STRESS ( Prime95, 3Dmark03, Winamp, defragmentacja )

3.3V = 3.40-3.41

5V = 5.12-5.13

12V = 12.19-12.20

 

Jak widac zasilka nieco zawyza napiecia ale tak jest chyba w wiekszosci Topowerow. Napiecia wygladaja bardzo stabilnie nawet przy max obciazonym kompie, nie musze sie obawiac ze mi zasilka wybuchnie przy ponad 2.6GHz na A64 :)

 

Na koniec kilka fotek

 

http://img169.exs.cx/img169/6486/24iv.jpg

http://img169.exs.cx/img169/6636/10xy.jpg

http://img169.exs.cx/img169/3506/39ce.jpg

http://img169.exs.cx/img169/4043/48nw.jpg

http://img169.exs.cx/img169/6374/58sr.jpg

 

http://members.chello.pl/j.waz/komp.jpg

 

Polecam ta zasilke B)

Edytowane przez Pinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupilem zasilacz ePOWER 400W P5, dzis dostalem w swoje lapska miernik wiec sprawdzilem co to jest warte :)

 

Zasilacz jest robiony przez Topowera, tak samo jak chocby Tagan. Na PCB ma napisane Topower P5 :)

 

Jest calkiem duzo kabli i sa dlugie, przynajmniej w porownaniu do mojego starego Fortrona :)

Jak widac mozemy podlaczyc 10 dyskow twardych ;)

 

W zasilaczu sa te same wentyle co w Topowerze 2x80mm - z tylu i na dole, Top Silent jednak zasilacz wyraznie slychac z bliska, ale nie jest to denerwujace gdy komp jest pod biurkiem :) Simplex pewnie powie co innego  ;)

Czas na testy napiec :) Narazie dokonalem pomiarow jedynie 5V i 12V, to wtyczki ATX nie mam teraz dostepu, pozniej dodam 3.3V

A64@2700MHz 1.6V

R9800PRO 420/770 ( ciagnie wiecej pradu niz 6800 :D )

2x512MB | HDD | CDRW | 5 wentyli :D

IDLE

3.3V = 3.41-3.42

5V = 5.10-5.11

12V = 12.28-12.29

 

STRESS ( Prime95, 3Dmark03, Winamp, defragmentacja )

3.3V = 3.40-3.41

5V = 5.12-5.13

12V = 12.19-12.20

 

Jak widac zasilka nieco zawyza napiecia ale tak jest chyba w wiekszosci Topowerow. Napiecia wygladaja bardzo stabilnie nawet przy max obciazonym kompie, nie musze sie obawiac ze mi zasilka wybuchnie przy ponad 2.6GHz na A64 :)

 

Na koniec kilka fotek

 

1373462[/snapback]

Gdzie go kupiles?? i za ile??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a spośród tych zasilaczy to co byśćie wybrali:

chieftec-420w

tagan-380w

neotecv4202-420w

topower p5 titanium-400w

 

do athlon64

1370495[/snapback]

Jeżeli nie będziesz kompa puszczał w SLI to Tagan Styknie, dla czego nie topower? Tagan jest minimalnie cichszy :-)

http://zenfist.pl/zasilacz.php/cPath/30/pr...TG380-U01%20v2/

 

szkoda ze teraz za taka kase nie ma tego zasilacza:( A wie Ktos moze gdzie mozna w polsce kupic ePowera ??

mam nadzieję, że niebawem będe je miał w ofercie i sprawdzę, czy są jakieś istotne różnice pomiędzy klonami...

Edytowane przez ZenFist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skompletowałem juz cfg:

 

Sempron 2800 socket 754

MSI K8N NEO-FSR 754

TWINMOS 512

A.C. FREEZER64

 

Teraz pytanie co do tego get?

 

Chieftec 420-302 220 zl

EPower 400 P5 238 zl

 

czy jeszcze coś innego?

 

Maksymalnie mam na to 250 zl, moze mniej, zalezy mi na ciszy maksymalnej (w tej klasie cenowej) i stabilnosci. Do tego jeszcze dojda 2 napędy i 2 dyski, 3 wiatraki, natomiast grafiki nie uwzględniamy - S3TRIO :) Więc poradzcie coś, bo już mam niezły mętlik w głowie... Chyba skonie się na tego szefa, dobra opinia itp... Aha procesor chcę puścić na 2400~2600 mhz, co się nada?

 

Proszę o pomoc, już niezła desperacja mnie ogarnia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ten Epower to rzeczywiście to samo co topower (bez żadnych cięć), to będzie lepszy od chiefa pod względem ciszy. Poza tym ma mocniejszą linię 12V.

Hmm, niewiem czy wiesz, ale włożenie takiego s3trio do tego kompa może się skończyć spaleniem tej karty (mało prawdopodobne i mało bolesne) lub płyty głównej (bardziej prawdopodobne, bardziej bolesne). Przemyśl to dobrze i kup kartę z conajmniej agp x4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ten Epower to rzeczywiście to samo co topower (bez żadnych cięć), to będzie lepszy od chiefa pod względem ciszy. Poza tym ma mocniejszą linię 12V.

1383865[/snapback]

Witajcie ..

 

Zastanawiam sie nad kupnem nowej zasiłki .... mam teraz TAGANA 380 W i nie wyrabia .... proponyją mi ZASILACZ DO OBUDOWY ATX E-POWER EP-520P5 520W ..... czytam ten topic i nie moge sie zdecydowac .... bo nikt nie pisze nic co by mnie do niego przekonało ..... czy ktoś miał styczność z tym E-POWEREM ? (kto go miał w łapach i testował i ma cos konkretnego do powiedzenia !!! szczególnie interesuje mnie linia 12v i jak to cacko trzyma napięcia) moze ktos ma jakiegos linka do konkretnego testu ? Sam sie naszukałem w sieci i ni ho ho ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A opis masz wyzej... Topower 520 P5 wiec chyba da rade ;)

1384490[/snapback]

Dzięki za tabliczkę ... zamówiłem już tą zasiłkę .... sam sie przekonam .... jak będzie do d.... to włożę w nią śrubokręt i oddam do sklepu .... :PP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co bedzie lepsze ?? NeoTEC V4202 czy Chieftec 420 ?? NeoTec ma chyba mocniejsza line ?? i ogolnie wypada lepiej.. ??

Odwieczne pytanie - do czego? Ale skoro stać Cię na tego neoteca, to zamiast niego możesz kupić dobry i uniwersalny zasilacz np. tagan 380W lub topower 400W. Jeśli natomiast masz słabszy konfig (lub mniej kasy), to lepiej wziąć chiefa, bo neotec nie jest na tyle lepszy, żeby wydawać na niego 60zł więcej.

Zastanawiam sie nad kupnem nowej zasiłki .... mam teraz TAGANA 380 W i nie wyrabia

Można wiedzieć na jakim konfigu nie wyrabia ten tagan?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można wiedzieć na jakim konfigu nie wyrabia ten tagan?

1385997[/snapback]

 

Dostałem w swoje łapy Epowera 520 ... tego o którym pisałem wyżej .... jak potestuje to wam coś podeśle ... a na razie jedna refleksja 12v na TAGAN 380 W u mnie 11.80V .... a na Epower 520 W tez 11.80V ... czy to w granicach normy ? bo ja uważam że żadna rewelacja jak na Epowera 520 WATOWEGO .... zobaczę jak jeszcze mu podeślę coś co go będzie fajnie doić z mocy … co się będzie wtedy działo …..

 

config mam … CPU Athlon-M 2500@4100 (2650Mhz) SI -97 92mmcool + 240 FSB + mobo Abit NF7 + 1 Gb Hynix D43 + FX6200@6600 core570-/ram740 (3dsmakr03 7691) + DVDRW 812S@832 DL + 2X COOL 92 MM + TV + HDD 80 WD + EPOWER 520 W (bo TAGAN 380 W nie wydalał przy tym configu – reset przeciążeniowy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuje do mojego zestawu Modecom 350 GTF. Jedyna zmiana jaka zajdzie to procek pojdzie z 2500@3200 przy standardowym napieciu. Wydaje mi sie ze wystarczy, jesli uwazacie ze nie to piszcie szybko zanim zrobie głupstwo i kupie to dzis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z palcem w pupie wystarczy ja miałem go na mocniejszym konfigu(bartek 2500 mhz 1.75 v i 9800se@pro) tylko licz się z hałasem, który w moim przypadu całkowicie dyskredytował ten zasilacz(zmiana wentyla i cacy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...