Skocz do zawartości
birdman

Chcesz kupić ZASILACZ ?? Nie wiesz jaki ?? Zajrzyj !!

Rekomendowane odpowiedzi

a ja mam taki dylemat:

 

Chieftec 420W (417W zmierzone wg toms) czy Enermax 353W (389W zmierzone wg toms)... jakis setup na AMD (single)...

IMO wszystko zalezy jakie MoBo - takie ktore robi Vcore z +12 (np Abit) to raczej Enermax - porownaj "prady" dla +12V obu zasilaczy i od razu bedzie wiadomo czemu

a jak to jest z Epoxem? stoje przed podobnym dylematem jak kolega Witchhunter i nie moge tej informacji (z jakiej linii bierze nap dla Vcore) znalesc w instrukcji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak to jest z Epoxem? stoje przed podobnym dylematem jak kolega Witchhunter i nie moge tej informacji (z jakiej linii bierze nap dla Vcore)  znalesc w instrukcji...

IMO nie z +12V bo nie ma tego 4 pinowego gniazdka ATX+12V a z samego ATX (tylko 1 kabelek od +12) raczej by nie dalo rady :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki :)

no to chyba jakiegos odzyskowego fortrona wezme..

ten Haszyd to sie niezle rozbestwil...po 130PLN chodza u niego teraz PFC300W ATV  8)

to niezle :? biorac pod uwage ze za 110 zl masz nowego ModeComa ATX-300GT :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz zaraz z tego co tu widzialem o chieftec 420w mimo wiekszej mocy gorzej trzyma napiecia od 360w ?

Tak, ale wiesz, w tescie o ktorym mowie nie obciazane ich najwyrazniej tak mocno, zeby 360W wysiadl, a roznice byly powiedzmy 0.02-3V...

 

Benek

 

No wlasnie 8RDA+, czyli bez +12V na dodatkowej wtyczce, choc i tak cos watpie, ze Vcore idzie wowczas z +12... A tylko te 2 bo te 2 moge miec w miare *tanio*...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to niezle  :?  biorac pod uwage ze za 110 zl masz nowego ModeComa ATX-300GT :P

hmm ale ten model podobno glosny jak piernik jest...

kur..cze blade co za dylemat mam od jakichs 3 tyg. chyba sie jednak szarpne na CHiefteca 360 DF :)

BTW. wczoraj w robocie koncze projekt a tu BUM!!! 8O - pierdyknal zasilacz ...

ale zdarzyl sie cud bo dysk przezyl...ufff.. :P bylby tydzien pracy w plecy;

dostalem nowy..zgadnijcie jaki - tez Codegen :) LOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam wszystkim zasilki w takiej kolejnosci w zaleznosi od zasobnosci protfela i konfigu

1.FSP 250GTA

2.Modecom 300GT

3.FSP 300BT ( Mam go obecni , bardzo cichy co mnie zdziwilo , moze dlatego ze mam bude nawet nawet wetylowana :)

4.Chieftec 360W

5.Chieftec 420W

 

Te sa w miare dostepne i tanie do 220pln innych raczej nie ma sensu kupowac , no chyba ze konfig tego wymaga :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...No wlasnie 8RDA+, czyli bez +12V na dodatkowej wtyczce, choc i tak cos watpie, ze Vcore idzie wowczas z +12... A tylko te 2 bo te 2 moge miec w miare *tanio*...

no wiesz tanio to pojecie wzgledne - a jak juz posilkujesz sie testami z THG to Topower 420W wystepuje tam jako TSP-420W i nie chce nic mowic ktore miejsce zajal pod wzgledem max. obciazenia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam chifteca 420 i musze powiedziec jestem strasznie z niego zadowolony napiecia ma wrecz idealne komp jak w podpisie i podaje napiecia jakie mam w tej chwili :)

 

12 --- 12,352

5 ----4.95

3,3--- 3,36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie, może ktoś wie, gdzie w Poznaniu można dostać zasilacze takich firm jak Fortron, Foxconn, Feel czy Enlight? Wszedzie tylko codegen, modecon a z drugiej strony Chieftec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co mysliscie o zasilaczach l&c  

 

to podobno  

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=18863938

 

ew. dajcie jakies linki co kupic!!! cena na pewno pozniej 80zl!

 

Trzymaj się od tego z daleka - total shit. Jeżeli żywcem nie masz na któryś z zasilaczy, o których mówi się na forum, kup: Modecoma lub fortrona z allegro (acz Haszyd powoli przegina z tymi ceniami, ja kupowałem 60BT za 60 zł), a w ostateczności Tracera lub Deera 400W - ale to w ostateczności ;)

 

Poniżej 80zł - pfff... ryzykować życie kompa, i jeszcze za to płacić 80zł? Buehehehe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlugo zastanawialem sie nad zmiana zasilacza i kupilem na allegro Fortrona 300W 60PNA-PF i jak narazie jego dzialanie wrecz mnie irytuje...

przedewszystkim piski dochodzace z zewnatrz, zgrzyty podczas pracy dysku, podczas ruszania mysza czy przesywania obrazu rolka :/

 

Napiecia faktycznie trzyma naprawde idealnie ale jego dzialanie jest dalekie od komfortowego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzisiaj na gieldzie komputerowej szukalem jakiegos

uzywanego porzadnego zasilacza - niestety nic nie znalazlem...

poza oferta goscia ktory ma w domu Enlight 300W

chce za niego 60zł i jest on w jakiejs markowej budzie za ktora zada 30zł

wszystko przywiezione z niemiec komputer poszedl na czesci zostala bud+zasilacz

umowilem sie za tydzien zeby to zobaczyc - pytanie do was co sadzicie o

tym Enlight 300W bo cena atrakcyjna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... pytanie do was co sadzicie o

tym Enlight 300W bo cena atrakcyjna :D

do momentu kiedy nie podasz oznaczen modelu to nic nie sadzimy :P

 

jak Sirtec HPC-300/310-xxx lub cos od Enhance (TU masz oznaczenia modeli ) to OK jak cos innego to podaj symbol (lub inne oznaczenie modelu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... pytanie do was co sadzicie o

tym Enlight 300W bo cena atrakcyjna :D

do momentu kiedy nie podasz oznaczen modelu to nic nie sadzimy :P

 

jak Sirtec HPC-300/310-xxx lub cos od Enhance (TU masz oznaczenia modeli ) to OK jak cos innego to podaj symbol (lub inne oznaczenie modelu)

Ok wiec jutro do goscia zadzwonie ustale model i zadam to pytanie raz jeszcze :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam to samo pytanie - czy glosny? :)

przeszukalem forum...na temat tego modelu nie ma info o halasie i napieciach.. :)http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=6552

Ja go mam i powiem ze jest bardzo cichy ,A napiecia trzyma przyzwoicie

Procek 1.60 8)

+3.3 - 3.25

+5 - 4.9

+12 - 12.07

(w tle leci seti )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wątek i zdecydowałem się na chieftec 360W z jednym wentylem i jestem bardzo zadowolony. Napięcia trzyma bosko :)

 

Według AIDA32 (Prime 95)

 

3,3 - 3.36

5 - 4,92

12 - 12,16

 

Według miernika (Prime 95)

 

3,3 - 3.42

5 - 5,05

12 - 12,25

 

Tyle, że sprzęt mam słabiutki, bo duron 1300, ale jak już kupować to porządnie :) Starczy mi na kilka lat :)

 

Mam tylko problem z monitoringiem obrotów wentylatora, bo nie chce działać, moja płyta to MSI K7T266 PRO2 ver3

 

Pozdrawiam i polecam ten ZASILACZ :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nietypowe pytanie w kwestii zasilaczy,mianowicie czy może się spelnić taki oto najbardziej czarny scenariusz?

Włączam jakiś mocno obciążający program np.konwersje do divxa,wychodzę z domu,w zasilce pada wentylator lub dzieje sie coś innego równie złego,komputer się nie tylko przegrzewa,ale i pali a z nim całe mieszkanie? :?:

Czy coś takiego może się przytrafić przy:

!.zasilaczu Chieftec

2.zasilaczu krzak

Pytanko trochę lamerskie,ale słyszałem na nie rózne odpowiedzi.od serwisantów.Jedni mówili,ze prędzej bezpieczniki wybije,inni,że wszystko się może stać,więc może ktoś obeznany w zalilkach i elektryce odpowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...