Skocz do zawartości
birdman

Chcesz kupić ZASILACZ ?? Nie wiesz jaki ?? Zajrzyj !!

Rekomendowane odpowiedzi

o kiedy????? jestes wilekiw lole dla mnie!

A możesz powiedzieć czemu tak myslisz ?? Uzasadnij swoją wypowiedz ! Bezpodstawnie nie napisałem tego i niewieim co tu i kto tu jest lol ???

bo takiej rzeczy o ktorej mowisz to nawet twoj chiftec 360 nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo takiej rzeczy o ktorej mowisz to nawet twoj chiftec 360 nie ma :)

No ty chyba żartujesz ?? Nie rozsmieszaj mnei każdy nowy zasilacz w miare dobry ma coś takiego że przy przekroczeniu np 12V jezeli bedzie powyzej 14V to wyąłcza zasialcz poto żeby nie zjarać kompa i samej zasiłki. Normlany lol jesteś za przeproszeniem , poczytaj sobie dokąłdniej zpecyfikacjie tejzasiłki i dowiesz sie że coś takiego ma. Zresztą scalaki które były w tym codegenie potrafją to robić i do teto to włąsnie jest. Jak nie kumasz nic z elektroniki to nie wprowadzaj ludzi w błąd i nie mów że chieftec 360 neima tak podstawowego zabezpieczniea. A tak apropo to mam chiefteca 420! Wejdz na strone chiefteca i sobie chociażby troche poczytaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"chcesz kupic zasilacz ale nie wiesz jaki"

 

ja wiem jaki chce ale nie wiem gdzie :twisted:

 

czy ktos wie gdzie w tym kraju mozna kupic chiefteca 420 W ?

 

yyy ja nigdzie nie moge znalesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"chcesz kupic zasilacz ale nie wiesz jaki"  

 

ja wiem jaki chce ale nie wiem gdzie  :twisted:  

 

czy ktos wie gdzie w tym kraju mozna kupic chiefteca 420 W ?

 

yyy ja nigdzie nie moge znalesc

eklepy komputerowe ew. MEDIA MARKT lub poprostu www.chieftec.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sklepy komputerowe nie maja takich rzeczy na stanie a nie sa w stanie sprowadzic bo dystrybutor tego nie ma sirius i komputronik nie ma i nie wiedza kiedy beda mieli

a w markecie to raczej nie bedzie panie

 

a co do chieftec.pl kupowal ktos cos z tamtad ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo takiej rzeczy o ktorej mowisz to nawet twoj chiftec 360 nie ma :)

No ty chyba żartujesz ?? Nie rozsmieszaj mnei każdy nowy zasilacz w miare dobry ma coś takiego że przy przekroczeniu np 12V jezeli bedzie powyzej 14V to wyąłcza zasialcz poto żeby nie zjarać kompa i samej zasiłki. Normlany lol jesteś za przeproszeniem , poczytaj sobie dokąłdniej zpecyfikacjie tejzasiłki i dowiesz sie że coś takiego ma. Zresztą scalaki które były w tym codegenie potrafją to robić i do teto to włąsnie jest. Jak nie kumasz nic z elektroniki to nie wprowadzaj ludzi w błąd i nie mów że chieftec 360 neima tak podstawowego zabezpieczniea. A tak apropo to mam chiefteca 420! Wejdz na strone chiefteca i sobie chociażby troche poczytaj

no dobra to inaczej ktora dla ciebie jest lepsza marka chief czy fsp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra to inaczej ktora dla ciebie jest lepsza marka chief czy fsp?

Nie odwracaj kota ogonem , ja pisze o czym innnym o podstawowym zabezpieczeniu elektronicznym które występuja w większośći zasilaczy a októrym jak widze niemasz zielonego pojęcia ,pewnie neiwiesz wogóle jak działa zasilacz i wogóle do czego on służy :lol: A co do tego co jest lepsze to co dla ciebie jest lepsze AMD czy intel ?? Asus czy Soltek ?? Nvidia czy Ati ?? Środkowa czy wschodnia Europa ?? Albo ROLAND czy CASIO ?? Nie chodzi o marke tylko o dany konkretny produkt i jego możliwosci oraz wydajność/cena/rozsądek , tak sie podniecasz tymi modecomami a niewiem czy wiesz że dopiero od niedawna forton pakuje swoją elektronike do modecomów i to nie wszystkich.

Chłopie wyluzuj i powstrzymaj sie od idiotycznych porównań i stwierdzeń na temat zasilaczy jak napsiałeś jakiś czas tmu o chiefie 420 i fotronie 400 .Troche kultury niewiem czemu moderatorzy nie zareagowali na to.

Jednym słowem uspokuj się i przestań srać żarem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"chcesz kupic zasilacz ale nie wiesz jaki" 

 

ja wiem jaki chce ale nie wiem gdzie  :twisted: 

 

czy ktos wie gdzie w tym kraju mozna kupic chiefteca 420 W ?

 

yyy ja nigdzie nie moge znalesc

jakbyś przeczytał parę postów wyżej to byś wiedział :wink: www.chieftec.pl - ja tam kupowałem i wszystko git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Ja zakupiłem Huntkeya HK400-XP, i jesem bardzo zadowolony, przy configu jak ponizej jest cichy, nie nagrzewa sie, a napiecia trzyma tak (mierzyłem miernikiem):

Stress:

5V->5,10V

12->11,92V

3,3V->3,34V

 

Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie chyba nie powiecie mi ze chief360df nie wystarczy do podkręcenia (nie takiego total max ale jednak troche) mojego configu (axp1700, nf7, 95p, 2x256ddr400)... Jeżeli ktoś twierdzi ze jednak nie wystarczy to prosze takiego speca o zaproponowanie zasiłki do 260zł która by temu sprostała. Dodam ze w kompie jest tylko 1 dysk, 1wypalara no i bedzie jeszcze zaledwie 1dodatkowy wiatrak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie chyba nie powiecie mi ze chief360df nie wystarczy do podkręcenia (nie takiego total max ale jednak troche) mojego configu (axp1700, nf7, 95p, 2x256ddr400)... Jeżeli ktoś twierdzi ze jednak nie wystarczy to prosze takiego speca o zaproponowanie zasiłki do 260zł która by temu sprostała. Dodam ze w kompie jest tylko 1 dysk, 1wypalara no i bedzie jeszcze zaledwie 1dodatkowy wiatrak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od mobo. Stare miały Vcore z 3,3V. Późniejsze z 5V, a obecnie coraz więcej robi Vcore z 12V. Ma to sens bo ta linia nie jest specjalnie obciążona, poza tym by z 5V zrobić 100W potrzebne dla proca, to musi po niej iść prąd 20A, co wymaga odbowiednio mocnych kabli itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie lukasrz i ste3an

 

po co ta kłótnia ja swojego 360W chiefteca mogę już tylko powspominać

działał raptem miesiąc na defalutowych ustawieniach kompa z podpisu?

a może wiecie coś na temat bezpiecznika w takim zasilaczu,chociarz smrodu troche było...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wiem...ja czytałem, wszystko...ale czy ten q-tec jest taki do d...niczego? tu znalazlem cosik takiego

http://allegro.pl/show_item.php?item=20460107

http://allegro.pl/show_item.php?item=20528645

http://allegro.pl/show_item.php?item=20460190

wiem ze sie nie oszczedza na zasilaczach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[chester] popatrz na zdjecie gdy zasilacz ma odkryte bebechy i porownaj go do chodzby Chiefteca o podobnej mocy (niemowie juz o innych lepszych zasilkach...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yo

przeczytaem calosc ale nie wiele sie dowiedzialem na temat mojej zasilki :)

mam huntkeya hk-6400 pierwsze jakie sie pokazaly zloty :) jakis tam na texas instruments czy cos :)

wczesniej mialem standardowego codegena ale jak zobaczylem ze na 12 mam prawie 13 to wymieklem w miedzy czasie kolesiowi padl jakis tam megabajt i obaj kupilismy te zasilki

moje wrazenia: jest oki dziala co bym ni podlaczyl i ile bym nie podlaczyl pod koniec tygodnia troszke rozbuduje konfig i wtedy sie ostatecznie okaze czy pociagnie dobry sprzet.

moje pytanie jest takie czy komus padl taki zasilacz lub jakis inny huntkeya i jakie byly tego konsekwencje ? sam zasilacz czy i reszte popalil (dyski itp) oraz mam propozycje nowego tematu gdzie podawaloby sie kto ma jaki zasilacz jak dlugo i na jakim konfigu lub ewentualnie jaki komu padl :( i na jakim konfigu zero dodatkowych opini suche fakty i tyle

pozdrawiam krzys75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie

 

+3.3V 30A

 

+5V 40A

 

+12V 22A

HuntKey HK400-XP 400W, PFC, SATA

cena 355zł

Co wy na to? Napięcia robią wrażene! Wart swoje ceny? Styknie to tego co w podpisie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczesniej mialem standardowego codegena ale jak zobaczylem ze na 12 mam prawie 13 to wymieklem

Taka jest już natura Codegenów że po czasie się rozregulowują .

Dokładnie miałem to samo wcześniej na Codegenie 300W. Po 2-óch miesiącach napięcia się rozdegowały tak że zamiast około 12V miałem 12.99V , a u kumpla widziałem 13.19 8O wszystko działało ale to już masakra i duże ryzyko. Na drugi dzień zmieniłem zasiłkę na Chiefteca 360 W z jednym fanem.

Co sądziecie o tych napięciach na tym Chieftecu , bo moim zdaniem nie wyglądają za ciekawie zwłaszcza to 12 V trochę za duże. Kompa jeszcze nie podkręcałem.

 

Napięcie rdzenia procesora 1.65 V

+3.3 V 3.36 V

+5 V 4.87 V

+12 V 12.54 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 5.05 V

DIMM VTT 1.31 V

 

Co do odczytu napięć to mam takie same w biosie, w Aida32, czy w programie Motherboard monitor.

Mam też taki problem , bo na tym Chieftecu napięcia MINUSOWE - 5.00 V pokazuje mi wszędzie jako 0 :? ? , czy to jest prawidłowe ?? co o tym sądzicie ??[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

wczesniej mialem standardowego codegena ale jak zobaczylem ze na 12 mam prawie 13 to wymieklem

Taka jest już natura Codegenów że po czasie się rozregulowują .

Dokładnie miałem to samo wcześniej na Codegenie 300W. Po 2-óch miesiącach napięcia się rozdegowały tak że zamiast około 12V miałem 12.99V , a u kumpla widziałem 13.19 8O wszystko działało ale to już masakra i duże ryzyko. Na drugi dzień zmieniłem zasiłkę na Chiefteca 360 W z jednym fanem.

Co sądziecie o tych napięciach na tym Chieftecu , bo moim zdaniem nie wyglądają za ciekawie zwłaszcza to 12 V trochę za duże. Kompa jeszcze nie podkręcałem.

 

Napięcie rdzenia procesora 1.65 V

+3.3 V 3.36 V

+5 V 4.87 V

+12 V 12.54 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 5.05 V

DIMM VTT 1.31 V

 

Co do odczytu napięć to mam takie same w biosie, w Aida32, czy w programie Motherboard monitor.

Mam też taki problem , bo na tym Chieftecu napięcia MINUSOWE - 5.00 V pokazuje mi wszędzie jako 0 :? ? , czy to jest prawidłowe ?? co o tym sądzicie ??[/b]

Ehh chlopie tyle razy bylo pisane zeby sprawdzac miernikiem , bo biosem i programami to mozna sie wrzodow nabawic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh chlopie tyle razy bylo pisane zeby sprawdzac miernikiem , bo biosem i programami to mozna sie wrzodow nabawic

 

Dobrze rozumiem że miernikiem jest dokładniej , ale napięcia minusowe nie powinny wynosić 0 , w każdym programie taka granica błędu jest przecież za duża :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...