Skocz do zawartości
ashgan

Nie dziala wiatrak w Fic9500PRO!!

Rekomendowane odpowiedzi

Co moze byc tego przyczyna?Kabelek jest dobrze wlozony.Temperatura bez dzialajacego wiatraka to ok 51-52 stopnie.Czy moze byc przyczyna wadliwy uklad sterujacy wiatrakiem?Karte oddalem do serwisu Action i stwierdzili ze dziala zanosze do domu i pipa.A karta nowka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co moze byc tego przyczyna?Kabelek jest dobrze wlozony.Temperatura bez dzialajacego wiatraka to ok 51-52 stopnie.Czy moze byc przyczyna wadliwy uklad sterujacy wiatrakiem?Karte oddalem do serwisu Action i stwierdzili ze dziala zanosze do domu i pipa.A karta nowka.

no to obywatelu, trzeba sprawdzic czy pojdzie jak go podepniesz do molexa... Moze na karcie padlo zasilanie do wentyla...

IMHO to jest podstawa do reklamacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej radzę wyrzucić to badziewiaste i głośne chłodzenie i zamotować coś innego. Ja zamontowałem stary radiator miedziany do CPU 60 mm, oraz wentylator 80mm (zwolniony do 1300 rpm) z przejściem na 60mm. Całość jest chłodna i cicha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest mozliwe aby wentyle palila grafa?

nie ale jest mozliwe ze FIC dal "kupke" a nie wentylator :P

 

jestes juz 5 lub 6 osoba od ktorej slysze ze zatarl sie wentylatorek na Radeonie 9x00 od FIC'a :P

 

jak chcesz sprawdzic wentylator to wyciagnij (ale wczesniej zapamietaj miejsca) kabelki z koncowkami z wtyczki i wloz do 3 pinowej (od normalnych wentylatorow) koncowki powinny pasowac - jakby nie to wetknij do MOLEXa od zasilacza - czerwony do zoltego

 

tylko sprawdz czy wentyl jest 5V czy 12V - jak nie masz jak to podlacz czerwony do czerwonego (bedzie na 5V)

 

jakby to byl "martwy wentyl" to masz 4 najmniej inwazyjne (w karte - bo wystarczy wykrecic sam wntylator a zostawc firmowy radiator) sposoby jak sobie z tym poradzic

http://www.dirkvader.de/page/magic-gfx.html

http://www.scs.prv.pl/chlodny_radek.htm

http://www.silenthardware.de/forum/index.p...p?showtopic=333

http://www.slapps.com/review/gf3ti200_page1.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak.Odkrecilem wiatraczek i podpinam go do pl.gl. tam gdzie jest fan. i nie dziala natomiast do karty podpinam wiatrak z obudowy i smiga wiec wadliwy jest wiatrak!!Ale jak to mozliwe ze w Actionie niby naprawili, mysle ze polutowali cos w wiatraczku a nie wymienili i teraz znowu padl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest mozliwe aby wentyle palila grafa?

nie ale jest mozliwe ze FIC dal "kupke" a nie wentylator :P

 

jestes juz 5 lub 6 osoba od ktorej slysze ze zatarl sie wentylatorek na Radeonie 9x00 od FIC'a :P

 

jak chcesz sprawdzic wentylator to wyciagnij (ale wczesniej zapamietaj miejsca) kabelki z koncowkami z wtyczki i wloz do 3 pinowej (od normalnych wentylatorow) koncowki powinny pasowac - jakby nie to wetknij do MOLEXa od zasilacza - czerwony do zoltego

 

tylko sprawdz czy wentyl jest 5V czy 12V - jak nie masz jak to podlacz czerwony do czerwonego (bedzie na 5V)

 

jakby to byl "martwy wentyl" to masz 4 najmniej inwazyjne (w karte - bo wystarczy wykrecic sam wntylator a zostawc firmowy radiator) sposoby jak sobie z tym poradzic

http://www.dirkvader.de/page/magic-gfx.html

http://www.scs.prv.pl/chlodny_radek.htm

http://www.silenthardware.de/forum/index.p...p?showtopic=333http://www.slapps.com/review/gf3ti200_page1.htm

 

To z pierwszego linka sobie na pewno zrobie zajefajna sprawa dzieki.

Z drugiego podobnie zrobilem na moim GF2MX tylko ze ja wygilem sledzia wylamanego z tylu obudowy tez fajnie chlodzil podkreconego GF2MX'a :D

Z 3-go skad wzial takiego fajnego miedzianego radiatora ?? 8O Ale co do montazu to zajmuje za duzo slotow PCI a ja mam 3 zajete :)

A z ostatniego!! Widzieliscie moje mobo ile wyciagnal FSB i to bez 1/5PCI 8O .... heh tez prawie tyle wyciagnalem 194MHZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe spoko ten sam problem mam:))) i wlasnie zastanawial sie co zrobic co prawda przesmarowalem wiatraczek wd 40 jak narazie pomoglo ale nie wiem czy pociagnie dlugo jeslo ktos juz to zrobil niech napsize jakei dokladnie wymiary i jak go zamontowac bo ja nie mam pojecia

 

pozdrawiam fllanker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... przesmarowalem wiatraczek wd 40 ...

LOL :lol: smarowanie i WD40 to2 przecilegle bieguny

WD40 nie jest smarem :!:

 

...bo ja  nie mam pojecia...

a zadales sobie trud odwiedzenia tych 4 odnosnikow ktore tu wrzucalem bo chyba nie a lamentujesz ze hej - nie dziw sie ze nikt nie chce pomagac bo wystarczy sie tylko rozejzec i rozwiazania sa podane na tacy :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEHE JA SIE TEZ dopisze do listy osob ktorym sie zjaral wentyl :(((

 

 

jak mi sie zjaral .. zakupilem sobie bloczek wodny od mata i [gluteus maximus] .. przy zakldadaniu uszczerbilem kosc na karcie graficznej :((wq sie ... juz mialem ja pierdyknac na ziemie ale opanowalem sie na sczescie nic sie nie stalo uff .. zapakoalaem go w orginalny radiator .. do tego mialem jakis wiatrak ( taki duzy co do obudowy sie daje :) zamontowalem go i hula... dziala bardzo cichutko ale ziembi bardzo dobrze karte ..

 

ps .. czy takie uszczerbienia ( rog kosci i gdzies na boczku ) wplylwaja na prace karty ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam swoj wiatrak wyciagnolem rozlozylem posmarowalem jakims smarem specjalnym do takich rzeczy ktory mi dali w jednym z serwisow komputerowych u mnei w miescie i dziala jzu prawie 2 miesiace bez zarzutow ,a jak go rozkrecilem to bylo sucho w srodku jak na sacharze .Dziwi mnei jeszcze jedna rzecz dlaaczego akurat w z FIC'ami sa takie problemy bo juz wielu tu pisalo i takich samych objawach, przeciez duzo tych kart ma identyczne wiatraczki hmmmm,czy to jakas specjalana limitowana wersja firmowa FIC'a to smieszne bo jak mialem zamiar kupowacswoja karte to specjalnie szukalem FIC'a po ladnie sie kreca i gdy dostalem pierwsza karte okazalo sie ze ma padniete AGP X8 i wtedy tez nie bylem sam bo jak sie okazalo to wyszla jakas seria tych kart wlasnie z taka wada ze nie chcialy dzilac na agp X8 na X4 dziala ,a gdy juz mi wymienili okazalo sie ze wiatraczki so do D**Y :) wiec nie wiem co jest z tym FIC'iem

niby pozadna firma a jednak ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak kiedys chcialem zmienic jak mi wysiadl za pierwszym razem ale nie moglem znalezc nic ciekawego bo jakos u mnie lipa z wiatraczkami w sklepach nie za bardzo mieli wiec zostawilem tego sobie narazie a jak wpadnei cos kasy to cos na allegro sobie walne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się psuje wentylator na moim 9700pro od sapphire, tzn. czasami sie włącza od razu ale czasami trzeba dać mu rozpęd i działa.Mi się psuje wentylator na moim 9700pro od sapphire, tzn. czasami sie włącza od razu ale czasami trzeba dać mu rozpęd i działa.

Ale już na półeczce leży Zalman ZM80C-HP, którego oficjalnie rozpakuje na gwiazdkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...