Skocz do zawartości
Jabol

Ktory monitor 17"?

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o pomoc w wyborze nowego monitora 17"... Chce przeznaczyć na to do 1000 zł. Patrząc na cennik www.sirius.pl wydaje mi się, że wybiore któryś z niżej wymienionych. Do użytkowników 17-calówek mam jednak pytanie, czy wogóle korzystają z rodzdzielczości 1600x1200 i czy tym samym opłaci sie kupować taki monitor. Oraz czy jest duża różnica w jakości obrazu między zwykłym kineskopem a trynitronem (lub diamondtronem).

 

A więc te monitory to:

Hyundai 17'' F790D TCO99 - 796 zł

NEC 17'' MultiSync FE 700+ TCO99 - 1026 zł

lub któryś ze Samsungów 757DFX lub te nowe 765MB (nie ma ich w cenniku Siriusa)

 

Wysłucham też innych propozycji. Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wogóle korzystają z rodzdzielczości 1600x1200

Według mnie, aby kożystać z takiej rozdzielczości należy mieć monitor ok 19 cali, ponieważ na 17 calach nie wygląda to najlepiej(wszystko bardzo małe i słabo wyraźne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze o pomoc w wyborze nowego monitora 17"... Chce przeznaczyć na to do 1000 zł. Patrząc na cennik www.sirius.pl wydaje mi się, że wybiore któryś z niżej wymienionych. Do użytkowników 17-calówek mam jednak pytanie, czy wogóle korzystają z rodzdzielczości 1600x1200 i czy tym samym opłaci sie kupować taki monitor. Oraz czy jest duża różnica w jakości obrazu między zwykłym kineskopem a trynitronem (lub diamondtronem).

 

A więc te monitory to:

Hyundai 17'' F790D TCO99            - 796 zł

NEC 17'' MultiSync FE 700+ TCO99 -  1026 zł

lub któryś ze Samsungów 757DFX lub te nowe 765MB (nie ma ich w cenniku Siriusa)

 

Wysłucham też innych propozycji. Z góry dziękuje.

Ja w tej chwili posiadam NEC FE700+ i jestem b.zadowolony. Zastanawialem sie nad FE750+ ale akurat nie bylo a ja pilnie musialem kupic monitor... Za FE750+ przemawia to, ze chodzi w wyzszych rozdzielczosciach i moze wyswietlac 1600x1200 ale przy tej przekatnej to chyba nie jest zaleta (wszystko b.male i nieczytelne)... Generalnie monitorek jest spox.

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie o tym sprzecie: AOC 17" 7Klr+ (1600x1200@75Hz, płaski kineskop) cena : jakies 750zetow. Sam jestem na kupnie i powiem ze ten model mnie interesuje, ale nie wiem jak z jakoscia.

Kazdy AOC to shit !!! Ma ogromne problemy ze zbieżnością !!! Po 2 h bolą oczka !!! :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego długotrwałego doświadczenia w dziedzinie monitorów - brat ma sklep z kompami i gdy na jakimś monitorku instaluje winde to zauważam jedo plusy i minusy........

 

Do rzeczy.........

 

W przypadku 80 % monitorów występuje efekt "łzawienia oczu", czyli po 2-3 h pracy zaczynają oczka łzawić i staja sie zmęczone !!! Najgorszymi monitorami pod tym względem są: Flatron FT 795 FT 775 FT 995 - poprostu rozpacz, czasmi nawet głowa boli po pracy !!! Nie najlepsze są Samtron 76E 75E 76DF Philips 107T20 T21 Samsung 753DF/X!!! Monitory na których pracując nie odczułem zmęczenia oczu i bólu głowy to: Samtron 76BDF Samtron 755DF/X 757DF/X, a monitor poprostu "the best" wg. mnie to MAG 796PF 120Hz w 1024x768, płaski kineskop, ekstra kolory, super zbieżność, znikomy efekt pompowania, solidna obudowa ( nie to co w LG gdzie naciskając z góry na obudowę silnie sie ona odkształca nawet o 3-5 cm :lol:

 

Jeszcze raz moim typem jest MAG 796PF !!! W dodatku monitor jest bardzo tani 699 netto !!! 8) Cena i osiągi czynią go jeszcze bardziej atrakcyjnym :D nawet jakby kosztował ponad 1200 zł to bym dał za niego ! :D 8) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wofek, chyba masz slabe, lub nadwyrezone oczka 8O

Od jakiegos czasu posiadam Flatrona 775FT i po kilku (czasem kilkunastu) godzinach pracy, nie lzawia mi oczy, nie wspomne juz o tym ze nie boli glowa 8O

Jezeli mowisz ze taka delikatna obudowa, to tak masz racje, ale czy Ty na niej siedzisz , czy co ? 8O

Co do MAGa, to sie zgadzam w 100% :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wofek, chyba masz slabe, lub nadwyrezone oczka  8O 

Od jakiegos czasu posiadam Flatrona 775FT i po kilku (czasem kilkunastu) godzinach pracy, nie lzawia mi oczy, nie wspomne juz o tym ze nie boli glowa  8O 

Jezeli mowisz ze taka delikatna obudowa, to tak masz racje, ale czy Ty na niej siedzisz , czy co ? 8O 

Co do MAGa, to sie zgadzam w 100%  :)

Wiesz kiedyś siedziłęm na 14" cz-b alr to było kieeeeeedyś.......... teraz ja pracuje na porżadnym monitorku to jak spojrzysz na gorszy to Ci gały mają wylecieć ! :lol: :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam LG 795FT i jest naprawdę dobry. Pracuję przy rozdz. 1152x864 i moim zdaniem jest to najwyższa rozsądna rozdzielczość dla monitora 17". Ale żeby mieć przy takiej rozdz odświerzanie 85 Hz monitor musi mieć odchylanie conajmniej 77kHz; a dla 100Hz musi to być 91kHz (w praktyce 85 lub 96kHz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ... to widze ze ja calkiem dobrego zakupu 5 lat dokonałem ;)))

Monitor ... nie smiac sie : OptiView 17" model: 17LX95

pracuje w 1152x864 @ 100Hz !!! ( odchylenie 91kHz )

 

nie jest plaski ;), ale kolorki ma spoko ... a to ze jest usmiechniety na górnej krawędzi 2mm ;( , to mi kumpel rok temu wypatrzyl :))) ... od tej pory zwracam uwage na kowergencje, zbieznisc kolorów, geometrie i inne <span style="color:red;">[ciach!]</span>ły.

 

WNIOSKI ...

Polska to jest taki kraj gdzie flatrony, sony i inne marki maja za wysypisko smieci!!! co nie znaczy ze nie mozna dobrej sztuki dorwać ...

 

MAŁO WAŻNA MARKA, WAŻNE JAKI EGZEMPLARZ ... ... ale ten MAG brzmi zachecajaco ;)120Hz w 1024x768 ;))

 

tak wiec marsz do sklepu z nokia screen test w rece ... i jak ci monitora nie podepna do testowania na 30 minut to powiedz ładnie :dowidzenia ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja siedziałem przez parę lat na monitorze 14" daewoo... i to siedziałem dużo... kolorki są trochę blade, ale poza tym jest nadal świetny.... ostatnio byłem u okulisty i co :?: idealny wzrok :lol:

sorki za mały OT...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nec fe750+

Takie same parametry jak ten Mag

Lub Aoc 7A+, za 900 zł 100 hz w 1024, ale podwyższony kontrast

lub Miro A17NF96, parametry jak Nec, tńszy lub droższy od aoc, zależy od sklepu.

 

Wszystkie monitory na kineskopie Nec-a

Ten Nec rok temu w marcu kosztował 1900 zł, a teraz ok 1100 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem sobie 19' FLATRONA i jestem b.zadowolony super jakość

obrazu! Jak coś to polecam FLATRONA 795 FT+ 17' naprawde fajny wygląd ma fajny 3 lata gwarancji itd.. i ma jeszcze usb

795 ft +LG na taką sumkę jest the best :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz moim typem jest MAG 796PF !!! W dodatku monitor jest bardzo tani 699 netto !!!  8)  Cena i osiągi czynią go jeszcze bardziej atrakcyjnym  :D nawet jakby kosztował ponad 1200 zł to bym dał za niego !  :D  8)  :D

Powiedz, czy on ma calkiem czarny ekran??

Wlasnie zakupilem do drugiego kompa AOC 7Klr.. i.. nie chce sie o nim wypowiadac, za duzo bluzgow(pierwszy dzien testow--wali po oczach i jest zle wytresowany w sprawie ustawien obrazu).

Bede na 90% w poniedzialek wymienial ale nie wiem na jaki :) Nooo wlasciwie to wiem, na tego MAG'a :wink: Wiec czy ma czarny ekran? aha.. i wytrzyma ponad 4 lata pracy, i nie padnie jak moj stary LG Studioworks 57i??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam MAGA 786FD 8) i jest suuuuper, moge siedziec przed nim caly dzien i nie ma problemu: oczka nie lzawia ,glowa nie boli , pod winda ma 1024x768 i nie narzekam :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz moim typem jest MAG 796PF !!! W dodatku monitor jest bardzo tani 699 netto !!!  8)  Cena i osiągi czynią go jeszcze bardziej atrakcyjnym  :D nawet jakby kosztował ponad 1200 zł to bym dał za niego !  :D  8)  :D

Powiedz, czy on ma calkiem czarny ekran??

Wlasnie zakupilem do drugiego kompa AOC 7Klr.. i.. nie chce sie o nim wypowiadac, za duzo bluzgow(pierwszy dzien testow--wali po oczach i jest zle wytresowany w sprawie ustawien obrazu).

Bede na 90% w poniedzialek wymienial ale nie wiem na jaki :) Nooo wlasciwie to wiem, na tego MAG'a :wink: Wiec czy ma czarny ekran? aha.. i wytrzyma ponad 4 lata pracy, i nie padnie jak moj stary LG Studioworks 57i??

Ma ładny czarny ekran !!! Ma też zamiast wielu knefli tylko 3:

1. włącz/wyłącz

2. klawisz/pokrętło słuzące do chodzenia po OSD ( na początku miałem na to nerwy ale po miesiacu tego systemu bym na nic nie zamienił 8) )

3. klawisz z bajerami - ma kilka trybów pracy - zoompicture, vivid picture, golden picture, warm picture - przydatne przy oglądaniu filmów na DivX'ie ;)

 

Gorąco polecam - ekstra monitor ! 8) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...