Skocz do zawartości
grzesiekf

DDR333 Mhz czy DDR400 Mhz ???

Rekomendowane odpowiedzi

Kupuję Solteka SL-75frn2-L, Athlona thortona 2000 i nie wiem jakie do tego pamięci kupić - czy 333Mhz czy 400??

Wiem że przy procesorach AMD najważniejsza jest synchroniczna praca pamięci z prockiem i z tego rozumuję że pamięci 266Mhz najlepsze będą gdy nie będę pokręcał procesora(magistrala 133Mhz), 333 gdy ustawię magistralę na 166 a 400 gdy podniosę magistralę na 200Mhz - czy dobrze rozumuję???

No więc jakie w końcu te pamięci kupić ? (mam zamiar podkręcić procka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co w takim razie będzie jeśli nie dam rady podnieść magistrali do 200 a 166 mi nie wystarczy - w tej płycie jest podnoszenie chyba co 1 Mhz więc jeśli podniosę ze 166 do obojętnie której wartości od 167-199Mhz to wtedy nie będzie chodził synchronicznie??? Czyli krutko mówiąc czy synchroniczna praca będzie tylko przy takim zestawieniu jak pisałem wyżej (133-ddr266, 166-ddr333, 200-ddr400) ???Jak to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co w takim razie będzie jeśli nie dam rady podnieść magistrali do 200 a 166 mi nie wystarczy - w tej płycie jest podnoszenie chyba co 1 Mhz więc jeśli podniosę ze 166 do obojętnie której wartości od 167-199Mhz to wtedy nie będzie chodził synchronicznie??? Czyli krutko mówiąc czy synchroniczna praca będzie tylko przy takim zestawieniu jak pisałem wyżej (133-ddr266, 166-ddr333, 200-ddr400) ???Jak to jest?

Synchroniczną prace procesora i pamięci ustawisz sobie w biosie. Przy czym na Solteku zależy jeszcze od wersji biosu. Polecam przyklejony wątek o Solteku w Sprzęcie, a szczególnie 1-szą stronę. Osobiście polecam kupno DDR400MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta pociągnie FSB 200Mhz bez problemu. Procek- najwyżej będziesz zmniejszał mnożnik. Bierz ddr400.

 

A co do synchro/asynchro. Sam ustawiasz, jak mają pracować. Jeżeli synchro, ich taktowanie będzie rosło automatycznie wraz ze wzrostem FSB. Jeżeli kupisz ddr333, to częstotliwości powyżej 166Mhz będą już dla nich overclockingiem. Ile więcej z nich wyciśniesz, tyle Twoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta pociągnie FSB 200Mhz bez problemu. Procek- najwyżej będziesz zmniejszał mnożnik. Bierz ddr400.

 

A co do synchro/asynchro. Sam ustawiasz, jak mają pracować. Jeżeli synchro, ich taktowanie będzie rosło automatycznie wraz ze wzrostem FSB. Jeżeli kupisz ddr333, to częstotliwości powyżej 166Mhz będą już dla nich overclockingiem. Ile więcej z nich wyciśniesz, tyle Twoje.

Płyta pewnie pociągnie ale czy proc. pociągnie to nie wiem, zależy na jakiego trafię. I na początku nie planuję podkręcać bo dobre chłodzonko dopiero puźniej kupię. A jeśli kupię DDR400 i to przy magistrali 166 będą pracować jak zwykłe 333Mhz???

A co myślicie o pamięciach Spectek'a lub Kingstona - bo wg. artykułu w ostanim CHIP'ie da się je podkręcić na AMD do 433Mhz ?? Nie lepiej kupić tańsze 333 i je podkręcić???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta pociągnie FSB 200Mhz bez problemu. Procek- najwyżej będziesz zmniejszał mnożnik. Bierz ddr400.

 

A co do synchro/asynchro. Sam ustawiasz, jak mają pracować. Jeżeli synchro, ich taktowanie będzie rosło automatycznie wraz ze wzrostem FSB. Jeżeli kupisz ddr333, to częstotliwości powyżej 166Mhz będą już dla nich overclockingiem. Ile więcej z nich wyciśniesz, tyle Twoje.

Płyta pewnie pociągnie ale czy proc. pociągnie to nie wiem, zależy na jakiego trafię. I na początku nie planuję podkręcać bo dobre chłodzonko dopiero puźniej kupię. A jeśli kupię DDR400 i to przy magistrali 166 będą pracować jak zwykłe 333Mhz???A co myślicie o pamięciach Spectek'a lub Kingstona - bo wg. artykułu w ostanim CHIP'ie da się je podkręcić na AMD do 433Mhz ?? Nie lepiej kupić tańsze 333 i je podkręcić???

1 tak beda se biegaly na 333

 

 

2nie czytaj c.ipa tylko sobie poczytaj forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta pewnie pociągnie ale czy proc. pociągnie to nie wiem, zależy na jakiego trafię.

Tak, jak pisałem, najwyzej zmniejszysz sobie mnożnik, aby uzyskać podobny zegar przy zwiększonym FSB. Chcesz kupić 2000+, czyli

12.5x133=1662.5Mhz

więc ustawisz sobie najwyżej

8x200=1600Hmz

8.5x200=1700Mhz

(wartości wskazywane niekoniecznie takie, bo rzeczywiste FSB będzie się minimalnie różnić od ustawionego)

czy ile Ci tam chłodzenie pozwoli, i musi pójść. A wydajność systemu wzrośnie znacznie, pomimo podobnego zegara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Płyta pewnie pociągnie ale czy proc. pociągnie to nie wiem, zależy na jakiego trafię.

Tak, jak pisałem, najwyzej zmniejszysz sobie mnożnik, aby uzyskać podobny zegar przy zwiększonym FSB. Chcesz kupić 2000+, czyli

12.5x133=1662.5Mhz

więc ustawisz sobie najwyżej

8x200=1600Hmz

8.5x200=1700Mhz

(wartości wskazywane niekoniecznie takie, bo rzeczywiste FSB będzie się minimalnie różnić od ustawionego)

czy ile Ci tam chłodzenie pozwoli, i musi pójść. A wydajność systemu wzrośnie znacznie, pomimo podobnego zegara.

A czy jeśli zrobię tak jak mówisz że mnożnik mniejszy a fsb większe a częstotliwość w sumie taka sama - to czy od tego nie wzrośnie temperatura?? (mam kiepskie chłodzenie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Płyta pewnie pociągnie ale czy proc. pociągnie to nie wiem, zależy na jakiego trafię.

Tak, jak pisałem, najwyzej zmniejszysz sobie mnożnik, aby uzyskać podobny zegar przy zwiększonym FSB. Chcesz kupić 2000+, czyli

12.5x133=1662.5Mhz

więc ustawisz sobie najwyżej

8x200=1600Hmz

8.5x200=1700Mhz

(wartości wskazywane niekoniecznie takie, bo rzeczywiste FSB będzie się minimalnie różnić od ustawionego)

czy ile Ci tam chłodzenie pozwoli, i musi pójść. A wydajność systemu wzrośnie znacznie, pomimo podobnego zegara.

A czy jeśli zrobię tak jak mówisz że mnożnik mniejszy a fsb większe a częstotliwość w sumie taka sama - to czy od tego nie wzrośnie temperatura?? (mam kiepskie chłodzenie)
no wzrośnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wzrośnie

No to jaki sens ma podnoszenie magistrali i obniżanie mnożnika jeśli temp. i tak rośnie?? Jak już rośnie to i wydajność przydała by się większa nie??
a taki sens, ze przy tym samym zegarze na procku masz wyzsze taktowanie pamieci-czyli wieksza wydajnosc......az glupio mi to pisac ..takie to proste :)

a ze bedzie cieplej...to tez oczywiste..radiatory na ramy, wentyl w budzie i juz chlodniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh czemu sie przejmujesz chlodzeniem?? instalujesz speedfana i masz wszystkie temp na talerzu podane. powoli zwiekszasz fsb(od 170 co 5-10MHz) i zmniejszasz mnoznik i obserwujesz pozniej temp w stresie. jak bedzie hmm pon 55-60 *C to jeszcze jest ok.

 

ja sadze ze temp wzrosnie max o 2-3*C(przy zachowaniu podobnego zegara i nie podnoszeniu napiecia).

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jaki sens ma podnoszenie magistrali i obniżanie mnożnika jeśli temp. i tak rośnie?? Jak już rośnie to i wydajność przydała by się większa nie??

Mam wątpliwości, czy Ty czytasz wogóle nasze odpowiedzi. Przecież Ci napisałem, ze przy FSB=200 a tym samym zegarze procesora wydajność będzie większa, niż przy FSB=133.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...