Skocz do zawartości
=L@win@h=

WinXP sie posypal.... czy da sie go jakos odratowac ???

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec... zaczelo sie tak...

moj mlodszy brat gral sobie w jakas gierke i nagle komp zaliczyl zwieche, no to go zresetowal. Wszystko sie wlaczylo... zalogowal sie i znowu komp zaliczyl zwieche... brat go wylaczyl i dopiero po kilku godzinach jak wrocilem do domciu wlaczam kompa... wszystko ok... a tu mi sie wyswietlil ekran czy ma wlaczyc tryb awaryjny czy normalny? (wiecie o co chodzi)... no to sobie mysle cos sie musialo zle zamknac, wkoncu brat cos pewnie zrobil... nic nowego... wybralem jak zwykle zeby sie normalnie uruchomil... zapuscil sie zaraz potem scandisk... znlazl pare "zagubionych plikow" i zaraz po tym jak skonczyl i mial sie juz ladowac WinXP to komp sie reset'nął ... 8O no to jeszcze raz jedziemy ... sobie pomyslalem.... ale znowu to samo ekran do wyboru czy awaryjny tryb czy normalny.. skandisk.. i reset kompa.... I TAK JEST W KOLKO !!!! i nie wiem o co chodzi !!!!! najlepiej bylo by formata walnac jakiegos ale mam tam za duzo waznych i potrzebnych danych :evil:

 

Wiec pytanie brzmi... czy moge jakos naprawic ten system ? czy jest jakis "windows recovery util" czy cos takiego????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchom instalacje systemu z CD i wybierz opcje naprawy (o ile sie nie myle, nigdy tego nie robilem, ale cos takiego jest).

Osobiscie wole przeinstalowanie systemu na nowo lub odzyskanie z obrazu Ghosta. Inna kwestia jest to, ze wgranie na nowo systemu nie oznacza utraty danych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak pięknie by było - ale jeśli masz SP1, a płytke bez - to się jaja żewne zaczynają :(

No nie wiem, ja tak nie raz miałem i nie miałem żadnych problemów, a na XP też mam SP1 :P Nie powinno być problemu!!

 

 

Aha, a kolega próbował uruchomić w trybie awaryjnym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak pięknie by było - ale jeśli masz SP1, a płytke bez - to się jaja żewne zaczynają :(

No nie wiem, ja tak nie raz miałem i nie miałem żadnych problemów, a na XP też mam SP1 :P Nie powinno być problemu!!

 

 

Aha, a kolega próbował uruchomić w trybie awaryjnym?

kolega probowal w trybie awaryjnym, trybie awaryjnym z wierszem polecen, w trybie vga, we wszystkim probowalem i zawsze to samo !!! reset... a jest chodzi o SP1 to zainstalowany nie byl...

 

Wiec jak mam to zrobic? Zbootowac z plyty instalacyjnej i tam powinna byc opcja "naprawy" ?

 

A jak nie ma takiej opcji to zainstalowac na ten system jeszcze raz XP?

I nie strace wtedy wszystkich ustawiec, mail'i itp ? Bo na mail'ach mi strasznie zalezy :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...