Skocz do zawartości
MasheX

Do kierowcow :)

Czy dajesz napiwki na stacjach benzynowych?  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Czy dajesz napiwki na stacjach benzynowych?

    • Tak, jesli obsluga jest mila
      8
    • NIE
      51
    • TAK
      0


Rekomendowane odpowiedzi

tankuje na shellu. :)

ale jak widze ze juz jakis facet sie pcha zeby nalac to mam dosc. powinni spokojnie siedziec na lawce i jak ktos sobie nie radzi to dopiero :?

 

przyklad z wczoraj:

staje tak jak zawsze, troche za daleko wlewem od dystrybutora, ale przynajmniej nie wystaje caly przod i nie blokuje przejazdu. mi tak pasuje. gosciu przylecial i nie umie nalac bo nie wyciagnal calego weza... poklnalem pod nosem, sprzeglo i przepchalem mu 1.5m, wlew naprzeciwko dystrybutora. wsadza pistolet 5cm do srodka, probuje nalewac i pupa, wybija. kilka razy to samo, troche polal po karoserii............ niestety nie wypadalo mi powiedziec "wyciachaj ciachu jeden". grzecznie przeprosilem i spytalem sie czy moge.... facet nie skumal o co chodzi od razu, jeszcze 2x mu wybilo. wsadzilem, nalalem, juz nie chcialo mi sie bawic w nalewanie ile wlezie ;) nawet na dziekuje nie zarobil :evil:

 

przypadek z zimy:

zamek we wlewie zamarzl, facet zaproponowal preparacik w sprayu, no spoko, czemu nie, zawsze sie przyda. sam skoczyl, przyniosl :) sam sie wzial do psikania...... kurde, ale pomyslunku mu brakowalo :? wypsikal polowe w blaszke zaslaniajaca zamek, wszystko cieklo po karoserii.... wrrrr..... oczywiscie tez musialem sam zrobic.... wystarczylo wsadzic pod katem, wszystko poszlo ladnie w zamek i po momencie dalo sie otworzyc.

 

sprzed kilku miesiecy:

juz nie facet tylko jakis synek podlecial zeby nalac, nawet sobie radzi. mialo byc full, nalal. ale mowie mu zeby dolal jeszcze, zawsze da sie jeszcze troche. pomeczyl sie i bez wyobrazni wsadzil pistolet chyba z cm do wlewu i lal z gory.... co tylko mogl to uciachal i nawet nie wytarl..... :?

 

chcesz dobrze miec zrobione to zrob sam :!:

no offence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytalem testy tych paliw po tuningu

mocy nie dodaja momentu tak samo tylko zywotnosc silnika wzrasta. Ale tak patrzac to raczej nie oplaca sie sie kupowac o ponad zlotowke drozsza benzyne tylko dlatego ze silnik dluzej wytrzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytalem testy tych paliw po tuningu

mocy nie dodaja momentu tak samo tylko zywotnosc silnika wzrasta. Ale tak patrzac to raczej nie oplaca sie sie kupowac o ponad zlotowke drozsza benzyne tylko dlatego ze silnik dluzej wytrzyma.

ale wiesz jaki bedzie szpan gdy pochwalisz sie swoim kolega wiejsko-tiuningowca ze uzywasz "tej super zaj* bezyny co to w tv reklamuja ;)" - to byl oczywiscie zart bo kazdy prawdziwy fan WT jezdzi na "orezadzie" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czuje jakis podtekst:>

 

wiesz placac 4.50(jak dobrze sie orientuje) za litr benzyny oczekuje czegos wiecej niz tylko zwiekszenie zywotnosci silnika. Juz wole zaoszczedzic i kupic b.dobry magnetyzer.

Chociaz tak patrzac. Majac samochod typu lancer czy impreza z bardzo wysilonym silnikiem to bym lal tylko najlepsza benzyne a na polskim rynku wlasnie taka jest vpowerrracing+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaz tak patrzac. Majac samochod typu lancer czy impreza z bardzo wysilonym silnikiem to bym lal tylko najlepsza benzyne a na polskim rynku wlasnie taka jest vpowerrracing+.

Lub jesli masz samochod sluzbowy i firma placi za paliwo :D

chociaz z drugiej strony.. po co dbac o samochod fimowy ;) moze sie popsuje i dadza lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytalem testy tych paliw po tuningu

mocy nie dodaja momentu tak samo tylko zywotnosc silnika wzrasta. Ale tak patrzac to raczej nie oplaca sie sie kupowac o ponad zlotowke drozsza benzyne tylko dlatego ze silnik dluzej wytrzyma.

Mylisz się - to paliwo daje jednak jakieś korzyści.

 

1. Przy spokojnej jeździe - spalisz nawet powyżej 0,5l/100km mniej

2. Daje "powera" ;) ale tylko na wysokich obrotach. Gwarantuje Ci, że jest różnica np. przy prędkości 200km/h i wciśnięciu gazu - na "98" przyspiesza tak sobie i jest ciężko, na "99" podobny objaw występuje dopiero koło 215-220km/h. Poza tym rozmawiałem kiedyś telefonicznie z gościem z "Auto Świata" i potwierdził moje przypuszczenia, że to paliwo może minimalnie wpływać na osiągi.

3. Masz gwarancję, że nikt tam nie wlał wody czy innego świństwa .

 

BTW To paliwo kosztuje 4,19 czyli "tylko" 45gr drożej od "98" (tylko taką mogę tankować), więc nie jest to duża różnica i czasami sobie wleję szczególnie jak jadę na trasę i się spieszę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytalem testy tych paliw po tuningu

mocy nie dodaja momentu tak samo tylko zywotnosc silnika wzrasta. Ale tak patrzac to raczej nie oplaca sie sie kupowac o ponad zlotowke drozsza benzyne tylko dlatego ze silnik dluzej wytrzyma.

Mylisz się - to paliwo daje jednak jakieś korzyści.

 

1. Przy spokojnej jeździe - spalisz nawet powyżej 0,5l/100km mniej

2. Daje "powera" ;) ale tylko na wysokich obrotach. Gwarantuje Ci, że jest różnica np. przy prędkości 200km/h i wciśnięciu gazu - na "98" przyspiesza tak sobie i jest ciężko, na "99" podobny objaw występuje dopiero koło 215-220km/h. Poza tym rozmawiałem kiedyś telefonicznie z gościem z "Auto Świata" i potwierdził moje przypuszczenia, że to paliwo może minimalnie wpływać na osiągi.

3. Masz gwarancję, że nikt tam nie wlał wody czy innego świństwa .

 

BTW To paliwo kosztuje 4,19 czyli "tylko" 45gr drożej od "98" (tylko taką mogę tankować), więc nie jest to duża różnica i czasami sobie wleję szczególnie jak jadę na trasę i się spieszę ;)

45gr * 40L (srednio tyle maja baki ;)) to cale 18zl za tyle to mozna maluchem na pomoze pojechac ;) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu mówicie "za to paliwo?" ?. Pamiętajcie, że mówimy o Shell'u. Tam paliwo jest drogie ale za to dobre - szczególnie polecam V-Power Racing.

Pracowałem w Shellu w głównej siedzibie w Warszawie i tu niespodzianka dla kupujących paliwo i gaz na stacjach Shell'a

 

V-Power 95, 95, 98, ON to paliwo z Orlenu - widziałem faktury (więcej szczegółów nie zdradzę.

Z tym, że na Shell'u nie leją wody i etanolu do paliwa. A do tego mają dwupłaszczowe zbiorniki, a także cysterny, które nie spuszczą paliwa jeśli jest w nim woda.

 

Tylko V-Power 99 Racing + jest importowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki maly ot widzieliscie kiedys maluch z dieslem??

Kiedyś wypuścili próbną serię kilkanaście sztuk z silnikiem od Daihatsu Charade.

 

Ale równie duże ździwienie wywołał mój kumpel jak pojechał na stacje swoim malcem, kupił 2l borygo i zaczął wlewać.

Cała obsługa się zleciała. Oczywiście w sralu siedział silnik 903ccm od F127.

 

Może paliwa na shellu są faktycznie z orlenu, ale ja czuję wyraźną różnicę w pracy silnika przy tankowaniu na stacjach orlenu i schella, na korzyść tego drugiego. (sczególnie w głośności i "twardości" pracy mojego grzechotnika)

Według mnie paliwo u producenta ma podobną jakość niezależnie od miejsca przeznaczenia(pomijam tu stosowanie dodatków uszlachetniających np przez Aral), a "psuje" się podczas dystrybucji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie paliwo u producenta ma podobną jakość niezależnie od miejsca przeznaczenia(pomijam tu stosowanie dodatków uszlachetniających np przez Aral), a "psuje" się podczas dystrybucji.

O tym to chyba wszyscy wiedzą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...