Skocz do zawartości
GSI

AXDA 1800DLT3C AIRGA 0323MPW??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukałem na forum wiadomości na temat mojego proca ale nic nie znalazłem. :(((((( Dokładne oznaczenie to :

AXDA 1800DLT3C 9866257270051 AIRGA 0323

Może ktoś z was ma takie cuś . Z kreceniem wygląda tak :

 

1.5V 11.5x144 działa 145 nie wstaje :(

1.6V 11.5x150 działa (aktualne taktowanie-4 dni bez zwisa) wyżej nie wstaje :(

 

Na mnożniku samym

 

wyglada to tak :

1.5V 12x 133 działa

1.6V 12.5 x 133 działa , moge podniesc FSB tylko do 136 potem zwis :(

 

Plyta to MSI KT4v a sprzet to co w podpisie , mobo niestety ogranicza mnie co do krecenia mnoznikiem :(((((((((( Próbowałem drut moda ale komp nei wstał :((((( Zrobiłem wszystko zgodnie z procedura zamieszczona w FAQ :(. W najblizszym czasie bede zmieniał pamieci na szybsze i pojemniejsze . Jak myslicie czy to pomoże ????????

A może proc jest trefny????? Temp. na titanie za 40 zeta :) 47 w stresie.

Jakie jest wasze zdanie.???????

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba steepimg A0, ono sie zbyt rewelacyjnie nie podkrecaly. Nie mozesz tez dac zbyt wysokiego fsb, bo rosnie szyna PCI i inne urzadzenia moga nie wyrabiac. Sprawdz np. 10+166, pozniej 10,5x166, wtedy masz dzielnik 1/5 dla PCI, wiec powinno byc ok.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani jedna ani druga opcja ktora mi podsunoles nie dziala . Komp nie wstaje , może zmiana pamieci pomoże w tym przypadku ???????????

Mam zamiar kupic 512MB Kingstone cl2.5 ddr 333 albo 400 Mhz bo roznica cen jest mała a płyta obsługuje FSB do 280 aż (przynajmniej tak pisze w Biosie :) ) . Głownie chodzi mi o to żeby sie wypowiedzieli posiadacze podobnych procków co moj czyli tych ze (stepingiem A0- jak uwazasz , bo ja do konca nie wiem :) ).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja płyta nie daje wiekszego v-core niz 1.6v :(((((( Na 18 jestem umówiony z kumplem co ma asussa A7V333 tylko jakie to napiecia obsługuje to nie wiem . Dodatkowy plus że kolega ma szybsze pamieci Kingstone ddr 333Mhz :) Zobaczymy jak to chodzi .

 

Dalej nikt sie nie odezwał z posiadaczy proca z mojej serii :((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stepping "A" masz czyli kręcenie beznadziejne. Max na 1,85V to będzie ok. 2 ghz, ale zapewne na swoim góra do jakiś 1,8-1,85 ghz dojdziesz. Najlepsze rozwiązanie to sprzedać procka i kupić za pewną dopłatą jakiegoś jiuhb lub choćby durona 1400 i odblokowac cache...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stepping "A" masz czyli kręcenie beznadziejne. Max na 1,85V to będzie ok. 2 ghz, ale zapewne na swoim góra do jakiś 1,8-1,85 ghz dojdziesz. Najlepsze rozwiązanie to sprzedać procka i kupić za pewną dopłatą jakiegoś jiuhb lub choćby durona 1400 i odblokowac cache...

Jakbym już kupił jakiegoś applebreada to i tak odblokowywanie cache nie wchodzilo by w gre :(((( wole nei ryzykować .

Tylko teraz jedna rzecz czy inwestycja w szybsze pamieci dałaby jakieś rezultaty w postaci 2.0 GHZ i wiecej ???????? Czy dać sobie siana z procem . Bo jak narazie mam tylko 200 zeta (przeznaczone na sprzet) i 2 czesci od auta do sprzedania - a może ktoś chce lekko pukniety zderzak do astry classic (zaczepy sprawne , nie popekany tylko lekko wgnieciony to odgiecia młotkiem ) :)) Sorry za OT . Generalnie jestem ciekaw jak by było z szybszymi pamieciami ????????? Jakieś prognozy ??????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update : Zrobiłem mu hardcore testa :)

U mnie w Krakowie jest teraz kolo 0 stopni za oknem :) . Wystawiłem kompa do Okna tempratury to 10 na procu i 3 na mobo :twisted: :twisted: :twisted: IDealne warunki do podkrecania , niczym Freon berkuta :) Tyle że za friko :). Niestety potwierdziło sie to co mówiliście :( nie chciał sie wyżej wykręcić niż 1.8 GHZ :(((((( .

 

Pi....le zbieram na Athlona 64 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam dziwnego 1,8 XP, zgłasza się na napięciu 1,6v ale u kumpla w sklepie miał kilka innych 1,8 i wszystkie zgłaszają sie na 1,5. Myslę sobie nici z podkręcanie ale i tak trzeba sprawdzić. Stawiam gościa na fsb 166 bez żadnych zmian i poszedł, e to spoko ale myślę why? ma wyższe napięcie no to do biosu i z napięciem do dołu na 1,575 bo niżej nie da. Odpalam kompa i chodzi. Tak więc to chyba trochę dziwne że podkręciłem proca i obniżyłem napięcie i chodzi jak złoto ponad miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam dziwnego 1,8 XP, zgłasza się na napięciu 1,6v ale u kumpla w sklepie miał kilka innych 1,8 i wszystkie zgłaszają sie na 1,5.  Myslę sobie nici z podkręcanie ale i tak trzeba sprawdzić. Stawiam gościa na fsb 166 bez żadnych zmian i poszedł, e to spoko ale myślę why? ma wyższe napięcie no to do biosu i z napięciem do dołu na 1,575 bo niżej nie da. Odpalam kompa i chodzi. Tak więc to chyba trochę dziwne że podkręciłem proca i obniżyłem napięcie i chodzi jak złoto ponad miesiąc.

To nic dziwnego ze Twoj procek chodzi na zanizonym napieciu - Thoughbready tak potrafia :P. Byly serie zarowno na 1,5 default (DLT3C) jak i na 1,6 def (DUT3C).

Jesli chodzi o OC Thoughbreadow A0 - patrz podpis - 8x220 przy 1,7 V - nie jest to demon predkosci :( (ale mi starcza). Dziwi mnie tylko to ze procek GSI to A0 z 23 tygodnia roku biezacego - z tego co wiem to ostatnie A0 wypuszczane byly na przelomie 02/03.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej zmien na jakiegos B0 bo te A0 to nie procek tylko awaria :) Lub kup jakiegos durnia 1400 applebread i wkrecisz spokojnie na 2000Mhz bez bawienia sie w vmody i napiecia niepotrzebuje tak wysokiego....+ zmodowanie go na athlona i bedzie spoko, a antek 64 ma taka cene ze posrac sie mozna :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...