Skocz do zawartości
Recenzent_

Czcionka na stronie WWW !

Rekomendowane odpowiedzi

Czy nie mozna przykleic watku Tworzenie stron www gdzie ludzie mogliby zadawac wszelkie pytania dotyczace tworzenia stronek ?

Przykladowo ja mam takie pytanie :

 

stworzylem stronke WWW z dosc fajna czcionka jednak coz z tego skoro widze ja ( czcionke) tylko ja , jako ze mam ja zainstalowana . Co zrobic zeby inni uzytkownicy takze ja widzieli ??? Ktos mowil ze mozna pokombinowac i zrobic tak ze instalowalaby sie przy wlazeniu na stronke .

 

Czy ktos cos wie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze jedynym rozwiazaniem jest umieszczenie czcionki na stronie i poinformowanie gosci, ze powinni ja sobie sciagnac i zainstalowac.

Przykladowo umieszczam na stronie tekst napisany za pomoca czcionki "FL Unikatowy Speed" i w kodzie strony jest cos takiego:

<font face="FL Unikatowy Speed">tralalalala</font>
Nie przejdzie napewno wgranie pliku czcionki na serwer i odwolanie sie do niej, bo pierwsza przeszkoda jest obecnosc roznych nazw (nazwa pliku ttf i nazwa czcionki w systemie). Czcionka o ktorej wspomnialem wyzej nazywa sie Fluniksp.ttf.

 

Osobiscie zawsze uzywam czcionek Tahoma, Verdana, Arial - podobaja mi sie i sa dostepne prawie na kazdym komputerze z Windows.

 

Bycmoze jest jakis skrypt, ktory instalowalby twoja czcionke, ale to juz wyzsza szkola jazdy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz zrobic strone we flashu- tam mozesz pisac kazda czcionka, a na pewno bedzie ona widoczna dla kazdego. Dziala to tez przy polach do wpisywania danych (textbox sie chyba takie cos nazywa :? )

Przyklad- zrobilem menu z czcionka StopD... jak narazie z kazdego komputera dziala :D (link pod podpisem, wersja...jeszcze beta :D )

Drugie (radze nie stosowac :wink: ) to zrobienie z tekstu gifow i wrzucenie na strone (ale wtedy dlugo sie laduje, trudno edytuje, nieciekawie wyglada przy zmianie wygladu okna itp. )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aRoo"]Mozesz zrobic strone we flashu- tam mozesz pisac kazda czcionka, a na pewno bedzie ona widoczna dla kazdego. Dziala to tez przy polach do wpisywania danych (textbox sie chyba takie cos nazywa :? )

Przyklad- zrobilem menu z czcionka StopD... jak narazie z kazdego komputera dziala :D (link pod podpisem, wersja...jeszcze beta :D )

Drugie (radze nie stosowac :wink: ) to zrobienie z tekstu gifow i wrzucenie na strone (ale wtedy dlugo sie laduje, trudno edytuje, nieciekawie wyglada przy zmianie wygladu okna itp. )

coz chyba nie pozostalo mi nic innego jak uczyc sie flasha wiec :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...