Skocz do zawartości
Czuczu

SDI->DSL512

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym co wszyskich zdenerwowało ostatnio :evil: zamierzamy przejść z SDI na DSL 512.

Trzeba zwiększyć liczbe osób do ok 10 a kablami to nie przejdzie (domki jednorodzinne) myśle nad takim rozwiazaniem:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=6425

i

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=8974

1 Czy się to da zważając na największą odległość ok 150m?

2 czy trzeba bedzie kupić jakąś antene na dach ? Jeśli tak to czy można połączyś antenę kablem o dł ok 15-20m?

3 ile bedzie kosztować taka antena z kablem?

 

4 O co chodzi z tymi specyfikacjami anten (dBi)

 

5 O co chodzi z tym http://www.dlink.com/products/support.asp?pid=6& upgradem?

 

Warto dopłacać kaskę do tego standardu ? Transfer w sieci też by się dobry przydał :wink:

 

Uff to chyba tyle :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da sie wszystko tylko ten 20 m kabel mnie boli :-) Duzo stracisz na nim. Antena dookolna to koszt do 200 zl.

Kabel licza okolo 4,5 zl za metr.

Koncówki kabla około 40 zł.

 

Mimo wszystko szkoda ze nie mozesz pociagnac kablem. To zawsze jednak 100 Mbps :lol:

 

Pozdrawiam /hts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie mam serwer na freesco i switch Planet FSD 803.serwer mam podłączony do jednego z portów. moje pytanie brzmi czy da sie podłączyć serwer lub rootera DSL do portu UPLINK, tak aby do wszystkich 8 portów podłączyć komputery klientów?

Nie da sie.

 

A jestes pewny tej najwiekszej odleglosci ~150m, moze jednak po dokladnym pomiarze wyjdzie 135m ;] Albo switcha uda sie wepchnac do piwnicy;) i zaoszczedzi kolejne kilkadziesiat metrow :). Pozatym jesli nie chcesz isc w koszty to moze koncentrykiem pusc... Jezeli chodzi o dlugosc kabla to stosujac h-1000 na 20m masz 4,36dB straty do tego dohodza koncowki i konektor. Jednak na tak krotkim odcinku jesli niema przeszkod terenowych nie powinno byc problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jeszcze jest oprócz tych 8 portów jeden UPLINK

Czuczu - kupcie sobie neo+, będzie to kosztowało 150 zł (netto?) .... wiem wiem .... regulamin zabrania

 

ale wszyscy tak robią, bo po prostu taniej.....

 

a jak się ugadasz z panami z TPSA to i nawet (za dopłatą 300zł) podłączą ci 4 portowy router/switch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jeszcze jest oprócz tych 8 portów jeden UPLINK

A nie jest tak, że uplink i jeden z portów to jedno i to samo - sprawdź czy działają wszystkie porty (zwłaszcza najbliższy przy uplinku) jak coś podepniesz do upliknku. Musisz tylko zacisnąć kabel krosowy jeżeli podpinasz tam kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...