Skocz do zawartości
borowy

Wygrzewanie pamięci

Rekomendowane odpowiedzi

Piekarnik jest nowy z termosondą więc kładę ją obok pamieci i odczyty są do 1 C. Oprócz tego mierzę od czasu do czasu termometrem na podczerwień więc nie ma możliwości przekroczenia magicznych 100 C.

Jest różnica na plus ale ciągle nie jestem zadowolony z tych nowych pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawy pomysl. ostatnio wlasnie ktos to robil. ja bym na to wpadl. tez mam nowa pamiec i chetnie bym cos takiego zrobil. ale piekarnik mam do bani. jakies inne pomysly?

 

p.s. masz te same pamiatki na ile je podkreciles?

- napiecie

- fsb

- timingi

 

szczegolnie mi zalezy na jakie fsb mozesz je wyzylowac przy timingach 2-2-2-6 jakbys mogl sprawdzic (wiem ze masz duala ale moglbys sprawdzic)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie podłamały te pamiątki, to już drugie bo pierwsze chodziły stabilnie na 185 w dualu, te przed obróbką cieplna na 190 więc kicha po esperymencie na 196 (pląby gwarancyjne co jest istotne są takie jak były) i stąd moje pytanie czy pójdą wyżej czy do zwrotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie podłamały te pamiątki, to już drugie bo pierwsze chodziły stabilnie na 185 w dualu, te przed obróbką cieplna na 190 więc kicha po esperymencie na 196 (pląby gwarancyjne co jest istotne są takie jak były) i stąd moje pytanie czy pójdą wyżej czy do zwrotu.

Podaj jaki to Twiny (400 czy 333), timingi i Vdimm, bo cos slabe te Twoje wyniki faktycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak forumowicze pisali twinmosy się popsuły to są sparowane 512 3200 na Mtecach. (muszę jescze wsadzić lepsze pamięci i spradzić czy to nie wina płyty) stąd zapraszam do siebie Turzol-a na "piekarnik".

Uh, dobrze o tym wiedziec - chyba faktycznie Twiny spadly trochu, pewnie lepsze kostki ida na Twistery :wink:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie skończy się tym że zabiore komp do serwisu i coś wybiorę.

Pozatym jak gdzieś czytałem kości 512 mogą się gorzej podkręcać niż 256 :?

Wybrałem jednak ten wariant, w tej cenie mogłem mieć to

DDRAM 512MB /PC 500/ (2*256) Twinmos TWISTER CL2.5

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak forumowicze pisali twinmosy się popsuły to są sparowane 512 3200 na Mtecach. (muszę jescze wsadzić lepsze pamięci i spradzić czy to nie wina płyty) stąd zapraszam do siebie Turzol-a na "piekarnik".

Hmm - za to 2x256MB Twinmos na Mtec śmigają 240 (DDR480) w dualu 11-3-3-2,5 2,9V ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy ile wycjagne z moich SAMSUNGÓW 266MHZ na razie max co wycisne to 292MHZ CL2,5.

Jestem po prostu ciekaw czy na to czasu nie szkoda żeby jakieś 3mhz dodatkowo ośjągnąć. A jak po takim wygzewaniu z podnoszeniem napjecja jest to bezpieczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO może w kuchemce mikrofalowej też mzna wygrzewać pamięci??

ha nie rob jaj bo ktos sprubuje i bedzie mial po pamieciach.......

 

sprubuj wlozyc surowe jajko :)

 

a co do temp wygrzewania moze trzeba osiagnac nieco powyzej 100 stopni, albo ten proces musi trwac dluzej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zachowasz pełną kontrolę temperatury to pewnie tak.

Chociaż mikrofale działąją trochę inaczej i wewnątrz kostek może być cieplej niż na zewnątrz.

a jak ktos ma mikrofale starego typu taka do ktorej nie mozna metalowych rzeczy wkladac to jak z tym wygrzewaniem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mikrofalowki to nie zagrzeja sie wcale, bo mikrofale ogrzewaja tylko produkty ktore zawieraja w sobie wode, poniewaz woda jest dipolem i przewodzi cieplo! To tak jakbys wlozyl do mikrofalowki pusta szklanke! Zagrzewaja sie jeszcze te taleze do smazenia co sa w tych nowych mirofalowkach, ale nie wiem, ze czego sa zrobione...

Sory za maly OT ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podgrzwanie w mikrofali zachodzi na zasadzie rezonansu fal z

cząsteczkami wody, pamięci o ile wiem wody nie zawierają :) Co do wody - jeśli chodzi o wygrzewanie to całym sercem jestem jednak za gotowaniem o czym już pisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

borowy może wina płyty że tak nisko idą - ja na IC7-G mam teraz 202MHz - 2-3-2-7 przy 2.7V :| - wiecej nie odpale - proc na szynie 533 to nie wiem czy to wina płyty (async) czy pamieci nie wyrabiają :| - jak bym miał kogoś z nf2 chodzącym do 230 to bym podjechał sprawdzić jak się kręcą :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie probujcie w mikrofalowce!

Moga wam pamieci padnac.

Mikrofalowka wcale nie podgrzewa czasteczek wody tylko wszystkie materialy o duzej przenikalnosci. W przypadku pltki drukowanej moga sie indukowac spore napiecia co na 99% uszkodzi modul. Nagrzewac sie tez moga np. kondensatory (izolator ma duza przenikalnosc) co moze dodac do uszkodzenia rowniez widoczne uszkodzenie 'mechaniczne'.

Nie radze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyszedl mi do glowy podstrzelony pomysl :twisted: :twisted: :twisted:

 

co by bylo, gdyby wrzucic ramki do wody destylowanej i troche je pogotowac (tak po porostu w wyspecjalizowanym narzedziu overclockerskim typu garnek), woda nie osiagnie wiekszej temp niz 100*C

po wszystkim dokladnie je osuszyc i jazda!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyszedl mi do glowy podstrzelony pomysl :twisted:  :twisted:  :twisted: 

 

co by bylo, gdyby wrzucic ramki do wody destylowanej i troche je pogotowac (tak po porostu w wyspecjalizowanym narzedziu overclockerskim typu garnek), woda nie osiagnie wiekszej temp niz 100*C

po wszystkim dokladnie je osuszyc i jazda!

dopiero co był temat o Tym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...