Skocz do zawartości
borowy

Wygrzewanie pamięci

Rekomendowane odpowiedzi

Ziober:

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=45716 - o gotowaniu było i było głośno...i jeszcze raz ostrzegam - DESTYLOWANA - straszny osad po kranówie...no i wypadałoby czymś(sitko?) oddzielić pamięci od dna, które jest nieco cieplejsze od wody. Czekam na ludzi, którzy pójdą w moje ślady :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie co z plombami ? bo podejrzewam ze w wodzie to sie rozpuszcza ale po piekarniku nie powinno byc sladu :) moze sie tez skusze na cos takiego, a gotowac moge jakies stare dimm 32mb pc66 - oblukam czy pojda na 133 :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wygrzewam od 6 godzin Bartka 2500+ (dotąd stable @ 2675Mhz), 2 x OCZ PC4200 i 4 x PC4000 Gold w piekarniku - wygląda to masakrycznie - 3 źródła pomiaru temperatury (~75st) w tym procesie ważna jest raczej nie tyle wysoka temperatura a długotrwałość procesu - pomagającego uporządkować właśćwości fizyczne krzemu. Ciekaw jestem co to da - nie mam jak sprawdzić bo zrobiłem we czwartek zwarcie w kompie podczas zapisywania BIOS'u :lol:

 

W każdym razie - moja teoria - pierkarnik, temp 75-85st - dłuuuugo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plomby? a w piekarniku się nie rozejdą? Z plombami jakoś sobie trzeba poradzić, na moich OCZ'ach same po pół roku prawie odeszły, więc im pomogłem, na czas wygrzewania zabezpieczasz kleistą stronę a potem przytwierdzasz z powrotem...oczywiście to tylko do poszerzenia wiedzy, nikomu takich praktyk nie polecam ani nie odpowiadam za to co zrobice :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy ile wycjagne z moich SAMSUNGÓW 266MHZ  na razie max co wycisne to 292MHZ CL2,5.

Jestem po prostu ciekaw czy na to czasu nie szkoda żeby jakieś 3mhz dodatkowo ośjągnąć. A jak po takim wygzewaniu z podnoszeniem napjecja jest to bezpieczne

co tak slabiutko ????? ja bez zadnego gotowania /pieczenia mam 365 pamieci lataly juz nawet na 400 na standardowym napieciu ale minimalnie krzaczyly (prime)

Na poprzedniej plycie uzywalem non stop na 385

(oczywiscie samsung 266)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wygrzewanie naprawdę działa :). Wsadziłem do piekarnika na 40 min pod 75°C bez termoobiegu. I wycisnełem jak narazie 2 MHz więcej stabilne z 372 na 374 będe próbował dalej timingi to 2-2-2-6 z pamięci Noname 333 MHz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wygrzewam od 6 godzin Bartka 2500+ (dotąd stable @ 2675Mhz), 2 x OCZ PC4200 i 4 x PC4000 Gold w piekarniku - wygląda to masakrycznie - 3 źródła pomiaru temperatury (~75st) w tym procesie ważna jest raczej nie tyle wysoka temperatura a długotrwałość procesu - pomagającego uporządkować właśćwości fizyczne krzemu. Ciekaw jestem co to da - nie mam jak sprawdzić bo zrobiłem we czwartek zwarcie w kompie podczas zapisywania BIOS'u  :lol:  

 

W każdym razie - moja teoria - pierkarnik, temp 75-85st - dłuuuugo

hmmm ,cosik nic od niego nie slychac :? ....mam nadzieje ze procek mu nie urosl i teraz nie probuje go dopasowac do socketu :lol:

 

:twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wygrzewam od 6 godzin Bartka 2500+ (dotąd stable @ 2675Mhz), 2 x OCZ PC4200 i 4 x PC4000 Gold w piekarniku - wygląda to masakrycznie - 3 źródła pomiaru temperatury (~75st) w tym procesie ważna jest raczej nie tyle wysoka temperatura a długotrwałość procesu - pomagającego uporządkować właśćwości fizyczne krzemu. Ciekaw jestem co to da - nie mam jak sprawdzić bo zrobiłem we czwartek zwarcie w kompie podczas zapisywania BIOS'u  :lol:  

 

W każdym razie - moja teoria - pierkarnik, temp 75-85st - dłuuuugo

hmmm ,cosik nic od niego nie slychac :? ....mam nadzieje ze procek mu nie urosl i teraz nie probuje go dopasowac do socketu :lol:

 

:twisted:

 

hehe nienabijajmy sie z kolegi, jak upiekl ciasto w ramie to przynajmniej podzieli sie (zlymi doswiadczeniami) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapoczątkowałem tę dyskusję więc pora na "moje" podsumowania.

Po kilku eksperymentach (sumarycznie 5 h, temp 70-85 C) nie mogę potwierdzić ani zaprzeczyć skuteczności wygrzewania piecem pamięci.

Przyrost "wydajności" jest w granicach błędu statystycznego. :?

Czekam z niecierpliwością na następnych śmiałków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapoczątkowałem tę dyskusję więc pora na "moje" podsumowania.

Po kilku eksperymentach (sumarycznie 5 h, temp 70-85 C) nie mogę potwierdzić ani zaprzeczyć skuteczności wygrzewania piecem pamięci. 

Przyrost "wydajności" jest w granicach błędu statystycznego. :?

Czekam z niecierpliwością na następnych śmiałków.

Bo nie tylko temp. się liczy ale i odpowiednie napięcie i tak jak byśnormalnie na kompie wygrzewał je przy napięciu ok. 3V mógłbyś osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm czy da się wygrzać pamiątki z radiatorkami bez ich sciągania ??

Mam KHX i nie moge zdjąc radiatorów ( gwarancja) a gdzieśwcześniej widziałem ze nalepki wytrzymują temp w piekarniku :D

Mam KHX3500, jezeli wygrzejesz swoje w piekarniku daj znac :o wtedy

sam sprobuje - good luck :wink:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja wygrzewalem po żarówka 60W przez ok 3min były gorące ale teraz 225Mhz na 2,77v 233(efektywnie 466) na 2,9v ale do piekarnika bym nie włożył :-) jeszcze by sie przypaliły jak bym o nich zapomniał i ani pamięci ani ciasta bym nie miał (za duzo smrodu z palacej sie elektroniki) ;-) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...