Skocz do zawartości
szymanek

który dysk: Maxtor, Seagate, Samsung, Caviar może inny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

który wybrać:

 

Maxtor 120GB DiamondMax Plus 9 (7200/8MB/Ultra ATA/133)

Seagate 120 GB Barracuda 7200.7 (7200/8MB/Ultra ATA/100)

Samsung 120GB 7200/8MB/ATA 133

Caviar 120GB (7200/8MB/Ultra DMA/100)

może jeszcze jakis inny 120 gb 8mb 7200 ata 133

 

Jest wogóle jakaś różnica między ata 100 a ata 133?

 

Najtańszy jest maxtor coś koło 480 reszta około 500 i nawet ponad to.

 

Dodam że serial ata mnie nie interesuje bo mobo mi nie obsługuje, a narazie nie chce jej zmieniać.

 

Doradzcie coś prosze? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz Baraka - cichy i szybki

lub

WD szybki lecz troche glosniejszy

 

Maxtory bardzo glosnie -zaraz sie ktos zemna niezgodzi

 

Samsung - robi dobre mikrofalówki a nie dyski

 

rożnica między ata 100 a ata 133 jest minimalna na strone ata133 ale tylko minimalna - predziej chodzi tu o czysty marketing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

który wybrać:

 

Maxtor 120GB DiamondMax Plus 9 (7200/8MB/Ultra ATA/133)

Seagate 120 GB Barracuda 7200.7 (7200/8MB/Ultra ATA/100)

Samsung 120GB 7200/8MB/ATA 133

Caviar 120GB (7200/8MB/Ultra DMA/100)

może jeszcze jakis inny 120 gb 8mb 7200 ata 133

 

Jest wogóle jakaś różnica między ata 100 a ata 133?

 

Najtańszy jest maxtor coś koło 480 reszta około 500 i nawet ponad to.

 

Dodam że serial ata mnie nie interesuje bo mobo mi nie obsługuje, a narazie nie chce jej zmieniać.

 

Doradzcie coś prosze? :)

Wybieraj między tymim z 3 letnią gwarancją:

a więc albo Barracuda - szybka i w miarę cicha

albo WD Caviar - szybszy (nawet dość) - ale sporo głośniejszy

 

ja stoję przed dylematem własnie takim samym - i chyba skłonię się za Barką - bo mimo iż mniej wydajna, to dla mnie bardziej liczy się cisza - a przy WD nie potrafię zasnąć :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam baśkę IV 80 gb i jest to chyba jedyny element mojego pieca na który nie narzekam :D

Bierz seagate bo to dobre dyski. Widziałem osobiście tego wd w akcji troche głóśny :?... A myślę że różnice w szybkości nie wpłynną mocno na konfort pracy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie oprocz Samsunga beda ok...ja mam Maxtora 2MB cache 120GB i nie narzekam...jest glosniejszy od mojego drugiego Seageate U6 60GB ale da sie przezyc...na noc i tak wylaczam kompa (a po drugie zagluszaja go wiatraki - buda otwarta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm co wy tak jeździcie po tym samsungu ?? Miał takie coś któryś z was (chodzi mi o dyski powyżej 60 GB) - ba ja miałęm już dwie zabite barracudy, głośnego caviara i IBM'a umierającego na raty - i z tego wszystkiego samsung jest najcichszy - jedno co mi do tej pory nie padło to maxtor - ale może dlatego że miałem tylko jednego (wypowiadam siętylko o dyskach 60GB+). Więc nie wiem jak wy ale ja mówie po doświadczeniach a nie zasłyszanych opiniach ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm czyli maxtor (ata133) raczej głosniejszy od barki (ata100),  a jak z różnicą wydajności w związku z różną ata?

Nie poczujesz tej różnicy... No chyba że jesteś z tych, którzy rajcują się paroma punktami więcej w jakimśtam bechmarku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szymanek - zadales "glupie" pytanie bo jak to sie mowi - jak masz pecha to nawet w drewnianym kosciele spadnie Ci cegla na glowe - to odnosi sie do dyskow - sa np ludzie ktorzy nie maja problemow z IBM made in Hungary lub Fujitsu ktorych elektronika oparta jest na tych pechowych scalakch CirrusLogic

 

gdybys bral Szajsunga to tylko na lozyskach Hydrodynamicznych - te na klasycznych nie sa wcale tak ciche jak sie nich pisze - wszystkie z talerzami 80GB powinny je (hydro...) miec tzn i seria V80 (5400) i seria P80 (7200)

 

Pretorian i ReDi zapytam ile Szajsungow mieliscie w kompach i z jakiej serii ze tak psioczycie - jak zadnego to zamknac "twarze" i nie pitolic glupot - ja sam moglbym psioczyc bo moj SV0602H zalapal pare BADow (wyleczone HDD Regeneratorem) ale to byl 1 egz. a kilkanascie (nowych modeli a nie sprzed 100lat) ktore posiadaja moi znajomi chodza jak ta lala :) wiec ja zaliczam sie do tych pechowcow z drewnianego kosciola :P

 

PS jakmi zaraz ktos napisze znowu taka bzdure ze Szajsung to mikrofalowki i nie poprze dowodami to wlepiam BANANA - na tydzien

:twisted:

 

PS 2 do porownania osiagow roznych dyskow zapraszam tu http://www.storagereview.com/articles/article_ndx.html - warto zerknac bo mimo ze dany art. opisuje dysk konkretnego prducenta to sa wykresy porownawcze z osiagami innych dyskow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maxtor głośny ? że jak ?

 

moje B-IV/80 przestawione w tryb performance są tak samo głośne jak maxtory... więc ktoś tu oszukuje że maxtory są głośne

 

chociaż dla jednego 26db to już głośno a dla innego cicho....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc zaryzykuje i popsiocze na szajsungi... ja osobiscie nie mialem dysiora tej firmy... ale mialo dwóch kumpli jeden jakiegoś 60 na 5400 rpm a drugi 80 7200 rpm seri nie podam bo nie pamiętam :) 60 po miesiącu użytkowania zapełniła się cała badami (18 mb obsypane w różnych obszarach dysku) a w 80 padła elekrtonika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maxtor 120GB DiamondMax Plus 9 (7200/8MB/Ultra ATA/133)

Maxtor 120GB DiamondMax Plus 9 (7200/8MB/Ultra ATA/133)

Maxtor 120GB DiamondMax Plus 9 (7200/8MB/Ultra ATA/133)

Maxtor 120GB DiamondMax Plus 9 (7200/8MB/Ultra ATA/133)

 

Seageate-wadliwy,wolny, padaja dosyc czesto

WD-padają jak muchy

Samung-no comment

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maxtor 120GB DiamondMax Plus 9 (7200/8MB/Ultra ATA/133)

Maxtor 120GB DiamondMax Plus 9 (7200/8MB/Ultra ATA/133)

Maxtor 120GB DiamondMax Plus 9 (7200/8MB/Ultra ATA/133)

Maxtor 120GB DiamondMax Plus 9 (7200/8MB/Ultra ATA/133)

 

Seageate-wadliwy,wolny, padaja dosyc czesto

WD-padają jak muchy

Samung-no comment

może seagaty padają - przez moje ręce przeszło ok. 20 barracud - jak do tej pory padła jedna nietypowa - 60GB B4 - pojawiły się jakieś bad blocki ale dane bez problemu udało sie zgrać - na pozostałe nie narzekam.

 

Co do innych dysków - wszystkie działały i są ok. Jednynie na IBM DTLA się zawiodłem (2x starciłem macierz RAID0 po 60GB) :( i mam uraz do IBM/Hitachi.

 

Idac dalej lukasrz mogę powiedzieć że maxtory są do [gluteus maximus] bo kumplowi jeden sie spalił podczas pracy (na szczeście elektronika i dane udało sie uratować) a drugiemu nie chciał działać z płytą (Maxtor SATA i IC7) - ale to są tylko 2 przypadki i nie świadczą o producencie dysku ani jakości samych dysków (po prostu się zdarza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale maxtory sie bardziej grzeja niz ciatko w mikrofalowce Samsunga. Ma to znaczenie dla niektorych usersow np jak ja ;)

Co padania wd jak muchy - tak sie sklada ze zwlaszcza 80 GB tej firmy byly najpopularniejsze przez pewnie czas lub nadal sa. O wiele wiecej osob ma wd 80 GB niz samsunga czy maxtora rowniez 80 GB. Trzeba wziac to pod uwage. Bo jak na 10000 padnie 10 to mniejszy procent niz na 10 padnie 1 :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale maxtory sie bardziej grzeja niz ciatko w mikrofalowce Samsunga. Ma to znaczenie dla niektorych usersow np jak ja ;) 

Co padania wd jak muchy - tak sie sklada ze zwlaszcza 80 GB tej firmy byly najpopularniejsze przez pewnie czas lub nadal sa. O wiele wiecej osob ma wd 80 GB niz samsunga czy maxtora rowniez 80 GB. Trzeba wziac to pod uwage. Bo jak na 10000 padnie 10 to mniejszy procent niz na 10 padnie 1 :>

Mój Maxtor przy największym obciązeniu , przy kopiowaniu ciągłym ma max 39C / teraz 35C

 

MAXTOR 6L040J2 40GB 7200rpm ATA 133

 

Nigdy niekupie dysku innej firmy jak Maxtor, ten co mam jest zawalsity , może dlatego że to twór Maxtora i Quantuma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytajcie test na infoPC.pl i dopiero wtedy porównujcie temperatury.

Gdy nie była zamontowana w obudowie jej temperatura w/g pomiaru zewnętrznego na korpusie osiągała po serii testów nawet 58 stopni. SMART zaniżał temperaturę o 4-5 stopni.

Producent zezwala na pracę dysków w temperaturach od 5 do 55 stopni, a więc niższą jak u Seagate. Podczas pracy oba dyski nagrzewały się do 60 stopni !!!(na zewnątrz obudowy). Nie muszę nawet wspominać, ze wewnętrzna temperatura dosyć znacznie przekroczyła dopuszczalne przez producenta normy....Smart obu dysków ewidentnie oszukiwał w kwestii temperatury i pokazywał do ok. 40 paru stopni maximum, tym bardziej wiec należy być ostrożnym.

Temperatura była miłym zaskoczeniem, nie on przekroczył nigdy 45stopni. W smarcie dysk WD nie posiada pomiaru temperatury lub nie znalazłem programu, który potrafiłby ją odczytać. Nie wiem, czy jest to wada, biorąc pod uwagę wcześniejsze oszustwa takiego pomiaru. Chyba lepiej wcale, jak źle.

Najcichszy z testowanych i nie grzeje się prawie wcale (42 stopnie). Niestety parametry dyskwalifikują ten dysk jako wydajną podstawę systemu.

oprócz tego w artykule znajdziecie porównanie głośności i wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bede nikomu polecal konkretnego modelu, bo kazdy z wymienionych dyskow ma swoje wady i zalety i tylko od konkretnej osoby zalezy co sobie wybierze, co mu jest bardziej potrzebne. moj wybor padl na maxtora chociaz wczesniej chcialem barakude 7200.7, lecz niestety nie moglem jej dostac gdy kupowalem dysk.

po paru miesiacach eksploatacji moge powiedziec ze moj maxtor 120GB jest cichy (nieco glosniejszy niz barakuda 7200.7 80GB), i calkiem zimniutki. temp 27 stopni to dla niego norma, wiec dziwie sie jak oni w testach wyciagneli 60stopni?? chyba ktos podgrzewal go suszarka... n/c

mialem 2 barakudy 80GB 7200.7 i obie mialy potworna temperature 45 stopni :/

kiedys widzialem testy baraki - wygrala w hd tachu z maxtorem w tescie odczytu, chociaz seek time miala wiekszy. ale co mnie wtedy zdziwilo - skopiowanie filmu z partycji na partycje trwalo 2x dluzej niz na moim dysku.

co do samsunga to sie nie wypowiem bo nikt z moich znajomych takiego nie ma. osobiscie mialem/mam 3 modele caviara i wszystkie byly glosne (stuki glowic nie do zniesienia), i 1.5sztuki padlo ;) 1.5 dlatego bo 1 ma bady i pada czasem od tak sobie a 2 padla ale dalo sie zrobic i juz jest ok 8) nie twierdze ze caviar to zly wybor, ale ja bym obecnie bral pod uwage albo barakude albo maxtora, bo posiadaja one cechy ktore ja najbardziej sobie cenie

co do mojego maxtorka - jak padnie to nieomieszkam poinformowac ;), chociaz mam nadzieje ze wytrzyma tyle co moj 1 dysk.. maxtorek 2.5" 85MB do dzis ma zero badow i dziala sobie w innym kompie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat bumerang, wystarczy wcisnac Szukaj... Wybierasz sobie ktorys z tych okrzyknietych najszybszymi, szukasz modelu z jak najdluzsza gwarancja, dbasz o dobre chlodzenie i tak czy siak robisz backupy najistotniejszych rzeczy np. na CDRW czy w jakikolwiek inny sposob. Dywagowanie nad tym, czy Maxtor jest lepszy od Caviara naprawde nie ma sensu. Realnie po paru dniach przyzwyczaisz sie do predkosci dysku, jaka by ona nie byla. Dyski padaja przerozne, mam troche stycznosci z roznymi dyskami, takze tymi z niemalze najwyzszej polki (macierze FC). Wszystkie dyski padaja (dlatego profesjonalnie uzywa sie macierzy), nie ma rady, to mechanika a mechanika moze zawiesc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziura - czym mierzysz :?: - w teście mierzyli cyfrowym miernikiem i dysk nie był w zamontowany obudowie (która działa jak radiator) - jeżeli mówisz o odczytach ze smart'u to poczytaj co o nich napisali.

 

Co do barracud - moja 1 się troche bardziej grzeje 35-38 w idle i do 42 przy obciązeniu ale jest w kieszeni :arrow: http://qba.homeip.net/HighLow.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziura - czym mierzysz :?: - w teście mierzyli cyfrowym miernikiem i dysk nie był w zamontowany obudowie (która działa jak radiator) - jeżeli mówisz o odczytach ze smart'u to poczytaj co o nich napisali. 

 

Co do barracud - moja 1 się troche bardziej grzeje 35-38 w idle i do 42 przy obciązeniu ale jest w kieszeni :arrow:http://qba.homeip.net/HighLow.html

SMART w Maxtorach sie raczej nie myli , zreszta niwiem czy w kazdym modelu ale przynajmneij to co mi podaje jest ok a sprawdzam też temp własną ręka , kiedy nie dotchne jest zimny-poprostu zimny ,zero ciepła , no możeminimalnie z przodu na boku ale to ledwo ledwo , a co do osiągów maxtorów to juz kiedyś o tym było i kazdy model ma inaczej ale co do tworu Maxtora i Quantum - 6L040J2 to z hdd 40GB szybszego nieznajdziecie to wam gwarantuje, wszystko to zaleta 7200 rpm - kostki pamieci 4ns !!! i czasu dostęu 8ms - to nie żaden bład 8ms tyle mierzy hd tach i tyle podaje producent , to chyba jedyny hdd z ata 133 z takim czasem dostępu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiscie wybieralbym z caviar, maxtor i seagate... a wybor... hmm.. cena warunki gwarancji

 

mam teraz w kompie prawie dwuletnia B4 i Caviara nowego (wersja 2MBcache)... testy pokazuja, ze caviar jest o jakies 1/3 szybszy... w praktyce nie widze zadnych ronic.

 

jak ceny podobne i 120GB maja i tak 3 lata gwary, rzuc moneta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szymanek - zadales "glupie" pytanie bo jak to sie mowi - jak masz pecha to nawet w drewnianym kosciele spadnie Ci cegla na glowe - to odnosi sie do dyskow - sa np ludzie ktorzy nie maja problemow z IBM made in Hungary lub Fujitsu ktorych elektronika oparta jest na tych pechowych scalakch CirrusLogic

 

gdybys bral Szajsunga to tylko na lozyskach Hydrodynamicznych - te na klasycznych nie sa wcale tak ciche jak sie nich pisze - wszystkie z talerzami 80GB powinny je (hydro...) miec tzn i seria V80 (5400) i seria P80 (7200)

 

Pretorian i ReDi zapytam ile Szajsungow mieliscie w kompach i z jakiej serii ze tak psioczycie - jak zadnego to zamknac "twarze" i nie pitolic glupot - ja sam moglbym psioczyc bo moj SV0602H zalapal pare BADow (wyleczone HDD Regeneratorem) ale to byl 1 egz. a kilkanascie (nowych modeli a nie sprzed 100lat) ktore posiadaja moi znajomi chodza jak ta lala :) wiec ja zaliczam sie do tych pechowcow z drewnianego kosciola :P

 

PS jakmi zaraz ktos napisze znowu taka bzdure ze Szajsung to mikrofalowki i nie poprze dowodami to wlepiam BANANA - na tydzien

:twisted:

 

PS 2 do porownania osiagow roznych dyskow zapraszam tu http://www.storagereview.com/articles/article_ndx.html - warto zerknac bo mimo ze dany art. opisuje dysk konkretnego prducenta to sa wykresy porownawcze z osiagami innych dyskow :)

..ta opinia sie prosze kierowac a nie debilnych tekstow o mikrofalach :!: moja sugestia to wybor miedzy stajnia Samsunga albo WD. Maxtor i Seagate draznia roczna gwarancja i z tego co ja sie orientuje to przynajmniej w Action Barraki maja ciagle 1 rok gwarancji (nie wiem jak z tymi SATA) a nie jak ktos pisal 3. moje subiektywne odczucia: Seagate i Maxtor sa dla mnie dzis bardziej awaryjnymi firmami jesli mozna sie tak wyrazic. zreszta Seagate sam przyznal sie do montowania wadliwych komponentow w ktorejs tam serii Barakow (chyba IV). bylo o tym kiedys info na www.benchmark.pl ale nie bede teraz szukal. te obecne robia lepsze wrazenie ale smrod pozostaje. okrzykniete kiedys najszybszymi dyskami klasy econo Seagaty serii U6 to tesh czesty gosc serwisow i zdaje sie ze wlasnie on mial randke z CirrusLogic (miedzy innymi pewnie). z kolei seria "chudych" Maxtorow tesh blyska zla slawa padalcow. w obliczu rocznej gwarancji obie firmy posylam na drzewo i smigam moim troszke glosnym WD i zastanawiam sie czy nie zmienic go na wiekszego i cichego Samsunga FDB..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziura - czym mierzysz :?: - w teście mierzyli cyfrowym miernikiem i dysk nie był w zamontowany obudowie (która działa jak radiator) - jeżeli mówisz o odczytach ze smart'u to poczytaj co o nich napisali. 

 

Co do barracud - moja 1 się troche bardziej grzeje 35-38 w idle i do 42 przy obciązeniu ale jest w kieszeni :arrow:http://qba.homeip.net/HighLow.html

poczytam troszke pozniej, a podaje pomiar ze smarta bo nie mam mozliwosci sprawdzic inaczej (poza dotknieciem reka ;) ). te temperatury barakud byly rowniez odczytywane ze smarta i oba modele mialy identyczna. nie twierdze ze grzali suszarkami te dyski (to mial byc zart), ale troche cieple je mieli. juz nie raz czytalem ze jeden na dysku X ma temp 30 a inny na tym samym modelu dysku X ma temp 45.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...