Skocz do zawartości
szymanek

który dysk: Maxtor, Seagate, Samsung, Caviar może inny

Rekomendowane odpowiedzi

...Seagate draznia roczna gwarancja i z tego co ja sie orientuje to przynajmniej w Action Barraki maja ciagle 1 rok gwarancji (nie wiem jak z tymi SATA) a nie jak ktos pisal...

120GB seagate 8MB cache maja 3 letnie gwarancje... co to jest action??? powodzenia z ta firma jak dalej tam kupujesz

 

 

3. moje subiektywne odczucia: Seagate i Maxtor sa dla mnie dzis bardziej awaryjnymi....

IMHO nie masz zbyt duzego pojecia o czym piszesz

i nie wierz do konca opiniom z sajta pod tytulem benchmark.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Szajsunga 20GB 2 lata - padł

Od 8 miechów mam Maxtora 60GB 6Y0L0 2MB cache i właśnie przedwczoraj się częściowo sypnął, 2x po instalacji windy po restarcie nie znalazł MBR nawet. Okazało się, że było 1440kb badów. Jakoś naprawiłem ale teraz biały paseczek idzie baaaardzo wooolnooo, formatowanie także trwa wieki. Może być w tym trochę mojej winy - buda ciasna, żadnej wentylacji - potrafi dojść w sporadycznych przypadkach do 53C. Tak to jest, że jednemu dysk się grzeje do 70C i nic się nie dzieje, mi się tak nie grzał i się częściowo sypnął. Chociaż to nie musi być wina przegrzewania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

120GB seagate 8MB cache maja 3 letnie gwarancje... co to jest action??? powodzenia z ta firma jak dalej tam kupujesz

..nigdzie nie pisalem gdzie kupuje dyski wiec moze bez zbednych aluzji. jak wyglada sprawa gw. 120 GB 7200.7 sprawdze dokladnie jutro bo tego faktycznie nie jestem do konca pewien. jesli maja 3 lata to moze troszke zmieniac postac rzeczy i mozna wziac je pod uwage. ja ze swojej strony mam uraz do tej firmy ale nie wykluczone ze ta seria to zmieni.

 

 

IMHO nie masz zbyt duzego pojecia o czym piszesz

i nie wierz do konca opiniom z sajta pod tytulem benchmark.pl

..oczywiscie Ty masz. rzucasz moneta i kupujesz. gratuluje podejscia. rzucaj dalej ..pozostaje zyczyc Ci duzo szczescia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdzie nie pisalem gdzie kupuje dyski wiec moze bez zbednych aluzji.

oki bez aluzji... a ty nie pisz o czyms jak nawet nie wiesz na jakich warunkach sa sprzedawane takie dyski

 

..oczywiscie Ty masz. rzucasz moneta i kupujesz. gratuluje podejscia. rzucaj dalej ..pozostaje zyczyc Ci duzo szczescia..

a powiem ci, ze mam... uzwam/uzywalem dyskow z kazdej firmy tutaj wymienionych... zaden mnie nie zawiodl, a obecne dyski (te wyminione w watku) sa o podobnych parametrach technicznych, maja tak samo dlugie gwarancje i prawdopodobienstwo, ze padna jest tez zapewne podobne... wiec napisalem to co napisalem.

 

P.S.

czytaj ze zrozumieniem... nie wycinaj z kontekstu jedengo stwierdzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szymanek - zadales "glupie" pytanie bo jak to sie mowi - jak masz pecha to nawet w drewnianym kosciele spadnie Ci cegla na glowe - to odnosi sie do dyskow - sa np ludzie ktorzy nie maja problemow z IBM made in Hungary lub Fujitsu ktorych elektronika oparta jest na tych pechowych scalakch CirrusLogic

 

gdybys bral Szajsunga to tylko na lozyskach Hydrodynamicznych - te na klasycznych nie sa wcale tak ciche jak sie nich pisze - wszystkie z talerzami 80GB powinny je (hydro...) miec tzn i seria V80 (5400) i seria P80 (7200)

 

Pretorian i ReDi zapytam ile Szajsungow mieliscie w kompach i z jakiej serii ze tak psioczycie - jak zadnego to zamknac "twarze" i nie pitolic glupot - ja sam moglbym psioczyc bo moj SV0602H zalapal pare BADow (wyleczone HDD Regeneratorem) ale to byl 1 egz. a kilkanascie (nowych modeli a nie sprzed 100lat) ktore posiadaja moi znajomi chodza jak ta lala :) wiec ja zaliczam sie do tych pechowcow z drewnianego kosciola :P

 

PS jakmi zaraz ktos napisze znowu taka bzdure ze Szajsung to mikrofalowki i nie poprze dowodami to wlepiam BANANA - na tydzien

:twisted:

 

PS 2 do porownania osiagow roznych dyskow zapraszam tu http://www.storagereview.com/articles/article_ndx.html - warto zerknac bo mimo ze dany art. opisuje dysk konkretnego prducenta to sa wykresy porownawcze z osiagami innych dyskow :)

miałem 3 modele samsunga, jeden 20 gb padał bardzo szybko, drugi 30 gb nie padł ale byl jakis walniety bo cos z transferem bylo nie tak, trzeci 60 gb dostałem go ale szybko sie go pozbylem. Mam teraz samsunga 4.3 musze przyznac ze sie trzyma ale te dyski byly produkowane za dawnych czasów, one jakies byly trwalsze (dyski) :D .

 

DO BENEK Pozatym wejże człowieku mnie tu nie strasz banami, 5 latek masz ?? uwazasz ze wszystkie rozumy pozjadales ?? baranka o sciane i to mocno bo chyba rola moderatora do glowki uderzyla zabadzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiem ci, ze mam... uzwam/uzywalem dyskow..

..przeczytaj jeszcze raz post benka i uzywaj dalej ..oby jak najdluzej. ja czasem lubie sobie poczytac zanim zaczne uzywac ..a uzywac tesh lubie i moge w podobny sposob argumentowac moje sugestie..

 

czytaj ze zrozumieniem... nie wycinaj z kontekstu jedengo stwierdzenia

..a Ty przestan pouczac. czytam i staram sie cytowac mysli do ktorych sie odnosze. generalnie moze spuscmy z tonu bo atmosfera naszej dyskusji robi sie troszke za ostra. ciesze sie ze jestes zadowolonym uzytkownikiem Seagate'a czy WD. ja z kolei mialem nie mile doswiadczenia z jedna z tych marek a co do Samsunga ktorego generalnie pominoles w swojej ocenie wyrobilem sobie dobre zdanie. ja (rowniez?) nie bazuje wylacznie na swoim przypadku. mialem i mam stycznosc ze sprzetem w sporych ilosciach i staram sie byc obiektywny budujac swoja opinie. czesto jest to bardzo trudne i wzgledne wiec mysle ze w zasadzie nie ma o co kruszyc kopi. wystarczy jak wymienimy swoje doswiadczenia. nie twierdze ze nie moge sie mylic ale tez nie wmawiam nikomu ze nie ma pojecia o czym pisze zwlaszcza wtedy gdy sam niewiele wnosze i slabo argumentuje. w kazdym razie luzik. bez urazy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce mi sie nawet z toba dyskutowac... to, ze odebrales dyskusje jako ostra, twoja sprawa... EOT

..ja wcale o to nie zabiegam i nie zamierzam. to Ty wrzucasz moje teksty do swoich postow. rozumiem ze sie ze mna zgadzasz wiec rowniez koncze nasza dyskusje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...DO BENEK Pozatym wejże człowieku mnie tu nie strasz banami, 5 latek masz ?? uwazasz ze wszystkie rozumy pozjadales ?? baranka o sciane i to mocno bo chyba rola moderatora do glowki uderzyla zabadzo

pajacuj to sie doigrasz (mam Ciebie od teraz na oku) :!: mam po dziurki w nosie mastachow co pisza ze cos jest be bo jest be i zero argumetow a jak sie Tobie nie podoba ze jestem moderatorem to sie poskarz do marco bo z jego nadania

 

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szajsung to shit i ja moge to udowodnić... Jak ktoś już wcześniej powiedział samsung robi dobre mikrofalówki a nie dyski (telewizory też są spoko)

No to się choler mylisz. Jesli kupisz nowego samsunga a on ci się zepsuje to będziesz miał na prawde pecha. Wiesz ja am tv samsunga i 2 razy sie juz zwalił :/ Ale gwarancja jest.. :)

 

benek nie przesadzaj :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL :lol: Jak na ironie wlasnie mam w domu Samsunga SpinPoint SV3012H 30GB od sasiada ktory ma z nim klopoty.

Sprawa wyglada tak ze dysk jest nie wykrywany w Win98SE i XP PRO (u mnie). W biosie go wykrywa. Stalo sie tak po formacie dysku systemowego (3GB). Co ciekawe dysk musi byc w trybie Cable Select bo na Slave (u mnie i u sasiada) go nie wykrywa 8O

What's going on :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SMART w Maxtorach sie raczej nie myli, zreszta niwiem czy w kazdym modelu ale przynajmneij to co mi podaje jest ok a sprawdzam też temp własną ręka

Wszystko co stworzył człowiek jest omylne :wink:

 

A co do dyskusji o dyskach uważam takie dyskusje za bezcelowe, na świecie jest 6 mld ludzi moze wiecej i każdy z nich jeździ innym autem... Jakieś wnioski? Każdy człowiek jest inny i już samo to sprawi że kupi co innego... Nawet w takich dyskach nie wystarczy argument ze cos jest najlepsze, taki jest czlowiek i tak nie poslucha innych lecz wlasnego sumienia, to tak jakbysmy pisali o tym jakie lody sa najsmaczniejsze, rozpisywali argumenty, te tansze, te zdrowsze te wieksze i tak kazdy robi inaczej... cechy itd itd a kazdy kupi to co lubi. Czasami moze sie zdarzyc ze jestesmy pewni zakupu A, kupujac dokonujemy zakupu B :wink: Moze to smieszne i troche nie trafne ale po czesci tak wlasnie jest i dochodze do wniosku ze takie dyskusje jedyny sens jaki maja to luzna pogawedka :lol: Moze to i dobrze bo jest o czym rozmawiac, ale watpie zeby ktos sie kierowal tymi opiniami przy zakupie. Każdy wybiera to co chce i tyle, jednemu się zepsuł Maxtor następny weźmie Segate, drugiemu dokładnie odwrotnie, trzeciemu jeszcze inaczej... a to że się dyski psują jest kwestią najbardziej przypadku, inaczej - producent nie robi raczej swiadomie badziewia, wiec nawet jesli trafia sie wadliwa seria, jest ogromna szansa ze nastepna juz taka nie bedzie, nie ma sensu rozważać minionych danych ponieważ zbyt szybko wszystko się zmienia, najlepsza firma może dać jutro kompletnie [gluteus maximus], np Mercedes tworząc A170, nie zdającego testu łosia, taka firma a taka wpadka, czy np Audi z modelem TT mialo problemy juz nie pamietam z czym, taka firma a taka wpadka... A jednak zdarza się wszystkim... Przyklad z autami uswiadomil mi tez jedno, ze czesto ludzie kupuja auta tylko i wylacznie dla imagu, sa ludzie ktorzy powiedza jesli auto to tylko BMW, malo takich? slepo zapatrzonych? kochaja marke i tyle... myslicie ze w dyskach nie jest choc troche podobnie? :wink: Mnie sie wydaje ze wlasnie jest i czesto decyzja o kupnie nie wynika tylko z czysto racjonalnego rozpatrzenia danych. Ludzie lubia aby ich wybor byl ich wyborem. Zbyt dlugie rozwazanie zakupu dysku nie ma zatem sensu, mozna by glowic sie dniami i nocami i zawsze nie wezmiemy czegos pod uwage, cos pominiemy a o wielu rzeczach dowiemy sie dopiero po fakcie, dochodzi jeszcze przypadek, nawet jesli uda nam sie wybrac juz ten naj naj naj, to moze sie zepsuc po 3 dniach i... :lol: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak się skłąda że mam samsunga spin point P80 7200 obr/min 2MB bufor i jest bardzo cichy i bardzo szybki, w testach wygrywał w większości kategorii z baraką 7200.7 i maxtorem diamond max 8 (oba 2MB bufor). poza tym teraz samsungi s-ata z 8MB buforem sąobecnie najszybszymi dyskami, i do tego są cichutkie, 3 lata gwarancji itp.

gadałem jeszcze z kimś z forum (chyba KGB) i ma 2 nowe dyski samsunga i też nie narzeka.

z caviarem miałem problemy przez rok, a na baraki poniżej 80GB dawali tylko rok gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Was mial moze problemy z dyskami Western Digitala 80GB 8mb cache (model WD800JB)?

Wczoraj padl mi trzeci taki sam dysk. Za kazdym razem to samo: najpierw cos tam smart wywala na starcie(smart status bad), potem zaczynaja sie pojawiac bady itp itd. Winda sie na nim podnosi ale pracuje raczej niestabilnie. Aha no i czy moze miec na to wplywa ze dysk pracowal nonstoper 3 dni (producent podaje ze MTBF wynosi 500 tys.h) ?

 

Ktos pare postow wczesniej pytal co to Action.

Jest to jedna z fajniejszych hurtownii w mojej okolicy (maja odzialy w Katowicach, Krakowie i Rzeszowie).Ich strona www.a.pl [fragment posta usunięty przez Miope]

Wydaje mi sie ze maja atrakcyjne ceny, jesli znacie lepsze hurtownie (oprocz Pronoxa) w okolicach Katowic to dajcie znac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwszy napisany post to masz tupet podawac haslo i login z linkiem do czyjejs strony jeszcze zadawac idiotyczne pytanie ktora hurtownia lepsza, jak sie handluje to sie wie. A jak sie nie wie to znak ze nie powinno sie handlowac komputerami tylko miesem.

Albo udajesz albo chcesz aby tak wygladalo... Pierwszy napisany post, link do strony, haslo i login i jeszcze pytanie o hurtownie... Nie mogles gorzej tego zaczac... Nie umiesz uszanować czyjejs woli, wyraznie napisane jest ze dostep do cennika jest dla firm zarejestrowanych ktore dokonaly juz zakupu, a nie dla pol polski na forum, (chyba ze takie sa twe intencje, darmowa reklama) wiec to raz, a dwa ŁAMIESZ REGULAMIN TEGO FORUM, poniewaz dajesz odnośnik do strony i cennik, jak dla mnie to jest podstępnie wyrażona reklama ACTION i powinna zostac usunieta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL  :lol: Jak na ironie wlasnie mam w domu Samsunga SpinPoint SV3012H 30GB od sasiada ktory ma z nim klopoty. 

Sprawa wyglada tak ze dysk jest nie wykrywany w Win98SE i XP PRO (u mnie). W biosie go wykrywa. Stalo sie tak po formacie dysku systemowego (3GB). Co ciekawe dysk musi byc w trybie Cable Select bo na Slave (u mnie i u sasiada) go nie wykrywa  8O 

What's going on :?:

turzol, miałem to samo z kompem kumpla. Samsung 40GB (5400rpm, 2mb cache, modelu nie podam) i analogiczny dysk IBM 20GB i za cholerę nie chciały ruszyć na jednej taśmie przy ustawieniach takich, jakie były wyłuszczone na obudowach dysków. Samsung poszedł na cable select, a na IBM musiał być układ zworek, któremu w/g producenta NIC nie odpowiadało 8O 8O 8O

Ale poza tym samsung trzymał się świetnie, przeżył pożar zasilacza, upadek ze stołu i zero badów... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

turzol : tu masz polską stronę samsunga gdzie znajdziesz oznaczenia dysków : http://www.samsung.com.pl/it/

SP0802C - 80GB

SP1203C - 120GB

SP1604C - 160GB

tu masz przykładowy test dysków : http://www.digit-life.com/articles2/samsung-80gpp/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mrtnt

Niezły z ciebie zonk :)

 

Jak na pierwszy napisany post to masz tupet podawac haslo i login z linkiem do czyjejs strony

Wiec login i haslo ktore podalem sa uniwersalne tzn nie jest to login zadnej zarejestrowanej tam firmy wiec nie udostepnilem niczego szkodliwego a jedynie chcialem dac mozliwosc userom tego forum porownania cen. Do tej hurtownii mozna przyjsc i ten cennik jest wydrukowany przy wejsciu DLA WSZYSTKICH.

 

zadawac idiotyczne pytanie ktora hurtownia lepsza

Polska jezyk trudna jezyk dla ciebie tak?

Chodzilo mi o podanie adresow innych hurtownii, moze atrakcyjniejszych cenowo, nie prowadze zadnego rankingu hurtowni :P

 

A jak sie nie wie to znak ze nie powinno sie handlowac komputerami tylko miesem

jak sie handluje to sie wie

No ja nie bede wnikal w twoje kontakty z masarniami, w kazdym badz razie uzywam paru hurtownii w mojej okolicy (chociazby action,pronox,monell) i czasami poskladam pare komputerow :)

 

podstępnie wyrażona reklama ACTION i powinna zostac usunieta...

Hmmm... moze by tak stworzyc dla ciebie dzial Archiwum X albo Oni Sa Wsrod Nas?

 

A tak ode mnie:

Posadzasz mnie o reklame tejze hurtownii, nie to jest moja intencja, chcialem dac tylko mozliwosc sprawdzenia jej cen i odpowiedzialem na zadane wczesniej pytanie "co to Action". Widzisz gdyby nie takie wzmianki pewnie do dzis nie byloby nic innego niz TPSA i dalej bys lecial na modemiku :):)

Przypuszczam ze jestes skumarzony z inna hurtownia, zapewne o mniej korzystnych cenach ale w ramach mojego zadoscuczynienia moge ja "zareklamowac" dla ciebie.

Mimo wszystko pozdrawiam i rzeknę na koniec: JUZ CIE LUBIE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mrtnt

Niezły z ciebie zonk :)

 

Wiec login i haslo ktore podalem sa uniwersalne tzn nie jest to login zadnej zarejestrowanej tam firmy wiec nie udostepnilem niczego szkodliwego a jedynie chcialem dac mozliwosc userom tego forum porownania cen. Do tej hurtownii mozna przyjsc i ten cennik jest wydrukowany przy wejsciu DLA WSZYSTKICH.

Nic nie jest uniwersalne, chyba ze prezerwatywy Durex :lol:

 

interpretujesz sobie uniwersalnie... na dodatek zle rozumiesz moje pretensje, nie chodzi mi o szkodliwosc Twojego czynu, ta owszem jest mala, lub zalezy jak na to spojzec i czego sie czepiac... chodzi o zasady, o to ze robisz cos bez czyjejs wiedzy - wbrew jego woli, kazdy moze zaczac sobie podawac tu ceny dla porownania, rozpisywac promocje... zrobi sie jarmark a nie tweak. Jakkolwiek nie bedzie to wygladac bedzie to reklama, po za tym jest jeszcze setka innych powodow.

 

Witamy serdecznie w Internetowym Systemie Dealerskim - jest on przeznaczony do wszystkich naszych Partnerów Handlowych z którymi prowadzimy współpracę.Dostęp do cennika jest możliwy tylko dla firmy która dokonała już przynajmniej jednej transakcji.

Jesli rozumiesz ten zapis jako uniwersalny to pije Twoje zdrowie Dołączona grafika, jak stoi znak na drodze ograniczajacy do 60 km/h uniwersalne jest ze jezdzisz 160 :?: :lol: ...

 

Polska jezyk trudna jezyk dla ciebie tak?

Chodzilo mi o podanie adresow innych hurtownii, moze atrakcyjniejszych cenowo, nie prowadze zadnego rankingu hurtowni :P

Gdybyś interesował się tym wiedziałbyś juz nie tyle gdzie szukać lecz po prostu byś to wiedział, a ceny negocjuje sie indywidualnie, hurtownie stosuja rabaty i upusty, sam cennik o niczym jeszcze nie swiadczy, ale jesli zadajesz pytanie jaka hurtownia najtansza... odpowiedz brzmi najtaniej jest u producenta, wiec chyba wiesz jak trafic??? Bardzo czesto producenci sami wychodza naprzeciw, sami szukaja klientow, wysylaja faxy, maile, dzwonia, powinienes wiedziec o tym...

 

No ja nie bede wnikal w twoje kontakty z masarniami, w kazdym badz razie uzywam paru hurtownii w mojej okolicy (chociazby action,pronox,monell) i czasami poskladam pare komputerow :)

Hurtowni sie nie uzywa, :wink: uzywac mozna pianki do golenia, zelu do wlosow :lol: to ze czasami poskladasz pare komputerow niestety widac...

 

Hmmm...  moze by tak stworzyc dla ciebie dzial Archiwum X albo 

Oni Sa Wsrod Nas?

Reklama jest reklama, nie sprzeczaj sie, jesli napisze tu numer 0 700 z ktorego bede czerpal korzysci to czy zrobie to dla porownania czy srak czy siak to jest reklama, szkoda ze tego nie rozumiesz...

Jesli dla Ciebie jest wszystko tak oczywiste, jak dostep do hurtowni dlaczego nie kupujesz od producentow?

 

A tak ode mnie:

Posadzasz mnie o reklame tejze hurtownii, nie to jest moja intencja, chcialem dac tylko mozliwosc sprawdzenia jej cen i odpowiedzialem na zadane wczesniej pytanie "co to Action". Widzisz gdyby nie takie wzmianki pewnie do dzis nie byloby nic innego niz TPSA i dalej bys lecial na modemiku :):)

Ja nie wiem jakie sa intencje i szczerze mowiac nie ma to najmniejszego znaczenia, mozna kogos zabic nawet z milosci jak to sie mowi :lol: , w dobroczynce tez nie musisz sie bawic, daj PIN i numer karty kredytowej jesli jestes takim dobroczynca :lol:

A z TPSA to juz zupelnie nie rozumiem co to ma wspolnego i z czym...

 

Przypuszczam ze jestes skumarzony z inna hurtownia, zapewne o mniej korzystnych cenach ale w ramach mojego zadoscuczynienia moge ja "zareklamowac" dla ciebie.

Mimo wszystko pozdrawiam i rzeknę na koniec: JUZ CIE LUBIE.

Nie jestem skumarzony z zadna hurtownią i podchodze do tych spraw obojętnie ale zarazem bardzo powaznie, bo uwazam ze taki powinien byc ten biznes, jesli uwazasz ze jest inaczej to napisz. Nie wiem dlaczego uwazasz ze trzeba byc wielce skumarzonym zeby tak myslec. A jesli wole kupic AMD to jestem skumarzony z AMD? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Maxtora i Quantum - 6L040J2 to z hdd 40GB szybszego nieznajdziecie to wam gwarantuje, wszystko to zaleta 7200 rpm - kostki pamieci 4ns !!! i czasu dostęu 8ms - to nie żaden bład 8ms tyle mierzy hd tach i tyle podaje producent , to chyba jedyny hdd z ata 133 z takim czasem dostępu

bzdura, bzdura wielka bzdura i do tego blad odczytu!! jakbys sie troche interesowal to wiedzialbys ze producenci zawsze podaja tylko czas ustawienia glowic, a to jest pic na wode... liczy sie czas odczytu, czyli moze jakies 12ms w nowych dyskach, srednio 13ms i wiecej!! i nie pisz juz o tym dysku, bo widze to juz nie pierwszy raz i zawsze piszesz to samo!! Poza tym co ma pamiec 4ns do szybkosci odczytu?

 

PS. co do tematu: mam WDC 80JB juz ponad rok, cenie sobie wydajnosc... ale dysk jest mimo wszystko glosny, gdybym nie wyciszyl obudowy (codegegn-pudlo rezonansowe) to ciezko bylo by wytrzymac, teraz jest super i prawde mowiac kazdy zazdrosci mi "ciszy" :)

Seagate, kumpel ma 7.7200 120GB podczas pracy jego systemu zauwazylem ze jest minimalnie wolniejszy, czy jest cichy, nie wiem, bo jego komputer ze wzgeldu na "cala mase" no-name wentylatorow (zasilacz i procesor ;) )jest duzo glosnieszy!

Samsung- tani dobry dysk, zadnych cudow nie mozna sie spodziewac!

Maxtora nie mialem

Wniosek: Jesli cenisz, cisze, spac przy wlaczonym komputerze wybierz Seagate, jesli wydajnosc i cisze WDC albo Maxtora... ale wsadz do dobrej obudowy Enlight ,Chieftec i wycisz czyms.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłbym za WD, mam właśnie caviara 80gb 8mb cache i nie narzekam, w/g mnie dysk chodzi cicho (choć może dlatego mi się tak wydaje bo cooler go zagłusza:)), na seagate się zawiodłem jakieś 2 tygodnie po gwarancji głowice się zużyły (chyba seria była ferelna, bo u qmpla który kupił w tym samym dniu i w tym samym sklepie ten sam dysk, też padł kilka dni po gwarancji z powodu zużycia głowic), drugi mój qmpel ma Maxtora 80GB i jest strasznie wolny, porównywaliśmy go z drugim WD ale z 2mb cache i był strasznie wolny, a jeśli chodzi o samsunga nigdy go nie miałem, ani żaden z qmpli więc o nim się nie wypowiadam. Kiedyś miałem dobrego dyska Fujitsu 6,4 był bardzo fajny ale byłem zmuszony go zmienić z powodu braku miejsca na nim. Jeden qmpel ma dyska Connera jakieś 600mb który spadł z pewnej wysokości i nadal działa, choć u mnie jak próbowaliśmy go podłączyć w biosie w czasie wykrywania napedów zamiast nazwy jego dysku zaczeły pokazywać się dziwne znaczki i komp nie chciał się dalej uruchamiać, a najdziwniejsze jest to że takie anomalia występują tylko u mnie i innych osób normalnie chodzi, choć ma w ostatnich sektorach kilka badów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sie składa ze mam teraz w kompie wszystkie 3 dyski o które pytasz -(oprócz samsunga) - 8kaszy i maxtor na sata:-posłuze sie tutaj ocenami od 2 do 5

 

wydajnosc:

 

1.maxtor 5

2.wdc 4+

3.barak 3

 

cisza:

1.barak 4+

2.maxtor 4

3.wdc 4-

 

wyjołem maxtora z koszyka i przykreciłem radiatory na boki i połozyłem na gabce na spodzie budy - jest teraz praktycznie niesłyszalny

 

wiec wydajnosciowo polecam maxtora - po odpowiednim "zabudowaniu" jest cichszy nawet od baraki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sie składa ze mam teraz w kompie wszystkie 3 dyski o które pytasz -(oprócz samsunga) - 8kaszy i maxtor na sata:-posłuze sie tutaj ocenami od 2 do 5

 

wydajnosc:

 

1.maxtor 5

2.wdc      4+

3.barak  3

 

cisza:

1.barak  4+

2.maxtor 4

3.wdc      4-

 

wyjołem maxtora z koszyka i przykreciłem radiatory na boki i połozyłem na gabce na spodzie budy - jest teraz praktycznie niesłyszalny

 

wiec wydajnosciowo polecam maxtora - po odpowiednim "zabudowaniu" jest cichszy nawet od baraki

BTW to widze, że przekonałeś się do Maxtorów :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sie składa ze mam teraz w kompie wszystkie 3 dyski o które pytasz -(oprócz samsunga) - 8kaszy i maxtor na sata:-posłuze sie tutaj ocenami od 2 do 5

 

wydajnosc:

 

1.maxtor 5

2.wdc      4+

3.barak  3

 

cisza:

1.barak  4+

2.maxtor 4

3.wdc      4-

 

wyjołem maxtora z koszyka i przykreciłem radiatory na boki i połozyłem na gabce na spodzie budy - jest teraz praktycznie niesłyszalny

 

wiec wydajnosciowo polecam maxtora - po odpowiednim "zabudowaniu" jest cichszy nawet od baraki

BTW to widze, że przekonałeś się do Maxtorów :wink:
nigdy do maxtora nic nie miałem - po prostu stwierdzam obiektywne fakty

 

nie jestem tzw. "betonem" jak co poniektórzy na forum , o którzy chwalą tylko to co mają ( na marginesie nie majac zadnego porównania z czym innym , tudziez klepiącym wkolo swoje wyswiechtane , smutne kawałki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...