Skocz do zawartości
noose

stary kompy i probelmy :(

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

mam na chacie starego kompa (p233) ktore chodzil jeszcze 2tyg temu. zaczal sie wtedy krzaczyc :? wieszal sie itp. dzisiaj po parodniowym odpoczynku odpalilem go i jest problem.

jak sie wyswietla tabelka (jaki sprzet +dyski +przerwania), to sie wiesza. wiem, ze sie uslazyl 2x ram (edo), ale wywalilem i wsadzilem jedna ze swoich kosci.... tez nie chodzi :(

jakies sugestie :?:

 

btw, nic nie piszczy :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

mam na chacie starego kompa (p233) ktore chodzil jeszcze 2tyg temu. zaczal sie wtedy krzaczyc :? wieszal sie itp. dzisiaj po parodniowym odpoczynku odpalilem go i jest problem.

jak sie wyswietla tabelka (jaki sprzet +dyski +przerwania), to sie wiesza.  wiem, ze sie uslazyl 2x ram (edo), ale wywalilem i wsadzilem jedna ze swoich kosci.... tez nie chodzi :(

jakies sugestie :?:

 

btw, nic nie piszczy :!:

czy dobrze widzę, wsadziles pamięci DDR/SDR do starego gniazda SIMM/EDO ram 8O :?: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hdd sprawny

 

reset biosa - robilem :(

isa - wyjete i tak nie chodzi :(

nio to moze najzwyczajniej w swiecie ;) :evil: cos na mobo siadlo czyt. plyta do wymiany. Sproboj poodlaczac wszystko cos sie da zostaw tylko proca, jedna koche ramu i grafe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn tak... wrzucilem do tamtego innego proca i inny ram i nie chodzi :( chyba mobo siadlo, tylko teraz pytanie, czy mobo czy cos z biosem :?:

 

a ramik to mu pc133 wsadzam :P

BIOS raczej watpie ale moze polookaj na necie za inna wersja i zupdateuj go moze co pomoze :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plyta pod 233 z DDR?????? cos nie qmam chyba ze zwykle pc133/pc100

 

tzn tak... wrzucilem do tamtego innego proca i inny ram i nie chodzi :( chyba mobo siadlo, tylko teraz pytanie, czy mobo czy cos z biosem :?:

 

a ramik to mu pc133 wsadzam :P

PC133 na mobo pod P233 :?: :?: 8O

 

przecież to pamirecii DIMM , a ta mobo pa pewno SIMM lub SIMM PS/S lub edo

 

sprubuj z pamiecią starszą ( dużo starszą ) niż PC133 ( poszukaj w komisach ) O pc100 zapominj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plyta pod 233 z DDR?????? cos nie qmam chyba ze zwykle pc133/pc100

 

tzn tak... wrzucilem do tamtego innego proca i inny ram i nie chodzi :( chyba mobo siadlo, tylko teraz pytanie, czy mobo czy cos z biosem :?:

 

a ramik to mu pc133 wsadzam :P

PC133 na mobo pod P233 :?: :?: 8O

 

przecież to pamirecii DIMM , a ta mobo pa pewno SIMM lub SIMM PS/S lub edo

 

sprubuj z pamiecią starszą ( dużo starszą ) niż PC133 ( poszukaj w komisach ) O pc100 zapominj

co ty za bzdury opowiadasz. Sam kiedys mialem P233MMX a co za tym idzie mobo pod niego i uzywalem DIMMow PC133 jesli ma porty simm i dimmm to jakiz problem przeciez to ten sam port ten sam standard to tak samo jakbys do KT266 nie mogl wlozyc DDR333. Problem moze istaniec jesli to nowe PC133 (tylko teraz szczerze przyznam sie ze nie jestem pewien bo zapomnialem ktorych starsze kompy nie wykrywaja czy jedno czy dwu stronnych :oops: :oops: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

mam na chacie starego kompa (p233) ktore chodzil jeszcze 2tyg temu. zaczal sie wtedy krzaczyc :? wieszal sie itp. dzisiaj po parodniowym odpoczynku odpalilem go i jest problem.

jak sie wyswietla tabelka (jaki sprzet +dyski +przerwania), to sie wiesza.  wiem, ze sie uslazyl 2x ram (edo), ale wywalilem i wsadzilem jedna ze swoich kosci.... tez nie chodzi :(

jakies sugestie :?:

 

btw, nic nie piszczy :!:

Proc był kręcony? Ma dobre chłodzenie? Wszystko kontaktuje, nie ma kurzu, ect.?

Czy to "uslazyl" ma znaczyć usmażył? Jak tak to może poszły terz sloty DIMM.

Jakie to mobo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proc - nie krecony

chlodzenie (dlugo chodzil bez pasty, ale nie byl u mnie a jego obciazeniem byl platnik :P jak do mnie trafil to od razu smarowanko)

wszystko kontaktuje, kurzu brak (dzisiaj go wyczyscilem)

tak, to mialo znaczyc usmazyl :P .... wykrywa tak jakby wszystkie kosci byly zdrowe (2x edo + 2x dimm = 128mb), ale jak przelozylem te kosci do innych kompow (2x edo do 486, to zaczal piszczec jak glupi), to sie okazalo, ze tylko dimm jest sprawny :?

mobo " m5via "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... wykrywa tak jakby wszystkie kosci byly zdrowe (2x edo + 2x dimm = 128mb), ale jak przelozylem te kosci do innych kompow (2x edo do 486, to zaczal piszczec jak glupi), to sie okazalo, ze tylko dimm jest sprawny :?

mobo " m5via "

Tylko nie mów, że wsadziłeś tam równoczesnie DIMM i SIMM 8O ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez kitu, na wszystkich takich płytach z którymi się spotkałem były wyraźnie ostrzeżenia aby nie używać równocześnie obu typów pamięci (różne napięcia :roll: ), to tak jak teraz na płytach SDR+DDR też nie łączy się tych pamięci 8O . W każdym razie masz odpowiedz czemu nie działa, raczej zostaje ci tylko znaleźć nowe(inne) mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez kitu, na wszystkich takich płytach z którymi się spotkałem były wyraźnie ostrzeżenia aby nie używać równocześnie obu typów pamięci (różne napięcia :roll: ), to tak jak teraz na płytach SDR+DDR też nie łączy się tych pamięci 8O . W każdym razie masz odpowiedz czemu nie działa, raczej zostaje ci tylko znaleźć nowe(inne) mobo.

SIMM z DIMM hmm... u mnie roznie to bywalo raz wlazl do windy raz nie a jak juz wlazl to bledami sypal. generalnie to nie jest dobra kompozycja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mialem z tym problemow;] 1-sze uruchomienie i chodzilo :D a w manualu tez nie znalazlem notki, aby nie mieszac :D

dobrze chodzilo, system sie nie sypal :P nie wiem co sie stalo :( jeszcze jakies sugestie :?: (oprocz innego mobo :?: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...