Skocz do zawartości
Włodi

Sporo za mało marków! Dlaczego?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem. Na moim konfigu mam bez podkręty gieefa mam 2060pkt :x :x :x , po podkręcie ok 2100 :evil: :!:

 

Co tak mało ?! Czy to wina gieefa, wolnych pamięci 100mhz, czy czegoś innego?

 

Testowałem na: win98SE, winME, win2k prof, xp home - cały czas wynik w granicach 2k :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie sporo za malo? Na takim sprzecie to wlasnie tyle bedziesz mial. Celeron - lol, do smiechu warte go dajcie ;) Daje co tam masz. Nie bede nic mowi o ramach, bo w 3dmarkach ma to znikome znaczenie, ale 128 to naprawde maaaaaaaalo, no i te 100MHz ;) Jedziemy dalej z koksikiem. Przepikny cud techniki jaki posiadasz zwany GF 2 MX 400 64MB jest gardelkiem tak waskim ze nic tamtedy nie przechodzi. Ale skoro to chwilowo to dobrze. Mialem kiedys ta karte graficzna i nie wspominam jej dobrze. Wracajac do tematu to nic dziwnego ze masz taki wynik. Jak wymienisz grafe na jakas z conajmniej 128 to powinno byc lepiej, ale tez nie za cudownie. Ja na PIII 1Ghz, 512MB SDRAM 133MHz, GF FX 5600 256DDR i mobo Asus CUSL-2 mam cos kolo 2400 markow. Musze sobie przetestowac kompa moego brata. Dzisiaj udalo mi sie na nim wycisnac 1826@2530 - of kros bartek 2500+ na Abit NF7. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego niektórzy na konfigach gorszych od mojego i właśnie z gf2mx400 mają w granicach 3k?

zmien ten ram :) to po 1 na 256 cl2 podkrec fsb, zainstaluj starsze detonatory te nowe sa optymalizowane pod nowoczesne karty, optymalizacja systemu, i podkrecenie karty.... towtedy wynik nieco ruszy...... ten celek to jest smiechu warty jezeli chodzi o gry......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(Ty pewnie masz 64bit)

A jak mogę to sprawdzić bo słyszałem, że z tym sa jakies problemy...

 

 

 

zainstaluj starsze detonatory

Zainstalowałem 30.82 i mam tera 2230pkt i to mnie cieszy, ale wciąż mało.

 

Włodi napisał: 

To dlaczego niektórzy na konfigach gorszych od mojego i właśnie z gf2mx400 mają w granicach 3k? 

 

 

Bo maja Athlony lub durony lub P4

Myśle że proc narazie tu nie ma nic do gadania przy tak słabej grafie. Te wyniki można równie dobrze osiągnąć na duronie 800. Mój proc wyjdzie dopiero gdy zmienie grafe na szybszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na Gf2Mx400 prolink bez krecenia miauem 3000 przy konfigu nizej podanym. Grafa taktowana 200/183 wykrecona pozniej do 245/210 osiagnalem wynik 4024

http://service.futuremark.com/compare?2k1=6667151

pamieci 128bit :D

jemu ten sd ram i to 100 mhz, baaardzo spowalnia osiagi ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie sporo za malo? Na takim sprzecie to wlasnie tyle bedziesz mial. Celeron - lol, do smiechu warte go dajcie ;) Daje co tam masz. Nie bede nic mowi o ramach, bo w 3dmarkach ma to znikome znaczenie, ale 128 to naprawde maaaaaaaalo, no i te 100MHz ;) Jedziemy dalej z koksikiem. Przepikny cud techniki jaki posiadasz zwany GF 2 MX 400 64MB jest gardelkiem tak waskim ze nic tamtedy nie przechodzi. Ale skoro to chwilowo to dobrze. Mialem kiedys ta karte graficzna i nie wspominam jej dobrze. Wracajac do tematu to nic dziwnego ze masz taki wynik. Jak wymienisz grafe na jakas z conajmniej 128

 

I teraz widze kto sie nabiera na ilosc ramu na karcie graficznej...

Jest dla ciebie okazja radeon 9200 z 256 ramu :)

Powiem ci ze sie mylisz - ten celeron na ta grafe jest az nadto

spowalniaja sdramy i plyta i nic wiecej.

Powiem ci ze u mnie jak mialem gf2 ti samo podkrecenie pmieci z 280 mhz na 385 dalo prawie 1k punktow w 3dmarku - na tym konfie mysle ze wymiana pamieci da taki sam przyrost + okolo 800 punktow i wynik jest przyzwoity.

Jeszce jedna moliwosc to ze karta ma pamieci 64bit - a wiec wydajnosc mx200 (teoretycznie tak powinna sie wtedy nazywac) jezeli tak to wynik jest powiedzialnym nawet ze za wysoki

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) GF 2 MX zawsze mi sie kojarzylo z 64, ale moge sie mylic.

Możesz i się mylisz :P 2mx zawsze były 128bit'owe oprócz mx200 i słabej jakości (oszukiwanych) mx400, ale generalnie zgodnie ze specyfikacją nV 64bit miał mieć tylko mx200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja wlasnie przed radkiem mialem 400 na szynie 64bit :( po OC mialem max 1800 markoof!! NA athlonie 1600xp, 128DDR, ECS K7VTA3 v3.

A jak sie pytalem w sklepach czemu tak malo, pytam moze przez 64bit szyne. A oni na to: "Nie to nie ma nic do rzeczy!! to napewno drivery!" :lol:

Ale wtedy jeszcze nie wiedzialem tyle ile teraz na temat kompow i dalej kombinowalem z driverami... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Na moim konfigu mam bez podkręty gieefa mam 2060pkt :x  :x  :x ,  po podkręcie ok 2100 :evil:  :!: 

 

Co tak mało ?! Czy to wina gieefa, wolnych pamięci 100mhz, czy czegoś innego?

 

Testowałem na: win98SE, winME, win2k prof, xp home - cały czas wynik w granicach 2k :cry:

Nieee tylko nie ten ECS!!! Miałem kiedyś zestawik Cel. 1800Mhz 256SDR133, GF2MX40064MB 128bit - na prawie wszystkich testach wychodził, że niby jest "normalny", ale w 3D Markach miał podobną ilość punktów, a gry łaziły jak na moim wcześniejszym zestawie Cel800 płyta Shuttle. Kupiłem wtedy ten zestaw z Celkiem 1,8Ghz za ok 600zł (to było w listopadzie ubiegłego roku) z myslą, że jest lepsze od Athlona. Potem trudno było too sprzedać za marne 350zł :( To tak OT. Wracając do tematu: Płyta,procek,grafa,ram - to są powody tego słabego wyniku. Wymień to na byle jakiego t-bred'a , płyta główna jak już nie masz zbytnio kasy to taki gigabyte jak ja mam , karte sobie zachowaj, kup sobie podstawowe 256DDR 333Mhz i masz conajmniej 2x lepszy zestaw niz masz obecnie. Jak będziesz potem wymieniał k. graficzną to kup przy okazji jakiś zasilacz, bo pewnie twój to jakiś 250W codegen, który raczej nowej grafy nie uciagnie :P

To taka moja rada "po najmniejszych kosztach".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, sorki za nieobecnośc na forum przez jakiś czas.

 

Dzisiaj zrobiłem kilka myków z moimi podzespołami tzn:

 

Doszedłem do wzniosku, że coś z gf-em nie tak, więc poszedłem z nim do qmpla, który ma AtchlonaXP 2200+, Abit na nforce 2, 384 DDR 266 i w rezultacie: 2980 pkt 8O (bez kręcenia), z lekką podkrętą 3200 pkt. Zdeczka mnie omamił ten wynik i wtedy przynajmniej miałem pewność, że gf jest sprawny, więc pomyślałem sobie odrazu: płyta, pamięć.

 

Porzyczyłem od niego kość 128MB DDR266, wcisnąłem ją do mego ecs-a i co się okazało? Ano z 2060pkt zrobiło się 2500, na podkręcie: gpu:220/pam:185 - 2615. 8)

 

Szczerze mówiąc spodziewałem się więcej po tym co zobaczyłem u kumpla na co stać w rzeczywistości mojego gf-a, i tu wyraźnie widać jaka słabiutka jest moja płytka :cry: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plytka i procek, mialem owego celka i jest do bani, dobrze ze zmianilem na athlona xp; na poparcie mych slow wyniki smarkow

 

1: http://service.futuremark.com/compare?2k1=7211302 - athlon xp @ 1888MHz 8814 3dmarkow2001

2: http://service.futuremark.com/compare?2k1=6790322 - celek 2750MHz 7631 3dmarkow2001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tyle co w podpisie. :wink:

Jak zmienie na DD'ramki, i wykręce Grafe na max (tylko najpierw tsza zamontować RAdiaTOry na MEmory :) ) to może nawet 3500 dobije, albo poprostu zmienie grafe :twisted:

 

 

Upgrade:

MOże jeszcze tak tego proca do 2000 GHz podkręce, ale wontpie aby to coś dało :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawka:

 

Po włączeniu pewnej opcji w biosie uzyskałem:

 

bez podkr. - ok 2650

z podkr.j.w. - 2768

 

Porównując z wynikami innych kompów zauważyłem, że najwięcej trace na drugim teście (car chase high detail). Nie wiem czemu

 

http://service.futuremark.com/servlet/Inde...s&projectType=6 <-nie wiem czy wam zadziała ten link :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włodi,

 

Na prolinku GF2MX400, 384mB SDramu (133Mhz, CL2), Solteku SL-75KAV i Athlonie 2000XP (12.5x133) miałem 2600-2700 3D marków. Twój wynik jest OK, jak sądze :)

No teraz już tak, zobacz co było na początku :P. Jednak będe dążył dlatego, żeby jakimś cudem osiągnąć te 3k :>.

 

Ciekawe co się stanie jak będe miał 512ramu...

 

To już nidługo bo dokładnie 24 listopada (moje urodzinki :D).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3600pkt to chyba w 320x240x8bit  :lol:

 

:?: :?: :?:

 

1. Mówimy o 3D marku 2001SE

2. Ja tyle miałem u siebie, a wynik na niekręconym sprzęcie mamy z Włodim podobny, więc i po podkręceniu taki może być

 

Więc o co Ci chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...