Skocz do zawartości
Dru

Czy karta graficzna mi padła?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki kłopot-grałem sobie w sobotę w jakąś gierę i nagle obraz stanął i trzeba było zresetować kompa. Po ponownym uruchomieniu interfejs Windows`a zaczął się wgrywać, ale się nie wgrał tylko stanął z czarnym obrazem. Uruchomiłem w trybie awaryjnym, odinstalowałem sterowniki (mam kartę ATI Radeon 8500) i Windows się załadował ze ustawieniem standardowej karty graficznej. Próbowałem ze wszystkimi dostępnymi sterownikami, ale za każdym razem komp się nie uruchamiał. A kiedy uruchamiałem później w trybie awaryjnym to pisało, że coś jest związane z plikiem ATI2DVAG. Ale na pewno to wina karty graficznej, wcześniej już gdzieś od lipca wiatraczek coś tak dziwne odgłosy wydawał na karcie i nieraz gierki stawały w miejscu.

Co mam zrobić? Wyrzucić kartę? Spróbować z nowym wiatraczkiem na kartę? Kupić nową?

:cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam grafe jak w podpisie i tez kiedys mi sie tka zrobilo ... wystraczylo format kompa i wszystkop dobrze ... a co do tych zwisow i halasujacego wiatraka ... wiatrkai moga sie zacierac na karcie graficznwej zawsz przy wlaczeniu byloby wtedy takie łułułułu i to jest oznaka starosci wentylatora i sugesta na jego wymiane ale ty lepiej sprawdz czy on po tym łułułu sie kreci czy te łułułu to sa jego ostatnie tchnienia ... a wiec skoro moze wiatrak sie nie krecil to GPU sie cieplo robilo i puszczał zwiechy ... ta dam ! A jak chcesz wyrzucac to lepiej mi ja przyslij .... nie obraze sie :) Naturalnieja pokryje transport :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem ale nie mogl bym uzywac kompa jak by mi cos nie dzialalo w 100 % sprawnie ...(pewnie dlatego to juz 4 plyta pod ten sam procesor :>)Dlatego nie potrafie zrozumiec jak mogles douscic do takiej sytuacji zeby az karta ci sie wieszala a wiatrak wyl ...

Zrob formata i koniecznie zaloz nowy wentyl (chos to maloprawdopodobne zeby byla to wina przegrzania sie grafy - ale nie niemozliwe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepne sie do tematu zeby nie zasmiecac:)

na moim radku wystepuja artefakty jak gram w soldier of fortune w winxp na win 98se juz tego nie ma,w 3dm2003 w tym tescie gdzie jest klientka z mieczem:)tez jakies kropeczki sie gdzie niegdzie pokazuja...

moje pytanie brzmi czy mam oddawac karte na gwarancjie?

na różnych catalystach probowałem....karta juz nie jest podkrecona jest wgrany oryginalny bios,aha mam slady na radiatorze po wkrecaniu srubek bo przykrecałem wiatraka 80x80mm czy moze to byc powod o nie uznanie gwarancje w razie jakbym reklamował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że zrobiłem format c: zaraz po tym jak zobaczyłem, że są problemy. Karty wysłać nie mogę, bo nie miałem do niej gwarancji (kupiona z drugiej ręki). Piszecie, że pewnie wiatrak, ale ja patrzyłem i się normalnie kręci, może za wolno?

Miałem zainstalowane dwa systemy naraz w tatmtym czasie i oba padły jednocześnie-nie chciały się podnieść. Jak kupować to jaki wiatrak? To chyba nie wina zasilacza bo do tej pory było wszystko OK.

Pomóżcie, bo już jestem bliski kupna nowej karty (Radek9500)

:roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem u kumpla, sprawdzałem tą kartę no i kurde u niego działa bez zarzutu. To co jest u mnie nie tak. A może moja płyta główna się gryzie z grafiką (MSI KT4V z HIS EXCALIBUR Radeon 8500).

A może zasilacz pada? To jakiś no name

HELP!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem taka sama sytuacje! Wszystko idzie ladnie do momentu pierwszego okienka win$hita :/ Czarny ekran i nic dalej...

Na linuxie dzialala normalnie wiec sie tym zbytnio nei przejmowalem. Za ktoryms razem sama odpalila i juz wszystko bylo jak nalezy :D :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak ktoś mi pomoże? W przyszłym tygodniu idę do sklepu sprawdzić całego kompa. I zobaczę wtedy co muszę kupić/naprawić.

Mam takie napięcia:

VCORE 1,78V

+3,3V 3,26V

+5V 4,89V

+12V 12,71V

-12V -12,53V

-5V -5,45V

+5VSB 5,40V

VBAT 3,34V

Aha no i takie błędy :cry: wchodzę do Panelu Sterowania, do Menedżera urządzeń i w zasobach płyty głównej stwierdzam, że taki konflikt:

Zakres We/Wy 0800 - 087F używane przez:

Zegar systemowy CMOS/czasu rzeczywistego

A4Tech PS/2 Port Mouse

Głośnik systemowy

Czasomierz systemowy

Kontroler DMA

Co jest kurna z tym moim kompem, czy już umiera???

HELP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak ktoś mi pomoże? W przyszłym tygodniu idę do sklepu sprawdzić całego kompa. I zobaczę wtedy co muszę kupić/naprawić.

Już jest "przyszły tydzień" :P

Czekasz na wróżkę czy na jasnowidza???

 

Jeśli tak, to proszę:

Wróżyłem z ptasiego guana, i wyszło że masz uszkodzony zasilacz.

Należy się 50,- zł za poradę.

---

AT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny przypadek z kartą GF2 MX400, identyko. Tu są winne sterowniki od grafy. Kumpel mi poradził, abym wszedł do Windy w trybie awaryjnym i stery od grafy odinstalował kompletnie. Następnie wyłączyć kompa, wyjąć i włożyć grafę. Potem jak włączysz kompa i wykryje Ci nowy sprzęt koniecznie musisz kompowi kazać wczytac stery do tej grafy ale z płytki ze sterownikami. Trzeba to zrobić ręcznie bez żadnych trybów automatycznych. Po tych zaqbiegach wszystko powróciło do normy. Lepszym efektem będzie postawić windę od początku, wgrać stery od mobo, grafy, dx i resztę, ale kto na to ma czas :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sp1mta jesteś niesamowicie pomocny!!!

powinieneś zostać zawodowym doradcą!!!

naprawdę się zastanów!!!

a z tego guano najperw wróżysz a później smarujesz swoje ciałko???

hmmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cywa dzięki za pomoc. Dzisiaj idę do sklepu posprawdzać dokładnie kompa wkładając na zmianę różne komponenty. A jak nie da rady to sprawdzę Twój sposób. Ale jak czytałem na tym forum to dużo ludzi ma taki sam problem jak ja a posiadają Radeony różnistej maści.Wyskakiwał błąd z plikiem ati2dvag.dll. No zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...