Skocz do zawartości
AJDAHO

ktore 120GB najcichsze ?

Rekomendowane odpowiedzi

panowie mam takie pytanko jako ze obecnie urzywam wd-eka 120GB i denerwuje mnie jego hałas (chrobot glowic wyciszylem w biosie dysku,ale pozostal taki metaliczny halas ,wydaje mi sie z lozysk talezy i tak bylo od poczotku wiec to raczej nie awaria )chce go wymienic na inno 120 tylko ktore sa naprawde ciche? Wczesniej mialem barracude 40gb i byla naprawde cicha w porownaniu z wd-kiem wiec sie zastanawialem nad tako 120 czy uzywacie barracud 120gb i czy nadal sa takie ciche jak wczesniejsze dyski z tej serii czy moze polecicie mi cos innego? Prosze o rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam MAXTORA i jest cichy ale stawiam na seagate

z WDkami jest różnie zależy jak trafisz

 

kumpel kupił dzisiaj WD 80 7200 8M no i kapica, metaliczny dzwięk nie do wytrzymania no ale w specyfikacji mają 35dB więc nie ma mowy o zwrocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według testów porównawczych MAXTOR jest najcichszy

O właśnie szukam kogos kto ma ten dysk. Powiedz jak on sie sprawuje jesteś zadowolony z zakupu bo ja mam dylemat czy brac barke czy maxtora tego typu?

Jest bardzo fajny i szybki i cichutki :)

 

Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakas nerwica spoleczna apropos glosnosci dyskow hehe :-). Ja tam uwielbiam chrobotanie glowic. Fajnie chrobocza dyski SCSI 10k i 15k obrotow, tam dopiero piszczy, byscie na serce poumierali wszyscy i forum by trza zamknac ;-))

A wcale nie :) ja mam w Zetce IBM 10K SCSI (taki jak w podpisie) i słychać tylko świst talerzy. Jak się wsłuchać, to da się usłyszeć głowice, ale nie odbiegają hałasem wcale od zwykłych napędów IDE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam mam maxtora wczesniej mialem barracude.

jesli uwazacie, ze maxtor jest cichy lub cichutki to macie powazna wade słuchu zastanawiam sie czyt nie wymienic maxtora na barracude.- najcichsze dyski.

samsungi sa ciche ale barki bardziej ciche - wiem bo słyszałem oba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barcudy IV były bardzo ciche, na początku prawie dla mnie niesłyszalne.

Barracudy serii 7 też miałt takie być. Uwierzyłem i kupiłem takowy. No i oczywiście,za przeproszeniem, [gluteus maximus]. Oczywiście nie są głośne, ale teskty o ich "poziomie hasłasu niesłyszalnym dla człowieka z odległości 1 m" mnie po prosty rozbrajają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klamka zapadla wezme barke 120gb/8mb i odrazu pogrzebie w jej biosie w celu dalszego wyciszenia :twisted: , mam nadzieje ze nie bedzie takiego metalicznego odglosu pracy , wczesniej mi to nie przeszkadzalo ale od czasu jak wyciszylem pozostale elementy kompa to mie kor...ica strzela na ten dysk(WD) jak divixy oglodam, w dzien i przy grach to jeszcze ujdzie ale w nocy to koszmar normalnie. dzieki wielkie za pomoc - jutro zakupy :twisted: :twisted: :twisted: .

 

ps.

a co by bylo jak bym WC mial w kompie 8O :? 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

owszem programów jet sporo ale oe wyciszają tylko glowice z łozyskami i metalicznym swistem nic nie zrobisz a mi strzelanie by nieprzeszkadzało natomiast miec swierszcza w PC już mi się nieusmiecha

 

ps duzo od tego zalezy jaki egzemplarz sie trafi to czy jest cich czy nie zalezeć bedzie od łozysk i w przypadku barakudy i maxtora stwierdzam najmniejsze odstępstwa, ale może sie trafić głosny egzemplarz i w tedy uklady ze sprzedawcą sie przydadzą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni temu kupilem Caviara 120 GB 8MB Cache z nadzieja ze nie bedzie taki glosny. Jak go podlaczylem to myslalem ze oszaleje, ten swist talezy czuje do teraz brrr.. dlatego szybko go wymienilem na Maxtora 120GB SATA. Musze przyznac ze ten dysk naprawde mnie zaskoczyl i to pozytywnie:) Jesli chodzi o dzwiek zwiazany z obrotem talezy to go poprostu NIE MA!!! Oczywiscie jak przystawie ucho na 10 cm to slysze ze cos tam sie kreci. Jedynie przy odczycie/zapiscie slychac "chrupanie" ale akurat ten dzwiek wogole mi nie przeszkadza. Zgodze sie ze wszystkimi ktorzy twierdza ze Baraka jest mniej glosna ale jej wydajnosc jest tragiczna!!!! Kopiowanie duzego pliku z partycji na partycje zajmuje jej 2 razy wiecej czasu niz Maxtorowi. Poza tym ten Maxtor w testach wyszedl mi lepiej niz Caviar co bylo dla mnie kolejnym milym zaskoczeniem. Poza tym na "gole oko" sprawowal sie o wiele lepiej niz WD. Polecam wszystkim nieprzeczulonym;) na dzwiek ten dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...