Skocz do zawartości
akiko

//athlon 2200+//asus A7VX8-X//oC//?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ... to moj pierwszy post hehe ... pytanko mam ... czy komputer o takiej konfiguracji ( temat postu) da sie podkrecic ... jak i o ile na maxa i w ogole jaki jest bezpieczny limit temperatur ?

 

nie hce probowac tak na suchego ( przyznam sie ze nie wiem o OC prawie nic heh ) bo jak raz mi sie nie hcial komputer uruhomic to myslalem ze zawalu dostane ... "God bless save mode" ... i sysko wrocilo do normy ... =]

 

za odpowiedzi z gory dziekuje :)

 

_\\_pozdro_\\_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swojego 2200 podkrecilem tak jak w podpisie i jak narazie stabilnie, probowalem na 133x15 i 166x12 ale zwiechy w 3 d marku i bledy na prime 95 takze wiecej juz chyba nie da rady (niebawem kupie chiefteca 360 i bede probowal dalej) a co do temperatury to bylo duzo na ten temat wiec sobie doczytaj. A ile go wykrecisz najwiecej to nie zobaczysz dopoki nie sprobujesz :D , nie wiem jak jest z tymi asusami bo twoj jest chyba na kt 400 a nie na n-fc, a jak wiadomo nf lepszy do oc :)

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko dzieki za odp ... bylbym wdzieczny moze za jakis link na temat temp... bo uzywajac CPUcoolera 7 bez podkrecania wzkazuje mi okolo 48 49 stopnii ...ile procek moze pszetrzymac bez pszegrzewki ?

jakai jest bezpieczny limit?

 

thx za odp. POZDRO

 

.... aha i hyba tez pamiec mi na za duzo nie pozwala bo jest 333 i 400 mhz ale pszy podkrecaniu w biosie wyskakuje mi blad ze nie mozna wiecej wyciagnac gdyz panmiec NIE jest 400mhz??

thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko dzieki za odp ... bylbym wdzieczny moze za jakis link na temat temp...   bo uzywajac CPUcoolera 7 bez podkrecania wzkazuje mi okolo 48 49 stopnii ...ile procek moze pszetrzymac bez pszegrzewki ?

jakai jest bezpieczny limit?

 

thx za odp. POZDRO

 

.... aha i hyba tez pamiec mi na za duzo nie pozwala bo jest 333 i 400 mhz ale pszy podkrecaniu w biosie wyskakuje mi blad ze nie mozna wiecej wyciagnac gdyz panmiec NIE jest 400mhz??  

thx

puść mu fsb na 166 i mnoznik na x12 jezeli to ci nie styknie to zwiekszaj mnoznik i ustaw sobie "cpu shutdown temperature" na 75 stopni i po problemie, a jaki zasilacz ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...MEDIEVIL niestety na 166 nie moge go puscic poniewaz wyskakuja bledy w biosie a komputer sie nie odpala ... wydaje sie ze chodzi o pamiec ... kingston//ddr

 

trohe inaczej zecz sie ma jak puszcze go na 133x15 ... wtedy zawiesza sie dopiero w windowsie ... hmm czy to znaczy ze moze byc tylko nizej ? i nie da sie wiecej wycisnac ??

 

Niie potrzebuje oczywiscie tego asz tak bardzo bo wiadomo ze taka konfiguracja (bez OC) jak na dzisiejsze dni w zupelnosci do wszystkiego wystarcza ale moze w nie dalekiej pszyszlosci bede potrzebowal wiecej mocy... :)

 

////athlon 2200+//asus A7VX8-X//512DDR//gf4_Ti4200_128_vivo//audigy2//80GB-barracuda//

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hah...a wiecie co sie u mnie dzieje ? ...

Zapodaje sobie np.. 180x13 to mi wychodzi jakieś 2340 Mhz...komp chodzi normalnie tylko po resecie nie wstaje :( Wejde do biosa i resetne kompa i też nie wstaje :( Niewiem co jest grane...Temperatura nie wchodzi w gre bo mam max cooling w pc-cie :D...

..pozdro:)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...MEDIEVIL niestety na 166 nie moge go puscic poniewaz wyskakuja bledy w biosie a  komputer sie nie odpala ... wydaje sie ze chodzi o pamiec ... kingston//ddr

 

trohe inaczej zecz sie ma jak puszcze go na 133x15 ... wtedy zawiesza sie dopiero w windowsie ... hmm czy to znaczy ze moze byc tylko nizej ? i nie da sie wiecej wycisnac ??

 

Niie potrzebuje oczywiscie tego asz tak bardzo bo wiadomo ze taka konfiguracja (bez OC) jak na dzisiejsze dni w zupelnosci do wszystkiego wystarcza ale moze w nie dalekiej pszyszlosci bede potrzebowal wiecej mocy... :)

 

////athlon 2200+//asus A7VX8-X//512DDR//gf4_Ti4200_128_vivo//audigy2//80GB-barracuda//

Widzisz problem w tym ze mialem to samo.Przynioslem procesor, zalozylem i od razu puscilem go na 133x15 (temp do 45C).Wszystko bylo stabilnie, 3 d mark i inne benchmarki chodzily bez problemu.Postanowilem zrobic format i po tej czynnosci nie moglem go puscic nawet na 166x11, ale zaczalem kombinowac pomimo restartow co jakis czas (pisalem duzo postow na ten temat) i jakos teraz wszystko stabilne juz od 3 dni i procesor podkrecony tak jak w podpisie czyli 1900 mhz.Mozliwe ze sie "dogrzał" bo na tescie prime 95 temp skakała do 55 i tak przez 3-4 godzin.Kupie lepszy zasilacz niebawem i bede krecił dalej.

 

Sprobuj dac go na 166x11 na poczatek i zmniejsz timingi.Napisz wreszcie jaki masz zasilacz i napiecia to moze wszystko wyjasni

I o co chodzi w tym: "niestety na 166 nie moge go puscic poniewaz wyskakuja bledy w biosie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hah...a wiecie co sie u mnie dzieje ? ...

Zapodaje sobie np.. 180x13 to mi wychodzi jakieś 2340 Mhz...komp chodzi normalnie tylko po resecie nie wstaje :( Wejde do biosa i resetne kompa i też nie wstaje :( Niewiem co jest grane...Temperatura nie wchodzi w gre bo mam max cooling w pc-cie :D...

..pozdro:)...

U mnie tez tak było pomimo resetu biosu zworką i bateria byla wyciagnieta na noc.Zaniosłem do serwisu bo juz mnie szlag trafiał.Na drugi dzien dzwonie a oni mowia ze trzeba bylo zresetowac bios :lol:

Co dziwne ze mialem proca na deafult i bylo to samo co u ciebie a teraz chodzi na 165x11.5 i jest git.

A co do napiec to mam na swoim dla +12 - 11.80 przy obciazeniu i +5V-4.92, ponizej nie schodza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...