Skocz do zawartości
MF

Atari Commodere i dostęp do internetu.

Rekomendowane odpowiedzi

dobze ze radełony XT niemają wbudowanych stacji dyskietek :P, a co do bajtków to mam ich masę trzeba kiedyś wyjąć i powspominać listinki progosów, pamiętam ze w środku takie mapy gier były jakieś plansze i wogule ahhh aż się łezka w oku kręci :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po dordze byly tez inne komputery commodore: C plus/4, C 16, C116, C64, C64C, C128, C128D, nie koniecnie w takiej kolejnosci :)

C128 byl bezposrednim konkurentem 520ST, w zasadzie wyszly niemal jednoczesnie. Mam gdzies nagrany wywiad z Tramielem z Atari, chwalacego wchodzace na rynek 520ST i riposte Commodore chwalace swoje C128 ktore pod kazdym wzgledem bije Apple IIC ;).

 

Pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atari ST to była szybka odpowiedź na Amigę 1000, której to sam Tramiel propozycję zakupu technologii Amigi nie kupił oferując zbyt małą stawkę a właściciele Commodore za ryzykowali i dostali Super Komputer na tamte lata, który posiadał pełny multitastingiem już na początku lat 90 i zmarnowali to :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzily pogloski ze amiga zostala wlasnie podkupiona firmie atari przez commodore, ale to zostalo nadrobione przez wprowadzenie atari ste z blitterem i przetwornikami c/a, jednak zbyt mala ilosc software (rozrywkowego), jak w wiekszosci komputerow tej firmy, zawalila sprawe :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atari ST miało gorszą grafikę i gorszy system, ale miało od razu wejście MIDI doskonałe oprogramowanie obsługujące je, oraz doskonały program do DTP Calamus.

Amiga też miała bliter oraz szereg innych układów specjalistycznych (np. przetwornik analogowo cyfrowy 16bit) które tworzyły potęgę Amigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisalem ze odpowiedzia na amige 500 byl atari ste (paleta kolorow w porownaniu do st powiekszona z 512 do 4096 no i ten blitter jak w amidze i przetworniki c/a +mixer cyfrowy - dzwiek lepszy niz w amdze) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, a czy mozesz przeslac mi na maila, duzo to zajmuje? Daj znac, bylbym bardzo wdzieczny :)

700 MB na maila? Oj, nie podejmuje sie ;).

 

właściciele Commodore za ryzykowali i dostali Super Komputer na tamte lata, który posiadał pełny multitastingiem już na początku lat 90 i zmarnowali to :(

Zmarnowali to bardzo odwazne slowo... zbyt odwazne i bezpodstawne :|.

 

Pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spavatch: Moze masz adres skad to sciagnac? Dysponujesz szybkim laczem, moze znalazl bym miejsce na ftpie kumpla i bys to wrzucil? Zawsze mnozemy zalatwic to poczta :)

Wpierw musze to znalesc! Cholera wie gdzie to wsadzilem :(.

 

Pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prawie wszystkie nr

Amiga Magazyn (brak z 5 nr)

Kebab (brak pierwszych nr)

Amigowiec (brak z 3 nr)

C+ C64&Amiga (brak z 3 nr pierwsze)

C&A (chyba wszystkie)

sporo Baitków

sporo ACS

Tylko skanera w domu nie mam (w pracy mam dostęp ale czasu brak)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto przykład listingu w AMOSie przyśpieszający znacznie liczenie systemów w MLotka kiedy kupiłem dopalacz do A1200 i ram nie był już problemem było jego 32MB

DIM a(80,200)

for z=1 to 200

for L1=1 to 78

for L2=L1+1 to 79

for L3=L2+1 to 80

a(L1,z)=L1 : a(L2,z)=L2 : a(L3,z)+L3

Next : Next : Next : Next

 

Miłe w Amidze było, że jak miałeś 10MB pamięci to w AMOSie cały ten obszar można było zająć tablicą i szaleć aż miło nawet dzięki tej zabawie trafiłem 5 w dużego brakowało 49 oraz 8 z 10 w Multi oraz 7 z 9, fajnie było.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale najlepsze to byly klotnie: Atari vs C64 To byl czad, i te ciagle udowadniane przeciwnikom ze moj sprzet jest lepszy :)

Do tej pory mam Atari 65XE (320KB RAM, 4 x covox, stereo pokey) + fdd Atari 1050 (Top Drive)

Mam jeszcze inne komputerki Atari (800XL, 1040STE), C64 ze stacja 1541 i Amige 600 ale jeszcze nie na chodzie ;) Ogolnie zbieram taki sprzecik jak ktos nie ma co zrobic i moze odstapic za grosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bebechy 500 parę gniazd już wylutowałem, flop z niej siedzi w A1200, na pewno sprawny w niej jest Kikstart 3.0 i 1.3, procesor i parę innych kostek, aż żal patrzyć na nią. Comode kiedyś sprezentowałem kumplowi a stację chyba 1571 sprzedałem ależ ona kosztowała droższa była od C64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni raz zagrałem rok temu w lutym Amiga w Amosie (kompilowane) liczyła z 30 dni :)

Założenia były wybrać z 38 licz takie kombinacje 9 by nie powtarzały się

1 faza - 2ki

2 faza - 3ki

3 faza - 4ki

O ile pamiętam to z 38 liczb kombinacji układów z 9 liczbami jest ponad 90 000 000 układów, duży lotek ma tylko trochę mniej jak 14 000 000

Sam czasem buduję układziki na bazie kwadratów np. dla 9 liczb

1 2 3

4 5 6

7 8 9

teraz pionami

1 4 3

2 5 8

3 6 9

skos 1

3 4 8

2 6 7

1 5 9

skos 2

1 6 8

2 4 9

3 5 7

Można dla 4, 9, 16, 25 liczb

Jak wysłałem było 22 kupony 66zakłady za 80 zł na czysto wyszło 120zł i przestałem grać do dzisiaj. Czułem się tak, że ja ich a nie oni mnie ;)

Zasadniczo każdy system jest dobry kiedy poprawnie typuje się poprawnie wylosowane liczby już jest dobrze jak więcej niż 10 i trzeba traktować to jaką zabawę lub malutki hazard bez wiązania z tym nadziei dużej wygranej.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OOO... kiedyś somsiad miał takie stare cudo : )juz nie pamiętam czy Atari czy Commdore. Porzyczył mi, i całymi dniami rypałem w takie wyścigi F1 : )), heh, na pegazusa tez cos takiego było. A swoją drogą to co właściwie można na takim komputerku robić?. Bo tylko ze grać można : ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...