Skocz do zawartości
MF

Atari Commodere i dostęp do internetu.

Rekomendowane odpowiedzi

Poczta, www, wszytko na 8 bitach :D

link do stronki:http://jybolac.virtualave.net/atari/a8ether/

Nie chce tu nikogo urazic ale mnie by sie bardziej taka sieciowka przydala - C128 generuje obraz 640x200 (czego Atari XL/XE chyba nie potrafi) i jest do niego przegladarka www - Hyperlink. Tym bardziej ze rachunki od tepsy na modemie 1.2 kbps zabijaja... :|

 

Pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak Twój podpis :D

to tak dla szpanu bo ktora panienka poleci na atari 800xl :twisted:

 

Hehe, a sa jakies panienki co leca na koputery? To juz dresofony i "duze fiaty" w kolorze czerwonym nie robia tego efektu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miło jest to zajżeć, miałem C64, A500 z MegaRAM 4MB HD 540MB i mam sprawną A1200 z Blizzardem PPC 603e 200MHz/6040 25MHz z 64 MHz.

Nawet do Amigi BG z MS wsadził pazurki pisząc ten straszny AmigaBasic, a największym nieszczęściem Amigi było dostanie się w łapy firmy Commodore

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, jasne, sranie w banie. Amiga byla w powijakach jak projekt wszedl w rece Commodore. Tramiel i jego Atari wylozyl na rozwoj koncepcji Amigi milion dolarow i jakos nie pomoglo to zbyt wiele. Nie umniejszajac nawet odrobine geniusza Jay'a Minera i jego ekipy - trzeba jeszcze miec leb do finansow zeby sie brac za takie przedsiewziecia. Zdana tylko na wlasne srodki Amiga byla z gory (1982) skazana na porazke - dopiero zastrzyk finansowy rynkowego potentata pozwolil sfinalizowanie zamyslu. A z dwojga zlego Commodore bylo lepszym wyborem niz Atari :roll:.

 

Kurna, chcialem cos innego powiedziec, cos bardziej na temat, ale tak mnie wkurza takie pieprzenie w bambus, ze juz mi przeszlo :x.

 

Pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze lata Amigi w Comodore były dobre dla komputera ale co wtedy mogło konkurować nawet z A1000. Dopiero decyzje w latach puźniejszych firmy C= uwaliły projekt Amigi, a za plecami powoli rosła potęga rozwiązań sprzętowych PC.

Pamiętam z tamtych lat minę kloniarza jak zobaczył grę Desert Strek (przepraszam za pisownię)

PS

Do dzisiaj bardzo cenię Amigę i ciężko mi jest przejść do porządku nad upadkiem C= mającego taki sprzęt.

A3000

CDTV

CD32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponoć c64 stwozył polak jakiś i potem go zgnoili i przeszedł do atari i stwozył 580xl czy jak to sie nazywało nazywał sie chyba jack jakiś tam hehe niewiem czy dobze pamietam ale tak mi przez mysl przemkneło, wogule slyszałem ze ten kazik staszewski jeszcze 4 lata temu pracowal na atari, znaczy sie dzwiek składał ;)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek Trzemiel - Jack Tramiel o przeszedl z commodore po klotni z jakim gosatkjiem (nie pamietam nazwiska) i stworzyli Atari ST, Atari XE i starsze modele (np. 800XL) powstaly jeszcze bez Tramiela. A jesli chodzi o muzyke, a dokladniej o midi to Atari ST czy wyzsze modele (np. Mega ST/STE) doskonale sie do tego nadaja i przez dluzszy czas na rynku nie mialy sobie rownych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie stworzył tylko wypromował i puścił w świat chodzi o Pana Tremiela (UpDate głowa nie śmietnik zgadzam się na Tramiela :)).

Na początku Był VIC, C64, C128 potem Atari 520ST w sumie wszyscy mają z co dziękować temu człowiekowi bo podniósł poprzeczkę dla wszystkich firm działających w tedy na rynku.

Nie wiem czy wiadomo ale pierwszy IBM PC nie miał stacji dyskietek a tak jak C64 magnetofon, dopiero seria XT zaczeła pomału podbijać świat.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie Tremiel tylko Jack Tramiel i byl przewodniczacym rady nadzorczej firmy Atari i to za jego czasów powstal Atari ST, oczywiscie (moze sie zle wyrazilem) nie on zaprojektowal Atari ST ale bral udzial w jego powstawaniu (Bajtek 1/1987). Za nim stal sztab ciezko pracujacych ludzi. A po dordze byly tez inne komputery commodore: C plus/4, C 16, C116, C64, C64C, C128, C128D, nie koniecnie w takiej kolejnosci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...