Skocz do zawartości
idelix

Pentium 2.4 HT 800Mhz - 68 stopni !!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

 

Nie wiem dlaczego ale nowy pentium 2.4 HT 800Mhz grzeje mi sie nisamowicie, uzywam standardowego wentylatora intel ktory znajdowal sie w pudelku razem z pocesorem. Podczas bezczynnosci procesor ma temperature ok 50 stopni wystarczy uruchomic jakis bardziej wymagajacy proces np. ropakowywanie i temperatura wzrasta momentalnie do 60 stopni a przy grze osiaga 68 stopni.

Nie ma pojecia co teraz zrobic czy kupowac nowy wentylator zalmana za 200zł i wyciac dziure z tylu obudowy itd.

Bede wdzieczny za pomoc w tej sprawie, moze ktos mial podobna sytuacje z tym procesorem.

 

Pozdr

idelix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Northwood-y na magistrali 800 grzeją się jak diabli w porównaniu do tych na 400 lub 533 !!! U mnie pomogło szlifowanie kapelusza w procu papierem ściernym i wymiana wentyla z BOX-a na Zalamana 6500Cu. Cicho i skutecznie. 42 stopnie IDLE , max 58 stres...Aha przy 3GHz oczywiście !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w stresie na Zalmanie 7000Cu mam 52stopnie. (default Vcore)

Sprawdz dobrze ten boxowy cooler i ew. przesmaruj jakas pasta na srebrze - u mnie AS3, ale juz niedlugo OCZ II :D

 

Oczywiście Zalman na LOW - 1300rpm :wink: Buda zamknięta + 4wentyle na 5V. Cisza jak makiem zasiał :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu moze nie chodzic o przeklamanie. Jesli chodzi o Intela 2,4 HT to jest niesamowity rozrzut jakosci wykonania. Skladalem na nim kompy ktore mialy ponizej 50 stopni w zamknietej, niewentylowanej budzie i takie ktore mialy 65 stopni przy budzie otwartej i to podczas pracy w windzie bez zadnych gier...

nie chodzi tu tez na pewno o dokladnosc pryzlegania radiatora do procesora, gdyz w przypadku gdy procek mial 65 stopni raidatora zwyczajnie nie moglem przytzymac palcem bo parzyl :(

Najpierw wiec sprawdz, czy radiator organoleptycznie jest bardzo cieply, bo jelsi faktycznie jest bardzo cieply, to znaczy ze nie ma problemu z odprowadzaniem ciepla od procka i wina lezy gdizes indziej niz w ukladzie chlodzenia... byc moze napiecie na procku za duze...

 

pozdrawiam Intelowcow z grzejacymi sie prockami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wlozylem do obudowy nowy wiatrak na przedzie, i uzylem pasty.

Temperatura na procku 58 - 61 stopni (w biosie i w programie: winbond hardware doctor) w obudowie 28 stopni.

Najdziwniejsze jest to ze jak odpalilem mp3, film, rozpakowywanie, sciaganie plikow z interka, antywirusa to podskoczyla zaledwie do 63 stopni.

 

Takze teraz nie wiem czy isc po zalmana 7000A Cu za 200 zl, czy temperatura spadnie do 48-50stopni i podskoczy najwyzej do 55-58

dla 10 stopni jeszcze by sie oplacalo.

 

Z gory dzieki za konkretne odpowiedzi.

 

Pozdr,

idelix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm... moze bys podal jakie masz mobo?

ja mam epoxa 4pda2+ i teraz w stressie mam 60C a mialem ponad 80C !! 8O mi pomogla aktualizacja biosu.

poza tym zdejmij to czarne cos na radiatorze od boxowego wentla i przesmaruj czyms porzadnym. zalman 7000a-cu nie jest zlym wyborem ale moim zdaniem troche drogim:( i dlatego powoli kompletuje wc :twisted: brakuje mi tylko blokow , co prawda wyjdzie mnie drozej niz ten zalman bo ok 400-450 zlociszy ale przynajmniej bede mogl go hardcorowo krecic :twisted: i to przy malych temperaturkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup AMD - bedziesz miec 40 stopni w stresie.

widze ze do naszego forum dolaczyl kolejny fanatyczny maniak firmy amd

To juz ktorys z kolei post w ktorym najezdzasz na intela :twisted:

Stwierdzam fakt, czyz nie? Stwierdzanie faktu ze:

a) Celeron nadaje sie do programowalnych kalkulatorow Bolek

B) AMD ma nizsza temperature pracy

to maniactwo? A to ciekawstka - fakty to maniactwo. Dobre, dobre, nawet smieszne.

 

Kup AMD - bedziesz miec 40 stopni w stresie.

On juz ma procka :!:

Jakbys chcial zauwazyc, to NIE pytal "co kupic?" :!:

 

:evil:

Zawsze mozna sprzedac i jeszcze na tym zarobi nie tracac wydajnosci. Gdzie problem.

 

Kup AMD - bedziesz miec 40 stopni w stresie.

A ty kup sobie Via. Będziesz miał temperature otoczenia na samym radiatorze.

Via ma delikatnie mowiac kiepska wydajnosc.

 

 

 

Podsumowujac: jak kiedys AMD mialo wysokie temperatury a Intel niskie to to bylo zle, bo co to za smieszne procesory co sie grzeja na 70 stopni i wiecej. Teraz AMD ma duzo nizsza temperature pracy przy tej samej lub wyzszej wydajnosci to z wysokiej temp. Intela robi sie miernik "mocy" takiego porcesora. LOL jak to sie opinie i poglady moga szybko zmieniac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a) Celeron nadaje sie do programowalnych kalkulatorow Bolek

B) AMD ma nizsza temperature pracy

Nooo, mamy nowego inżyniera! Masz szanse zatrudnienia w firmie mastersoft, za ok. 3000 PLN na rękę z podwyżka za ok 6mies. jeżeli odpowiesz mi na następujące pytania:

 

ad a. Jak masz zamiar dostarczyć celeronowi włożonemu do kalkulatora dostatecznych ilości energii, oraz jak rozwiążesz problem wyświetlania informacji. Poza tym nie uważasz, że układ 13nm (nwood) to trochę za dużo jak na kalkulator? Praktycznie wystarczyłby polski odpowiednik 8088 (któryś MCY, nie pamiętam).

 

ad b. Jaka jest przyczyna (konstrukcyjna) wyższej temperatury pracy procesorów intel (dla ułatwienia dodam, że ma to sporo związku z jednostkami ALU oraz pamięcią cache).

 

 

Via ma delikatnie mowiac kiepska wydajnosc.  

W jakich zastosowaniach? Jaki był cel konstrukcyjny procesora VIA EZRA oraz SAMUEL?

 

 

LOL

Tak.

 

 

Piszę po raz kolejny:

1. Nie jestem fighterem intela, chciałbym stację roboczą na opteronach, ale nie mam.

2. Athlon 64 jest genialny

3. NIENAWIDZĘ!!! domorosłych lamerów. :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poke wszystko ok moze i masz racje ale to nie jest watek na temat co lepsze amd czy intel co sie miej grzeje itd. Z tego co widze wszedzie robisz tylko burdel w topicach. Ten czlowiek nie pytal sie czy ma wymieic proca na amd tylko - dlaczego mam taka temperature ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poke wszystko ok moze i masz racje ale to nie jest watek na temat co lepsze amd czy intel co sie miej grzeje itd. Z tego co widze wszedzie robisz tylko burdel w topicach. Ten czlowiek nie pytal sie czy ma wymieic proca na amd tylko - dlaczego mam taka temperature ....

To dosc standardowa temepratura na P4 z takim taktowaniem i dosc kiepskim (czytaj: tanim) chlodzeniem. Dlatego jedyna odpowiedzia na takie pytanie jest analogia samochodowa: wlasciciel Fiata126p dziwi sie ze za nic nie moze osiagnac 100km/h w ciagu 5 sekund. I pisze to bez podtekstow aby jakis wielbiciel "genialnych" celeronow (vel nem) nie posadzil mnie o opinie ze P4 przyrownuje do tego "cudownego" samochodu. Po prostu taka juz jest natura P4 na tak wysokich magistralach i voila - glowa w mur lub WC, ewentualnie Thermaltake, Zalman lub cos tej klasy jak ktos chce miec chlodniej. Nikt nic lepszego nie wymysli chocby myslam i sto lat przy tym P4. W zwiazku z tym jezeli nie pasuje mu temp. sa dwa rozwiazania:

a) zostaje przy Intelu i kupuje Celerona/slabszy P4

B) kupuje Athlona

Propozycje a) odrzucam bo nie po to ktos kupuje taki szybki procesor aby jak w np. (s)celerach cofac sie w wydajnosci o okolo 2 lata lub slabszy P4 bo tez niewiele zyska - nizsza wydajnosc i niewiele nizsza temperatura. Idelix musialby wybrac >znaczaco< wolniejszego P4 aby miec nizsza temperature. Pozostaje wiec jedynie opcja B) - czyli identyczna wydajnosc i nizsza temperatura. I to jest dla mnie optimum.

 

 

Nom - wybacz ze nawet nie przeczytalem w calosci Twojego bredniokomentu i w zwiazku z tym nie chce/nie moge sie do niego ustosunkowac. Szkoda mi czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja kupiłem ZALMANA 7000A-ALCu to mi temperatura spadła w idle o ponad 13 stopni.

A poke głupoty piszesz i tyle

kolejny zakompleksiony użytkownik AMD.

Przeczytaj jeszcze raz moj ostatni post: pisze tam wlasnie o Zalmanie. A pozniej jeszcze raz i jeszcze raz - moze dotrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie testuje AXP1700+ przekręconego na 2200MHz. Temperatury rzeczywiście niskie (41 IDLE) ale czy można im wierzyć skoro radiator parzy. Całość stoi na Epox-ie 8RDA3 z pamięciami GEIL DDR400 CL2. W benchmarkach całość wypada nieźle ale w porównaniu do mojego PIV to jest żenada. Wszystko chodzi jakość dziwnie wolniej (chyba , że się juz przyzwyczaiłem do PIV). Zastawilem to wszystko aby porównać samemu to co pisza w pyskówkach na tym forum użytkownicy AMD i w tym momencie stwierdzam WSZYSTKO IDZIE DO ŻYDA !!! POMYŁKA !!! Aha strzelania z głośników przy SB Audigy nie rozwiązałem do tej pory a na dysku pojawiły się błędy zapisu. Czyśby słynna zablokowana magistrala nForce SUX??? No bo czy to wytłumaczyć skoro na Intelu to wszystko śmiga... A juz kurcze myślałem , że się przerzucę i zaoszczędze parę złotych. Niestety - nie tędy droga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co ja mam powiedziec/napisac - przez AMD:

- pojawiaja sie bledy zapisu na HD

- SBLive strzela

- windows wolno dziala

 

No co ja mam napisac.....? Moze to ze jak ktos nie zna sie na overclockingu to zeby tego nie robil?

poke gdybys nie zabieral glosu w dyskusji w ktorej i tak nic pozytecznego nie jestes w stanie wniesc poza rozglaszaniem i uswiadamianiem wszystkich ze amd jest szybsze, mniej sie grzeje, jest tansze, jest ladniejsze, ma lepszy cooler w boksie, ladniejsze pudelko, lepsza gwarancje, mocniejsze jadro, mniej mhz a wiekszego kopa itd to nic nie musial bys teraz pisac a my nie musieli bysmy odpowiadac na twoje napastliwe posty.

Bylo juz wielu takich uzytkownikow na forum ale sie opamietali - nagle pojawiasz sie ty i siejesz niepotrzebny zamet.

Ja nie lubie amd ale nie pisze w kazdym poscie o tych procesorach zeby uzytkownicy je wymienili na intele ....

Troche wiecej loozoooo

Peace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co ja mam powiedziec/napisac - przez AMD:

- pojawiaja sie bledy zapisu na HD

- SBLive strzela

- windows wolno dziala

 

No co ja mam napisac.....? Moze to ze jak ktos nie zna sie na overclockingu to zeby tego nie robil?

Chłopie weź się opanuj i przestań się ośmieszać.

 

1)Windows nie chodzi wolno na tym AXP !! Chodzi wolniej niż na PIV

2)SB Live strzela - nic na to nie poradzę. Prawdopodobnie jest to jakiś bład w konstrukcji nForca gdyż nie jestem odosobnony z tym problemem

3)Jak zapewne wiesz (a z twojej wypowiedzi wynika ,że jestem leszczem w overclockingu w porównaniu do Ciebie) nForce ma zablokowane PCI na 33MHz a AGP na 66MHz niezależnie od magistrali więc wszystko poza procem i ew. pamięcią powinno chodzić nominalnie.Skąd te błędy w logach???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. W pracy mam PIV 2.4 (533) na SINXP 1394 (Joshua tez miales chyba takie mobo swego czasu) i tam na standardowym chlodzeniu temp siega 68 stopni. Jest max goraco, ale to wina chyba mobo.

 

W domku na Asusie z procem tym samym (ale 800) w budzie Antec'a mam:

- Asus PcProbe 30-32 st. C,

- AIDA pokazuje to samo.

Zakladam, ze moga byc przeklamania, znaczy sie zamienione odczyty mobo i cpu. W biosie temp okolo 36 stopni.

Wentyl chodzi cichutko, nie jest goraco...proc tez wydaje sie byc zadowolony :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak zieeef co do klotni...

 

 

jesli chodzi o sprzet to jakies przeklamania sa w czujnikach...

 

 

Dares pytanie czy dziala ci PAT na tym asusie? bo mam do wymiany mobo z podpisu i mam do wyboru Twojego Asusa lub Abit ic7-g... odp na prv mi daj nie czeba zasmiecac watku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...