Skocz do zawartości
MortMW

Barton 2500+ na default + Arctic Cooling/CU w stresie 55st.?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pewne wątpliwości, czy aby temperatura mojego procesora nie jest zbyt wysoka?

Czytam bowiem Wasze posty, a w niektórych napisane jest o temperaturach ok. 40st.

Czy tak wysoka temperatura jest prawidłowa, czy może coś jest "nie tak"?

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam,

mort

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55 stopni bylo na barton2500 przy radiatorze coolermaster aero7+ czy jakos tak (caly miedziany) przy wiatrku prawie na minimum..... przy maks bylo okolo 50..... bez wentylacji budy oczywiscie i zadnych szlifowan i srebrnych past :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Barton 2500 przy FSB 200 (czyli Barton 3200) ma na Arctic Cooling Copper Silent TC2 Rev. 2 (z czujnikiem temperatury) 58C w stresie. Fabryczny program do monitorowania mojego Solteka pokazuje tę temperaturę na żółto, co oznacza mniej więcej "bądź czujny, ale nie ma jeszcze powodu do obaw". MBM 5, uważany za bardzo dobry, pokazuje tę samą temperaturę, czyli nie ma przekłamań.

 

Mój cooler jest przeznaczony dla Bartona 3200 i w stresie podnosi obroty do ok 2100 z 1000-1100 w spoczynku (39-40C). Domyślam się, że priorytetem w tym coolerze jest cicha praca wentylatora, a nie zimny procesor. Nie sądzęjednak, żeby producent dopuszczal do temperatury niebezpiecznej dla procesora, jeśli wiatrak ma jeszcze zapas prędkości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przedewszystkim w czym czytasz ta temperature bo jak z biosu to ona czyta z core czyli temp masz okolo 40C jezeli w biosie masz 60C to moze jeszcze raz zaloz ten heatsink moze cos zle zalozone ..bios uleprz nio i chyba na tyle... oo dotknij heatsink i zobacz czy naprawde jest cieply...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...