Skocz do zawartości
reed

Okradziony i zrozpaczony :(

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie dlatego trzymam swojego bika w mieszkaniu mimo zalosnego metrazu - 19,8 m. kw.

Nie stac mnie na zakup drugiego S-Worksa zwlaszcza ze okres prosperity sie skonczyl :-(

Jesli to byly jakies firmowe rowery napisz jakie, jakie mialy modyfikacje itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo to skutek walki z pseudokorupcja w Polcji a wystarczyloby jak w cywilizowanych krajach zeby Policja mogla wspolpracowac z firmami ubezpieczeniowymi (wspolpracowac czytaj miec z tego kozysci finasowe) tak samo gdyby partycypowali w srodkach uzyskanych za sprzedaz mienia ktore ulega przepadkowi itd

Benek, założe się o miliard, że oni współpracują a nawet sami nakręcają, ale nie z firmami ubezpieczeniowymi lecz z drugą stroną :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mam roweru i nie moga mi ukrasc :P

U mnie w miescie to alpinisci sa...

Jak ktos na 4 pietrze ma rower na balkonie to gostal po balkonach do gory sie wspina a potem bierze na plecy i schodzi tez po balkonach... ale ludzie zmadrzeli i nie zostawiaja na balkonach bo widzieli tego alpiniste ... i tak go ktos "uszkodzil" za kradziez i sie nie pokazuje na osiedlu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za wyrazy wspolczucie.

Rowerki zaje...li z tzw "komorki" na podworku.

Numery oczywiscie podalem Policji, nawet numery opon, bo kupilem w tamtym roku kewlary i byly z nimi takie jakby gwarancje czy cos w tym stylu z numerami.

Byly rowerki takim dingsem swiecacym w UV znaczone.

Niestey gliny wiekszych szans nie gwarantuja, wiadomo :(

Szkoda mi ich strasznie bo duzo kasiory w nie wsadzilem, moze to nie jakies full wypas, ale tez nie byle co.

Ostatnio jeszcze siodelka na RoyalGel-e wymienilem, kupilem zajebista pompke, ten zasobniczek pod sidelko i pare innych rzeczy.

Sam liczniko/komputerek cos chyba ponad 200 zl kosztowal i byl zajefajny, no i oswietlenie :/

Szlag mnie trafia normalnie, ale najgorsza jest bezsilnosc, to dobija.

Mam tylko nadzieje ze znajde kiedys ten rower, najlepiej ze zlodziejem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

(...)

Numery oczywiscie podalem Policji, nawet numery opon, bo kupilem w tamtym roku kewlary i byly z nimi takie jakby gwarancje czy cos w tym stylu z numerami.

Byly rowerki takim dingsem swiecacym w UV znaczone.

(...)  

Z Tym UV to widać że byłeś przygotowany na taką ewentualność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

Mam tylko nadzieje ze znajde kiedys ten rower, najlepiej ze zlodziejem.

niechciałbym być wtedy w jego skórze

p.s. na Twoim miejscu to sam bym się pokręcił po giełdach i takich tam, kumpel tak znalazł swój rower no a sprzedawca dostał smary jakich mało ofkorz :)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie już z tymi żartami, próbujecie obrócić w żart coś co wcale nie jest śmieszne, ani nie wiecie jak wygląda złodziej ani ilu ich było, to może być 2 smarkaczy a może być i 3 zbirów, po za tym nawet gdyby reed dał fotke to tym bardziej wiedzieli by kogo unikać.

 

Współczuje.

 

Rower jest bardzo specyficzny, na pewno jeśli zobaczy go ktoś z tweaka to damy znać :wink:

 

Reed, gdybyś napisał warunki w jakich został skradziony, można by ustalić więcej, wbrew pozorom to daje wiele, np lokalizacja komórki czy są tam inne i czy jest ich dużo, czy jest to miejsce publiczne czy tez typowe "zacisze" i sposób w jakiego dokonano włamania, czy wygląda to na robote dzieciaków czy "fachowców" jeśli dzieciaki to rower może a raczej na pewno jest gdzieś w okolicy i wówczas warto pochodzić (lub podzwonic) po komisach, lombardach jest szansa ze tam go znajdziesz, jeśli fachowcy to szanse drastycznie spadają. Taki zapewne wsiada w pociąg, robią kilka rowerów i jadzie z nimi na drugi koniec kraju...

W największej części rowery są kradzione w celu dalszej odsprzedaży już samo to daje wiele do myślenia. Dzięki temu można bardzo zawężyć pola poszukiwań, np do giełd, komisów, serwisów aukcyjnych (allegro, adico)...

 

Mimo iż szanse są bardzo małe, nie poddawaj się, możesz próbować. My trzymamy kciuki i pomożemy na tyle ile będzie sie dalo :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha i warto by było abyś rozpisał w miarę możliwości części obu rowerów, jest też duże prawdopodobieństwo że zamiast sprzedawać cały rower, będą próbować opchnąć wszystko na części, więc trzeba poszukiwać nie tylko samego roweru, ale np licznika, siodełka, rogów, przeżutek, ramy, no i widelca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reed nie podawaj wszystkich szczegolow bo moze zlodziej byl z tweak'a tez tak moze byc

i wtedy wszystkie slady zamarze typu numer seryjny itp

 

A tak wogole co byscie zdzialali gdybyscie widzieli kogos na tym rowerze??????????

 

Przeciez co 4 temat na tweak'u na oslej ze ktos dostal wpier.ol, albo kogos skroili, wiec po co te szczegoly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no coz mnie obrobily w sumie z 5 rowerow o lacznej wartosci przekraczajacej 20tys zl... no ale co zrobic... jako dalej zyje

Reed ciesz sie ze to nie byly naprawde drogie rowery

co nie zmienia faktu ze zajumali

znam to uczucie

jeszcze bezradnosc (hehe tylko ze ja wiem kto ukradl i jak nadarzy sie okazja to za<span style="color:red;">[ciach!]</span>le tych zlodzieji)

....

wspolczuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rrrwa twa....

jak slysze od znajomych, ze im bika ukradli.to wrze we mnie...

mojej pannie ukradli rower to sie poryczala...

sk...syny..

co ja sie tego rowerku naszukalem..po gieldach..po bazarkacj.

a policemany oczywisnie maja to gleboko w ...d u p i e..

powiedzieli.." wie pani...eee...niech se pani nowy kupi czy cuś..."

wspolczuje ci reed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ukradli 5-letniego rometa. Zgłosiłem na policję i - o dziwo - znaleźli! Nie miał co prawda nawet wybitego numeru ramy, ale opis był bardzo dokładny, a na rower natrafiono wśród innych skradzionych, w jakiejś dziupli.

 

Teraz mój dwukołowiec robi za dowód w sądzie, rdzewieje i czeka na rozprawę - i tak już od dwóch miesięcy.

 

Swoją drogą to straciłem go w dość głupi sposób - zostawiłem na klatce kiedy wchodziłem do kumpla. Nie podejrzewałem, że ktoś będzie szukał zdobyczy na 4tym piętrze. Po 10 minutach już go nie było. Moim zdaniem wszystkim skurczybykom, którzy potrafią zabrać cudzą własność i nie widzą w tym nic złego, powino się podnieść napięcie rdzenia, najlepiej za pomocą jakiegoś krzesła... (może przesadzam, ale jak wtedy musiałem wracać do domu na piechotę, to tak właśnie myślałem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a policemany oczywisnie maja to gleboko w ...d u p i e..

powiedzieli.." wie pani...eee...niech se pani nowy kupi czy cuś..."

wspolczuje ci reed

Greg, jest takie powiedzenie czy sie stoi czy sie lezy 1500 sie nalezy, co ma zrobic biedny policjant kiedy bierze 1,5-2k ma spluwe ktorej w kazdej chwili moze uzyc biedaczysko jezdzi sobie mondeo z kamerkami, panstwo mu funduje co tylko sie da i jak sie da, chroni go prawo bezprawia, sam jest bezkarny, to jakzesz biedak ma sie przemeczac? Stanie z radarkiem robota mila i przyjemna, flaszeczke obali "za bezpieczny", no i pojedzie dalej :lol: :lol: :lol: chwytac nietrzezwych, a co tam policjant za jakims rowerem bedzie ganial... :?

 

Jesli kogos to cieszy to powiem ze tu nie ma sie z czego smiac to jest tragiczne i to jest autentyczny obraz moze nie calej naszej policji ale duzej wiekszosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mrtnt chyba za duzo komedi sie naogladales najlepiej krytykowac innych a sam co robisz? myslisz ze policja specjalne bedzie wszyskich menelow sprawdzac zeby znalesc rower? nie zyjemy juz w panstwie totalitarnym nie ma juz dyscypliny

PS nie jestem zwolennikiem komuny :twisted: ale czasem trzeba trzymac ludzi krutko za gebe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to straciłem go w dość głupi sposób - zostawiłem na klatce kiedy wchodziłem do kumpla.

Daaa... wszedzie szukaja. Mi sie przez plotek do ogrodka dostali i zabrali dwa rowery.. musialo byc ich wiecej niz jeden bo inaczej nie ma mowy by im to wyszlo. Co najlepsze to jakos to zrobili w ciagu dnia i nikt sie nie skapowal.. ehhh mloda bylam i glupia, teraz rower mam pomalowany w ciapki by sie nie przedstawial zbyt ladnie i siedzi w garazu.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

policja nie znajdzie na 101% jedyna sznasa to na własną ręke

To bardzo smutny fakt :?

Policja po prostu nie szuka, chybą, że się akurat napatoczą na złodzieji :)

w 2001 r. wykrywalniość kradzieży z włamaniem 13 %, w 2002 r. 11 %

O czym to mówi :?

Policja w Polsce nie funkcjonuje, jest tylko z nazwy

Po prostu jej nie ma. A nie ma bo obywatel nie chce z nią wspólpracować (tak jakoś dziwnie zostało po poprzednim systemie). Po za tym policjant nie ma motywacji by łapać przestępców, za te 1500 zł brutto, po to by złapanego gó_wniarza prokurator następnego dnia wypuścił, bo zbyt niaska szkodliwość. Mamy w Polsce zły źle funkcjonujący i zdemoralizowany system prawny.

W szwajcarii jak źle zaparkujesz to cię sąsiad upomni a gdy olejesz to powiadomi policję, która cię doprowadzi do porządku. Tam dom możesz spokojnie zostawić otwarty, nikt cie nie okradnie :!:

ja zostałem okradziony ponad rok temu. Włamali mi się do domu w zasadzie ukradli tylko komputer i sprzęt HiFi, resztę wybebeszyli.

Dobrze że byłem ubezpieczony i ubezpieczyciel wypłacił odszkodowanie.

Natomiast strat moralnych wściekłości i upokorzenia nic nie zwróci :?

 

Po tym zajściu mam takie refleksje.

Sami nakręcamy złodzieji kupująckradziony towar :?

pomijając to że kupowanie kradzionego to paserstwo, to kupowanie od złodzieja powoduje to, że złodziej ma dalszą motywację do działania

jest popyt jest podaż.

Przykład jeden z moich sąsiadów stracił panel od radia. Pojechał na wolumen i kupił za 150 zł panel, nowy panel w sklepie do jego radia kosztuje około 500.

Od kogo to kupił ? Od uczciwego sprzedawcy czy od pasera :?

Giełda samochodowa, części używane :!: :!: Co to jest :?: 90 % tych części pochodzi z kradzieży.

Polak biedny to kupi tańsze, a to, że go później Opi&%$#lą to go w danej chwili nie interesuje, przecież trafił okazję ma taniej :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[Greg, jest takie powiedzenie czy sie stoi czy sie lezy 1500 sie nalezy, co ma zrobic biedny policjant kiedy bierze 1,5-2k ma spluwe ktorej w kazdej chwili moze uzyc biedaczysko jezdzi sobie mondeo z kamerkami, panstwo mu funduje co tylko sie da i jak sie da, chroni go prawo bezprawia, sam jest bezkarny, to jakzesz biedak ma sie przemeczac? Stanie z radarkiem robota mila i przyjemna, flaszeczke obali "za bezpieczny", no i pojedzie dalej  :lol:  :lol:  :lol:  chwytac nietrzezwych, a co tam policjant za jakims rowerem bedzie ganial...  :?  

 

Jesli kogos to cieszy to powiem ze tu nie ma sie z czego smiac to jest tragiczne i to jest autentyczny obraz moze nie calej naszej policji ale duzej wiekszosci.

Dobrze, że powiedziałeś, że nie wszystcy policjanci tacy są jak ich opisujesz.

Policjant boi sie zrobić cokolwiek, a dlaczego? Bo przez obywateli ma poobcinane uprawnienia maxymalnie. Potem, ze wszystkiego musi się tłumaczyć i co gorsze okazuje się, że bandyta ma więcej praw niż policjant i policjant staje się poszkodowanym. Bandyta zaśmieje się w twarz policjantowi i sobie pójdzie. A jak już coś policjant zrobi to jest standarcik - nadużywanie prawa i wielkie wrzuty. Kurde, policji ludzie powinni się bać a nie śmiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...