Skocz do zawartości
Gregfan

POMOCY! Czym najlepiej sprawdzić dzielniki PCI?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dylemat! Posiadam płytę ECS K7VTA3 v 5.0 na KT333 i ustawiłem na niej durona 1200 na 8x167MHz. Płyta powinna mieć przy takim FSB dzielnik PCI 1/5... i tu jest problem: odpalam AIDĘ i w zakładce Płyta główna -> Właściwości magistrali mikroukładu płyty głównej -> Rzeczywista częstotliwość taktowania = 67 MHz (QDR), wnioskuję, że jest to wartość szyny AGP - czyli dzielnik 1/5 (PCI wówczas 33,5 i jest w normie) - OK!; natomiast SiSoft Sandra 2003 we właściwościach płyty głównej wyraźnie podaje multiplier PCI 1/4x i wartość 42 MHz - czyli o wiele za dużo?! Dodam jeszcze, że system przy tych ustawieniach działa stabilnie i nie powoduje żadnych zwisów.

Moje pytanie jest jak w tytule: czym najlepiej sprawdzić dzielniki PCI i jaki program podaje najbardziej wiarygodne wyniki? Płyta główna napewno obsługuje Athlony pracujące na FSB 166 czyli musi mieć dzielnik 1/5! Może ktoś z użytkowników tego ECS-a pracującego na FSB powyżej 166 powie jak to jest u niego z wynikami PCI w Aidzie i Sandrze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki mechl!n - trochę mnie uspokoiłeś z tą Sandrą... Ja myślę, że jednak AIDA podaje dobry wynik taktowania AGP, bo wraz ze wzrostem FSB powyżej 166 wyniki wychodzą takie jak przy dzielniku 1/5, a poza tym system jest stabilny, co przy PCI na poziomie 44 MHz i AGP na 88 MHz (jak podaje Sandra) nie byłoby takie pewne!

Może ma ktoś jeszcze jakieś pomysły jak sprawdzić taktowania PCI i AGP (przy określonym dzielniku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby nie było żadnych wiarygodnych programów do sprawdzenia dzielników PCI i AGP, czy tylko nikt nie chce podzielić się ze mną swoim doświadczeniem! Sprawdzałem kilka programów diagnostycznych, ale żaden nie podaje jasno tych danych. Będę wdzięczny za jakiekolwiek rady!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się przy okazji zapytam Jakie karty są najbardziej wrażliwe na wysoką częstotliwość magistrali PCI i AGP. Mam kartę sieciową ADMtec, kartę telewizyjną PixelView PlayTV Pro (BT878p+). Karta grafiki jak w podpisie. A czy dysk dobrze znosi wyższe częstotliwości :?: Jaka jest bezpiczna granica FSB (nie mam dzielnika 1/5).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...