Skocz do zawartości
Hanu

Radeon 9800 na 9800XT - krótki poradnik

Rekomendowane odpowiedzi

No to czekam na pierwsze wyniki po flashu ...

Biosik jest przystosowany do zegarow XT czyli 412/365 - zaden 9800 pro/nonpro tego nie wytrzyma 8O

ciekawe jak sie kreca karty na tym biosie - moze ktos wyprobuje :wink: najbardziej by mi zalezalo na wynikach Herca 9800 np - oczywiscie trzeba zjechac z zegarami :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hanu - no pewnie masz racje myslac o pro, jakos ostatnio interesowalem sie tylko kartami nonpro (Hercem w szczegolnosci :wink: )

 

michael_21 - pewnie ze mozna, ale jesli twoje pro nie wytrzymuje takich wartosci to trzeba zjechac z zegarami do akceptowalnego poziomu jaki sobie zmierzysz przed flashem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja flashowalem Saphira 9800 @ 9800pro i jest ok. Dodalem tylko radiatory na 3.3ns Samsunga.

Jak sprawdze taktowanie XT to tesz przeflasciach!e. Musze tylko znalezc wersje biosu od 128 ramem (sa takie XT?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pietrek--->A karta chodzi ci na ustawieniach XT?? Bo ten Flash daje tylko napis. Sytuacja identyczna, jak przy pamięciach Infineona. Jak zainstalujesz BIOS od Samsunga to się nie zepsują, tylko nie poprawią możliwości OC. Alke przecież jest BIOS do XT do pamięci Samsunga- http://www.ocfaq.com/softmod/bios.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CHYBA SIE NIE ODWAŻE..............JESLI KTOŚ JUŻ PRÓBOWAŁ TO PROSZĘ O OPINIE JAK SIĘ SPRAWUJE KARTA..................CZY MOŻLIWE JEST ŻE TEN BIOS DAJE TYLKO W NAZWIE DODATEK XT, BO TO RACZEJ NIE MOZLIWE ZEBY ZWYKLY 9800 NON PRO POSZEDL JAKO xt, NAWET NA OBNIZONYM TAKTOWANIU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biosik już zmodowałem bo moja karta wytrzymuje max be zarfeaktów 405/710 więc jak znajde tylko trochę czasu (myśl że koło środy) to flash i napisze jak wyniki. Chyba że mnie ktoś ubiegnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co wczoraj dostałem swojego 9800NP a już wymęczyłem go i zmodyfikowałem sprzetowo na 9800Pro. Teraz wiem, że dziala bez problemu na 412/365 (częstotliwości XT). Więcej też działa, ale dam mu spokój bo jeśli powiem, że temperatury na nim są wysokie to będę łagodny w wypowiedzi... on parzy na wszystkich radiatorkach !! Muszę dorobić bloki wodne na całość. Oczywiście potem jeszcze szykuje się modowanie napięcia GPU i DDR i mam nadzieję wykręcić minimum 450+/400+

 

teraz tylko muszę więcej poczytać o tej modyfikacji na XT bo dziwne rzeczy dzieją się czasami po wgraniu biosu od XT 256MB na zwykłego 9800 128M...

 

Poczekam jeszcze też na mojego Enchance'a 460W, którego umiejętnie spaliłem robiąc moda +3.3V :wink:

 

Teraz pracuję na mocnym firmowym 300W i wiesza się dopiero przy procesorze ustawionym na 3.4GHz 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co wczoraj dostałem swojego 9800NP a już wymęczyłem go i zmodyfikowałem sprzetowo na 9800Pro. Teraz wiem, że dziala bez problemu na 412/365 (częstotliwości XT). Więcej też działa, ale dam mu spokój bo jeśli powiem, że temperatury na nim są wysokie to będę łagodny w wypowiedzi... on parzy na wszystkich radiatorkach !! Muszę dorobić bloki wodne na całość. Oczywiście potem jeszcze szykuje się modowanie napięcia GPU i DDR i mam nadzieję wykręcić minimum 450+/400+

 

teraz tylko muszę więcej poczytać o tej modyfikacji na XT bo dziwne rzeczy dzieją się czasami po wgraniu biosu od XT 256MB na zwykłego 9800 128M...

 

Poczekam jeszcze też na mojego Enchance'a 460W, którego umiejętnie spaliłem robiąc moda +3.3V  :wink:  

 

Teraz pracuję na mocnym firmowym 300W i wiesza się dopiero przy procesorze ustawionym na 3.4GHz  8)

Szymek gratuluje, trafił ci się naprawdę super egzemplarz. Jestem pod wrażeniem tego ile z niego wycisnąłeś. Mógłbyś nam napisać jakie masz wyniki w 3DMarku 2001 i 2003.

 

A tak poza tematem to nie chcesz go sprzedać .........może moglibyśmy się jakoś dogadać..napisz jakiej firmy jest ta karta.....his, hercules, szafir a może cos innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymek gratuluje, trafił ci się naprawdę super egzemplarz. Jestem pod wrażeniem tego ile z niego wycisnąłeś. Mógłbyś nam napisać jakie masz wyniki w 3DMarku 2001 i 2003.  

 

A tak poza tematem to nie chcesz go sprzedać .........może moglibyśmy się jakoś dogadać..napisz jakiej firmy jest ta karta.....his, hercules, szafir a może cos innego?

Hehe no ładnie podobny z Ciebie maniak jak ja :) Przecież widzę, że masz w podpisie jedngo 9800@Pro :P

 

Mój model to Hercules NON PRO. Bardzo bardzo muszę wykombinować chłodzenie wodne bo widzę, że można przekroczyć 400 na rdzeniu/pamięciach ale tylko z chłodzeniem porządnym (artefakty).

 

A jak się już zchłodzi to trzeba będzie zmodować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie z pożądnymi radiatorami i ostrym nawiewem na 12v i 3000rpm, karta chodzi stable bez artefektow!!! :!: :!: :D podobnie jak u ciebie szymek 400/400 8O 8O 8O jak na razie to rekord wiecej się poprostu bałem sie krecic z obawy ze karta nie da rady i ją spale, tak jak to miało miejsce z moja poprzednią kartą PowerColorem 9800non pro, przy 390 :( poszedł w niej jakiś scalak przy pamięciach , Ale Hercules to highendowa klasa wśród radeonów,

 

Po wypowiedziach jednak widać że chyba wszystkie Herculesy się nieźle kręcą, różnice w egzemplarzach sa niewelkie, wiadomo ze czasami mozna trafic niezłego odmieńca który pójdzie na 420-430 bo i takie się zdarzają. ale aby trafić taką kartę trzeba być w czepku urodzonym albo miec jakiegoś znajomego znajomka który testuje 20 kart tygodniowo i odłoży nam jakiś niezły egzemplarz.............ale do tego tzreba miec znajomości i układy.

 

Przyponinam że nadal czekam na osobnika ktory zmoduje swojego Herca9800 non pro na XT, jak sie pewnie domyślacie nigdy nie warto być w tej dziedzinie pierwszym, Poprostu za duże ryzyko.....dziś siedzialem troche na zagranicznych forach i ciezko znalesc maniakow co tego moda probowali..............wiadomo jak to jest z wgarniem biosu od 256mb karty do 128, ale podobno za 2-3 dni :D :D :D wyjdzie jakis zmieniony biosik dla posiadaczy 9800 non pro...........wtedy zacznie jazda bez trzymanki..........mam nadziej ze wtedy wykrece magiczną liczbe 6.500 3Dmarków :?: :?: ........bo narazie to dla mnie wciąż marzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acha jeszcze jedno Szymek jeśli szukasz jakiegoś konkretnego chlodzenia a nie chcesz ladować się w wode spróbój zrobić coś takiego albo cos podobnego.

 

zapraszam do linka

http://nexushardware.com/articles/index.php?id=16

 

Powodzenia i daj znac do ilu dobiłes z tym podkręcaniem. tylko nie przedobrzyj do bedziesz miał tak jak ja Black screen, i dym w obudowie. Oczywiście nikt ci tego nie życzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pięknie poszedł ten twój Herc :) gratulacje !!. Ja na razie jadę tylko na BIOSie od PRO i wszystko jest OK ale troszkę mnie kolano bierze przed dalszym o/c. Taka ta karta ładna że szkoda by było ją spalić ale poczekamy zobaczymy :P Może jak ten nowy BIOSik wyjdzie to się odważę i wgram go - zobaczymy ile wyciśnie. P.S. u mnie podobnie jak Szymek mówi - karta to piekarnik można tosty szykować na śniadanko :) Pozdrawiam !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do modowania na XT to na innych forach po prostu wgrywają BIOS od XT i jak coś jest nie halo to podmieniają na oryginalny NA ŚLEPO jak nie ma obrazu...

 

Podobno zespuć na stałe się nie da karty tak więc NIBY zawsze jak nie będzie działać ten BIOS od 256MB XT to można powrócić do starego...

 

Dzięki za linki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może lepiej coś takiego zamontować :http://www.sirius.pl/news.php?id=2617

Obawiam się że to będzie za mało, tzn wiatrak za słaby bo reszta jest OK.

Poczekamy kiedy bedzie w sprzedazy i jak wypadną testy na 9800Pro po OC. Pozatym tam w recenzji jest napisane ze z tym wiatrakiem mozna dojechac stable bez artefektow tylko na 385MHZ a mu tutaj rozmawiamy o 400 i wszystkim co jest powyżej 400.

 

Niepowiem wygląda całkiem nieżle i do tego zapewne jest cichutkie, jesli ktos chce jechac z podkrecaniem na PRO to takie chlodzenie powinno mu wystarczycz , sami piszą ze jedzie do 385, dla tych co modują na XT to chyba ciut za mało ale moge sie mylić.....

 

 

Podobno jest jeszcze możliwośc (gdzies widzalem takiego moda) ze można założyć dwa Zalmany. Tzn jeden na drugim do tego wiatrak albo dwa w zaleznosci od podkrecenia . Czytałem że to dosyc wydajny sposób i do tego w miare cichy. Poszukam na necie i podeśle wam linki Pozdrawiam PaoloWAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ale czy ja dobrze słyszę,że chcecie uzyskać 400 na pamięciach? Przecież do jest 800 w DDR. Do tego potrzeba niezłego moda napiecia pamięci na karcie. Niestety nawet z mocnym chłodzeniem pamięci ciężko mi jest uwierzyć w stable. Herce, które macie posiadają przecież pamięci 3,3 ns ( no chyba , że trafiła się wam wersja 2,86 Samsunga).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...