Skocz do zawartości
YoSHi

CPU Interface w ABIT NF7-S

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos mi moze wytlumaczyc do czego jest ta opcja? - jak mialem t-bread'a to jak byla na disabled to gorne fsb bylo gdzies z 210 - jak enable to 220 - teraz jak mam bartona jechalem na enable i tez bylo 220 ale sprobowalem na disable i poszlo na 240 8) tyle ze windows sie zrestartowal - a tak to 235 stable :P - wytlumaczy mi to ktos? - wszystko of coz Vdd 1,7V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta opcja odpowiada za jakies wewnętrzne timingi między procem a RAM'em. Niektórzy spekulują że to jak 1T w VIA'i (ten timing co w nForce nie ma).

Według mnie to bardziej od możliwości/jakości mostka (chipset'u) zależy, ale jak mówisz, że przy tbred'ie mogłeś wyższe fsb przy enabled dać to już nic nie rozumiem.

Może to ma też związek z jakością procka i jego cache'u L2 ??

 

U mnie max mniej więcej 225-230, przy 230 miałem super wartości transferów pamięci ale niestabilnie było :(

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja sie doloncze mnie takze interesuje ta funkcja tyle na plycie Soltek 75FRN2-L gdzie jak przestawiam na Agressive to nie moge podkrecic proca za chiny zawsze 1000mhz (tak dziwnie), a jak daje Otimal - default to proc kreci sie. Ja myslalem ze to cos polepszy w podkrecaniu a tu zonk bo zreszta cos pisalo zeby to uzyc do podkrecania :?

a i jeszcze jedno czy ktos wie od czego moze sie dziac jak podkrece durnia 1400 na 2200mhz (napiecie 1.65V) to po restarcie systemu albo kompa bios resetuje mi ustawienia na jakies dziwne 1000mhz !!! 8O

a na 2000mhz normalnie smiga nic sie nie przelancza na 1000mhz !

moze to byc od BIOSa ??? ostatnio zmienialem na nowego ale nie patrzylem jak na starym bo po zakupie plyty od razu zrobilem flasha :D

dzieki za pomoc

PozdrO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na enable na obu prockach bylo tak samo - roznica jest na disable - z tym ze musialem dojsc metoda "podchodow" - bo jak dalem od razu 235 to czarno ale jak od 200 co 5MHz zwiekszalem i doszedlem do tego i juz jest normalnie. - co do zmiany wartosci max FSB to jest jeszcze ta kwestia ze dzisiaj wgralem najnowszy bios i moze to dalo tego kopa a nie to ze zmienilem t-breada na bartona.

Musze sprawdzic co jest nie tak, bo nie moge prime stable uzyskac - prime wywala sie po ok godzinie bez roznicy czy mam 230 czy 235 :( - ale w windzie i testach jest dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze sprawdzic co jest nie tak, bo nie moge prime stable uzyskac - prime wywala sie po ok godzinie bez roznicy czy mam 230 czy 235 :( - ale w windzie i testach jest dobrze

Mam podobny problem, wygląda jakby się coś przegrzewało :(

Mam radiatorek na SB,a NB wydaje się nie za ciepły.

Najgorsze jest to, że jak znajde układ maxFSB/maxCPU za pomocą Prime/memtest to w grach, albo 3DMark03'u się potrafi wywalić i co jest grane?

Próbowałeś bios 16, słyszałem, że bardzo dobry (najstabilniejszy do ustawien 24/7) ??

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie - wlasnie gralem w diablo 2 i sie wywalilo :( - czy vdd mod duzo daje? - daj jakies namiary jak go zrobic. Czym chlodzisz chipset?

Ja mam na SB serie + pasta AS3, na NB przyklejony zalman.

 

Jedziesz z CPU interface na dis czy en?

 

Zaraz potestuje memki memtestem np na 235 i zobacze czy to ich wina, czy chipsetu - bo jak chipsetu to mam nieuzywanego pelta 72W w szafie i cos pomysle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cpu interface wydaje sie taki sam jak VIA timming T1 >> wszystko szybciej ale niestablnie, ja testuje biosy 10-12 - narazie najlepsze do FSB 250 :), ja daje cpu dis, robienie VDD moda na Abicie mija sie z celem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie - wlasnie gralem w diablo 2 i sie wywalilo :( - czy vdd mod duzo daje? - daj jakies namiary jak go zrobic. Czym chlodzisz chipset?

Ja mam na SB serie + pasta AS3, na NB przyklejony zalman.

 

Jedziesz z CPU interface na dis czy en?

 

Zaraz potestuje memki memtestem np na 235 i zobacze czy to ich wina, czy chipsetu - bo jak chipsetu to mam nieuzywanego pelta 72W w szafie i cos pomysle.

Staram się jechać na CPU Interface ON (enabled), bo jak miałem 230 (niestabilnie) to wydajność w AIDA miałem większa niż Vip na 250 :D

 

U mnie jakby powyżej 1,7V na chipset czyli 1,85 nieco pomogło ale to może być subiektywna opinia (ostatnio tak intensywnie testuję, że chyba zacznę robić notatki bo pamięć zawodzi ;) )

 

Wszelkie mody są opisane na www.motherboardfaqs.com

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...