Skocz do zawartości
j.h.hudy

Wszystko o ECS k7s5a

Rekomendowane odpowiedzi

czy jest może jakiś BIOS typu honey x ale taki który ma zmiane FSB w biosie oczywiście co 1 Mhz ? Bo mój duron 700 jak go ustawiam na 800 i przy zmienionym napięciu na 1,650 nie zawsze chce wejść do wina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak w przypadku tej płyty jest z instrukcjami sse procesora. U mnie ani na moim procu (podpis) ani nawet po włożeniu xp2000+ nie wykrywa instrukcji sse, a mam kilka programów do których uruchomienie sse jest niezbędne. Słyszałem że po wgraniu któregoś biosu owe instrukcje są obsługiwane. Czy to prawda??? Macie może jakiś link. Z góry thx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Certino, twoj procesor nie ma SSE więc nie dziwne ze nie wykrywa, ale jesli chodzi o xp2000+ to albo padnięty proc/płyta. Na płycie w wersj 3.1 raczej problem z sse nie wystepuje, zwykle tylko na 1.0. Jeszcze zalezy z jakich programów korzystasz, bo niektóre stare programy nie wykrywają sse w procesorach amd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZy ktoś mi powie jaki bios wgrać do K7S5A bez lan i cio zrobić zeby mi obsługiwało Athlona 2400 ?? bo próbuję i nicz ;( cały czas popokazuje mi go jako athlon XP 1700+ :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgralem nowy bios z ecs.com.tw (mialem v1.0) i plyta po restarcie sie nie odpala tylko pika speaker...

 

co zrobic ? kosc biosu do wymiany czy można to jakoś nareperować

 

Heh jeżeli nic się nie dzieje się tylko pika to mogłeś zwalić Bios idzie to naprawaić nie wiem czy sie opłaca, ot kolejny przykład żeby nie brać się za coś czego się nie umie, jeżeli rzeczywiście wina biosu to moge się założyć że wgrałeś wersje dla płyty pro lub odwortnie

 

http://k7jo.de/start.htm#chb oto miejśce gdzie mozna znależć biosy wszelkiej maści do K7S5A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz próbowac u kogoś z identyczną płytą, jezeli działa bootowanie z FDD flashowac na slepo, podobno jest tez sposób przez jakąs kombinację klawiszy przy uruchamianiu no i oczywiście jeszcze mozna skorzystać z programatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz próbowac u kogoś z identyczną płytą, jezeli działa bootowanie z FDD flashowac na slepo, podobno jest tez sposób przez jakąs kombinację klawiszy przy uruchamianiu no i oczywiście jeszcze mozna skorzystać z programatora.

1) odpada - nikt znajomy nie ma takiej płyty

2) ta metoda mnie interesuje !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

3) kombinacja klawiszy ??? - sorki ale nie wierzę w to ...

4)też odpada jazda programatorem

 

więc 2 ! ale jak to zrobić żeby poszło z biosu na FDD ? będę wdzięczny za wszelką pomoc ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZy ktoś mi powie jaki bios wgrać do K7S5A  bez lan i cio zrobić zeby mi obsługiwało Athlona 2400 ?? bo próbuję i nicz ;( cały czas popokazuje mi go jako athlon XP 1700+ :(

No chyba każdy bios na tej mobo obsługuje FSB 133 więc przestaw w biosie na 133/133 i powinno pójść no problem. Mi działa wporzo, tyle że mam biosa cheepo (chyba najnowszy ;p)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do jasnej cholery mam przestawione na 133 :( (133/133) i dalej nic!! ;( skąd masz ten nowy bios?? zapodaj linkiem.. sam sie wgrywa czy trzeba z dyskietki czy cos?? i jeszcze jedno widze ze podkręciłeś tego procka..:D:D odblokowałeś go czy na płycie?? ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ibz zajrzyj http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=84205

Teraz moj problem. Zmieniłem na cheepobiosa. Mam płytę v.1.0. I jak daje większy FSB niz 138 (tak że A2000 wychodzi) to restartuje. Mój procesor to A1800+ Palomino. Pamięci no name DDR PC 2100. I zasilacz 300W Codegen  :D

 

Heh nie dziw się mam to samo co ty tyle że procek to Athlon 1,7 Th i jeżeli zmienie FSB pow 138 komp nie wstaje jedynie zabawa zworą od biosu sprawia iz znów tchni życiem oczywiście na defaultowych ustawieniach, moim zdaniem są dwie możliwości z czego w sumie jedną uważam za mało pradopodobną

 

1. Zasilacz nie potrafi udźwignąć (to jest własnie ta małoprawdopodobna)

2. Płya ta poprostu bez zabawy lutownicą nie wyciągnie więcej)

 

tak więc zastanawiam się powoli nad jej zmianą, zresztą czytając ten topic najwięksi zwolennicy tej mobo dawno już ją zmienili :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do jasnej cholery mam przestawione na 133 :( (133/133) i dalej nic!! ;( skąd masz ten nowy bios?? zapodaj linkiem.. sam sie wgrywa czy trzeba z dyskietki czy cos?? i jeszcze jedno widze ze podkręciłeś tego procka..:D:D odblokowałeś go czy na płycie?? ;/

procek tylko kręcony przez FSB + Barton mod 8)

 

początkowo na tym procu też miałem problemy z FSB powyżej 138, pomogła wymiana zasiłki na chiefa 360 ;) Ale o ile pamiętam to jeszcze niedawno na swoich duronku 1200 morganie jechałem na tej płytce na FSB 150 - full stable ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

sorry, ze tak wyskocze, ale nie mam sily przegladac 42 ston forum, skoncyzlem na 10 :) chodzi mi o pewnien problem, mam K7s5a Pro. Procka 2400 Thorton na poczatku pokazuje ze to niby Athlon 1800+ a w systemie pokazuje 1500Mhz a w biosie 700mhz :(

 

Co mozna zrobic aby to dobrze podkrecic, ktory bios najlepiej polecacie.

Jak moge podkrecic mojego Anthlonka?

 

Bylmbym wdzieczny za pomoc

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z moja plyta ecs !!!Mianowicie po dluzszej graniu w jaks gre lub pracy na komputerze,komputer mi ise sam restartuje bez powodu!!!Czesto mi sie to zdarza i nie wiem dloaczego (raz po 2 godzinach a raz po 8 !)Z gory dzieki za pomoc!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

sorry, ze tak wyskocze, ale nie mam sily przegladac 42 ston forum, skoncyzlem na 10 :) chodzi mi o pewnien problem, mam K7s5a Pro. Procka 2400 Thorton na poczatku pokazuje ze to niby Athlon 1800+ a w systemie pokazuje 1500Mhz a w biosie 700mhz :(

 

Co mozna zrobic aby to dobrze podkrecic, ktory bios najlepiej polecacie.

Jak moge podkrecic mojego Anthlonka?

 

Bylmbym wdzieczny za pomoc

 

Pozdr

Ustaw w biosie FSB na 133.

 

mam problem z moja plyta ecs !!!Mianowicie po dluzszej graniu w jaks gre lub pracy na komputerze,komputer mi ise sam restartuje bez powodu!!!Czesto mi sie to zdarza i nie wiem dloaczego (raz po 2 godzinach a raz po 8 !)Z gory dzieki za pomoc!!!

Jaką masz zasiłke :?: podejrzewam też FSB bo 166 na tej płycie to już nieźle ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak zarzuce nowym biosem?

To jeszcze nie "zarzuciłeś" i ci działa 8O bież najnowszego chipobiosa i flasciach!, pamięci zmienić na DDRy też by się przydało, na razie działają przy takim procku jak zaciągnięty hamulec ręczny, a i bym zapomniał athlon XP 2400+ działa na FSB 133 :wink:

 

Co do problemu gizma86 to raczej nie jest to FSB 166 Podejrzewam dwie rzeczy: zasiłkę dającą za złe napięcia (ponad +-5% od normy) albo że coś się przegrzewa (proc ponad 60stopni w stresie, kilo kurzu w budzie, zła wentylacja itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! To mój pierwszy post na forum, a piszę bo potrzebuję szybkiej pomocy 'fachowca'...problem może wydawać się dla was błachy no ale...

Chodzi o to, że potrzebuję wykonać update biosu mojej płyty, niestety nie wiem jaką posiadam wersję (na pewno v1 lub v3). Wybrałem już, że użyję biosu Cheepoman BIOS (chb0327), no i nie bardzo wiem jakiego użyć flashera i jak stworzyć dyskietkę. Jeśli ktoś mógłby mi pomóc to prosiłbym o kontakt na gg => 5733692, ostatecznie może być i tu. Prosiłbym też o tłumaczenie jak dla 'głupa' ;P bo jeśli nawet coś tam się znam to chcę to zrobic powoli i dokładnie bo nie robiłem tego wcześniej a nie chcę niczego spiep**** (ostatnio rozwaliłem sobie kartę i nie mam kasy na ew. wymianę płyty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model płyty masz napisany gdzieś koło gniazd AGP PCI (u mnie nad AGP) jeżeli masz już BIOSa to dyskietka nie jest konieczna BIOSy robiłem już wiele razy i zawsze tak samo:

 

Biere CD co rzucali do płyty tam mam flashera pod windowsa, uruchamiasz dajesz open wybieraz BIOSa *.rom , dajesz "YES" i gotowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, udało mi się jednak zrobić to samemu bo nie mogłem się doczekać ;P a pod windą nie dało rady bo winflash się wiesza :( wgrałem tego biosa przy pomocy amiflasha i jest spox ;) teraz mam athlonka 2700+ ale z otwartą obudową, przegrzewa się przy zamkniętej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Kochani !

 

Planuję lekkie przyspieszenie moje kompa.

Kanciasto chodzi mój nowy Pinnacle Studio 9 i chcę małym kosztem trochę go przyspieszyć.

Dodałem ostatni 512 SDRAM ... i nic nie dało !!

 

Więc zdecydowałem :

 

1. Mocniejszy procek ??? 2000-2500 ??? no właśnie jaki max na tę płytę się opłaca ( najlepsza wydajność ).

2. Przejście na DDR ??? Jaką polecacie ?

 

Pamiętajcie, że nie jestem sprzętowcem.

Napiszcie please - co muszę zmienić ( uaktualnić ) aby nowy procek + DDR ruszyły z max. dla tej płyty speedem :roll:

 

Pozdro

Werders

----------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max procek to 2400+ na FSB 133. I oczywiscie przejscie na DDR im wiecej pamieci tym lepiej, ale płyta obsłuzy max 1 GB. Nie wolno łaczyc pamieci SDR i DDR !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max procek to 2400+ na FSB 133. I oczywiscie przejscie na DDR im wiecej pamieci tym lepiej, ale płyta obsłuzy max 1 GB. Nie wolno łaczyc pamieci SDR i DDR !!!!

 

2600+ tak ale 2500+ już nie ze względu na FSB 166 :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...