Skocz do zawartości
j.h.hudy

Wszystko o ECS k7s5a

Rekomendowane odpowiedzi

czy moglby ktos napisac mi wyprowadzenia pinow na plycie k7s5a 3.1...

tzn gdzie w zloczu usb(dla irdy tez ;]) jest vcc, gnd itd. mam ta plytke ale niemam opisu do niej ani sterownikow ...

 

 

sterowniki jakies sciaglem ale milem jakis problem z dzwiekiem (blad) ale jak sciaglem inny to jakos chodzi ale niewiem jaki powinien byc (sciaglem realtek ac'97 studio) a opisu niemam.... POMOCY!!

 

 

jaki mozna maxymalny procek wlozyc do tego i jak (co wgrac, co przestawic??)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

$^%&$&^$&^%$&^*^%*

Cięzko wejsc na strone producenta, sciągnąc instrukcje i stery?

1326930[/snapback]

znalazlem na stronie producenta tylko sterowniki (do lana idzwieku) ale do dzwieku po zinstalowaniu byl blad to sciaglem z innej stronki inny i jest ok (chyba) a opisu niema albo ja anie oge znalezc (sa tylko sterowniki) ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy na tej płytce pojdzie sempron 2400 ??

1327236[/snapback]

 

na tej plycie pujdzie kazdy procesor nawet barton 3200+ ! ale procesory beda chodizly z magistrala 133MHz a nie 166 czy 200 jak w bartkach

 

sempron 2400+ bedzie chodzil a 133MHz czyli nie na 10x166=1667MHz a na 10x133MHz =1333MHz

 

jesli bedziesz chcial zeby chodzil na 1667MHz albo wicej bedziesz musial zrobic moda na mnoznik i dac np. 13x133MHz=1730MHz albo jeszce wyzszy w zaleznosci na ile pujdzie ten sempron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość frosti

no nie powiedziałbym tego tak bez zastanowienia...2razy gorsza wydajność...

jakiego DX obsługuje twoje cudo?

po gf2mx i radku 9200 nie chciałem się pakować w kolejny shit

zmieniam części pod kątem dalszej rozbudowy...

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie powiedziałbym tego tak bez zastanowienia...2razy gorsza wydajność...

jakiego DX obsługuje twoje cudo?

po gf2mx i radku 9200 nie chciałem się pakować w kolejny shit

zmieniam części pod kątem dalszej rozbudowy...

pozdrawiam!

1327306[/snapback]

 

moje cudo :) obsluguje .... dx 8.1 oferujac razem z procesorem głównym wysoka wydajnosc w aplikacjiach 3D z dx8

 

twoje cudo :) oferuje ...dx8, dx 9 no ale jak narazie na tym duronku to nie poszalejesz sobie :P optymalna karta dla tego duronka jest gefroce 3 ti 200 i to nawet mozna powiedziec ze duron bedzie ok 30% za słaby zeby pokazac pelne mozliwosci starego juz gef3 tak wiec twoja obecna konfiguracja oferuje wydajnosc karty gefroce 3 :P

benchmarkiem stworzoym pod gef3 jest 3dmark 2001 a wiec odpal marka 2001 i powiedz ile masz pkt :) zapewne w okolicach albo nieco wieej jak gefroce 3 ~ 12 000 podkrecony wyciaga :]

 

zmien proca ;] kupc cos nawet na Socket A

 

plyta z nForce 2ULtra ~250zl

procek Barton (512kB cache) FSB 200 za grosze, FSB walneisz 230MHz i wydajnosc bedzie niewiele (10%)gorsza jak na jakims A64 3000+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz tylko po co testowac GF 6 w 3dmarku 2001 który nabija punkty procesorem na testach DX7?

1327563[/snapback]

 

duronem nic nie nabijesz:) po to zeby pokazac jaka wydajnosc ma ten gef6 wlasnie z prockiem duron 1.2 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie nic nie nabijesz, bo ten 3dmark nabija punkty procesorem w DX7 z którego dzisiaj już gry nie korzystają...

 

A jaką wydajnośc osiągnie w 2003/2005?

Pomyslmy. W 2005 który ma tylko DX9 udało mi sie zdobyć na moim duronie wiecej punktów na mojej karcie niz u ciebie, a zwykle wynik wychodzi dokładnie taki sam. Dziwne nie? Fajnie się zmieniają wyniki w benchmarku, który nie nabija punktów procesorem. Z tym ze ja mam słabszą kartę.

 

Fakt ze GF6 nie soiągnie pełnej wydajności na duronie ale nie od razu tak jak to piszesz i w dodatku opierasz się na testach DX7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie nic nie nabijesz, bo ten 3dmark nabija punkty procesorem  w DX7 z którego dzisiaj już gry nie korzystają...

 

A jaką wydajnośc osiągnie w 2003/2005?

Pomyslmy. W 2005 który ma tylko DX9 udało mi sie zdobyć na moim duronie wiecej punktów na mojej karcie niz u ciebie, a zwykle wynik wychodzi dokładnie taki sam. Dziwne nie? Fajnie się zmieniają wyniki w benchmarku, który nie nabija punktów procesorem. Z tym ze ja mam słabszą kartę.

 

Fakt ze GF6 nie soiągnie pełnej wydajności na duronie ale nie od razu tak jak to piszesz i w dodatku opierasz się na testach DX7.

1327578[/snapback]

 

opieram sie na faktach ;]

fakt faktem ze to nowe benchamrki korzystaja w 80 % tylko z GPU jednak gry to co innego bez procesora CPU nie beda dobrze chodzily :)

 

P.S ja u sibei nie moge odpalic 2005 marka to co piszesz ze wiecej pkt masz ?:D w 2003marku ja mam weicej a jest dx8 +dx9 <lol>

 

u mnie z twoja karta zrobilby wiecej pkt niz u ciebie z twoja karta ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie porównuje do tego ile moja karta miała na Twoim komputerze :lol:

 

___________

 

Ktoś tu coś wspominał o 1GB ram.

Ta płyta obsługuje 1GB ale 2x512.

Teoretycznie 1024 działać nie powinna, ale to ECS, wszystko jest mozliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie porównuje do tego ile moja karta miała na Twoim komputerze :lol:

 

___________

 

Ktoś tu coś wspominał o 1GB ram.

Ta  płyta obsługuje 1GB ale 2x512.

Teoretycznie 1024 działać nie powinna, ale to ECS, wszystko jest mozliwe.

1327615[/snapback]

 

zauwarzyles ze masz wiecej pkt po roku czasu ? kiedy wyszly nowe sterowniki ?

wpadnij teraz to potestujemy u mnie :]

 

1GB w zaleznosci od typu pamieci (jedno lub2 stronna) moze byc roznie rozpoznane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim

mam k7s5a v3.1 , kupiłem dysk WD 160GB bo wyczytałem że na tej mobo pójdzie po flaszowaniu biosu. więc pytanie brzmi: jaki bios (i flasher) jet najlepszy?? Zassałem ze strony ecs'a bios: k7s5a030811 i flasher: aminf341 czy po wgrzniu tego biosu wykryje mi dysk ?? wyczytałem też gdzieś że z pod windy można zmienić bios, może ktoś napisze/poda linki jak to zrobić.

Licze na szybką odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy ale chciałem zadać takie pytanie czy na tej płycie pójdzie jakaś lepsza grafika tzn mam teraz - ge forca 2 mx - a chcialbym dać radeona 9550 gigabyta tylko nie wiem czy ta płyta go uciągnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy ale chciałem zadać takie pytanie czy na tej płycie pójdzie jakaś lepsza grafika tzn mam teraz - ge forca 2 mx - a chcialbym dać radeona 9550 gigabyta tylko nie wiem czy ta płyta go uciągnie

1338266[/snapback]

 

Spoko ze bedzie chodzic tylko ze na AGP4x. A i tak AGP8x w przypadku tej karty jest zbedne (kilka % roznicy w szybkosci i tyle).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy ale chciałem zadać takie pytanie czy na tej płycie pójdzie jakaś lepsza grafika tzn mam teraz - ge forca 2 mx - a chcialbym dać radeona 9550 gigabyta tylko nie wiem czy ta płyta go uciągnie

1338266[/snapback]

 

lol ?:D:D:D:D::D nibyczemu manie pujsc:> GeF 4Ti chodzi spkojnie i ine lepsiejsze gpu ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się nie da ?? Biosa nowego wgrać ?? to co ja do pamięci wgrałem mp3  :D

1339372[/snapback]

OOOOOOOO normalnie jesteś boskim miszczem :rolleyes: jak sie da!!

No to może oświecisz nas tu wszystkich oraz tych na świecie jak wgrać bios z pod windy na k7s5a bo tak naprawde juz mnie denerwuje ciągle uzywanie standardowego flashera z pod DOSA skoro odkryłeś jak to robić z pod windowsa :lol: Oświeć nas BOSKI NASZ MISZCZU JEDYNY I NIEPODWAZALNY :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OOOOOOOO normalnie jesteś boskim miszczem  :rolleyes: jak sie da!!

No to może oświecisz nas tu wszystkich oraz tych na świecie jak wgrać bios z pod windy na k7s5a bo tak naprawde juz mnie denerwuje ciągle uzywanie standardowego flashera  z pod DOSA skoro odkryłeś jak to robić z pod windowsa :lol:  Oświeć nas BOSKI NASZ MISZCZU JEDYNY I NIEPODWAZALNY :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :

1339882[/snapback]

 

Facet normalnie mnie rozbawiłeś, w porównaniu do ciebie to chyba rzeczywiście jestem miszczem nie wiesz nie wypowaidaj się bo sie w tym momencie osmieszyłeś http://www.k7jo.de/tools.htm tu jest link do flashera działa bo sam wgrywałe biosa do ver 5.0 o której gościu pisze ze dwie strony wyżej tak wiec nie wciskaj mi kitu że nie idzie :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: ,

Straszne nie doś że nie wie co pisze to jeszcze ma tupet kogoś obrażać

Edytowane przez EsiuWWW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

ECS K7S5A ver.3.1-bedzie na tym cudzie chodzil barton mobile ? mniejsza o magistrale itp , musze sprawdzic czy procek dziala a mam amd64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ECS K7S5A ver.3.1-bedzie na tym cudzie chodzil barton mobile ? mniejsza o magistrale itp , musze sprawdzic czy procek dziala a mam amd64

1345599[/snapback]

Tak powinien się normalnie odpalić.tylko na mniejszej częśtotliwości.Mozesz spokojnie sprawdac napewno sie nic nie uszkodzi(no chyba ze proc jest spalony :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam płytę K7S5A v3.1 , przed chwilą zrobiłem upgrade biosa na ten proponowany przez niektórych na tym forum http://members.home.nl/jsruisch/BIOS%20ROM...ES/K7S5A900.rar .

mam procesor athlon 1,7 i przed zmiana biosu wykrywało mi go jako 1,1 miałem nadzieje że po instalacji nowego biosu bedzie juz 1.7

 

PO udanym zainstalowaniu biosu komp normlanie sie uruchomil na starych ustawieniach.

Gdy zmienilem w ustawieniach biosu na FSB na 133 /133 /33 to sie zwieszil przy uruchamianiu.

 

Następnie zmieniłem na 133/100 (dokładnuie nie pamietam czy to nie było 100/133 z tych nerwów) i komp sie nie uruchomił mam teraz czarny ekran.

 

Proszę o pomoc ????

Edytowane przez matysj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na początek wiem , że istniej oddzielny dział dla tej płyty ale mam nadzieje, że tutaj mi ktoś szybciej pomoże.

 

Mam płytę K7S5A v3.1 , przed chwilą zrobiłem upgrade biosa na ten proponowany przez niektórych na tym forum 1349311[/snapback]

 

1. Masz Athlona 1700+ ? czy 1.7GHz ?

2. Zrób clear cmos (zworka na plycie kolo bateri)

3.Sprawdz czy twoje pmieci mogapracowac na fsb 133MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam athlona 1700 XP, pamieci 256 mb i 64 mb na 133 .

 

Wielkie dzieki clear cmos pomógł, ale sie najadłem prze godzine stracha teraz to ide sie czegoś napic z tych nerwów.

 

Mam pytanie, bo teraz mam FSB na 100/ 100 i wykrywa mi na 1100 , jutro kupuje nowy zasilacz, pomoże to żeby mi wykrywalo jako 1700 ???.

 

Czytałem wyżej że darady na ta płyte wsadzić karte :

WinFast GF A6600TD128 128MB 128bit AGP

i pamięć :Kingston DDR 512Mb/400Mhz

Wogóle opłaca sie to wsadzać to tej płyty. (teraz mam radeona 9000 64 mb)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam athlona 1700 XP, pamieci 256 mb i 64 mb na 133 .

 

Wielkie dzieki clear cmos pomógł, ale sie najadłem prze godzine stracha teraz to ide sie czegoś napic z tych nerwów.

 

Mam pytanie, bo teraz mam FSB na 100/ 100 i wykrywa mi na 1100 , jutro kupuje nowy zasilacz, pomoże to żeby mi wykrywalo jako 1700 ???.

 

Czytałem wyżej że darady na ta płyte wsadzić karte :

WinFast GF A6600TD128 128MB 128bit AGP

i pamięć :Kingston DDR 512Mb/400Mhz

Wogóle opłaca sie to wsadzać to tej płyty. (teraz mam radeona 9000 64 mb)

1349409[/snapback]

 

ja to bym ci radzil zmienic mobo najpierw za 200zl mozna miec juz nForce 2

 

1700+ powinine chodzic na 1.47GHz

dzinwe ze na 133ci nie chodzi moze cos z mobo jest ? jak kondensatory wygaldaja?

 

ustaw w biosie cas latency CL na auto lub a 3 moze wtedy pujda na 133

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam podobny problem jak Matysj tylko że zmiana zworki nic nie daje(setki razy przekładałem i nawet baterie wyjmowałem). Odpalam kompa i czarny ekran, tylko wentyle chodza i dyski. Co zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...