Skocz do zawartości
j.h.hudy

Wszystko o ECS k7s5a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam podobny problem jak Matysj tylko że zmiana zworki nic nie daje(setki razy przekładałem i nawet baterie wyjmowałem). Odpalam kompa i czarny ekran, tylko wentyle chodza i dyski. Co zrobić?

1349476[/snapback]

 

pamiec ? jaka ? jakie cl ustawiles ? wgraj chepo albo honeyX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x 256 - 32x64 DIMM PC2700-DDR SDRAM

Hmm, a jak mam je wgrać? Wgrałem nowego ? BIOSa i od tego czasu się nie odpala. Teraz siedze na swoim "łaptopie". Więc jak mam "naprawić" tamtą płyte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam chyba dzisiaj pecha i czarny dzień.

Niby wszystko ze sprzetenm gra , ale z tym nowym biosem (http://members.home.nl/jsruisch/BIOS%20ROM...ES/K7S5A900.rar) net teraz nie działa , sprawdzałem wszystkie kable i lipa.

 

Chyba będę musiał zmienić bios ale na jaki ??

1349490[/snapback]

na taki ktory ma oblsuge sieciowki ! patrz co wgrywasz !

 

 

2x 256 - 32x64 DIMM PC2700-DDR SDRAM

Hmm, a jak mam je wgrać? Wgrałem nowego ? BIOSa i od tego czasu się nie odpala. Teraz siedze na swoim "łaptopie". Więc jak mam "naprawić" tamtą płyte?

1349523[/snapback]

 

hmm....ciekawe, zpewne tez pomyliles bosa i wgrales co innego :) zostaje hot swap albo w komputerowym niehc ci to zrobia ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm....ciekawe, zpewne tez pomyliles bosa i wgrales co innego :) zostaje hot swap albo w komputerowym niehc ci to zrobia ;]

1349545[/snapback]

Ta, oddałem. I tu zaczyna sie historia. Płyta na gwarancji i cena była 40zł. Następnego dnia(gdy miałem ją odbierać) otrzymałem informację o tym że płyta jest wysyłana do Holandii i będzie za 2 tygodnie :) Po co to? Czy to jest procedura gwarancyjna serwis-producent?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, oddałem. I tu zaczyna sie historia. Płyta na gwarancji i cena była 40zł. Następnego dnia(gdy miałem ją odbierać) otrzymałem informację o tym że płyta jest wysyłana do Holandii i będzie za 2 tygodnie :) Po co to? Czy to jest procedura gwarancyjna serwis-producent?

1349567[/snapback]

 

40zl placiles ?:)

 

niechcialo im sie robic i wyslali do producenta a tam paczke rozpakuja zobacza co ot za mobo i wywala ja do kosza a ty dostaniesz mobo :) chyab ze sprawdza ze nakoscibiosu jest iny bios i stracisz mobo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam karteczke o oddaniu płyty więc dostać muszę jakaś:) Ponoć uszkodzona jest kość BIOSa. Jaki jest koszt takiej naprawy? Jeszcze n ie wysłali chyba tej płyty więc moge odebrac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam karteczke o oddaniu płyty więc dostać muszę jakaś:) Ponoć uszkodzona jest kość BIOSa. Jaki jest koszt takiej naprawy? Jeszcze n ie wysłali chyba tej płyty więc moge odebrac.

1349615[/snapback]

 

koszt naprawy ? kosc taka kosztuje mzoe 5zl a zapewne nic jej nei jesttylk ojestzle wgrany bios albo zla wersje, u mnei w serwisach wgrywaja biosa do takich kosci za 20 max 30zl, trzeba meic programator i tyle :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koszt naprawy ? kosc taka kosztuje mzoe 5zl a zapewne nic jej nei jesttylk ojestzle wgrany bios albo zla wersje, u mnei w serwisach wgrywaja biosa do takich kosci za 20 max 30zl, trzeba meic programator i tyle :]

1349622[/snapback]

Tylko że ta płyta jest na gwarancji, jeżeli coś nie u nich będe robił - przepada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Facet normalnie mnie rozbawiłeś, w porównaniu do ciebie to chyba rzeczywiście jestem miszczem nie wiesz nie wypowaidaj się bo sie w tym momencie osmieszyłeś http://www.k7jo.de/tools.htm tu jest link do flashera działa bo sam wgrywałe biosa do ver 5.0 o której gościu pisze ze dwie strony wyżej

czy więcej osób robiło flesha z windy?

"Das Flashtool Winflash 1.4 ist zur Benutzung unter Windows erstellt worden. Für mehr Info's über die flashbaren Chiptypen findet ihr hier eine Word-Datei. THX @Belial"

o tego biega? po niemicku umiem tyle.... co po rosyjsku ;) poliglota ze mnie nie bedize, wiem ;]

ale robiliście tym? czy to jest do konkretnej wersji płyty czy jak?

 

próbować będę w okolicach wtorku.. co sklepy będą otwarte aby iść do serwisu ;)

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja do was z takim pytaniem: Mam durona 900mhz ECS K7S5A ver.1.0 ddr 512 pc 400mhz gf4 mx 440 i tego biosa K7S5A900 i aktualnie mam ustawione fsb 110/110 i chodzi mi o to jak zrobić żeby komp chodził stabilnie na 112/122 ponieważ chodzi na takim fsb ale wiesza się :( domyślam się że to jest chyba związane z tymi timmingani ram mam ustawione tak :

sdr/ddr cas latency - 2t

sdr/ddr ras active time - 4t

sdr/ddr ras precharge time - 2t

Czyli jak mam poustawiać dane opcje aby uzyskać stabilne fsb 112/112 i jeszcze jedno jak sprawdzić na ile mhz chodzą ramy bo mam ddr 400mhz i nie wiem na ile pracują ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja do was z takim pytaniem: Mam durona 900mhz ECS K7S5A ver.1.0 ddr 512 pc 400mhz gf4 mx 440 i tego biosa K7S5A900 i aktualnie mam ustawione fsb 110/110 i chodzi mi o to jak zrobić żeby komp chodził stabilnie na 112/122 ponieważ chodzi na takim fsb ale wiesza się :( domyślam się że to jest chyba związane z tymi timmingani ram mam ustawione tak : 

sdr/ddr cas latency - 2t

sdr/ddr ras active time - 4t

sdr/ddr ras precharge time - 2t

Czyli jak mam poustawiać dane opcje aby uzyskać stabilne fsb 112/112 i jeszcze jedno jak sprawdzić na ile mhz chodzą ramy bo mam ddr 400mhz i nie wiem na ile pracują ?

1350961[/snapback]

fsb masz 110 / 110 ? no to ococi biega ? cpu/mem cpu pracuje na 110 a mem tez na 110 czyli 220 efektywnie

 

duron 900 to fatalna sztuka do krecenia, ten procekpraktycznei sie nie kreci musialbyszapewnic mu duzo lepsze chlodzenie, to ze sie wiecej nei kreci to neiwina timingow. jedynie mozesz zrobic moda na mnoznik i pojechac jakies 7x 133

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra a powiedz mi dlaczego jak ustawie 100/133 to komp mi nie startuje jak mam ddr 400mhz ? i wyjaśnij mi dlaczego na fsb 112/122 komp się zawiesza ? a na 124/124 przy bootowaniu win restart i jeśli ktoś może to niech mi powie jak mam w biosie poustawiać wszystkie opcje od ram najwydajniej ? :)

Edytowane przez qura16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra a powiedz mi dlaczego jak ustawie 100/133 to komp mi nie startuje)

bo jest glupi, zmien biosa

 

 

jak mam ddr 400mhz ? i wyjaśnij mi dlaczego na fsb 112/122 komp się zawiesza ? )

bo procek juz nie jest wstanie pracowac na czestotliwosci 1GHz - ma za slabe chlodzenie, zamale vcore

a na 124/124 przy bootowaniu win restart)

bo procesor dostaje swira bo nigdy on i AMD nei snilo ze moze on chodzic na 1.1GHz :)

i jeśli ktoś może to niech mi powie jak mam w biosie poustawiać wszystkie opcje od ram najwydajniej ? :)

na min

 

2-2-2-6

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy więcej osób robiło flesha z windy?

"Das Flashtool Winflash 1.4 ist zur Benutzung unter Windows erstellt worden. Für mehr Info's über die flashbaren Chiptypen findet ihr hier eine Word-Datei. THX @Belial"

o tego biega? po niemicku umiem tyle.... co po rosyjsku ;) poliglota ze mnie nie bedize, wiem ;]

ale robiliście tym? czy to jest do konkretnej wersji płyty czy jak?

 

próbować będę w okolicach wtorku.. co sklepy będą otwarte aby iść do serwisu ;)

pozdro.

1350892[/snapback]

Program działa na wszystkich wersjach płyty, ja wgrywałem Biosa z ver 5.0 na 3.1, pozatym nie wiem czy na stornie ECS gdzieś to było, chyba tak ale głowy za to nie dam, przypuszczam że ktos jeszcze tak robił z tym że dużo ludzi którzy się tu wypowaidają nie wiedzą o czym piszą zresztą gościu który mnie wyśmiał jakoś dziwnie umilkł na ten temat :lol: :lol:

Edytowane przez EsiuWWW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie będziecie mi mówili aby czytać forum... ale co tam:

mam 1700XP+ i pamięci elixir.... coś kiedys czytałem o specjalnych biosach oc dla tej płyty... ktoś coś robił/testował śakiś? byłoby miło o linki/opinie/faq'a

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie będziecie mi mówili aby czytać forum... ale co tam:

mam 1700XP+ i pamięci elixir.... coś kiedys czytałem o specjalnych biosach oc dla tej płyty... ktoś coś robił/testował śakiś? byłoby miło o linki/opinie/faq'a

pozdro

1351106[/snapback]

 

 

:mur: :mur: :mur: :mur: :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście służycie pomocą..... jak w morde strzelił !

wiecie co? pomału (i to chyba nie tylko ja) ale mam za przeproszeniem w zadku forum, gdzie "wszystko juz było napisane"!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście służycie pomocą.....  jak w morde strzelił !

wiecie co? pomału (i to chyba nie tylko ja) ale mam za przeproszeniem w zadku forum, gdzie "wszystko juz było napisane"!!

1351198[/snapback]

caly czas sie toczy rozmowa o tym o czym chesz wiedziec i sie jeszce pytasz:) poczytaj troszke, 3-4 strony wystarczy ! albo 3-4 pierwsze strony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

caly czas sie toczy rozmowa o tym o czym chesz wiedziec i sie jeszce pytasz:) poczytaj troszke, 3-4 strony wystarczy ! albo 3-4 pierwsze strony

1351286[/snapback]

cały czas sie toczy rozmowa o tym... ble!

tyle że te strony: Paź 31 2003, 19:22 Lis 1 2003, 21:03

czy muszę mówić dlaczego zadałem to pytanie? chyba nie...

mniejsza z tym już- na innych forach wole szukać pomocy!.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cały czas sie toczy rozmowa o tym... ble!

tyle że te strony:  Paź 31 2003, 19:22    Lis 1 2003, 21:03

czy muszę mówić dlaczego zadałem to pytanie? chyba nie...

mniejsza z tym już- na innych forach wole szukać pomocy!.

1351560[/snapback]

wyjdz ! widac ze nie masz kompletnie pojecia i zero rozumu

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wyjdź!?

hehe

nie mam rozumu mówisz... to jeśli ty masz- to wyjaśnij mi czemu ja nie mam LOL!!!

 

edit: albo lepiej nic nie mów....

Edytowane przez osek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wyjdź!?

hehe

nie mam rozumu mówisz... to jeśli ty masz- to wyjaśnij mi czemu ja nie mam  LOL!!!

 

edit: albo lepiej nic nie mów....

1351912[/snapback]

czemu nie masz rozumu ? otoż dlatego iż prosiles o linki do FAQ więc post nizej sgj dal ci linka do FAQ gdzie wystarczylo wejsc, spojrzec na pierwsza strone na 17 post i znalazlbys tam to czego chcesz, juz wiesz czemu nie masz rozumu ?

 

doslowanie 45s szukania, a tak minal dzien i dalej nic nie wiesz :]

 

Dziekuje...

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buahahah

za to tY się dopiero wykazujesz rozumem, dobra- nie chce mi sie gadać bo ktoś tu tylko czubek swojego nasa widzi....

cały dzień stracony? hmm nie wydaje mi sie....

mógłbym być niemiły i napisać- czego nie rozumiesz w "edit: albo lepiej nic nie mów...." ale nie napisze ;)

pozdro- wesołych świąt ; ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buahahah

za to tY się dopiero wykazujesz rozumem, dobra- nie chce mi sie gadać bo ktoś tu tylko czubek swojego nasa widzi....

cały dzień stracony? hmm nie wydaje mi sie....

mógłbym być niemiły i napisać- czego nie rozumiesz w "edit: albo lepiej nic nie mów...." ale nie napisze ;)

pozdro- wesołych świąt ; ]

1352729[/snapback]

:lol:

 

podany link zawiera najlepsze biosy i to ze jest on "stary" nie swiadczy to o tym ze jest zly bo gdybys poczytal dowiedzailbys sie ze jeden z bioso honeyX z poczatku 2003 jest najlepszy, ma najwieksze mozliwosci O/C i stabilnosci systemu.

 

ale głabowi nie przetlumaczysz...typ uparciucha......

 

wesolych.....

 

THE END.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh tylko jaki to ma związek z tematem ja wgrałem biosa z ver 5.0 z dwie strony wyżje gościu który mnie nie dawno wysmiał podwał linka do tego biosu, uwazam że jest lepszy niż honey i chepo ale to tylko moje zdanie, a takie coś to chyba na priv powinno sie załatwiać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...