Skocz do zawartości
j.h.hudy

Wszystko o ECS k7s5a

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam następujące pytanie. Karty graficzne AGP mają tak jakbt dwa rodzaje styków. Pewnie wiecie o co cmi chodzi. I teraz pytanie. Czy oba typy kart będą działać na tej płytce? Planuję kupić Gigabyte R9550 i przy okazji się pytam, czy karta bezproblemowo będzie działać na tej płycie.

1525439[/snapback]

 

Bedzie latac i ta bez wyciecia i ta z wycieciem, styki te roznia sie chyba(nie jestem pewien) tym ze te z wcieciami sa tylko na AGP 1,5V (tak zrozumialem instrukcje od Mobo). Ale bedzie smigac kiedys mialem VooDoo3 na tym ECS-ie i nie mialo wyciecia a chulało jak na 3Dfx-a przystalo:D, a pozniej mialem GF4Mx z wcieciem i tez chulało. Jakio ze nie jestem do konca tego pewien poczekaj na bardziej obeznanych w temacie userow. Ale co do pracy to beda pracowac i te z wycieciem i te bez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję kupić Gigabyte R9550 i przy okazji się pytam, czy karta bezproblemowo będzie działać na tej płycie.

---------------------

...

=> Zasilacz no name 300W :D

...

Tym zasilaczem bardziej bym się martwił, koniecznie pilnuj napięć!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrzcie na najważniejszy element komputera-zasilacz.Komputer naszego kolegi może powiedzeć dowidzenia(i raczej to zrobi).6800 lubi dużo prądu.

1520126[/snapback]

Przecież to oczywiste że zmienie zasiłke i to na dniach - wacham się między Topowerem 400-420 W albo Taganem 380W bo mój zasilacz obecny to nawet w Idle robi takie schizy że włączam go tylko jak muszę a o graniu to nawet nie wspominam.Komletuję powoli nowy sprzęt na A64 i chyba po dłuższym namyśle nie kupię tego 6800 tylko pociągnę trochę na tym 5200 a potem s.939 i PCI-E.

Ale jednak pozostałe elementy się przydadzą z pewnością.

Dzięki za wszystkie dobre rady.

Narazie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem posiadam tą płytę (K7S5A ver. 1.0) i wczoraj wpadłem na genialny pomysł podkręcenia sobie procesora i pamięci zmieniłem w biosie ustawienia ze 100mHz/100mHz na 133mHz/133mHz i.... padł niewiem co mu sie stało... postanowiłem zresetować bios, wyjęłem bateryjkę poczekałem włożyłem i.... dalej nic, chciałem już wyjąć tego scalaka z biosem z płyty ale niedało sie więc pomyślałem poco łamać i psuć do konca oddałem do serwisu i powiedzieli że były problemy z biosem wie ktoś może o co chodzi i jak to naprawić następnym razem moze?? Pamięć działa na 133 bez problemu, sprawdzałem u kumpla procesor tez (duron 800mHz). Aha jeszcze jedno chciałem nowy bios wgrać, znalazłem jakiś honeyx który był opisywany wcześniej ale za cholere nie moge znaleźć tego amiflashera, moze ktos podać namiary?? Z góry dzieki za wszystkie odpowiedzi i sory że pytam, bo moze juz było ale szukałem i nieznalazłem niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam zamiar wymienic mojego starego durona 700 na athlona XP-M 2000.

czy w zw. z tym konieczna jest wymiana biosa czy wystarczy ten co mam??? (mam 08/09/2002 z którym NIE MAM ŻADNYCH PROBLEMÓW, z tego co tu czytam jestem jednym z nielicznych) wersja płyty to chyba 1.0

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam k7s5a chcialem wlozyc do niej bartona 2500+ .mam najnowszy bios czy barton bedzie chodzil

1537853[/snapback]

 

Jak chcesz bawic sie bartonem to zmien plyte na taka ktora obsluguje fsb 166mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ta plyte do tej pory i tez mialem problem jesli przestawilem go ze 100/100 na 133/133 komp chodzil jakis czas ale sie wieszal puzniej tak mu odwalalo ze po uruchomieniu od zwiech jeszcze nawet nie wyswietlal ile ramu.

Okazalo sie ze ta plyta ma jakis problem z ramem na sdram chodzi tylko do 100/100 zas na ddr chodzi bez problemu wiec jak komus cos sie stalo po przestawieniu i nie moze wlaczyc niech wyjmie kosci sd i wsadzi jedna ddr . No ale te plyty sa unikatowe na mojej to pomoglo i do tej pory jest stabilna zero zwiechow .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są trzy warunki po spełnieniu których ta płyta jest stabilna jak skała i dotyczy to wszystkich sprawnych egzemplaży:

 

1. Zasilacz utrzymujący poprawne napięcia

2. Temperatura procesora mniejsza niż 60stopni w stresie!!!

3. Pamięci DDR

 

No może jeszcze cheepobios lub honey-x, ale fabryczne biosy też radę sobie dają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są trzy warunki po spełnieniu których ta płyta jest stabilna jak skała i dotyczy to wszystkich sprawnych egzemplaży:

 

1. Zasilacz utrzymujący poprawne napięcia

2. Temperatura procesora mniejsza niż 60stopni w stresie!!!

3. Pamięci DDR

 

No może jeszcze cheepobios lub honey-x, ale fabryczne biosy też radę sobie dają.

1538438[/snapback]

co do pamięci ddr to bym się kłócił od samego początku kiedy miałem to mobo jechałem na sdr 256 potem dokupiłem 128 i nie było żadnych problemów ze stabilnością teraz mam ddr i jest też stabilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może miałeś szczęście ja jechałem na SDR przez jakis czas a potem sie zaczeło wszystko pieprzyć

pozniej o mało nie spalilem kostki 256 DDR qmpla :lol:

ale szczerze mowiąc to wole moją deadnietą płyte od obecnej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do pamięci ddr to bym się kłócił od samego początku kiedy miałem to mobo jechałem na sdr 256 potem dokupiłem 128 i nie było żadnych problemów ze stabilnością teraz mam ddr i jest też stabilnie

1538480[/snapback]

Masz durona w podpsie, a wiesz co to oznacza?

 

Problemy z SDR występują tylko przy 133MHZ przy CPU puszczonym tez na 133.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu mówię. Ta płyta główna to jest wielka"SRACZKA"!!! Mam ją w jednym kompie kupionym w 2001 roku. Były problemy z zasilaniem, ustawieniem pamięci sdram tak żeby się system nie zawieszał itd. Dopiero po flashowaniu biosem chb0120f ta płyta nadaje się do użytku. W tej wszystko działa jak powinno! - chociaż i tak mam to w !@#$, bo używam częściej drugiego kompa.

Polecam ale tylko ten bios, nie ze strony producenta :)

 

Kane

 

PS Mam nadzieję, że linki będą przydatne.

 

linki, wymaga logowania:

http://www.ocworkbench.com/2002/ecs/k7s5aguide/

 

BIOS

http://www.ocworkbench.com/2003/bios/ecs/k...pro/Chb0120.zip

http://www.ocworkbench.com/2003/bios/ecs/k...ro/Chb0120f.zip

...Chb0120f.zip w tej chwili używam, jest BARDZO stabilny i ma kilka dodatkowych funkcji których nie ma w bios'ach od producenta...

 

 

All Latest K7S5A Overclocking BIOS

http://www.ocworkbench.com/2002/ecs/k7s5abios/cheepobios.htm

 

...aha...

I dobrze by było wywalić radiator na chipsecie!

 

http://p199.ezboard.com/fk7s5amotherboardf...picID=261.topic

Edytowane przez REMIKANE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dobrze by było przeczytac regulamin i nie pisac 2 postów pod rząd.

 

Dobrze by było też poczytac faq, co by nie zasmiecac niepotrzebniue tematu linkami, które były tez podane juz na pierwszych stronach tematu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dobrze by było przeczytac regulamin i nie pisac 2 postów pod rząd.

 

Dobrze by było też poczytac faq, co by nie zasmiecac niepotrzebniue tematu linkami, które były tez podane juz na pierwszych stronach tematu....

1539645[/snapback]

Zgadza się!!! :mur: jest link w poscie 86!!! :mur: Sorry za ponowne podanie linku, nie zauważyłem. Nie czytałem wszystkich odpowiedzi na forum... jeszcze raz przepraszam :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wymieniłem stare pallomino 1700+ na XP2400+ i mam małego zonka

proc co prawda wstaje na fsb 147 ale w 3dMarku2001 w końcowych testach pojawia się szarpanie obrazu i spada drastycznie ilość punktów. Czyżby fsb 143 (2200MHz) jest wszystkim co to CPU potrafi na standartowym napięciu?

 

EDIT: Problem rozwiązano, proca podkręcono do fsb 150 :D

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zastosować jeszcze większe o/c na moim duronie 900mhz fsb 100x9 ale nie wiem zbytnio w którą stronę mam iść więc chciałbym wiedzieć co będzie rozsądniejsze:

 

1. Zastosować drutmoda na vcore które zwiększę z 1,625 na 1,675 i próbować puścić procka na fsb 124 aktualnie 110.

2. Zastosować drutmoda na mnożnik standardowy 9x zmniejszyć do np. 7,5 i dać fsb 133 albo jeśli też tak można to 6.5 * 150.

 

które rozwiązanie polecacie :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się już od jakiegoś czasu do zmiany biosu jednak mam jeszcze kilka pytań do was. Otóż wersja płyty jaką posiadam to 3.1 i w związku z tym chciałbym się zapytać czy nagrywając bios Cheepoman'a mam korzystać z wersji chb0327 czy chb0327f (co oznacza fastwrites ?). Chciałbym również wiedzieć, czy istnieje możliwość uszkodzenia płyty głównej poprzez taką operację i ewentualnie jak mam temu zapobiec i co robić gdyby stało się najgorsze... Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zastosować jeszcze większe o/c na moim duronie 900mhz fsb 100x9 ale nie wiem zbytnio w którą stronę mam iść więc chciałbym wiedzieć co będzie rozsądniejsze:

 

1. Zastosować drutmoda na vcore które zwiększę z 1,625 na 1,675 i próbować puścić procka na fsb 124 aktualnie 110.

2. Zastosować drutmoda na mnożnik standardowy 9x zmniejszyć do np. 7,5 i dać fsb 133 albo jeśli też tak można to 6.5 * 150.

 

które rozwiązanie polecacie :?:

1541485[/snapback]

Zrob drutmoda i zmniejsz mnoznik na np 7.5 i wtedy sprobuj podjechac z fsb i znalezc max dla twoich pamieci. Jak bedziesz znal max fsb prtzy jakim komp chodzi stabilnie mozesz sie pobawic w zwiekszanie stopniowo mnoznika. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze mozesz chodzilo mi o sama idee, ze najpierw dajesz mniejszy mnoznik zeby znalezc max fsb, a jak juz masz max fsb to zwiekszasz mnoznik zeby zobaczyc na ile stac proca. Jezeli masz pamieci ddr 400 MHz to nie ma problemu zeby puscic na fsb 150 (wiecej chyba sie nie da na tej plycie bez modyfikacji) i sprobowac przy jakim mnozniku proc bedzie stabilny. Problem tylko z tym ze k7s5a nie ma blokady pci/agp i twoje dyski moga miec problemy przy wiekszych czestotliwosciach (przy 150 jest to juz 37 MHz). Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem tylko z tym ze k7s5a nie ma blokady pci/agp i twoje dyski moga miec problemy przy wiekszych czestotliwosciach (przy 150 jest to juz 37 MHz). Pozdrawiam.

1545334[/snapback]

Mierzyłeś? Bo przy 150 najprawdopodobniej włącza się 1/5 co daje 30 na pci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłeś? Bo przy 150 najprawdopodobniej włącza się 1/5 co daje 30 na pci.

Nawet na pewno włącza się dzielnik 1/5 i jest 30MHz na PCI

Nawet mam chyba z tego powodu małe problemy, bo windows od czasu do czasu wywala przy FSB 150 blue screen "nieznany błąd sprzętowy" na starcie, bo po ponownym uruchomieniu kompa tryumfalnie oświadczyć że się sam naprawił i wogóle jaki to on nie jest :mur:

Oczywiście poza tymi dziwnymi komunikatami system jest wystarczająco stabilny jednak nie na tyle by pracować na nim cały czas (jakieś rady?).

 

Myślę że bezpieczniej by było przyjąć FSB 147 i do niego dopasować mnożnik, te 2% wielkiej różnicy nie robi a system będzie stabilny.

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...