Skocz do zawartości
j.h.hudy

Wszystko o ECS k7s5a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Próbuję walczyć z kompem koleżanki i nie mogę sflashować biosu, może mam zła wersje, dostałem ja na FDD, nie chce robić. Prosiłbym o linka jakiegoś sprawdzonego biosu do K7s5a, Wersja 1x/3.x.

Z góry dzięuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam płytę ECS K7S5A ver. 3.1. Wgrałem cheepbios. Właśnie zmieniłem pamięci ram na 256 Mb Infinition 2700 oraz nowe 256 MB Goodram 3200, czyli Infinition powinny działać na max. 333 Mhz a Goodram na 400 Mhz. Wiem, że płyta obsługuje max 266 Mhz.

Problem w tym, że w jak sprawdam Everest to pamięć Infinition wykazuje 166 a Goodram tylko 200 Mhz. Próbowałem uruchamiać komp tylko na pojedyńczych kościach (myślałem że się gryzą, ale niestety efekt ten sam).

 

Czy powinienem coś ustawić w biosie aby pamieci działały na 266 Mhz? Gdzieś czytałem, że podobno ten cheepbios pozwala nawet na 333 Mhz - to prawda?

 

Mam procesor Duron 1200.

 

Pozdrawiam

Phoenix206

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw na 100 (synchro z procesorem) bo gdy jest ustawione rozne taktowanie procesora i pamieci na tej plycie to bardzo spada wydajność. A te durony mialy wlasnie fsb 100 (efektywnie 200).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw na 100 (synchro z procesorem) bo gdy jest ustawione rozne taktowanie procesora i pamieci na tej plycie to bardzo spada wydajność. A te durony mialy wlasnie fsb 100 (efektywnie 200).

Cały czas mam ustawione 100/100 w biosie. No i własnie na tych ustawieniach pamięci działaja na 166 i 200 Mhz (tak podaje Everest).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grrrr

166 x2 to ile? 333!!

200x 2? 400!!

Więc o co chodzi?

 

Jak nie potrafisz obsługiwac programu to z niego nie korzystaj.

 

Wiesz jaka jaest róznica między szybkoscią pamięci a aktualna szybkoscią?

 

Jak się dowiesz, to everest podaje tą pierwszą...

 

 

Tą drugą masz podaną w innym miejscu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grrrr

166 x2 to ile? 333!!

200x 2? 400!!

Więc o co chodzi?

 

Jak nie potrafisz obsługiwac programu to z niego nie korzystaj.

 

Wiesz jaka jaest róznica między szybkoscią pamięci a aktualna szybkoscią?

 

Jak się dowiesz, to everest podaje tą pierwszą...

Tą drugą masz podaną w innym miejscu...

Ok. Po co te nerwy. Po prostu się pytam - z tego co wiem to własnie w tym celu stworzono takie forum :huh:

 

Dzięki za wyjaśnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam procesor Mobile Athlon XP 1600+ i płytę głowną ECS K7S5A rev.3.1.

Procesory Mobile Athlon mają odblokowany mnożnik, lecz na płycie głównej nie ma możliwości jego zmiany...

Czy jest jakiś sposób aby przyśpieszyć ten procesor poprzez zmianę mnożnika ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem jedno ta pkyta jest straszna padaka do O/C niema zmiany fsb co 1.NIe ma blokady pci,agp itd.. :mur: :mur: jak tylko kasa przyjdzie przezucam sie na s.754 bo ta plyta to straszne pasci za niedlugo bede wgrywal nowy bios moze pomoze:P :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem jedno ta pkyta jest straszna padaka do O/C niema zmiany fsb co 1.NIe ma blokady pci,agp itd.. :mur: :mur: jak tylko kasa przyjdzie przezucam sie na s.754 bo ta plyta to straszne pasci za niedlugo bede wgrywal nowy bios moze pomoze:P :rolleyes:

akurat wersja pro ma możliwość zmiany fsb co 1MHz i do jakich tylko wartości pamięci/proc pozwoli :P tyle że nie w biosie

 

zresztą już ci mówiłem żebyś się nie wypowiadał w sprawach o których nie masz zielonego pojęcia i naucz się w końcu pisać tak by przypominało to język polski

 

Mam procesor Mobile Athlon XP 1600+ i płytę głowną ECS K7S5A rev.3.1.

najpierw polecał bym wgrać modowanego biosa, potem podjechać z FSB do 147-150 i dopiero jechać drut modem z mnożnikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 1 mateusz panie specu jak sie wgra nowy bios to niema opcji FSB I N|MAGISTRALI po 147/147 tylko po 143 albo 145 :] i mam pojecie o O/C :mur: :mur: :mur: :mur: buhaha

:blink: :lol: :lol: :lol:

 

co ty powiesz, trzy lata mam albo FSB 147/147 lub 150/150 a ty twierdzisz chyba? (nie znam twojego języka) że takich nie ma :lol: a FSB 145 to w którym BIOSie bo ja nie widziałem :P

 

M4TEUSZ >> A nie będzie to przypadkiem wymagało najpierw "demoblizacji" procka (cięcie mostka L5[2]), w końcu to procek mobile?

W FAQ o K7S5A masz linkido modów na tej płycie, w tym do drut-moda na mnożnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to masz jakis lewy bios. A od mojego jezyka sie od.........

 

i niema czegos takiego jak FSB o jeden MHZ i niema jestem pewnien mam ze 133 na 166 :)

1. nie lewy tylko modowany :P

2. teraz napisałeś całkiem poprawnie stylistycznie i gramatycznie :D

3. pewnie że jest możliwość zmiany FSB co 1MHz tyle że za pomocą softu bodajże CPUFSB i działa to doskonale, rekord z tego forum uzyskany w ten sposób to FSB 180/180 ale działa to tylko w wersji pro, w modowanych biosach, na wszystkich K7S5A są dodatkowe częstotliwości 138/138 143/143 147/147 150/150...

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc Panowie.

Zrobiłem vmoda .. ale po kolei:

Sprzęt:

płyta rev 3.1

pamięci SDR noname, 2 kości po 128MB kazda inna :) 133MHz

duron 750 podkręcony przez fsb na 1.04 Ghz

v core 1.84V

i fajnie było do zapuszczenia prime, bo mi kondziołki spuchły (te przy cewkach).

I tu moje pytanie. Czy kondensatory mogą zostać, czy je wymienić. A jeżeli wymienić, to czy łatwo sie to robi. Obeznanie z lutownicą mam, no ale płyta główna trochę wielowarstwowa jest. I tu mnie nachodzą watpliwości - kondziołki wylutuję, ale czy je potem wlutuję? Robił ktos to kiedyś?

edit:

Kondziołki wymienione, płytka dalej smiga :D

Edytowane przez sithh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to moge zwrócic honor :)

 

ej a wlasnie dalem swojego procka KONFIG pod plyte k7vt4a zwiekszylem napiecie o 10% i dalem wlasnie 166 co jeden fsb tma jest. i kompo znowu niewstal rdzen tego procesora to Thoroughbred ale tam byl tez zasilacz padniety.. i czemu nie moge dac 166/166 tylko najwicej ale i tak procesor nie wstaje na 166/133 ? wytlumaczy mi ktoś ?

 

( faktycznie robie bledy i przepraszam za nie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie zapytanie .Jaka jest sytuacja kilka dni temu padl mi duren 1200mhz ukruszyl sie podczas zakladania wczoraj wlozylem na owa plyte axp 1700+ i ciemnosc nie startuje czarny ekran speaker nie piszczy ale co ciekawe wiatrak na procesorze dziala i napiecia dochodza wszedzie .wymienilem kondensator przy przetwornicy bo byl napuchniety jezeli chodzi o zasilacz jest sprawny pamieci tez (3 rozne kosci sprawdzalem) karta graficzna rowniez wkladalem nawet axp 2400+ i tez kaplica .Nie wiem co jeszcze moze byc przyczyna niesprawnosci ale moze Wam cos wpada do glowy .prosilbym o wypowiedzi poniewaz bardzo zalezy mi na tej plycie poniewaz musze odpalic owy komputer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem z nie pamiętaniem FSB ustawioną na 133 w BIOS. Problem pojawił się od momentu zakupienia mobilnego Athlona XP 2200+. Jak się to przejawia, przeważnie po wyłączeniu zasilania co dziwne wcześniej miałem Durnia 1200 (jeszcze 3 dni temu) i nic takiego się nie działo. Co do wersji BIOS to od 3 miechów mam najnowszego CheepoBios, przedtem miałem HoneyX i nie wiem co mnie pokusiło na zmianie, może to to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem z nie pamiętaniem FSB ustawioną na 133 w BIOS.

Być może bateryjka padła - koszt 4-5zł do dostania u części zegarmistrzy :D

Pozatym nie wyłączaj kompa z prondu jak nie musisz. Co do biosu to na cheepciu jadę od trzech lat, ostatni raz bios resetnoł mi się po przepięciu w sieci pół roku temu.

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Padl mi zasilacz i wymienilem na nowy od tego czasu pojawia mi sie CMOS Battery Low wiec kupilem nowa baterie i nic caly czas to samo. Co robic?? Pomozcie??

 

 

post-131825-1138299993_thumb.jpg

 

Do tego czasu wszystko bylo OK.

post-131825-1138299929_thumb.jpg

Edytowane przez Reemi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie zgatunku sci-fi. Mianowicie wpadł mi w ręcę Athlon XP2800+ fsb266 i zastanawiam się czy to wogóle możliwe by k7s5a widziała go jako 2800 i jesli tak to jak to zrobić?

pzdr

jak widzi go jako 2133MHz lub w okolicach i komp jest stabilky to jest dobrze :) kiedyś z ciekawości napisałem do ECS min. czy będą jakieś updaty BIOSu np. dla mobili, na co dostałem bardzo precyzyjną odpowiedź chyba po angielsku "No" :P Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...