Skocz do zawartości
j.h.hudy

Wszystko o ECS k7s5a

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem z K7S5A Pro rev 5.0, chcę sprzedać stary sprzęt ale nie jestem w 100% pewny czy płyta ta jest w pełni sprawna. Czy ma ona opcję włączenia/wyłączenia interfejsu AGP 4x z BIOSu? Jezeli nie to może trzeba jakieś zworki poprzestawiać? Zauważyłem w Everescie, że jest na niej wyłączone AGP 4x, a co za tym idzie wydajność grafiki (R9000 64mb/128bit) na tej płycie nie powala (tylko ~4700pkt w 3DM2001 na Athlonie 1000MHz) <_< Nie wiem czy jest wada płyty czy wystarczy coś, gdzieś ustawić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem z K7S5A Pro rev 5.0, chcę sprzedać stary sprzęt ale nie jestem w 100% pewny czy płyta ta jest w pełni sprawna. Czy ma ona opcję włączenia/wyłączenia interfejsu AGP 4x z BIOSu? Jezeli nie to może trzeba jakieś zworki poprzestawiać? Zauważyłem w Everescie, że jest na niej wyłączone AGP 4x, a co za tym idzie wydajność grafiki (R9000 64mb/128bit) na tej płycie nie powala (tylko ~4700pkt w 3DM2001 na Athlonie 1000MHz) <_< Nie wiem czy jest wada płyty czy wystarczy coś, gdzieś ustawić :)

Tak jest w BIOSie (nie wiem czy w każdym) możliwość włączenia/wyłączenia AGP4x, tylko że wydajność ci to raczej obniży, zresztą wynik jak na Athlona1000 ,o ile mnie pamięć nie myli, nie odbiega bardzo od normy, poprubuj starszych sterowników do karty :)

 

Mam płytę ECS K7S5A i Durona 1600. Problem w tym, że po włączeniu kompa wiatraczki się kręcą, ale nie pokazuje się obraz na monitorze. Próbowałem karty graficzne na AGP i PCI. Co mam zrobić?

Ile pisków słychać na starcie? Jak ich nie słychać to a: nie masz PC-speakera, b: płyta zmarła. Czy wcześniej nie miałeś jakiś wypadków typu siwy dym wydobywający się z zasilacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest w BIOSie (nie wiem czy w każdym) możliwość włączenia/wyłączenia AGP4x, tylko że wydajność ci to raczej obniży, zresztą wynik jak na Athlona1000 ,o ile mnie pamięć nie myli, nie odbiega bardzo od normy, poprubuj starszych sterowników do karty :)

Właśnie w tym problem, że mam AGP wyłączone i chcę włączyć to z powrotem ale nie mogę się doszukać tej opcji w biosie :-|

A co do wydajności, powinienem osiągać jakieś ~7k (bez podkręcania) więc ~4,7k to sporo za mało :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pewien problem.

Jak wyłączam kompa płyta wyłącza sie na chwile i ponownie włącza ale działaja tylko wiatraki nie ma obrazu.

Czyli coś z płytą albo zasilacz ?

Prosze o pomoc !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam spory problem... wymieniłem płyte na ECS K7S5A i mój procesor (AMD ATHLON 2000+) został znaleziony jako Athlon 1300 jak przestawić FSB?? Proszę o szybką odpowiedź podam wiecej informacji

Typ płyty głównej to ECS K7S5A

Magistrala 64 bitowa

częstotliwość taktowania magistrali FSB to 101MHz(chodź jako efektywna podana jest 203MHz.. gdzie to przestawić? )

Procek to AMD ATHLON 2000+(~1700MHz)

Napięcie na rdzeniu procesora mam 1,73V

I to by było na tyle.. gdzie mozna przestawić FSB..?

 

Prosze o szybką odpowiedź z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam załadowany bios jeden z ostatnich ze strony ecsa procek to athlon xp 2000 system xp ddr 400 mhz 512 ramu i nadal nie mam instrukcji SSE. W czym jest problem ktoś wie? Koleś mi mówił ze były dwa rodzaje jąder na których produkowano te procki i niby jeden obsługiwał a drugi nie czy to prawda ? A moze to wina grafy mam geforce 2 64 mb pamięci. Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

A moze to wina grafy mam geforce 2 64 mb pamięci.

Grafa nie ma nic do gadania, ściągnij cpu-z i zobaczysz czy proc ma sse (ale chyba nie wykryje :blink: )

Witam! Mam spory problem... wymieniłem płyte na ECS K7S5A i mój procesor (AMD ATHLON 2000+) został znaleziony jako Athlon 1300 jak przestawić FSB?? Proszę o szybką odpowiedź podam wiecej informacji

Typ płyty głównej to ECS K7S5A

Magistrala 64 bitowa

częstotliwość taktowania magistrali FSB to 101MHz(chodź jako efektywna podana jest 203MHz.. gdzie to przestawić? )

Procek to AMD ATHLON 2000+(~1700MHz)

Napięcie na rdzeniu procesora mam 1,73V

I to by było na tyle.. gdzie mozna przestawić FSB..?

 

Prosze o szybką odpowiedź z góry dziękuje

W biosie <_< Daj na 133.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:unsure: prędkość taktowania musi wynosić 133/100 100/133 czy 133 na 133? (sorry ale dla mnie to nowy teren nigdy wczęsniej sie tym nie bawiłem)

133/133, a jak wgrasz modowany bios to oczywiście próbuj większych, np 147/147 będziesz miał XP2200-2300+ :) Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm problem.. po ustwieniu 133/133 komp startuje ale mniej więcej w połowie staru Windowsa ekran robi się czarny i nic więcej.. przy innym taktowaniu lampka monitora zaczyna mrugać a komp sie nie uruchamia i nijak nie da sie go uruchomić pomaga tylko zerowanie ustawień za pomocą zworki... jakieś sugestie?

Edytowane przez Snipper42

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi czy duron 700 pójdzie na FSB 133 ?? .. .. . Teraz jest ustawione 7x100MHz=700MHz .. .. I chyba nie ma możliwości przestawienia niżej jak 133MHz ?? .. .. Płyta jak w temacie czyli K7S5A

 

2x128 MB 266MHz . .. .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem w tym że wyciągłem baterie na 2 dni i lipa dalej to samo..... Są jakieś inne sposoby??

ja mialem z ta plyta podobne przygody ;] zawsze mozna bios przeprogramowac ;) zflaszuj bios po prostu na innej grafie moze pomoze :)

 

btw jestem ciekaw gdzie pisalo ze taki sprzet mozna niezle podkrecic ;) no chyba ze mamy rozne pojecie slowa niezle :D

 

A powiedzcie mi czy duron 700 pójdzie na FSB 133 ?? .. .. . Teraz jest ustawione 7x100MHz=700MHz .. .. I chyba nie ma możliwości przestawienia niżej jak 133MHz ?? .. .. Płyta jak w temacie czyli K7S5A

watpie zeby taka sztuka sie trafila ;) sproboj zmodowanych biosow z posrednimi wartosciami fsb Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi czy duron 700 pójdzie na FSB 133 ?? .. .. . Teraz jest ustawione 7x100MHz=700MHz .. .. I chyba nie ma możliwości przestawienia niżej jak 133MHz ?? .. .. Płyta jak w temacie czyli K7S5A

 

2x128 MB 266MHz . .. .

 

wgraj sobie nowy bios do tej płyty, tylko musi być nieoficjlny ( ja mam k7s5a pro i mam honey bios) i spokojnie podkręcisz duraka, ja swojego durona pusciłem na 8 x 124 (1000 MHz), na 133 nie chciał pójść nawet z napięciem 1,85.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi jedno . ... Próbuje flashować biosa .. .. Ale pisze mi że chipset nie jest obsługiwany .. .. . Teraz tylko proszę o dokładne instrukcje co i jak .. . .. Bo niestety nie potrafię znaleźć. .. . . .

 

Czyli proszę o:

 

 

-> wersję amiflasha

-> wersję biosu

-> szybki opis jakie komendy co powodują .. . .

 

 

 

Z góry thx . .. .

Aha w miarę możliwości linki .. . A jeśli to było już poruszane to proszę link do tematu .. .. .

post-13555-1145906294_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okim poczytane .. .. Bardzo pomogło . .. Takiej podstawy zapomnieć to grzech . .. .

 

NAJPIERW CZYTAJ FAQn PÓŹNIEJ PYTAJ !! . . .. No ale to już skleroza :P .. .

 

Bardzo ładnie się sflashowało .. . . A teraz pytanko .. . . Czy jest jakiś bios co ma więcej opcji wyboru FSB ?? Czyli coś pomiędzy 112 MHz a 124 MHz . .. .

 

teraz mam 7x112 co daje 784MHz. . .. . Przy 124 ma być 866MHz ale wtedy system przy ładowaniu się zwiesza . ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to nie ma takiego biosu ,ja zrobiłem ołówkiem mod na vcore na procku (ustawiłem 1,85) ale teraz mój duron spokojnie chodzi jako 1 GHz - 8 x 124 MHz (orginalnie 800 MHz) aczkolwiek grzeje się bardziej niż na standardowym napięciu. Ponadto ustaw pamięci synchronicznie

 

jak ustawiałem 8 x 124 na standardowym vcore to bios ładnie przechodził ale wingroza się nie ładowała, po zamalowaniu mostków na procesorze i na napięciu 1,85 spokojnie chodzi na 1,8 - mysle że ustawienia napięcia na troche niższe 1,80 V też by pozwoliło uzyskać magistrale 124.

Edytowane przez romek-o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wyjadaczy k7s5a ;)

 

Opędzlowałem swój stary komp ojcu (k7s5a, axp 2000+, 512mb sdr, gf4 mx). I po jakichś 2 miechach postanowił to złożyć do budy :) Niestety pojawia się problem chyba dość popularny (ale nie mogłem znaleźć rozwiązania).

 

Mianowicie, po włączeniu kompa, monitor nie zaskakuje. Nie ma również żadnych beepów. Wiatraki się kręcą. Diody się palą. Niestety nie powiem Wam jaka to rewizja, bo komp jest far, far away, a mój tatko nie wie gdzie zajrzeć. Faktem też jest że zasiłka to marny megabajt 350W. Ale czy to on może być winowajcą?

 

Czekam na koncepcje i pomysły ;) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej by bylo jakbyś sprawdził poszczególne elementy na innej płycie, niech twój ojciec spróbuje zresetować bios zworką, to często pomaga, ewentualnie wyjęcie baterii na kilka minut, niech sprawdzi też czy wszystko jest dobrze złożone i dociśnięte (grafika i pamięć)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...