Skocz do zawartości
j.h.hudy

Wszystko o ECS k7s5a

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.yogick.yoyo.pl/upload/winsfi14.exe

 

To jest link do flaszera ktorego znalazlem na swojej plytce ze sterownikami do plytki K7S5A Pro. Jak chcecie to mozecie potestowac czy to wogole dziala - ja zazwyczaj wgrywalem z DOSa lub metoda HotFlash.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety moja pięcioletnia przygoda z ECS K7S5A dobiegła końca :( Płyta dogorywała przez ostatnie tygodnie, wywaliło dwa kondensatory przy mosfetach, ale i tak dzielnie się trzymała służąc mi do końca lekko marudząc tylko przy starcie. Ta płyta naprawdę miała duszę, często miała swoje zdanie na różne tematy co wywoływało karczemne awantury, ale też dzielnie zniosła padnięcie zasilacza, oraz ciągłe moje grzebanie we wnętrznościach kompa, jak trzeba było to odpalała nawet najbardziej padnięty sprzęt, ale też i grymasiła przy nówkach, ech te boje z pamięciami, aż się łezka w oku kręci ;(

 

No i pytanko za ile orientacyjnie by mi te kondensatory wymienili, bo nie wiem czy użądzić jej widowiskowe zejście, czy jeszcze naprawiać, ewentualnie oddam ją za parę groszy w dobre ręce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej mam k7s5a z duronem 1200, problem w tym ze po wlaczeniu kompa nie ma zadnego obrazu ani dzwieku, nie wiem co zrobic sprawdzalem pamieci, procka, podlaczalem na nowo zasilacz, resetowalem cmos, a i tak nie odpala , jedno co zauwazylem to ze przycisk power na obudowie wogole nie dzila i jest wcisniety na stale, dlatego podlaczam zasilanie bezposrednio do pradu, ale nie wiem czy to cos ma do tego ze nie wyswietla obrazu, czy jest ktos mi w stanie pomoc ?? czekam na sensowne odpowiedzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odepnij przycisk od mobo wyciagnij pamieci podlacz speakera i zewrzyj styki na ktorych powinien byc przycisk powec srubokretem, jezeli piszczy to znaczy ze jest ok, wtedy sloz pamieci, jezeli nieodpal to znaczy ze cos z grafa lub monitorem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety moja pięcioletnia przygoda z ECS K7S5A dobiegła końca :( Płyta dogorywała przez ostatnie tygodnie, wywaliło dwa kondensatory przy mosfetach, ale i tak dzielnie się trzymała służąc mi do końca lekko marudząc tylko przy starcie. Ta płyta naprawdę miała duszę, często miała swoje zdanie na różne tematy co wywoływało karczemne awantury, ale też dzielnie zniosła padnięcie zasilacza, oraz ciągłe moje grzebanie we wnętrznościach kompa, jak trzeba było to odpalała nawet najbardziej padnięty sprzęt, ale też i grymasiła przy nówkach, ech te boje z pamięciami, aż się łezka w oku kręci ;(

 

No i pytanko za ile orientacyjnie by mi te kondensatory wymienili, bo nie wiem czy użądzić jej widowiskowe zejście, czy jeszcze naprawiać, ewentualnie oddam ją za parę groszy w dobre ręce.

no widze weteran juz jeden odchodzi :] ja tez miałem juz wiele ekscesow z ta plyta i znalazlem wlasnie pomoc tu na forum, jak narazie plytka działa w najlepsze ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej potrzebuje pomocy: po zmianie zasilacza wreszcie uruchomila sie k7s5a zresetowalem cmosa i po wlaczeniu kompa wyswietla mi cos takiego :

CMOS settings wrong

CMOS memory size wrong

oczywiscie jak nacisne f1 to rusza dalej, ram wyswietla poprawnie, dysku ani innych podzespolow nie podlaczalem jesce, chodzilo mi tylko o to aby wyswetlil sie jakis obraz, czy jezeli podlacze wszystko to znikna te komunikaty o cmosie ?? czy mam cos innego zrobic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej sprawa jest taka nie mialem innego zasilacza dlatego podlaczylem jakis stary ze strychu ma on 250 watt i uruchomilem na nim k7s5a 256 ram i durona 1300. problem jest w tym iz temperatura procka po jakiejs godzinie urzedowania wynosila 70 stopni !!! dysk mial temp ok 30 stopni, ale procek przesadzil strasznie, chodz ani razu sie nie zawiesil i chodzil stabilnie, czy jezeli zmienie zasilacz na inny o wiekszej mocy to zniknie ta makabryczna temp na procku ?? czy to nie od zasilacza??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli pasta musi być dawana za kazdym razem gdy oddzielam procek od radiatora tak?? czym najlepiej zmyc albo zetrzec tą starą??

Niby ładnie schodzi zmywaczem do paznokci, ale nie polecają tego rozwiązania. Jakimś spirytusem jak zmyjesz i odczekasz chwilkę aż odparuje to źle nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy jest jakas mozliwosc zastapienia czyms tej pasty?? bo potzrebuje na gwalt !!! a nigdzie jej teraz nie kupie, droga jest wogole taka pasta??

Zależy jaka, dobra jest Arctic Silver - jakieś 15-20 złotych... a zastąpić czymś pastę?? Uj no chyba się nie da...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to szkoda ze sie nie da :( jesce jedno pytanie czy mozesz mi zagwarantowac ze jesli naloze teraz paste na procka to temp sie zmniejszy?? ten duren 1300 nagrzal sie w okolo 30 min do 70*C to chyba nie jest normalne?? myslalem ze zasilacz za slaby, ale jak mowisz o pascie to mam nadzieje ze o to chodzi aby zbic temp, jestem poczatkujacy wiec sie pytam, wielkie dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to szkoda ze sie nie da :( jesce jedno pytanie czy mozesz mi zagwarantowac ze jesli naloze teraz paste na procka to temp sie zmniejszy?? ten duren 1300 nagrzal sie w okolo 30 min do 70*C to chyba nie jest normalne?? myslalem ze zasilacz za slaby, ale jak mowisz o pascie to mam nadzieje ze o to chodzi aby zbic temp, jestem poczatkujacy wiec sie pytam, wielkie dzieki

No żeby się grzał procek do 70*C to musi być niezły kurz na radiatorze (obstawiam ze to sprawdziłeś i oczyściłeś chociaż trochę radiator), albo ładne przekłamanie. Sprawdź ręką czy rzeczywiście jest 70 stopni, jeżeli będzie parzyć na tyle że nie będzie można przytrzymać ręki to będzie koło 70. Temperatura po nałożeniu pasty spadnie na pewno, ale żeby tak o 30 stopni to mi się nie widzi.

 

Tak w ogóle to co to za cooler?? A może w biosie masz napięcie po ch... ustawione.

Edytowane przez Qroń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze tego kompa uruchomilem pierwszy raz od pol roku, myslalem ze plyta jest walnieta a wyszlo na zasilacz, wiec wsadzilem jakis stary 300w i komp zalapal, radiator okurzylem, a rzeczywiscie sie strasznie grzeje, bo czuc spalenizna :) cooler to jakis no name ale ma ok 4800 rpm, w speedfanie pokazywalo mi taka sama temp jak w biosie, a napiecie nie wiem jakie mam i nie wiem czy idzie ustawic w biosie bo tam jest wszystko poblokowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup to - http://allegro.pl/item137257892_arctic_coo..._2_cz_temp.html. Ten twój cooler jest raczej marny, a ten już jest dobry, w zestawie powinieneś dostać dosyć dobrą paste termoprzewodzącą.

W K7S5A nie dał się zmieniać żadnych napięć, nawet z overclockerskimi BIOSami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za link, znalazlem troche pasty na starym i procku i zdrapalem ja :) nalozylem na tego durona i odziwo temp nie przekracza 60*C, czyli zmniejszyla sie o jakies 10*C, postaram sie zalatwic nowa paste moze to jeszcze cos da, mam taka nadzieje. mam prosbe aby ktos przeanalizowal ten screen. czy te napiecia sa dobre?? i dlaczego te speedy fana sa ustawione na 100% a na moim kompie mam wszystkie na 0 ??

post-142330-1162313185_thumb.jpg

Edytowane przez TheGreK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam prosbe aby ktos przeanalizowal ten screen. czy te napiecia sa dobre?? i dlaczego te speedy fana sa ustawione na 100% a na moim kompie mam wszystkie na 0 ??

Napięcia dobre, "speedy fana :lol: " czyli rozumiem że prędkości wiatraków mogą być i na 1000% bo płyta nie ma regulatora ich obrotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki za odpowiedz, czyli widze ze bede potrzebowal jakiegos lepszego radiatora z wentylatorkiem na procek, moze to cos wreszcie da z ta straszna temp, moja prosba jest taka abyscie polecili mi cos taniego i w miare dobrego na procka najlepiej z allegro pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...