Skocz do zawartości
j.h.hudy

Wszystko o ECS k7s5a

Rekomendowane odpowiedzi

Kup jakieś lepsze chłodzenie. I przydała by się też jakaś porządna pasta termoprzewodząca.

czyli jakie bo mam AC Copper Silencer 3- chyba dość dobre a pastę taka białą Coolermastera, może nie najlepsza ale chyba też dobra. Doradź co konkretnie tylko z góry mówię na chłodzenie za 200 zł typu WC mnie nie stać. Edytowane przez krzysiu9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jakie bo mam AC Copper Silencer 3- chyba dość dobre a pastę taka białą Coolermastera, może nie najlepsza ale chyba też dobra. Doradź co konkretnie tylko z góry mówię na chłodzenie za 200 zł typu WC mnie nie stać.

Chłodzenie dobre to jest ale widać już nie na takie takty. Kup pentagrama cu 80 lub 92. A paste daj cetramique. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie poniewaz znalazlem ze ktos puscil na tej plycie 2x512 a czy ktos prubowal wzucic na nia 1gb albo wiecej ? i moze np. po uptadzie biosa ?

mam bios honey (chyba ten co obsluguje procki do 2600) obecnie 512 (2x256) ramu i chcialem wzucic 1gb ale przeczytalem w ksiazecce ze plyta obsluguje max 1gb

moze ktos prubowal ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam porady odnosnie K7S5A problem jest z kontrolerami IDE. Wykrywa dyski niby sa ok w biosie UDMA5 ale windows wstaje 10min i w HDtach pokazuje 4MB/s (PIO??). Na moim kompie (jak w sigu) oba dyski lataja jak szalone (2xBarracuda 80GB jedna v.IV druga v.VII). Czyzby martwy kontroler? Wgralem najnowszy BIOS od producenta i nadal zima. Komp pracowal z tymi dyskami dlugi czas poprostu nagle zaczelo sie sypac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw UDMA w systemie.

 

 

mam pytanie poniewaz znalazlem ze ktos puscil na tej plycie 2x512 a czy ktos prubowal wzucic na nia 1gb albo wiecej ? i moze np. po uptadzie biosa ?

mam bios honey (chyba ten co obsluguje procki do 2600) obecnie 512 (2x256) ramu i chcialem wzucic 1gb ale przeczytalem w ksiazecce ze plyta obsluguje max 1gb

moze ktos prubowal ?

Płyta obsługuje 2x512. Sis735 obsługuje tylko 1.5GB(3x512).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Admin czytales ze dyski smigaly w tym systemie jak znalazl? Nie zmienialem winzgrozy poprostu po odpaleniu kompa zima. Dyski w DMA szly tam juz dawno HDtach wypluwal tam ok 33-35MB/s zaleznie od dnia ;). Od soboty nie moge w zaden sposob zmusic dyskow do normalnej pracy nie pomaga zmiana kabli zamiany slave/master na obu kanalach kontrolera to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie User. Tryb pracy dysków w Windows przestawia sie autmatycznie na pio przy wystepowaniu błędów i nie musi byc taki sam jak w biosie. Sprawdza sie w menedzerze urzadzen w jakim trybie pracują dyski i jezeli nie jest to zaden z trybów dma to sie przestawia opcje/usuwa kontroler/wymusza recznie tryb przez rejestr(jest o tym w archiwum na forum).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabootowalem kompa z LiveCD Ubuntu 6.12 i tam rowniez dysk zdaje sie przymulac. Zainstalowalem rzeczone Ubuntu na jednym z dyskow i tragedia w zyciu nie widzialem zeby mi tak dlugo [brzydkie określenie na linuksa] wstawal na tym sprzecie (Duron 1Ghz + K7S5A + 384MB SDRAM). W jaki sposob (softem mlotkiem miernikiem lub cos w tym stylu) sprawdzic kontrolery czy sa sprawne? Podlaczylem od kumpla awaryjny dysk 3GB Fujitsu ATA33. Bios zobaczyl ATA33 a pod winzgroza HDtach pokazal mu 3MB/s....

 

Co do windowsa to w menedzerze urzadzen dyski widzi jako UltraDMA5.... to dopiero checa....

 

post-136386-1178555343_thumb.jpg

Edytowane przez Mery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byl clear cmos load optmized load failsafe reflash i wszystko co mi do glowy przyszlo. Wgrywalem stary bios nowy bios i ciagle to samo. Podmiany pamieci na DDR266 reinstalka windy (na dysk 3Gb) i nadal zima. Cos czuje ze plyta kaput.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z w/w płytą główną. Może zaczne od początku histori płyty.

Płyta była sprawna lecz po jakimś czasie kondensatory popuchły i przestała działać więc je przelutowałem i było ok ale po około 2 tygodniach po wciśnięciu przycisku power wiatraczki ruszają a obrazu na monitorze nie ma. Więc pomyślałem że padł bios więc zaprogramowałem ją i dalej nie działa. mur.gif Co z tym fantem zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Ruszy na tej płycie dysk Samsung SpinPoint 160 GB SP1614N (7200, 8MB cache) ? Chce wymienić aktualnego starego Seagate na coś nowego i szybszego. Dysk pracowałby na ATA100 ,a płyta to wersja SiS735$K7S5A Release 12/15/2001 S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy płytka obsłuży Athlona XP 2400+ (T-Bred). Mam zwykła zasiłkę i nie zmieniałem biosa. Wersja mojej mobo to 3.1.

 

Dziękuje z góry za odpowiedz.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie tej płyty (ECS K7S5A). Ile ona ma wejść pin do wentylatorów. Niestety zgubiła mi sie instrukcja i nie mogę znależć w internecie dlatego Was pytam:) Pytam ponieważ chce dorzucić 2 wieksze wentylatory po boku obudowy ponieważ strasznie grzeje mój komputer cały pokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam K7S5A v3.1 i gdy chciałem zaaktualizować biosa to pisze ze jest zablokowany dostęp do pamięci flash na którym jest bios. Obok baterii znalazłem zworkę ale ona może tylko wyczyścić CMOS.

Wie ktoś jak odblokować tą pamięć flash abym mógł wgrać nowego biosa? W biosie szukałem i nic niema na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie tej płyty (ECS K7S5A). Ile ona ma wejść pin do wentylatorów. Niestety zgubiła mi sie instrukcja i nie mogę znależć w internecie dlatego Was pytam:) Pytam ponieważ chce dorzucić 2 wieksze wentylatory po boku obudowy ponieważ strasznie grzeje mój komputer cały pokój.

A na płycie to sie nie da zobaczyc? Instrukcji ze strony ecs tez sciągnąc nie mozna?

 

Witam. Mam K7S5A v3.1 i gdy chciałem zaaktualizować biosa to pisze ze jest zablokowany dostęp do pamięci flash na którym jest bios. Obok baterii znalazłem zworkę ale ona może tylko wyczyścić CMOS.

Wie ktoś jak odblokować tą pamięć flash abym mógł wgrać nowego biosa? W biosie szukałem i nic niema na ten temat.

Nie przypominam sobie zeby na 3.1 byla blokada przed flashem. Za to niektóre wersje flashera nie działaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam taki problem:

- Zawieszanie się komputera w przypadku pamieci SDR ustawionych na 133 MHz.

Problem często występujący na tej płycie. Jeżeli występuje, często nie da się go skutecznie zlikwidowac.

Pomaga ustawienie pamięci na 100 MHz, zmiana timingów pamięci, wymiana pamięci.

Ustawianie odpada, wymiana pamięci to dopiero koło wtorku. Dzisiaj więc zostaje zabawa z tymi timingami. Jak je mogę ustawić żeby było cacy :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy było takie pytanie ale nie umiałem znalejść na nie odpowiedzi. Mam obecnie 768 DDR RAMu i zamierzam sprzedać 256 i dokupić kolejne 512. W opisach płyty wyczytałem, że obsługuje maksymalnie DDR 2100, jednak bezproblemowo chodzi mi na niej Elixir 512MB PC2700. Moge bez problemowo kupowac RAMy PC2700 i PC3200?

Edytowane przez cyber_91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam all...

Mam ECS K7S5A rev.3.1, do tego antka xp ??? (nie mogłem sprawdzic) 160 GB Hitachi desktar + :mur: Geforce 2 MX 400. do tego Mode Com (poprawiłem błąd) FEEL 400

 

złożyłem wszystko jak należy, odpalam, wszystko ok, poza kartą i monitorem. Nic się nie wyświetla, tylko lata "NO VIDEO INPUT", karta chodzi na INNYM komputerze, a na ECS'ku i też ECS K7VZA nie chce chodzic.

Tzn. wiatraczek się nie kręci, na monitorze też nic...

 

HEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

EEEEEEEEEEEELP! :mur: bo zaraz to zrobię w realu (w życiu normalnym) :mur:

Edytowane przez luckos7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Codegen FEEL 400

Siakiś nowy codezłom od modecoma? :P Zmień to. Sprawdź inną kartę na pci i agp. Może ta grafa gryzie sie z płytą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tu trafiłeś w sedno... na innych płytach jest ok, próbowałem też z radkiem 8500 series i nic... :mur:

 

:mur: jaką tanią, a dobrą kartę mi proponujecie??? najlepiej na pci 32 bity, bo jak się orientuję na rynku te są tańsze od AGP. :mur: :oops: a codegena zmieni nie mogę, bo kasy za mało mam (200 zł na karte) a dopiero dziś znalazłem to :mur: forum. :mur:

PS. mam FEEL 3 350 i jest w porzo..., ale jest w innym kompie, w tym na którym to piszę... :mur:

 

ważne jest też to że na innej płycie ECS,a (ECS K7VZA) też się gryzła... (mam też radka VE, też się gryzie... :mur: |)

 

kurczę w końcu polubiłem tego emotikonka :mur:

:mur:

:mur:

:mur: a tera na masowe walenie głową w mur :-P

Edytowane przez luckos7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to moj komp chcialbym dokupic pamiec RAM ale nie wiem czy ddr1 czy ddr2 prosze o pomoc a gdybym wsadzil 512 to czyby współgrała z moim sdramkiem??

 

 

 

Pole Wartość

Komputer

System operacyjny Microsoft Windows XP Professional

Dodatek service pack systemu operacyjnego -

DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)

Nazwa komputera KWIDZYN-ŁUKASZ (kwidzyn)

Nazwa użytkownika Łukasz

 

Płyta główna

Typ procesora AMD Duron, 1300 MHz (13 x 100)

Nazwa płyty głównej ECS K7S5A (5 PCI, 1 AGP, 1 AMR, 2 SDR DIMM, 2 DDR DIMM, Audio)

Mikroukład płyty głównej SiS 735

Pamięć fizyczna 256 MB (PC133 SDRAM)

Typ BIOS'u AMI (06/26/02)

Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM1)

Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM2)

Port komunikacyjny Port drukarki (LPT1)

 

Ekran

Karta wideo RADEON 9550 Secondary (128 MB)

Karta wideo RADEON 9550 (128 MB)

Akcelerator 3D ATI Radeon 9550 (RV350)

Monitor Philips 190S (190S5) [19" LCD] (VN 034406)

 

Multimedia

Karta dźwiękowa SiS 7012 Audio Device

 

Magazyn

Kontroler IDE Kontroler SiS PCI IDE

Kontroler SCSI/RAID SCSI/RAID Host Controller

Napęd dyskietek Stacja dyskietek

Dysk fizyczny WDC WD2500JB-00REA0 (127 GB, IDE)

Napęd dysków optycznych KJ3818L MJV442Y SCSI CdRom Device

Napęd dysków optycznych KJ3818L MJV442Y SCSI CdRom Device

Napęd dysków optycznych KJ3818L MJV442Y SCSI CdRom Device

Napęd dysków optycznych KJ3818L MJV442Y SCSI CdRom Device

Status dysków SMART OK

 

Partycje

C: (NTFS) 39997 MB (7116 MB wolne)

D: (NTFS) 60000 MB (18706 MB wolne)

E: (NTFS) 130002 MB (98321 MB wolne)

Rozmiar całkowity 224.6 GB (121.2 GB wolne)

 

Urządzenia wejściowe

Klawiatura Standardowa klawiatura 101/102 klawisze lub Microsoft Natural Keyboard PS/2

Mysz Mysz Microsoft PS/2

 

Sieć

Karta sieciowa Realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet NIC (192.168.1.3)

 

Urządzenia zewnętrzne

Drukarka Canon MP160 Printer

Kontroler USB1 SiS 7001 PCI-USB Open Host Controller

Kontroler USB1 SiS 7001 PCI-USB Open Host Controller

Urządzenie USB Live! Cam Vista IM #2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...