Skocz do zawartości
j.h.hudy

Wszystko o ECS k7s5a

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grzechu_1990

Procek nie ma nic do gadania, możesz brać spokojnie 2x 512 (ale nie pamiętam ile obsługiwała maks, 1024 czy 768). Spójrz do FAQ o tej płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Każdy DDR1 Ci zadziała na tej płycie (ale tak jak mówiłem nie pamiętam ile maks ramu obsługuje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli w opisie plyty czyli w ksiazeczce pisze ze banki oblugują 256MB max jednej kosci to da rade na jeden bank DDR wlozyc z pozytwnym skutkiem 512 MB czyli lacznie 1024MB na DDR? Ktos probowal taka opcje?

z gory slicznie dziekuje za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Ja w jednym slocie miałem 512 ddr 400 i chodziło ładnie. Problemu z 2x 512 być nie powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Otoz kupilem niedawno nowy procesor, Athlona Xp 2400+ , zamontowalem, podlaczylem itp i po wlaczeniu komputera pojawia sie problem:

Bodajze jest to bios - wykrywa mi ciagle starego proca ( Athlona 1800+) zamiast tego nowego.

W windowsie pokazuje mi dokladnie takie same dane taktowanie itp jak bym mial ciagle tego starego proca. Zmian w wydajnosci kompa na lepsze nie zauwazylem.

 

Moja płyta główna to ECS K7s5a Pro.

pomozcie :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FSB mam ustawione 100/100 gdy probowalem krecic 133/100 lub odwrotnie to gdy komp mial juz sie lognac do windowsa wtedy restartowal sie. Kiedy ustawilem 166/100 w ogole nie chcial sie uruchomic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi się wydaje, to płyta obsługuje FSB 200 i 266MHz.

Jeśli procesor który kupiłeś jest na FSB 333 (166) to zrobiłeś błąd.

Najpierw się sprawdza co możesz wsadzić do płyty a potem się kupuje ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orgiusz 2400+ ma FSB 133, antki od 2600+ miały 166 + smeprony :wink:

 

Kros Athlon 1800+ i 2400+ mają to samo fsb. Spróbuj fsb 133 i pamięci 133, jak nie pójdzie to może clear cmos zworką coś pomoże albo Load Optimal Settings?

 

Edit:

A może po prostu mnożnik (CPU Ratio)? Powinno być 15x

Edytowane przez Chlebu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem proca do tejże płyty- AMD Athlon XP, ale na naklejce ma napisane że jest to 1700, a w biosie pokazuje mi że jest nieznany i nastawia mi na 1100 mHz. Czy pomoże aktualizacja biosu, czy coś innego??? P.S. Mam te zwiech po nastawieniu 133/133... i nawet na 133/100 Mam wersję (na naklejce) 3.1, a w evereście 1.0 :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Zmień bios na cheepo albo honey. Skąd je pobrać i jak zmienić znajdziesz w FAQ o tej płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Uaktualnij bios albo spróbuj ustawić ręcznie na 133/133. Jeżeli nie pójdzie to zmieniaj bios-znajdziesz go w FAQ o płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale nie rozumiem tego za bardzo. Mam Athlona 1333, 128+64 SDR jedna kość według CPU-z 100Mhz a druga 133 i możliwe opcje do ustawienia w BIOSie:

 

-100/100

-133/133 [teraz ustawione i działa]

-133/100 [albo na odwrót, nie pamiętam]

-166/133

 

Czy jeśli kupię pamięć RAM DDR [512 a później kolejne 512 tych najlepszych pod tą płytę] to będę mógł ustawić ostatnią opcję która teraz nie działa? [komputer się uruchamia ale nic nie widać na monitorze] Czytałem że ta płyta źle działa [nie działa?] asynchronicznie...

 

Byłbym wdzięczny gdyby mi to ktoś wytłumaczył...

 

Płyta K7S5A ver. 5.0 PRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100/100 powinno bez problemu działać (tylko proc będzie chodził z niższymi taktami), 133/133 bez problemu działa jak piszesz, 133/100 na bank ci się nie uda odpalić, ew bedzie bardzo niestabilne. 166/166 zostało dodane na wyrost, przez BIOS takiego trybu nie da się odpalić. Jedyne wyjście to bawić z CPUFSB.

Tu masz opis > http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=1307861

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy Sempron 2600+ ruszy na tej płycie? niedawno wziąłem się za remont kompa, a nigdzie nie mogę znaleźc specyfikacji płyty głównej (cudem trafiłem na to forum), nie wiem też jaka to wersja płyty, ale chyba z okolic 2001 roku, byłbym wdzięczny za jakieś porady, bo chcę dokupic RAM i jakąś dobrą kartę graficzną i żeby były to jedne z najlepszych pod tą płytę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy Sempron 2600+ ruszy na tej płycie? niedawno wziąłem się za remont kompa, a nigdzie nie mogę znaleźc specyfikacji płyty głównej (cudem trafiłem na to forum), nie wiem też jaka to wersja płyty, ale chyba z okolic 2001 roku, byłbym wdzięczny za jakieś porady, bo chcę dokupic RAM i jakąś dobrą kartę graficzną i żeby były to jedne z najlepszych pod tą płytę...

http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Support/C...69&LanID=16

 

:ploom:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja w tej płytce wymieniłem niedawno RAM na 512 DDR 400mhz smiga , grafike na 5200 FX 128/128 , i new dysk 80 7200 2mb cach , na proca nowy wentylator i chciałbym wymienić procka bo aktualnie posiadam 1500 (1333) moduł to SIS 735 , a o to fotki co i jak zmienić czy sie da i na co :

 

 

Procesor:

Dołączona grafika

 

Płyta główna:

Dołączona grafika

 

BIOS:

Dołączona grafika

 

 

I czy mam dobrze ustawiony RAM:???

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thx za linka fenix777, przyda się :D

 

btw. może ktoś zaproponuje jakąś kartę graficzną na tą płytę... z 256 Mb coś się znajdzie?

i jeszcze jedno, jaki najszybszy RAM mogę wrzucic na płytę? DDR 400?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*

 

Pamięci

 

*

 

dwa sloty DIMM dla pamięci SDRAM PC100/133

*

 

dwa sloty DIMM dla pamięci DDR PC1600/2100

*

 

Maksymalnie 1GB Ram, (32,64,128,256,512) - SDR lub DDR

(ź) www.in4.pl

 

 

Też szukam grafiki, mam zamiar kupić też pamięć RAM i zastanawiam się co pobrać. GF5500? Próbowałem zmieniać FSB z Windowsa ale system ładuje się w nieskończoność... Chyba więc sobie odpuszczę i kupię RAM... Z pewnością będzie lepiej działał i tak. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta obsługuje pamięci o częstotliwości do 266 MHz (PC2100 o ile dobrze pamiętam). PC3200 też oczywiście działają, ale z szybkością 266 MHz. Chyba, że kręcicie. Jeżeli idzie o grafikę to wszystkie GF z serii FX odradzam. Lepiej GF 6xxx lub jakiegoś radka. Grafika 256 MB przy tej płycie mija się z celem. Korzystniej kupić szybką 128.

Edytowane przez slawex1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na byłym moim ECS K7S5A hulał GF6600GT, do tego 1GB DDR na dość ostrych timingach, athlon XP 2400+@2200MHz i było naprawdę spoko, można było spokojnie pograć w Obliviona w średnich detalach, tak więc jeśli nie ma się ochoty wymieniać całego kompa płyta stwarza spore możliwości upgreadu :D

 

Sorry że odpowiadam na posta sprzed prawie 2 miesięcy, ale jakiś taki sentyment mnie dopadł do tej płyty i nie mogłem się oprzeć :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny problem. Mam plyte ESC K7S5A v.3.1, miałem na niej procesor AMD Duron 1300mhz, kupiłem AMD Athlon Xp 1700mhz (AX1700DMT3C, AGKGA 0201DPFW). Włożyłem go do kompa ale nie hula. Tzn startuje komp ale monitor sie nie wlacza, swieca sie diody ale nic sie nie dzieje, nie wiem co jest. Mozecie cos doradzic?? z tego co patrzylem to plyta jest kompatybilna z plyta. dzieki za porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...