Skocz do zawartości
j.h.hudy

Wszystko o ECS k7s5a

Rekomendowane odpowiedzi

U kumpla ciągłe zwiechy (podejrzewam zasiłke) - komp zaplombowany więc poszedł na serwis. Ma też tendencję do "zapominania" ustawień BIOSu i przestawia FSB, w efekcie zamiast antka 1700+ 1466MHz ma antka 1100 MHz a ram pracuje na 100 MHz zamiast na 133 MHz (ma 256MB sdram). Jakieś porady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja siostra jedzie na tej plycie z rok ( nie jestem pewnien jaki model ) , na pokladzie ma durona 1000 do tego grafe ati rage pro fury rage , 320 mb sdr , dysk 1- 7hg nie wiem ajkiej firmy i 2 - ibm chyba superstar 40 gb. Zero problemow ani zwiechow, wprawdzie komputer trocher mulastro chodzi ale to chyba nie przez plyte , ogolnie spoko sprzecik

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ta plyte dosc dlugo ! Kupilem bowiem jedna z pierwszych wersji ( jeszcze w starym żoltym pudelku :) ) ver 1.0 ! Wpierw z Duronkiem 800Mhz plyta i 256 Mb Ram Sdr plyta dzialala ok , no pare zwiechow itp ( bez aktualizacji biosu ). Probowalem co nieco podkrecac niestety z mizernym skutkiem ( czyt. procek poszedl do smietnika :) ) Wsadzilem Athlona 2000+ Xp dodalem 256 MB DDR266 Elixira 2.5 CL dodalem grafe GF4 MX440 no i dysk 80GB Segate no i komp chodzi jeszcze gorzej niz chodzil :( Ciagle restarty i zwisy ( choc tych drugich zdecydowanie mniej ) nawet aktualizacja biosu nie pomogla ( mialem i oficjalne i z cheepo i zaden nie pomogl ) przypuszczam ze to zasilka no ale pewien niejestem, bowiem niewiem czego sie juz spodziewac po ecs-ie ! Juz niedlugo go sprzedam ( mam nadzieje ze jak najdrozej ) i przezuce sie na Asusa :) i bedzie git.

 

pozdro

 

 

ps---> jezeli ktos wie co moze powodowac restarty prosze o pomoc !

 

z gory txc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem to samo , po prostu trzeba kupic lepszy zasilacz

 

ja swojego podkrecilem max. do 1120 bez jakichkolwiek przerobek,

tylko capoo bios i nic wiecej

ale kupie sobie durona 1400 i zmienie magistrale ze 133 na 166 bez zmiany vcore i bedzie git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ta plyte juz jakies dwa lata, teraz w drugim kompie... smiaga na niej Athlon XP 1600+, 512MB DDR333, GFFX5200... plyta chyba w wersji 3.1 (tak jest na naklejce), najnowszy bios... zadnych problemow. komp nie byl krecony.

 

wczesniej plyta obslugiwala inne sprzety i tez sporo wiecej... SDR 128MB + 256MB, 3 dyski twarde + kontroler PCI ATA100

 

mialem na niej Radeona 9000, GF4MX440 (tutaj problem z zainstalowaniem windowsa 9x... pomagalo ustawienie w biosie opcji DOS Flat Mode albo uzycie polecenia setupcor przy instalacji)

 

podlaczalem tez do niej skanery na USB, kamery USB i inne zewnetrzne urzadzenia

 

zadnych zwisow, resetow, nie kasuje sie bios.

 

jestem zadowolonym posiadaczem tego mobo ;-)

 

ale teraz to juz troche stara plyta i raczej nie polecalbym kupna... dlaczego?

za podobne pieniadze mozna juz kupic wydajniejsze i lepiej wyposazone plyty glowne.

 

co do resetow biosu... jest to chyba naprawione w ostatnim biosie.

mozliwe tez ze przyczyna jest slaba bateria na mobo.

 

kiedys gdzies wyczytalem, ze plyta potrzebuje wydajnego i stabilnego zasilacza... dlaczego? juz nie pamietam dokladnie, ale mialo to tez jakis zwiazek ze slabszej jakosci komponentami uzytymi do jej wyrobu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie : jakie sa mozliwosci podkrecania procka na tm mobo (  fsb/mnoznik) bo w biosie niec nie znalazlem

FSB mozna zmieniać na cheepobiosie, mnoznika sie nie da(pozostaje tylko drutmod), mozna zrobić też zmieniac napięcia po zrobieniu vmoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać cały czas siedze na tej płycie VER 3.1 i jestem bardzo zadowolony , wydajnosc jej jest dosyc wysoka , płyta jest bardzo stabilna, zero zwiech jedyna wada to jak kazdy wie niezbyt duze mozliwosci overclockingu lecz dla chcacego nic trudnego.Ogólnie jestem zadowolony z tej płyty.Cena/Jakoś jest super. (nowa wersja PRO 140zł) Miałem do czynienia z tymi płytami troche i niemialem żadnych problemów zawsze płyta chodziła miodzio naprawde nieiwem czemu tyle osób na nia najeźdza ale jak sie niepotrafi skonfigurowac poprawnie kompa to tak bywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee zamiast tej plyty juz bym wybral shuttla ak32a....przynajmniej na kt266a a nie na jakisms tm sisie....zreszta komp który ma sluzyc jako np. sicagarka plikow do grania itp. to nie powinien miec zwiech itp. nie wiem jak z K7S6A...moze poprawili...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee zamiast tej plyty juz bym wybral shuttla ak32a....przynajmniej na kt266a a nie na jakisms tm sisie....zreszta komp który ma sluzyc jako np. sicagarka plikow do grania itp. to nie powinien miec zwiech itp. nie wiem jak z K7S6A...moze poprawili...

przeczytaj co napisalem o tym mobo... a sis wcale nie jest kiepski.. polecam testy z tamtego okresu porownujace plyty na roznych chipach

 

poza tym sa lepsze plyty w tej cenie od tego shuttla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze sa lepsze tylko podaje przyklad bo sam go mialem i zero problemów...a z tego co wynika to prawie 40% uzytkownikow tej plyty ma problemy z nia... dlatego nie lubie tych starszych sisow....zreszta chyba nigdy nie uwieze w sisa.....

 

 

zreszta czytalem tez kiedys na forum ze ktos mial 6 ECS-ow K7S5A i wszystkie padly(co kilka dni padal jakis i bral na gwarancje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

terz ja zadam pytanie :P

czy na tej plycie z hapoo biosem z lutego 2003 pojdzie duron 1400?

i czy np. jak wgram najstarszy bios do tej plyty to co sie bedzie dzialo po wlozeniu takiego proca?

bedzie sie wyswietlac unknown cpu 1400 czy komp. sie po prostu nie wlaczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jedyny problem jaki mam z ta plyta to taki ze po wpieciu wtyczki zasilajacej do zasilacza,komputer sam sie wlacza po ok.2 sek.

ale mysle ze jest to spwodowane tym ze mam karte sieciowa ktora jest podpieta do Lanu.

pozatym,jak wyjme wtyczke od lanu to jest juz wszystko ok. bo komp juz sam sie nie wlancza

 

podejrzewam ze to sprawa funkcji weka on lan

 

Wgralem tego hapoo biosa i jest wszytko oki. ale bede testowal jak kupie durona 1400 i zmienie mu fsb z133 na 166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie dalo :cry:

ale ciekawe ze jak zworą pociagne biosa to komp sam sie nie wlancza dopoki nie przywroe ustawien domyslnych :?:

ale jak kabel od lanu jest wypiety to komp sie sam nie wlancza?

Trzeba to bedzie dac do arhiwum x

mam nadzieje ze nic nie jest uszkodzone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...