Skocz do zawartości
j.h.hudy

Wszystko o ECS k7s5a

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam K7S5A wer3.1 z Duronem1000mhz dwa lata i nie narzekam, teraz to żadna rewelacja i chciałbym to podkręcić na tyle ile się da  :D ...jak zrobić moda na Vcore to się doszukałem i to dość szczegółowo(chociaż jeszcze go nie zrobiłem) ale nie jestem pewien co mam zrobić by odblokować mnożnik??mam połączyć nóżki proca???tak jak w Atlonie?bo znalazłem posta gdzie jest dokładnie opisane i pokazane jak to zrobić w Antku.wrzuciłem cheepobiosa i max jak komp się uruchamia to 112/112 a zegar pokazuję 1133mhz,na wyższych ustawieniach(np124/124)nie chcę odpalić.

Napiszcie cosik jak odblokować mnożnik a ja odrazu zabieram się za kręcenie... :)

Ja mam dokładnie taki sam zestaw(tylko nie wiem co do pamięci mam 2x256 DDR noname) i jest tak samo zmieniłem biosa na chb1129 i przy tych ustawieniach co ty komp zwisa po jakims czasie.Stabilnie chodzi tylko na 100/133.Mam jeszcze małe pytanko do was czy możliwe że mój procesor to fabrycznie podkręcona 600 bo nak ustawie w biosie N/A / N/A komp sie uruchamia i wtedy mam proca 6xx to bardzo dziwne.Pozdrawiam wszystkich i czekam na opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stabilnie chodzi tylko na 100/133.Mam jeszcze małe pytanko do was czy możliwe że mój procesor to fabrycznie podkręcona 600 bo nak ustawie w biosie N/A / N/A komp sie uruchamia i wtedy mam proca 6xx to bardzo dziwne.Pozdrawiam wszystkich i czekam na opinie.

Hmm tylko o co ci chodzi ?? twój komp stabilnie bedzie chodził tylko 100/133 bo masz procesor na magistrali 100MHz a te Morgany nie kręcą się za dobrze. ustaw w biosie cpu/pamieci synchronicznie czyli 100/100 bedzie ciut szybciej, dopieść timingi odpowiednio niskie i będzie OK, jak ustawić timingi przeczytasz w tym temacie wczesniej i w wielu innych na forum optymalnie to jak dasz w biosie 2/6/2 i bedzie gitara !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE polecam nikomu tej płyty głównej. Miałem jąprzez 1 rok (niestety). Ani na tym podkręcić nie można było nic bez zmiany BIOS'u ale tylko do 2000XP+.Więcej nie przyjmuje. Jej magistrala to 266 MHz, AGP x4, 2 sloty na SDRAM i 2 na DDRAM (jedyny plus chociaż nie do końca), Dupiaty chipset SIS 735. Miałem na tej płycie teżwiele zwisów. ale przez jakiś tydzień bujała siębez restartu systemu dzień i noc (chyba wtedy ją olśniło).Ale jużnigdy więcej nie kupie płyty ECS obojętnie jakie by miała parametry no i oczywiście nic pod chipsetami SIS'a, bo nie mam ochoty tracićna szybkości różnych podzespołów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE polecam nikomu tej płyty głównej. Miałem jąprzez 1 rok (niestety). Ani na tym podkręcić nie można było nic bez zmiany BIOS'u ale tylko do 2000XP+.Więcej nie przyjmuje. Jej magistrala to 266 MHz, AGP x4, 2 sloty na SDRAM i 2 na DDRAM (jedyny plus chociaż nie do końca), Dupiaty chipset SIS 735. Miałem na tej płycie teżwiele zwisów. ale przez jakiś tydzień bujała siębez restartu systemu dzień i noc (chyba wtedy ją olśniło).Ale jużnigdy więcej nie kupie płyty ECS obojętnie jakie by miała parametry no i oczywiście nic pod chipsetami SIS'a, bo nie mam ochoty tracićna szybkości różnych podzespołów.

jak bys nie zauwazyl ta plyta glowna jest dla mniej wymagajacych uzytkownikow, dla osob ktore nie podkrecaja itp. albo KIEDYS byla dobra sprawa jako plyta przejsciowa dla kogos kto modernizowal starego kompa a mial malo kasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE polecam nikomu tej płyty głównej. Miałem jąprzez 1 rok (niestety). Ani na tym podkręcić nie można było nic bez zmiany BIOS'u ale tylko do 2000XP+.Więcej nie przyjmuje. Jej magistrala to 266 MHz, AGP x4, 2 sloty na SDRAM i 2 na DDRAM (jedyny plus chociaż nie do końca), Dupiaty chipset SIS 735. Miałem na tej płycie teżwiele zwisów. ale przez jakiś tydzień bujała siębez restartu systemu dzień i noc (chyba wtedy ją olśniło).Ale jużnigdy więcej nie kupie płyty ECS obojętnie jakie by miała parametry no i oczywiście nic pod chipsetami SIS'a, bo nie mam ochoty tracićna szybkości różnych podzespołów.

1. Ten "dupiaty" sis735+ecs ma wydajność taką samą jak większośc płyt na kt400(z procem na fsb 133) i inne podzespoły chodzą wydajniej niż na innych chipsetach.

2. Co to za argument, że nie mozna podkrecić bez zmiany biosu?

3. O co ci chodzi z tym 2000+ ?

4. Zwisy są tylko w 2 przypadkach> uzycie pamięci sdram lub gdy ktoś nie potrafi skonfigurować biosu/systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha Ha Ha. Miałeś kiedyś tą płytę ???? Wydaje mi się że NIE !!! odpowiedź do 2 punktu : Płyty ECS nie posiadają w Swoim BIOS;ie zmiany mnożnika, ani FSB, ani nic innego więc nie podkręcisz nic bez zmiany BIOS;u i to jeszcze trzeba zmieniać na nieoficjalny BIOS (CHEPPOBIOS). Wiem bo sam zmieniałem. Odp do punktu 3 : Do tej płyty nie można wsadzićprocka większego niż AMD ATHLON 2000XP+. jak się włoży większy to po prostu nie odpali :). ODP do 4 punktu : Miałem tąpłytę zarówno na SDRAM jak i na DDRAM, na obydwuch typach pamięci miał zwisy. AHA no i jeszcze zapomniałem o jedny : BIOS'y tych płyt lubią się często samoistnie restartować. To jest błąd producenta i nikt na to nic nie poradzi chociażby wydusił z siebie siódme poty to i tak siębędzie BIOS resetował (kolejny WIELKI minus ECS'a)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha Ha Ha. Miałeś kiedyś tą płytę ???? Wydaje mi się że NIE !!! odpowiedź do 2 punktu : Płyty ECS nie posiadają w Swoim BIOS;ie zmiany mnożnika, ani FSB, ani nic innego więc nie podkręcisz nic bez zmiany BIOS;u i to jeszcze trzeba zmieniać na nieoficjalny BIOS (CHEPPOBIOS). Wiem bo sam zmieniałem. Odp do punktu 3 : Do tej płyty nie można wsadzićprocka większego niż AMD ATHLON 2000XP+. jak się włoży większy to po prostu nie odpali :). ODP do 4 punktu :  Miałem tąpłytę zarówno na SDRAM jak i na DDRAM, na obydwuch typach pamięci miał zwisy. AHA no i jeszcze zapomniałem o jedny  : BIOS'y tych płyt lubią się często samoistnie restartować. To jest błąd producenta i nikt na to nic nie poradzi chociażby wydusił z siebie siódme poty to i tak siębędzie BIOS resetował (kolejny WIELKI  minus ECS'a)

hahaha, mam chwilowo na tej plycie proca jak w podpisie i dziala super tylko ze na magistrali 133 a nie 166 :( i od twojej ostatniej wypowiedzi wypowiadali sie tlyko posiadacze tego ecsa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha Ha Ha. Miałeś kiedyś tą płytę ???? Wydaje mi się że NIE !!!

:lol: :lol: :lol:

Spójrz w mój konfig.

 

Płyty ECS nie posiadają w Swoim BIOS;ie zmiany mnożnika, ani FSB, ani nic innego więc nie podkręcisz nic bez zmiany BIOS;u i to jeszcze trzeba zmieniać na nieoficjalny BIOS (CHEPPOBIOS). Wiem bo sam zmieniałem

Co do zmiany mnożnika to nie ma jej w wielu płytach z przed kilku lat. Ta płyta ma swoje lata i trzeba o tym pamiętać. Co z tego, że nie oficjalny bios. Niezaleznie od biosu mozna kręcić softwarowo. Do tego mozna zrobic jeszcze drutmoda

Do tej płyty nie można wsadzićprocka większego niż AMD ATHLON 2000XP+

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Zostawie to bez komentarza.

 

BIOS'y tych płyt lubią się często samoistnie restartować.

Na oficjalnym biosie występowało u mnie to raz na kilka miesięcy, na cheepobiosie nie wystepuje wogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha Ha Ha. Miałeś kiedyś tą płytę ???? Wydaje mi się że NIE !!! odpowiedź do 2 punktu : Płyty ECS nie posiadają w Swoim BIOS;ie zmiany mnożnika, ani FSB, ani nic innego więc nie podkręcisz nic bez zmiany BIOS;u i to jeszcze trzeba zmieniać na nieoficjalny BIOS (CHEPPOBIOS). Wiem bo sam zmieniałem. Odp do punktu 3 : Do tej płyty nie można wsadzićprocka większego niż AMD ATHLON 2000XP+. jak się włoży większy to po prostu nie odpali :). ODP do 4 punktu :  Miałem tąpłytę zarówno na SDRAM jak i na DDRAM, na obydwuch typach pamięci miał zwisy. AHA no i jeszcze zapomniałem o jedny  : BIOS'y tych płyt lubią się często samoistnie restartować. To jest błąd producenta i nikt na to nic nie poradzi chociażby wydusił z siebie siódme poty to i tak siębędzie BIOS resetował (kolejny WIELKI  minus ECS'a)

 

1) Jakos u mnie hula Athlon Xp 2200+ i to na dodatek puszczony na szynie 143 (CheepoBIOS), wiecej nie ustawiam bo nie chce przekombinowac z pci (dawno temu przekombinowalem i mialem dysk do formatu).

 

2) Zarowno kiedys na SDRAM jak i teraz na DDRAM nie mialem i nie mam zadnych zwisow, o resetowaniu BIOSu nie mowiac wogole. Zarowno na BIOSie oficjalnym jak i na Cheepo.

 

A podsumowujac to strasznie sie czepiasz tej plyty. Gdy ja kupowalem to bylo to jedno z najtanszych rozwiazan na rynku i dlatego je wybralem. Za taka sume nie mozna sie bylo spodziewac wodotryskow, szczegolnie kilka lat temu. A co do walkow na tej plycie poczytaj sobie posty dotyczace "markowych" plyt glownych. Rowniez nowiutkie Epoxiki potrafia bardzo nieprzyjemnie zaskoczyc uzytkownikow (np problemy z PS/2).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha Ha Ha. Miałeś kiedyś tą płytę ???? Wydaje mi się że NIE !!! odpowiedź do 2 punktu : Płyty ECS nie posiadają w Swoim BIOS;ie zmiany mnożnika, ani FSB, ani nic innego więc nie podkręcisz nic bez zmiany BIOS;u i to jeszcze trzeba zmieniać na nieoficjalny BIOS (CHEPPOBIOS). Wiem bo sam zmieniałem. Odp do punktu 3 : Do tej płyty nie można wsadzićprocka większego niż AMD ATHLON 2000XP+. jak się włoży większy to po prostu nie odpali :). ODP do 4 punktu :  Miałem tąpłytę zarówno na SDRAM jak i na DDRAM, na obydwuch typach pamięci miał zwisy. AHA no i jeszcze zapomniałem o jedny  : BIOS'y tych płyt lubią się często samoistnie restartować. To jest błąd producenta i nikt na to nic nie poradzi chociażby wydusił z siebie siódme poty to i tak siębędzie BIOS resetował (kolejny WIELKI  minus ECS'a)

HAHAHA luknij na mojego proca w podpisie ! hahaha ! sis 735 jest bardzo dobrym i wydajnym chipsetem :!: ~ KT 400 lużniutko na tej mobo lata każdy proc nowy durony czy Bartony tylko oczywisce fsb 133MHz.

Mozliwości oc nie są oszałamiajace na tej plycie ale ona nie do tego słuzy , po wgraniu chepobiosa da sie przynajmenij na fsb 145Mhz ją wykręcić. Restarty na tej plycie są mi obce zarówno na SDR jak i DDR. Kasowanie się biosa ?? hmm ?? nie na chepobiosie i nowych biosach firmowych ecsa

 

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bądzcie wyrozumiali kolega jest po prostu mistrzunio <lamusem> i nie ma gdzie swoich zali wypłakać :P

 

Dla kolegi wiadomosci - u mnie chodzi ta plytka od ~3lat

zmienilem wszystko poza mobo

byly sdr i ddr

byly 2x gf i jest radek

byly dyski nagrywarki itp

byly duronki i athlonki

byly win 98se me i xp pro

 

zwisow brak, resetow biosa nie stwierdzono sience cheepo onb :-) czyli od zawsze ;-)

 

teraz siedzi na niej jak w podpisie, zmiescil sie zalman 7000.. OO!

 

sis 735 to dobry czipsecik ae to juz nie bede rozwiazly

 

poza tym niedlugo mam w planie przesiadke na sisa 748 -> asrock k7s8xe+ ze wzgl na dobra cene i wydajnosc, etc. plytka miodzio z ful wypasem - po prostu mam zaufanie do sisa :-D

 

Raz jeszcze dopowiem ze takie gadanie nt jakie to nie takie jest nie dobre i jakie to ma tendencje zwisowe to placz boskich mistrzow i magikow od klawiatory...

windows tez sie ciagle wiesza nie ?

 

 

Pozdrawiam 8)

 

juz cos pisalem... mam 13 miejsce na Hall of Fame 3dmarka 03 na tym forum :-D :-D :-D :-D :-D na sisie, ojeju! ;-) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

forest kila zbila ----- > dokładnie tak! Też mam tą płyte od prawie 3 lat, przewaliło się przez nią masa sprzętu i wszystko pięknie śmigało!

Drobne problemy były spowodowane tylko przez moją niewiedze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie swoje i ja wiem swoje. Zostawiam to bez komentu . Ale śmiać mi się chce z was i tyle buahha :D. Może mi napiszecie ze obsłuży procka 10 GHz i pamięci 533 MHz i że jest to najstabilniejsza płyta główna dostępna na tym chipsecie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Lemą nie jestem bo siedze w sprzęcie komputerowym dobre 4 lata, a od 2 lat mam wiele doświadczenia związaneg z kopmuteryzacją. Mam wiele wspólnego z najnowszymi technologiąi elektroniką. Nara BUAHHAA :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie swoje i ja wiem swoje. Zostawiam to bez komentu . Ale śmiać mi się chce z was i tyle buahha :D. Może mi napiszecie ze obsłuży procka 10 GHz i pamięci 533 MHz i  że jest to najstabilniejsza płyta główna dostępna na tym chipsecie :D

A twoj giguś-bajtuś obsluzy procka 10GHz i ram 533? Nikt nie mowi ze obsluzy wszystko bo np Bartony na szynie 166 nie wstaja (ale chodza na 133, a na Cheepo Bios nawet wiecej). Tak samo nikt tu nie wychwala ECSa na sile. Nie ma co ukrywac ze jest to juz paroletnia konstrukcja i z biegem czasu jakies problemy z kompatybilnoscia moga sie pojawic. Ale narazie moj sprzet jest przez nia bezproblemowo obslugiwany. A fakt ze zostawiasz to bez komentu mowi sam za siebie... po prostu nie masz co napisac.

 

a Lemą nie jestem bo siedze w sprzęcie komputerowym dobre 4 lata, a od 2 lat mam wiele doświadczenia związaneg z kopmuteryzacją. Mam wiele wspólnego z najnowszymi technologiąi elektroniką. Nara  BUAHHAA :)

I jak widac na zalaczonym obrazku twoje doswiadczenie zwiazane z komputeryzacja jest na bardzo miernym poziomie. Masz tak wiele wspolnego z najnowsza technologia i elektronika ze pieprzysz takie glupoty ze az glowa boli. I nie chwal sie tu ze siedzisz w sprzecie komputerowym juz od 4 lat, bo po pierwsze to nie czyni z ciebie zadnego autorytetu, a po drugie moglbym cie spokojnie przebic (jakies 10 lat).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Lemą nie jestem bo siedze w sprzęcie komputerowym dobre 4 lata, a od 2 lat mam wiele doświadczenia związaneg z kopmuteryzacją. Mam wiele wspólnego z najnowszymi technologiąi elektroniką. Nara  BUAHHAA :)

mam sie smiac czy plakac ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

geez.....czas sie obudzic kolego....... jeszcze nie pokapowales ze skoro wszyscy na ciebie jada to jednak cos z twoja wiedza jest nie tak??? czy to takie trudne??

 

BTW plytka jest spoczko i tak jak napisal forest k.z. chodzi na niej wszystko...sam mam zapodane sporo sprzetu i jest gites

no i ma dziury wokol socketu...!!! a wiadomo co to oznacza

P.S. co sadzicie o nowym produkcie ecs nu2400-a....plyta bez wodotryskow.....ale ciekawe jak chodzi...ktos cos wie??

LINA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie swoje i ja wiem swoje. Zostawiam to bez komentu . Ale śmiać mi się chce z was i tyle buahha :D. Może mi napiszecie ze obsłuży procka 10 GHz i pamięci 533 MHz i  że jest to najstabilniejsza płyta główna dostępna na tym chipsecie :D

 

nie no mr gibonik -> to ty pisales ze 2000+ i tyle heh :lol: rozjezdzasz sie z faktami a na argumanty reagujesz jak zaszuty. a my tu na twoje rewelacje jak na leppera klewki - olewka :P

 

a Lemą nie jestem bo siedze w sprzęcie komputerowym dobre 4 lata, a od 2 lat mam wiele doświadczenia związaneg z kopmuteryzacją. Mam wiele wspólnego z najnowszymi technologiąi elektroniką. Nara  BUAHHAA :)

I jak widac na zalaczonym obrazku twoje doswiadczenie zwiazane z komputeryzacja jest na bardzo miernym poziomie. Masz tak wiele wspolnego z najnowsza technologia i elektronika ze pieprzysz takie glupoty ze az glowa boli. I nie chwal sie tu ze siedzisz w sprzecie komputerowym juz od 4 lat, bo po pierwsze to nie czyni z ciebie zadnego autorytetu, a po drugie moglbym cie spokojnie przebic (jakies 10 lat).

o taak, jw ^^^

 

jak bys pan byl taki cwaniak przy klawaiturze to bys wiedzial ze na tej plycie nie ma problemu ze stabilna praca - spojrzyj pan raz jeszcze na swojego pierwszego posta

jedyne co na temat twojej wiedzy wiemy to to co soba - swoimi wypowiedziami - zaprezentujesz

a zaprezentowales sie jak pelna geba lamus

tyle :-)

 

a jak sie scigacie to ja was przebiije :-)

 

pierwszy raz do spektruma sadzala mnie babcia w 1986 - 18 lat temu haha :-) mialem wtedy 3-4lata i uczylem sie liczyć

pecety znam od 8080 namietine pralem w dig-duga itp :-)

moja babcia pracuje na uczelni i uczy informatyki :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszy raz do spektruma sadzala mnie babcia w 1986 - 18 lat temu haha :-) mialem wtedy 3-4lata i uczylem sie liczyć

pecety znam od 8080 namietine pralem w dig-duga itp :-)

moja babcia pracuje na uczelni i uczy informatyki :-D

Ja też ja też moge sie pochwalić i poszpanować ?? :lol: mój piewrwszy komp to C64 (1990r.) wypas :) później AMIGA 600 itp..

EHhh ten GibONik to z kosmosu chyba sie urwał normalny lol jestem ciekaw jakie on ma doświadczenia z komputeryzacją chyba w szkole na informatyce :wink: no i te najnowsze technologie i elektronika to podejrzewam że komputer świat czyta :wink:

 

Pozdro all users from TWEAK.PL :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra dajmy juz koledze luz nie bedziem wnikac czy czyta mama tata komputer i ja czy poradnik domowy

 

sprawa ma sie tak ze przywaliles glupote, nie jedną zresztą, poczym nie przyjmujac argumentow (np obuzasz sie ze nazywam cie lama jak jestes lama) uznajesz i tak swoje racje (bo moja jest racja najmojsza?)

a racji nie masz i tyle.

 

pochwal sie kozak cos taki mocny gdzie zes te dwa lata wiedze poglebial zes taki wyuczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche dziwne bo duron od zawsze miał FSB 100mhz czyli 1000 ma 10x100 nawet gdyby magistrala wstawała jako 66Mhz to miał byś 660Mhz. A tak wogóle to jakie masz jądro jeśli Morgan to na bank <1000Mhz.

No właśnie mam Morgana i wstał właśnie na 667 lub 665 jakoś tak.

Już znalazłem optymalne ustawienia są to 110/147 i chodzi stabilnie na 100% temp wzrosła o 2 stopnie a pozatym jest o.k.

To chyba tyle z tego procka i tak dobrze że coś wogole chodzi na 1100 to przecież 10% zysku hehe i w 3dMarku pare punkcikow.

Pozdrawiam wszystkich.

 

P.S. Co do płytki jest o.k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przejde moze do tematu płyty:

 

tak sobie dumałem i doszedlem do wniosku ze na gołego ecs k7s5A, bez zadnego moda, z oryginalnym biosem, to lepiej zapodac proca 2400+ na rdzeniu t-bred badz thorton niz bartona 2500+.

ten pierwszy bedzie chodzil na nominalnym taktowaniu czyli 2Ghz a drugi z racji obnizenia szyny FSB bedzie ciagnal na 1,46GHz czyli tak jak 1700+. No......należy jeszcze dodać pare procent wydajności ze wzg. na wiekszy cache..... ale to i tak konfiguracja z 2400+ bedzie szybsza.....tak mi sie przynajmniej wydaje...

 

czy dobrze rozumuje......moze ktos ma jakies doswiadczenie na tym polu i testowal wydajnosc tej plyty przy uzyciu tych 2ch kolckow?? przypominam o defaultowej plycie nie tweakowanej w zaden sposob..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...