Skocz do zawartości
j.h.hudy

Wszystko o ECS k7s5a

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie jakie chłodzenie procka polecacie do tej płyty,chodzi o wentyl w granicach 60zł ,i takich rozmiarach żeby nie właził na ram,ten który mam ma  6na6 cm,a te które widzę w ofertach na ogół maja 8 na 8

i nie wiem czy się zmieszcza,myślałem o czymś takim jak Arctic Cooling Copper Silent 2 TC Revision 2 albo Whisper Rock IV,na obecnym po godzinie mam 61-63 stopnie

:cry:

Na ta plyte wejdzie chyba kazde chlodzenie,

 

mialem na niej 60x80mm CM i dzialal, z 80mm wiatrakiem, mam najbardziej incomapatibile zalmana 7000 i wszystko gra :-)

te kulery o ktorych mowisz maja mniejsze podstawy, sam wiatrak na gorze ma 80mm...

 

w tej cenie to spire frII bedzie chlodniej i ciszej,

nie spodziewaj sie cudow - tb to prawdziwe grzaleczki...

 

sprawdz wentylacje budy - moze po prostu grzeje ci sie powietrze w srodku - wtedy zadne wypasione chlodzenie ci nie pomoze...

 

Pozdrawiam 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc mam thortona 2400. Drut modem zmieniłem mnożnik z 15 na 16 bez podnoszenia napięcia. Pełna stabilność (test prime 95, seti, 3d marki). Niestety przy ustawieniu mnożnika na 17 winda się nie ładowała. No więc podniosłem napięcie z 1.65v na 1.675(również drut modem).

No i tu zonk włączam kompa, wpadam do biosu a tam 1.84v. No ale nie przejąłem się tym i włączam windę. Na pulpicie temp 45st a po seti i prime95 54st. A więc pytanie: czy napięcie na prawdę jest 1.85v, może płyta przekłamuje???

Jadę na boxowym (mint) wiatraku i na mnożniku 16 jak i na 15 mam bez podnoszenia napięcia temp w windzie 44st a po grze np MuOnline (temp skacze nawet wyżej niż po prime95 lub seti :D ) mam 50 st. Czy to nie dziwne że nie ma różnicy w tempetaturze pomiędzy 15x133 a 16x133 i że po zmianie mnożnika na 17 i vcore na 1.84(???) temp tak mało wzrosła???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc mam thortona 2400. Drut modem zmieniłem mnożnik z 15 na 16 bez podnoszenia napięcia. Pełna stabilność (test prime 95, seti, 3d marki). Niestety przy ustawieniu mnożnika na 17 winda się nie ładowała. No więc podniosłem napięcie z 1.65v na 1.675(również drut modem).

No i tu zonk włączam kompa, wpadam do biosu a tam 1.84v. No ale nie przejąłem się tym i włączam windę. Na pulpicie temp 45st a po seti i prime95 54st. A więc pytanie: czy napięcie na prawdę jest 1.85v, może płyta przekłamuje???

Jadę na boxowym (mint) wiatraku i na mnożniku 16 jak i na 15 mam bez podnoszenia napięcia temp w windzie 44st a po grze np MuOnline (temp skacze nawet wyżej niż po prime95 lub seti  :D ) mam 50 st. Czy to nie dziwne że nie ma różnicy w tempetaturze pomiędzy 15x133 a 16x133 i że po zmianie mnożnika na 17 i vcore na 1.84(???) temp tak mało wzrosła???

podejzewam że źłe wykonales moda i jest wyzsze napiecie niz chciales , , plyta raczej nie powinna przeklamywac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko że temperatura podskoczyła tylko o 4 st a to chyba trochę mało jak na zmianę vcore 1.65->1.84.

to zalezy od wentyla ,ale raczej 4C są OK skok w normie , zrob moda na 1,7V i bedzie wiadomo czy płyta klamie czy naprawe jest 1,85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale jak zrobiłem moda na 1.675 i wyszło 1.84 to jak zrobię 1.7 to jeszcze mi wyskoczy jakieś 2v. Wytrzyma to procek?

A co do tej temperatury to oprócz vcore zmieniłem mnożnik z 15 na 17.

Czyli 2000@2261 + 1.65@1.84 i tylko 4st?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale jak zrobiłem moda na 1.675 i wyszło 1.84 to jak zrobię 1.7 to jeszcze mi wyskoczy jakieś 2v. Wytrzyma to procek?

A co do tej temperatury to oprócz vcore zmieniłem mnożnik z 15 na 17.

Czyli 2000@2261 + 1.65@1.84 i tylko 4st?????

zrob 1,7 bedzie 1,7 tylko zrob dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie znam sie wogole na podkrecaniu, polowy rzeczy nie rozumiem z tego co czytam w tym temacie dlatego prosze o w miare "czytelne wytlumaczenie" mi sprawy.

 

Mam plyte ECS K7S5A i stale lacze internetowe SDI od tepsy.  Wszystko dziala zupelnie ok, lecz kiedy zaczynam cos sciagac peer-to-peerem lub duzo sciagam ze stron, czasami nawet tylko z nich kozystam i resetuje mi sie komp. Po okolo 20minutach zaawansowanego kozystania z netu.  Nic sie nie dzieje przy grach, programch itd. Probowalem reinstala systemu i nic. (WinXP). Byc moze to wina zasilacza(Codegen 300W), lecz dlaczego tylko przy necie....

 

Prosze o pomoc GhostDog

jak masz SDI to musisz sciagnac sobie patcha do xp zeby ci sie komp nie resetowal

http://infojama.pl/sections.php?op=viewart...rticle&artid=74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i lipa. Zrobiłem 1.7 (2 razy) a i tak mam 1.84v.

Tylko że temperatura podskoczyła w porównaniu do 1.675.

Czyli może jednak płytka przekłamuje??

neiwe mdziwne , teraz wychodzi ze plyta klamie ,to zostaw 1,675 jak jest stable widocznie tyle jest ale bardzo dziwne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipa. Po 30 min prime95 na vcore niby 1.675v (1.84v) i na mnożniku 17 temp ustabilizowała się na pozionie 61 st 8O i wywalił błąd.

Czyli może jednak vcore jest 1.84v. Czyli max stres:

15,16x133 + vc1.65st = 50 st (2142 MHz)

17x133 + vc1.675st (1.84st) = 61 st (2261 MHz)

Nie chce mi się już robić 16x133 + vc1.675v (1.84st) aby sprawdzić wzrost temperatury. Biorąc pod uwagę te wyniki co można wywnioskować???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe

Nie doczytałem do końca o tym drut modzie. Szczegulnie tego:

Please cut all L11 bridges if you like to select a Vcore with the Pin-Mod guide,

otherwise you're just able to build a higher Vcore depending to the actual L11 bridge

and Pin-Mod combinations.

Nic dziwnego że było 1.84v :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu na temat biosu do k7s5a

 

Wgrałem choneja (wzorowany na wersji pro - chyba ???) i tego drugiego chepo (czy jakoś tam podobnie)

 

na choneju nie wykrywa mi modemu (Asmax internal surfer v.90), na chepo jest ok, ale ma kilka mniej funkcji no i nie działa to logo... mam mobo v. 1.0 czy komuś to działa i czy ktoś rozwiązał ten problem z tym logo na v. 1.0???

 

idzie mi na fsb 143 bo mam słabe pamieci, osiągi na biosach raczej się nie różnią...

 

Ponawiam pytanie: No i co zrobic aby było to logo ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu na temat biosu do k7s5a

 

 

Ponawiam pytanie: No i co zrobic aby było to logo ????

Wystarczy tyrochę poczytać bo na poprzedniej stronie podawałem w którym biosie jest logo :x :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Durona 1000 i SDRAM 133 128. Czy jeśli ustawię odpowiednio mostki, to zmienię mu mnożnik (mimo wgrania cheepo biosa nie mogę zmienić szyny bardziej niż  110/110)?

o co ci chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam nastepujace problem.

Moja plyta (ECS k7s5a v.3.1) nie chce "wspolpracowac" z

Athlonem 2400 XP+

Czytalem, ze powinnna sobie ta plyta z tym radzic, wiec nie wiem w czym

tkwi problem.

Wentylator sie kreci, karta graficzna tez dostaje sygnal, bo

widac migniecie ekranu przez chwile na monitorze.

Procesor kupiony dzis w sklepie, brak fizycznych uszkodzen,

rdzen caly.

Prosze w miare mozliwosci o jakias pomoc badz wskazowke.

 

pozdrawiam,

D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Durona 1000 i SDRAM 133 128. Czy jeśli ustawię odpowiednio mostki, to zmienię mu mnożnik (mimo wgrania cheepo biosa nie mogę zmienić szyny bardziej niż  110/110)?

o co ci chodzi?

Chodzi mi o odpowiedx na pytanie: czy można - ustawiając mostki na procesorze - zmienić jego mnożnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam nastepujace problem.

Moja plyta (ECS k7s5a v.3.1) nie chce "wspolpracowac" z  

Athlonem 2400 XP+

Czytalem, ze powinnna sobie ta plyta z tym radzic, wiec nie wiem w czym

tkwi problem.

Wentylator sie kreci, karta graficzna tez dostaje sygnal, bo

widac migniecie ekranu przez chwile na monitorze.

Procesor kupiony dzis w sklepie, brak fizycznych uszkodzen,

rdzen caly.

Prosze w miare mozliwosci o jakias pomoc badz wskazowke.

spróbuj przestawic zworke na clear CMOS moze jakies aktualne ustawienie sie gryzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Durona 1000 i SDRAM 133 128. Czy jeśli ustawię odpowiednio mostki, to zmienię mu mnożnik (mimo wgrania cheepo biosa nie mogę zmienić szyny bardziej niż  110/110)?

o co ci chodzi?

Chodzi mi o odpowiedx na pytanie: czy można - ustawiając mostki na procesorze - zmienić jego mnożnik?

tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam nastepujace problem.

Moja plyta (ECS k7s5a v.3.1) nie chce "wspolpracowac" z  

Athlonem 2400 XP+

Czytalem, ze powinnna sobie ta plyta z tym radzic, wiec nie wiem w czym

tkwi problem.

Wentylator sie kreci, karta graficzna tez dostaje sygnal, bo

widac migniecie ekranu przez chwile na monitorze.

Procesor kupiony dzis w sklepie, brak fizycznych uszkodzen,

rdzen caly.

Prosze w miare mozliwosci o jakias pomoc badz wskazowke.

 

pozdrawiam,

D.

No ja włąśnie mam na tej płytce Thortona 2400 zdrutowanego na 2600 i działa spoko.

Ale pamiętam że też miałem z nim na począdku problem. Komp nie chciał wstać na jednym z biosów.

Zaktualizuj bios i powinno pomuc.

Ale najpierw zrób to zacharo napisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

re: up

Niestety, samo wyczyszczenie biosu nie pomoglo.

Bylem nawet w sklepie z tym prockiem, zeby mi sprawdzili,

ze na pewno jest ok, i fakt, wszystko z nim jest wporzadku, dziala.

Mojej plyty niestety nie udalo sie uruchomic zarowno na tym 2400

jak i na 1800.

Wczesniej plyta chodzila z Duronem 1000 i nie bylo problemow,

niestety tego Durona 1000 juz nie mam.

W pracy mam jeszcze Durona 1400, mam nadzieje ze na tym uda

mi sie odpalic i zaktualizowac bios (na 99% nigdy nie byl aktualizowany).

Jeszcze mam prosbe.. podajcie mi link skad moge sciagnac bios

do tej plyty, taki jakiego WY uzywacie ?

Bo jest ich kilka wersji, a szczerze mowiac nie mam sil i czasu

przedzierac sie przez caly topic.

Z gory dziekuje.

 

pozdrawiam,

D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

natan33 - pytanko

Myślę nad PLL-modem i w związku z tym pytanko

Po zrobieniu moda jakie FSB ustawiałeś w biosie?? osobiście myślę tak zrobić moda, aby fsb była 166 mhz i komp normalnie wstawał. czy jest to możliwe ?? Jestem leniwy i nie mam ochoty na przełączanie się z pod windy z 147 na 166 (choć sprawdzałem i działa :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

natan33 - pytanko

Myślę nad PLL-modem i w związku z tym pytanko

Po zrobieniu moda jakie FSB ustawiałeś w biosie?? osobiście myślę tak zrobić moda, aby fsb była 166 mhz i komp normalnie wstawał. czy jest to możliwe ?? Jestem leniwy i nie mam ochoty na przełączanie się z pod windy z 147 na 166 (choć sprawdzałem i działa  :D )

Komp będzie wsawał normalnie a w Biosie miałem ustawione FSB133,jaki FSB uzyskasz zależy od tego jakiego "kryształu"użyjesz robiąc moda na PLL,ja użyłem max kryształu 17,73mhz i przy 133mhz w biosie taktowanie FSB było 165,9 dokładnie a przy ustawienia 147 było już dokłodnie 181,7mhz :lol:

 

SGJ-182mhz nie było już stable ale myśle że to z powodu słabego zasilacza,mam 300w i to dwu letni.

 

A może ma ktoś pomysł co mogło paść że płytka nie działa :?: ,zasiłka,proc,pamiątki są oki bo sprawdzałem u kumpla.Tak myśle czy nie jakiś kondensator może?napięcia nie wytrzymał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...