Skocz do zawartości
j.h.hudy

Wszystko o ECS k7s5a

Rekomendowane odpowiedzi

^^^   bios,,

 

Myślę nad zmianą procka, dokladnie myslę o mobilku, zastnwiam sie jak to bedzie z wydajnoscia z bartonkiem na niskim fsb - 137Mhz x jakies 17-18... i czy plyta pociagnie takiego procka,, to juz bedzie 1,7-1,8v i ~2400-2500Mhz a więc chocby prądowo przed plytą poważne zadanie,,  nie padnie mi za tydzien ? ;-) jak to bedzie biegac?

 

na pewno jest to optymalne rozwiazanie cenowo - nie musze kupowac plyty i pamieci, wystarczyl by procek cs i jakas zasilka bo tego moj enlajcik juz nie pociagnie,,,

 

Pozdro  8)

Paść nie powinna u mnie przez miesiąc chodziła na 1.75V @2200.jak padnie będzie pretekst do kupienia lepszej :wink: .

 

Wg mnie pomysł chybiony szkoda Bartonika po co go "dławić" tą płytą .Zbieraj kasę na lepszą płytkę. A to co masz nie wystarcza Ci :idea: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm wszystko mam juz calkiem dobre poza 1800+, do plyty tez jestem przekonany, bez konfliktowa, niezawodna, taka jest moja plyta ;-) jak padnie bedzie powod by kupic lepsza ;-)

 

na razie rozwazam to w teorii, z kasa slabo ;-),, imo za taka kase nie doloze wiecej mocy ;-) taki bartek z duzo mhz i duzym kejszem powinien sobie niezle smigac :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam problem z płytą k7s5a, tzn. gdy włożę procek Athlon 1,4GHz, płyta nie chce mi ruszyć tzn. zakręci się przez chwilę wiatrak i cisza. Gdy wyjmę procka wiatrak się kręci i dopływ prądu nie jest odcinany. Wcześniej wszystko chodziło ok na tych podzespołąch (nic nie zmieniałem, ale płyta była pożyczona i później do mnie wróciła - nie wiem czy coś się mogło spalić?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ;-))

potrzebuje opis pewnego elementu znajdującego sie na tej płycie

element ten ma opis "ITE IT 8705F M169G0" znajduje sie przy baterii biosu. Jeśli wiecie co to za element do czego służy i jaką spełnia role w tym konkretnym miejscu prosze o podzielnie sie tą wiedzą ;-))

z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

forest kila zbila-jak masz zamiar kupic nową płytkę to potraktuj najpierw kochaną k7s5a drut-modami :twisted: ,w tej płycie jast naprawdę wielki potencjał i przy odrobinie szczęscia nawet Bartka bedziesz mógł na niej zapodać,u mnie wszystko działa pieknie a jak załatwię kryształ 17,4mhz to spróbuję puścić Durnia 12x183mhz :D a teraz tak jak w podpisie,tylko zasiłkę musisz mieć dobrą :?

 

alias-odpalasz płytke bez proca??cos mogło sie spalić,posprawdzaj wszystko dokładnie u kumpla,proc itd.... :wink:

 

mattinowypo co Ci opis tego???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a więc...referuje tą płyte główną ( albo referowałem) i nauczycielce spodobał sie ten element...nie wiem czy wie co to za element czy nie wie, ale dała mi bojowe zadanie...znaleść info o tym i opowiedzieć całemu narodowi o nim...problem jest w tym, iż nigdzie nie moge znaleść tego co mi potrzeba ;-/ myśle, że w jakiś dokłądnych instrukcjach do tej płyty znalazłoby sie kilka zdań o danym elemencie.

jeszcze raz dzięks za jakiekolwiek info...lub namiary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ITE IT 8705F M169G0

 

I/O:ITE 8705F

 

 

On board ITE 8705 Super I/O Functions

Three UARTs

Supports two serial port and IR function (up to 115.2Kbps) for HPSIR and ASKIR

One SPP/ECP/EPP parallel port

One floppy disk drive connector supports up to 2.88MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem ostatnio nowsza (wg daty patrzac) wersje biosow... http://www.k7jo.de/start.htm#chb wczesniejszego biosa mialem z 02/19/2003S a nowego wgralem 01/08/2004 coz sprawdzcie i ocencie sami... Ja wybralem chepcia z fw na mojego ecs v1.0 a wczesniej mialem tego pro najnowszego... prosze o wasze opinie na ten temat :P czy warto go wgrywac ? i co to jest to fast write, warto wgrac takiego biosa, jest jakas roznica ? pomaga, czy szkodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam jedno k7spa pro to jest wersja tak jak by beta fsb 166Mhz sam jestem jej posiadaczem i przy normalnym biosie ami bios 24/08/2003 (standard 5) wyciska mi fsb 155 więcej nie chyba że zainstalujecie upgrade vcore mod które podnosi napięcie chipstetu na (k7s5a pro) nie na k7s5a.wtedy można nawet cisnąć na fsb 166 i więcej ja mam teraz ustawione fsb 170mhz !!!Chcecie też tak mieć moge podać kilka linków dotyczących tych modów biosów itd (ale pamiętajcie musicie miec flasch bios minimalnie 1,2 mb = 800kb bios a reszte vmody((opcjonalnie)))wszelkie pytania proszę kierować na adres djsmola@wp.pl będe na wszystko odpowiadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem ostatnio nowsza (wg daty patrzac) wersje biosow... http://www.k7jo.de/start.htm#chb    wczesniejszego biosa mialem z 02/19/2003S a nowego wgralem 01/08/2004  coz sprawdzcie i ocencie sami... Ja wybralem chepcia z fw na mojego ecs v1.0  a wczesniej mialem tego pro najnowszego... prosze o wasze opinie na ten temat  :P   czy warto go wgrywac ?   i co to jest to fast write, warto wgrac takiego biosa, jest jakas roznica ? pomaga, czy szkodzi...

NIE WGRYWAJ ŚMIECI PAMIĘTAJ TO MOŻE USZKODZIĆ PŁYTE GŁÓWNĄ PODAJ DOKŁADNY NUMER SERYJNY A DOPASUJE CI BIOSA WGRYWANEGO Z POD WINDOWSA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam jedno k7spa pro to jest wersja tak jak by beta fsb 166Mhz sam jestem jej posiadaczem i przy normalnym biosie ami bios 24/08/2003 (standard 5) wyciska mi fsb 155 więcej nie chyba że zainstalujecie upgrade vcore mod które podnosi napięcie chipstetu na (k7s5a pro) nie na k7s5a.wtedy można nawet cisnąć na fsb 166 i więcej ja mam teraz ustawione fsb 170mhz !!!Chcecie też tak mieć moge podać kilka linków dotyczących tych modów biosów itd (ale pamiętajcie musicie miec  flasch bios minimalnie 1,2 mb = 800kb bios a reszte vmody((opcjonalnie)))wszelkie pytania proszę kierować na adres djsmola@wp.pl będe na wszystko odpowiadać.

jakim cudem 155mhz??takiego ustawienia nie ma w biosie no i 170mhz też ni ma chyba że masz moda na układ PLL no to sie zgadzają takie mhz :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE WGRYWAJ ŚMIECI PAMIĘTAJ TO MOŻE USZKODZIĆ PŁYTE GŁÓWNĄ PODAJ DOKŁADNY NUMER SERYJNY A DOPASUJE CI BIOSA WGRYWANEGO Z POD WINDOWSA

Ale to dziala... wiec jak moze uszkodzic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Posiadam ECS k7s5a w ver 1.0 hmm lub 1.1 nie che mi sie schylac:P

Do tego procek 1 ghz Duron Morgan jadro aczkolwiek jest to troszke inna seria niz ta standardowa....przed chwila skonczylem sie bawic w modowanie proca. Malowalem mostki olowkiem w celu uzysaknia niskiego mnoznika aby zwiekszysc fsb ...ponoc krecenie fsb jest bardziej wydajne niz samym mnoznikiem.

Uzyskalem wynik mnoznik 8x na 1,76(IO Apic Enabled) 147/147 mhz co dalo mi 1200mhz Wszystko by bylo super gdyby nie to ,ze po restarcie kompa trace wartosci MHz ...w sumie moze nie po rsie ale po odciezciu zasilania:(

Co do biosu to probowalem dwa chb1129f oraz chb0327f na obu syt sie pojawia caly czas uzywalem chb1129 bez f i bylo spoko zero problemow z usyawieniami biosu.....

Moje pytanko co moze miec najwiekszy wplyw.... dane z zasilki sa spoczi w normie nawet moglbym pwiedziec pomimo ze to codeshit. Bateria spoko trzyma wartosci....i w idle i w stresie....

Zatem pytanie co moze byc przyczyna????

 

 

Chcilabym tez zauwazyc ze na wczesniejszych stronach wiekszosc z was podwala odczyty z biosu napiecia i byly one nieco wyzsze niz dopuszczalne czyli np.ma byc 12 V a jest 12,4 V co jest w sumie nie dopuszczalne ...Pomyslcie co jest gorsze jak plyta dostanie wyzsze napiecie czy dostanie mniejsze napiecie....Ale to tak w gwoli ...malej dygresii :PPPPP

 

Co do mojego zdania o ECS`ie jest to spoko plyta...owszem nie najlepsza do podkrecania ...ale za to stabilna i jak dotad nie mialem z nia wiekszych problemow....Mawet raz z wlasnej glupoty robilem flashowanie biosu na cieplo..plyta odzyla i alej smiga ladniutko

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam takie pytanko, posiadam ta wlasnie plytke i teraz jade na Athlonie XP 2000+ @ 2400 (13.5 x 146.7 @ 1.58V) i zastanawiam sie czy uciagnie mi ona 2600+. Juz probowalbym to ale ten dlugi weekend i nie moge wiatraczka mocniejszego kupic (na 2,4 w stresie lapie 63*C). Proca mam T-breda (AIXIB0334WPMW). Wlozylem drutmoda na 13.5 mnoznik i chcialbym krecic dalej ale nie wiem czy wyciagnie mi wiecej. Ktos zapodal na niej powyzaj 2600 ? Zasilacz mam jakis noname 350W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam takie pytanko, posiadam ta wlasnie plytke i teraz jade na Athlonie XP 2000+ @ 2400 (13.5 x 146.7 @ 1.58V) i zastanawiam sie czy uciagnie mi ona 2600+. Juz probowalbym to ale ten dlugi weekend i nie moge wiatraczka mocniejszego kupic (na 2,4 w stresie lapie 63*C). Proca mam T-breda (AIXIB0334WPMW). Wlozylem drutmoda na 13.5 mnoznik i chcialbym krecic dalej ale nie wiem czy wyciagnie mi wiecej. Ktos zapodal na niej powyzaj 2600 ? Zasilacz mam jakis noname 350W

W.g mnie powinno pujsc :!: sam bede robil drut moda, jak mozesz daj jakiegos sprawdzonego linka do drut moda thortona bo chyab ty tez masz thortona tak??? najlepiej do drut moda socketa mobo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam takie pytanko, posiadam ta wlasnie plytke i teraz jade na Athlonie XP 2000+ @ 2400 (13.5 x 146.7 @ 1.58V) i zastanawiam sie czy uciagnie mi ona 2600+. Juz probowalbym to ale ten dlugi weekend i nie moge wiatraczka mocniejszego kupic (na 2,4 w stresie lapie 63*C). Proca mam T-breda (AIXIB0334WPMW). Wlozylem drutmoda na 13.5 mnoznik i chcialbym krecic dalej ale nie wiem czy wyciagnie mi wiecej. Ktos zapodal na niej powyzaj 2600 ? Zasilacz mam jakis noname 350W

robiles moze wg tej stronki ?? http://www.ocinside.de/go_e.html?/html/wor...amd_pinmod.html b oja sie zbieram właśnie do lutowanai socketa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Thoroughbreda i drutowalem go dzieki tbredtweakowi (brawo dla tworcow :) ). Wlasnie juzmialem drutowac na jakies 15 x ale ta plyta moze tego nie uciagnac :F. A i czekam na mocniejsze chlodzenie :)

 

Update -> Mam takie pytanko jeszcze male. Mam na plycie napiecie 1.58. Zrobilem drutmoda zeby miec 1.6 to mi sie 1.47 zrobilo , dajac na 1.625 zrobilo sie 1.5 -- niby rosnie w miare ale czy jak mu 1.75 nie dam to mu sie nie 'unormalni' i nie bedzie tego 1.75 ? (wiem ze zamotalem ale tak sobie wlasnie dziwie) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko by bylo super gdyby nie to ,ze po restarcie kompa trace wartosci MHz ...w sumie moze nie po rsie ale po odciezciu zasilania:(

Tzn co się dzieje?Sam się restartuję?Cyli poprostu walą się restarty :?

dane z zasilki sa spoczi w normie nawet moglbym pwiedziec pomimo ze to codeshit.

moim zdaniem to jest winowajca :wink: jest nawet wątek o tych zasilaczach-zabawny :lol:

 

po restarcie kompa trace wartosci MHz ...

co siędzieję?gubi wartości fsb? a w biosie po tym jak wyglądają ustawienia 147/147???

 

Malowalem mostki olowkiem w celu uzysaknia niskiego mnoznika aby zwiekszysc fsb ...

a zakleiłeś mostek jakimś plastrem? ołówek też lubi bardzo często zawodzić :)

Chcilabym tez zauwazyc ze na wczesniejszych stronach wiekszosc z was podwala odczyty z biosu napiecia i byly one nieco wyzsze niz dopuszczalne czyli np.ma byc 12 V a jest 12,4 V co jest w sumie nie dopuszczalne ...Pomyslcie co jest gorsze jak plyta dostanie wyzsze napiecie czy dostanie mniejsze napiecie....Ale to tak w gwoli ...malej dygresii :PPPPP  

 

Co do mojego zdania o ECS`ie jest to spoko plyta...owszem nie najlepsza do podkrecania ...ale za to stabilna i jak dotad nie mialem z nia wiekszych problemow....Mawet raz z wlasnej glupoty robilem flashowanie biosu na cieplo..plyta odzyla i alej smiga ladniutko  

Ja mierzyłem napięcia na cztery różne sposoby i wszystkie cztery odczyty różnia się od siebie wartościami V i co powiesz którym odczytą zaufać??? Teraz po zmianie zasiłki na 480W powiedziałbym że jest stabilniej :lol: hihi a np napiecie +12 chwilami 12,67V (czyli juz blisko do 13V :twisted: ) i myslę że to jest odpowiednie napięcie dla mojej k7s5a

 

Co to jest fleshowanie biosu na ciepło?? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Thoroughbreda i drutowalem go dzieki tbredtweakowi (brawo dla tworcow :) ). Wlasnie juzmialem drutowac na jakies 15 x ale ta plyta moze tego nie uciagnac :F.

uciągnie jak widzisz dzisiaj sie bawilem drut modem a dokladnie w lutowanie socketa i teraz jade na mnozniku 15 a jutro planuje dac 16 lub wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Thoroughbreda i drutowalem go dzieki tbredtweakowi (brawo dla tworcow :) ). Wlasnie juzmialem drutowac na jakies 15 x ale ta plyta moze tego nie uciagnac :F.

uciągnie jak widzisz dzisiaj sie bawilem drut modem a dokladnie w lutowanie socketa i teraz jade na mnozniku 15 a jutro planuje dac 16 lub wiecej

No widzisz, ja dzisiaj dalem mnoznik 16 na niego ale nie byl stabilny (dalem mu 1.65 vcore) ale nawet na 133 nie chcial isc (musialem 124).

Teraz jade na 15x138 i nie jest tak zle :) , chociaz spodziewalem sie wiecej.

 

A tak btw. na mnozniku 16 wykrywal mi go jako zwyklego Athlona Xp a nie z plusem i winda nie wstawala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...